Česko
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Slovensko
Streda 23.08.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Reprezentácia

Slovenská hokejová reprezentácia zaznamenala víťazný vstup do novej, olympijskej, sezóny pod vedením kanadského kouča Craiga Ramsayho, keď zdolala Česko na jeho pôde 2:0. Skóre duelu otvoril úspešným samostatným nájazdom Matej Paulovič, na ktorého nadviazal až v úplnom závere stretnutia strelou do prázdnej brány Patrik Svitana. Domáci výber bol počas celého duelu aktívnejší a hokejovejší, ale nedokázal prekonať výborne chytajúceho Branislava Konráda. Slováci sa dlhšie dostávali do tempa, no postupom času vyrovnali hru a ukázali aj svetlejšie momenty. Zajtra sa oba tímy stretnú opäť, tentoraz v Žiline. (19:20:45)

Najlepší hráči zápasu: Patrik Bartošák (Česko) – Branislav Konrád (Slovensko).

Strely na bránu: 34 – 21.

59:23
    Česi chcú dosiahnuť aspoň čestný zásah. Zase hrajú bez brankára a so šiestimi hráčmi v poli.
    58:52 Svitana (SVK) - 0:2

58:52
    Slovensko dalo gól! Česi neudržali puk v útočnom pásme a prenechali ho súperovi. Situáciu využil PATRIK SVITANA, ktorý z pravého kruhu napol opustenú sieť domácej brány. Asistencia: Libor Hudáček.

58:26
    Slovenská hokejová reprezentácia sa oslobodila iba pomocou zakázaného uvoľnenia, čo využíva český tréner na oddychový čas. Z hry stiahol brankára Bartošáka a pustil na ľad šiestich korčuliarov.

58:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú posledné dve minúty. Takmer päťtisíc divákov v Třinci stále očakáva české vyrovnanie.

57:28
    Tréneri si môžu ušetriť oddychový čas, pretože je tu posledná reklamná prestávka dnešného stretnutia.

57:15
    Macík sa už tlačil do samostatného úniku, ale Libor Šulák na poslednú chvíľu zastavil slovenského útočníka.

56:40
    Slovenskí hokejisti hrajú teraz maximálne účelne, pretože v záverečných minútach už nechcú inkasovať.

55:37
    Česi strávili dlhý čas v útočnom pásme, ale nedokázali puk skrotiť na hokejkách a odišli striedať.

54:30
    Libor Šulák získal puk a dvakrát po sebe strieľal od modrej čiary. Ani jeden jeho pokus neprešiel cez slovenských brániacich hráčov.

53:40
    Ladislav Nagy dnes naplno ukazuje svoje skúseností. Dokáže podržať puk na hokejke, vie upokojiť hru a pridáva k tomu aj presné prihrávky či strely.

52:51
    Česká reprezentácia prišla o výhodu útočného pásma. Jeden z domácich hráčov zovrel puk a rozhodca prerušil hru.

52:00
    Slováci takisto pohrozili. V prečíslení zakončoval z ľavej strany Patrik Svitana, ktorého pokus skončil na betóne Bartošáka.
    51:20 Hanzlov nevydarený nájazd

51:20
    Hanzl nevyužil veľkú šancu. Český útočník zostal voľný na modrej čiare, postupoval sám na bránu, ale nedokázal si ideálne spracovať puk a potom nepresne zakončil.