Čeljabinsk – Jekaterinburg 1:2 (kon.) | Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Jaroslavľ – Helsinki 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Viťaz 4:3 (2:0 po s.n.) | D. Moskva – HC Slovan sk 4:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
3:4 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Jokerit Helsinki
cz Nedeľa 27.08.2017, 16:00 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Koledov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Afanasjev, Čerepanov – Kozun, Talbot (A), Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Lugin, Averin (A), Apalkov – Iljenko, Mosaljov, Kartajev.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Lundin, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen – Jensen, Joensuu (A), Regin (C) – O'Neill, Tolvanen, Palola – Norman, Jormakka, Huhtala – Niemi, Anttila, Pihlström.

Rozhodčí: Gašilov, Fraňo – Šeljanin, Zacharenkov.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Arénou nyní znějí hymny Finska a Ruska.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny, ale vzápětí o kotouč přišli, neboť Lundin poslal kotouč na zakázané uvolnění.

00:19
    Talbot se dostal ke střele ihned po buly. Rämö byl ale pozorný, a jeho pokus pohodlně chytil do své lapačky.

01:19
    Afanasjev zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

02:31
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

02:45
    Čerepanov dostal nabito na modrou, ale jeho následný tvrdý střelecký pokus Rämö pohodlně chytil.

03:34
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Lepistö napřáhl ke střele od modré, kterou Murygin vyrazil pouze k NICKLASI JENSENOVI, a ten už neměl problém kotouč dorazit do poloodkryté klece. Asistence: Jesse Joensuu a Sami Lepistö.

04:47
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

05:40
    Anttila se dostal ke střele těsně před Murygine. Ten však s jeho střeleckým pokusem neměl větší potíže.

05:58
    Lepistö vyslal na branku tvrdou střelu od modré, která ale skončila jen v lapačce Murygina.

06:05
    Regin střelou z levého kruhu příliš neohrozil soupeřovu branku.

06:43
    Kozun se dostal ke střele z pravého kruhu, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.

07:36
    Korškov se sice dostal ke kotouči v útočném pásmu, byl tam ale sám, a tak o něj vzápětí rychle přišel.

08:06
    Komerční přestávka.

08:45
    Rissanen nahodil kotouč na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal před Muryginem tečovat, a tak ho brankář domácích vyrazil do rohu kluziště.

09:23
    Polunin vyslal na branku dělovku z pravého kruhu, ale branku soupeře přestřelil.

10:09
    Kartajev objel s kotoučem branku soupeře a následně z otočky vypálil. Jeho střelecký pokus ale skončil mimo tři tyče.

10:40
    Lauridsen nahodil kotouč na branku od modré čáry. Opět ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč tečovat, a ten tak skončil mimo branku soupeře.

11:44
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu, ale vážnější šanci si nemohou vypracovat.

12:21
    V obrovské šanci se nyní ocitl Apalkov. Ten pálil zcela osamocen těsně před Rämöem. Finský brankář ale jeho pokus fantasticky chytil a podržel tak svůj tým.

12:21

12:22
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podražení).

12:29
    Niemi se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ale Murygina překonat nedokázal!

13:19
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 1:1! JAKUB NAKLÁDAL napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu a jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za bezmocným Rämöem. Asistence: Staffan Kronwall a Petri Kontiola.
    13:19 Jakub NAKLÁDAL - 1:1

13:43
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).

14:05
    Kontiola špatně přihrál svému spoluhráči a hosté tak dokázali vyhodit.

14:49
    Domácí využívají další přesilovku a otáčejí vývoj utkání na svou stranu! Kozun našel přihrávkou z pravého kruhu před brankou volného MAXIMA TALBOTA, a ten dokázal na dvakrát překonat Rämöa. Asistence: Brandon Kozun a Staffan Kronwall.
    14:49 Maxime TALBOT - 2:1

16:13
    Domácí jsou teď při chuti a svého soupeře drtivě přehrávají.

17:01
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:52
    Palola napřáhl ke střele z pravého kruhu. Soupeřovu branku ale vůbec netrefil.

