Chomutov – Kärpät 2:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 5:4 (1:0 po s.n.)
cz Piatok 18.08.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Prípravný zápas

59:54
    Následně vyfasoval ještě dvouminutový trest za hákování chomutovský kapitán Michal Vondrka.

59:51
    Ján Laco si připsal důležitý zákrok v posledních sekundách. Svou maskou zneškodnil tvrdý pokus Teemua Kivihalmeho!

58:15
    Finský celek hraje v šesti a pokouší se vstřelit vyrovnávací branku. Piráti mohou pokusem do odkryté branky definitivně rozhodnout!

54:52
    Následně ale mohlo být vše pryč! Marek Tomica ujížděl sám na brankáře Vehviläinena, kterého zkoušel prostřelit mezi betony. Chomutovský bojovník ale škvíru nenašel.

54:07
    Po komerční přestávce budou mít domácí přesilovou hru. Sami Anttila si odpyká své nedovolené počínání v útočném pásmu.

50:15
    Hosté mohou srovnat. Na lavic hanby míří Nicolas Hlava, který si počínal nedovoleně díky menšímu háčku.
    42:22 KOBLASA - 2:1

42:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    PETR KOBLASA se zhostil této situace na jedničku a obrací stav utkání! Chomutovský útočník si najel před branku a po elegantní kličce zakončoval do prázdné branky.

42:22
    Jakub Lauko se proháčkoval podél pravého mantinelu a přihrál před branku Petru Koblasovi, jenž byl faulován. Uvidíme samostatné střílení!
    40:19

40:19
    Julius Juntilla se hned na začátku třetiny dostal do dobré střelecké pozice. Z mezikruží se mu ovšem nepovedlo prostřelit pozorného Laca.

36:36
    Následně se před brankou Chomutova nelíbilo Jaroslavu Mrázkovi počínaní Otto Karvinena. Oba kohouti po menší strkanici míří na lavici hanby.
    35:23

35:23
    Dobrý zákrok předvedl Ján Laco. Ruohomaa poslal nabídku do brankoviště, která byla ještě tečována. Slovenský brankář ovšem rychle zareagoval a potěšil domácí publikum.

34:31
    Domácí budou po komerční přestávce hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici putuje Michal Poletín.
    30:38

30:38
    Charles Bertrand se následně dostal do dobré šance! Objel branku a bekhendem zakončoval. Pokoušel se jej dostat pod víko, místo toho ale trefil prsa připraveného Laca.

27:57
    Vedoucí branku měl na své hokejce Michal Vondrka. Chomutovský kapitán dostal puk na pravý kruh, aby hned zakončoval do protipohybu brankáře. Přesouvající Vehviläinen ovšem rukou puk vyrazil!
    26:00

26:00
    Povedeně ve hře čtyř proto čtyřem unikal Vojtěch Tomeček. Ten se podél levého mantinelu dostal až před branku, tam bekhendovým pokusem trefil lapačku připraveného brankáře.

24:58
    Přesilovka trvala přesně pět sekund. Hned po vhazováním si soupeře přidržel Mikael Ruohomaa, který již usedl na lavičku.

24:53
    Přesilovka i pro hosty. Dotírající útočný hráč byl před brankou podražen Brettem Flemmingem, který hned odjel na trestnou lavici.

21:42
    Piráti si zahrají další přesilovou hru. Za hru vysokou holí si jde na lavici hanby sednout Aku Kestilä.

19:06
    Finové mohli jít do vedení v poslední minutě třetiny! Kristian Kangas ujel obráncům a stanul před Lacem, kterého ale střelou k pravé tyčce nedokázal překonat!
    17:30

17:30
    Aktivní hra oulunského celku byla zakončena střeleckým pokusem od pravého mantinelu. Následně přišly i dorážky, Ján Laco přesto nepřekonán!

15:15
    Michal Poletín to zkoušel z hranice kruhů, svým pokusem ale nakonec trefil jen hokejku Vehviläinena, který se tak zaskvěl povedeným zákrokem!

14:49
    Mikael Ruohomaa následně právě chomutovského kapitána podrazil a dvě minuty bude pykat.

10:06
    A hned Piráti budou pokračovat ve výhodně hře. Tanelli Siikaluoma putuje na dvě minuty na trestnou lavici, Jakuba Lauka poslal k zemi krosčekem.
    09:50 GRMAN - 1:1

09:50
    A Piráti svoji výhodu po necelých třiceti sekundách využívají! MÁRIO GRMAN napřáhl na modré čáře a svou tvrdou ránou ke vzdálenější tyčce srovnal stav utkání na 1:1! Asistence: Jakub Sklenář a Michal Poletín.

09:24
    Jani Hakanpää míří na lavici hanby jako první z hostů. Nedovolený zákrokem nedovolil zakončit Jakuba Sklenářovi.
    06:40 LASU - 0:1

06:40
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    A Finové se promptně ujímají vedení. Střela od modré čáry z hokejky Villeho Leskinena byla tečována před Lacem NICKLASEM LASUEM, jenž si připisuje první trefu dnešního utkání – Oulu zaslouženě vede. Asistence: Ville Leskinen a Jyri Junnila.

06:21
    Juraj Valach míří na trestnou lavici za tvrdý hit u mantinelu, Kärpät má další přesilovku 5 na 3. Slovenský obránce inkasuje dvě minuty za krosček.

05:41
    A následně je tu další domácí trest. Při útočném snažení si centr první lajny Pirátů počínal nedovoleně, dostává dvě minuty za podražení.
    03:18

03:18
    Další tvrdý pokus Charlese Bertranda z levého kruhu, nyní Ján Laco jeho pokus viděl a dělovku vyrazil mimo tři tyče!

02:41
    Puk před prázdnou branku dostal hostující Charles Bertrand, kterému stačilo trefit prázdnou branku. Místo toho ale napálil tyčku!

02:03
    A na konci první početní výhody Kärpätu přichází další vyloučení. Na lavici hanby za sekání usedá Michal Poletín.

00:17
    Alex Rašner ukončoval aktivní snažení hostujícího celku krosčekem – přesilovka finského celku.

David Panuška

Góly a asistencie: 10. Grman (Sklenář, Poletín), 43. Koblasa (t.s.) – 7. Lasu (Leskinen, Junnila)

Piráti Chomutov: Laco (Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Tomica, Růžička, Vondrka – Poletín, Sklenář, Tomeček – Koblasa, Šťovíček, Lauko – Chrpa, Chlouba, Hlava.
    Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Koivisto, Niemelä, Kukkonen, Kivihalme, Hakanpää, Siikaluoma, Mäkelä – Junttila, Ruohomaa, Bertrand – Mäenalanen, Lasu, Leskinen – Karvinen, Kestilä, Kangas – Anttila, Humaloja, Junnila.

Rozhodca: Battěk, Pavlovič – Frodl, Klouček

Diváci: 2 031