18:16
    Osipov se snažil vystřelit od modré, ale kotouč špatně trefil a hrát tak mohou hosté.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:25
    Iljenko se snažil s kotoučem obtočit kolem levé tyče a zasunout ho za brankovou čáru. To si však Rämö pohlídal a nedovolil svému soupeři vstřelit třetí branku.

19:33
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Osipov – 2 min., napadení).

19:38
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., hákování).

20:00

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Domácí po nevydařeném vstupu do utkání, kdy už po čtyřech minutách prohrávali 0:1 díky trefě Jensena, nakonec stav utkání otočili na svou stranu, když se nejdříve ve 14. minutě trefil Nakládal a poté o minutu později Talbot. Obě branky padli v přesilové hře. Další průběh utkání tak bude určitě ještě velmi zajímavý, tak si ho nenechte s námi ujít.

Střely na branku: 14 – 7
    Vyhrané buly: 13 – 11

Další třetina začne přibližně v 16:58.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

20:41
    Kontiola dostal nabito na modrou, ale Rämö jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

21:05
    Kontiola se opět dostal ke střele, tentokrát z mezikruží, ale ani nyní nedokázal uspět proti Rämömu.

21:37
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., sekání).

21:53
    Gilroy střelou od modré příliš neohrozil Murygina.

22:20
    Hosté se nyní nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.

23:12
    Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 2:2! Gilroy dostal nabito na modrou čáru, odkud vyslal na branku tvrdou střelu, kterou ještě před Muryginem šikovně tečoval mezi jeho betony BRIAN O'NEILL a hosté tak vyrovnávají na 2:2. Asistence: Eeli Tolvanen a Matthew Gilroy.
    23:12 Matthew GILROY - 2:2

23:53
    Pihlström se ocitl v obrovské šanci, když se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před Muryginem. Kotouč se mu ale svezl po čepeli a následně tak skončil místo za brankovou čárou, tak v ochranné síti.

24:35
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.

25:50
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

26:05

26:39
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

26:59
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

27:15
    Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

27:42
    Nakládal střelou od modré netrefil soupeřovu svatyni.

28:11
    Hosté vyvážejí kotouč ven z pásma a následně ho posílají za soupeřovu klec.

28:59

29:24

29:37
    Lepistö dělovkou od modré trefil pouze jednoho z bránících hráčů.

30:45
    Lugin byl tvrdě naražen na mantinel ve středním pásmu, ale rozhodčí vylučovat nebude.

31:40
    Jokerit otáčí skóre utkání opět na svou stranu! Jensen napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho tvrdý pokus vyrazil Murygin jen k JOHNU NORMANOVI, a ten následně neměl problém kotouč poslat do odkryté klece. Asistence: Pekka Jormakka a Jesper Jensen.
    31:40 John NORMAN - 2:3

32:38
    Domácí se snaží ihned odpovědět na branku soupeře stejnou mincí. Zatím se jim to ale příliš nedaří.

33:01

33:01
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., sekání).

33:40
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

33:55
    N. Jensen vyslal na branku střelu od modré, kterou ale netrefil soupeřovu branku.

34:15
    Domácí dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

34:39
    Tolvanen se dostal ke střele z mezikruží, ale Murygina překonat nedokázal.

34:58

35:41
    Korškov se snažil překonat Rämöho střelou z velkého úhlu, ale Finský brankář si prostor u své levé tyči pohlídal a kotouč pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

36:33
    Osipov dostal skvělou přihrávku zpoza branky, ale jeho následný střelecký pokus z první skončil mimo tři tyče!

37:27

38:48
    Apalkov se dostal ke střele z mezikruží, ale Rämöa neprostřelil.

39:00
    Už nám běží poslední minutka druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je za námi. Hosté byli ve druhé třetiny lepším týmem a zaslouženě tak vedou po dvou periodách 3:2. Nejdříve se opět po čtyřech minutách trefil O'Neill, který šikovně tečoval střelu Gilroye od modré a následně v 32. minutě dokonal obrat Norman, který se nemýlil do odkryté klece. Třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá a uvidíme, zda se podaří domácím vyrovnat, nebo naopak hosté přidají ještě nějakou branku.

Střely na branku: 23 – 17 (v této třetině: 9 – 10)
    Vyhrané buly: 20 – 21 (v této třetině: 6 – 10)

Další třetina začne přibližně v 17:48.

40:01

40:30
    Hosté okamžitě nalétli na svého soupeře a snaží se co nejrychleji zvýšit své vedení.

40:53
    Kraskovskij byl tvrdě naražen na mantinel jedním z protihráčů a momentálně zůstává ležet na ledě.

40:53
    Kraskovskij se za pomoci spoluhráčů zvedá z kluziště a odjíždí na střídačku.

40:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

41:27
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Rämö zatím odolává.

42:16
    Domácí kombinují s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

42:53

43:49

44:36
    Rissanen se dostal ke střele od modré, ale Murygin jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

45:32
    Nakládal nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel spolu se svými spoluhráči střídat.

45:59
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., hrubost).

46:08
    Regin dostal nabito na modrou, odkud dělovkou přestřelil soupeřovu svatyni.

47:42
    Kontiola se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde však špatně přihrál a dopředu tak vyrážejí hosté.

48:49
    Murygin teď zavařil svým spoluhráčům, když špatně rozehrál, ale nakonec to domácí zvládli.

49:21
    Domácí vyrovnávají na 3:3! Autorem této branky je PETRI KONTIOLA. Asistence: Brandon Kozun.

50:46

51:22
    Lepistö na nic nečekal a vyslal na branku dělovku od modré, kterou ale Murygin dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil do své lapačky.

52:45
    Korškov jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel střídat.

53:38
    Domácí jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu, ale vážnější šanci si zatím nevypracovali.

54:09
    Kronwall vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu, ale Rämö jeho střelecký pokus vyrazil svou vyrážečkou nad branku.

55:27

55:33
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., podražení).

56:25
    Kronwall tvrdou střelou od modré trefil pravou tyč Rämöho branky!

57:05
    Domácí se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

57:33

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

58:51
    Mosaljov ztratil kotouč ve středním pásmu a musí tak pelášit zpátky.

59:27
    Pomalu, ale jistě se dostáváme do prodloužení. Vypadá to, že ani jeden z týmů ze už nebude hnát do útoku.

59:47
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., držení hole).

60:00

Třetí třetina je za námi. Domácí v ní nakonec dokázali srovnat, když se v 50. minutě prosadil Kontiola. Dnes se tak dočkáme prodloužení, případně samostatných nájezdů.

Střely na branku: 35 – 30 (v této třetině: 12 – 13)
    Vyhrané buly: 29 – 31 (v této třetině: 9 – 10)

60:01

60:38
    Rautanen napřáhl ke střele od modré, ale Murygin jeho pokus pohodlně chytil.

61:12

61:16
    Hosté využívají přesilovou hru a rozhodují o vítězi dnešního utkání! Autorem vítězné branky je BRIAN O'NEILL. Asistence: Eeli Tolvanen a Olli Palola.

Dnešní utkání je za námi. Hosté nakonec utkání zvládli lépe a svého soupeře porazili 4:3 po prodloužení. Za domácí se dnes trefili Nakládal, Talbot a Kontiola. Za hosty se dnes střelecky prosadili Jensen, O'Neill, Norman a O'Neill. Hosté si tak do tabulky připisují důležité 2 body na začátku letošní sezóny.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:34:13)

Martin Penker

Góly a asistencie: 14. Nakládal (Kronwall, Kontiola), 15. Talbot (Kozun, Kronwall), 50. Kontiola (Kozun) – 4. Jensen (Joensuu, Lepistö), 24. O'Neill (Tolvanen, Gilroy), 32. Norman (Jormakka, Jensen), 62. O'Neill (Tolvanen, Palola)

Lokomotiv Jaroslavľ: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Koledov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Afanasjev, Čerepanov – Kozun, Talbot (A), Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Lugin, Averin (A), Apalkov – Iljenko, Mosaljov, Kartajev.
    Jokerit Helsinki: Rämö (Zapolski) – Lundin, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen, Rautanen – Jensen (A), Joensuu (C), Regin – O'Neill, Tolvanen, Palola – Norman, Jormakka, Huhtala – Niemi, Anttila, Pihlström.

Rozhodca: Gašilov, Fraňo – Šeljanin, Zacharenkov