Riga – HC Slovan 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Třinec 8:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (0:3 po s.n.)
Dinamo Minsk – Sparta Praha 2:3 (2:3 po s.n.) | Dinamo Minsk – K. Vary 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 6:0 (kon.)
Sparta Praha – HC Slovan 4:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:1 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Dinamo Minsk
2:3 (2:0, 0:1, 0:1)
HC Sparta Praha
cz Sobota 05.08.2017, 11:15 • Minsk Arena • President Cup

Utkání končí vítězstvím Sparty, která tak ve skupině WERK ARENA končí na třetím místě. (13:37:41)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.

Samostatné nájezdy začínají.

Vítěze tedy musí určit samostatné nájezdy.

60:00

59:25
    O překvapivou střelu po objetí branky se pokusil Šavljuk, Sluka si na jeho úmysl počíhal.

58:41
    Utkání se chýlí ke své šedesáté minutě, skóre je stále nerozhodné. Kotouč se pohybuje ve středním pásmu, nikomu se nedaří přechod do útočné třetiny.

57:48
    Do předbrankového prostoru se snažil natlačit Vágner. To se mu sice povedlo, než ale stačil zakončit, tak mu kotouč sebral Lionof.

56:55
    A znovu.

56:39
    Další výpad Sparty zastavuje ofsajd.

55:46
    Sparta se snaží o vstřelení vedoucí branky, zatím se ale nemůže dostat přes dobře zformovanou obranu Dinama.

54:40
    Šavljuk se z pravé strany natlačil do brankoviště, Sluku ale překonat nedokázal.

54:03
    Sparta je kompletní. Hra se po zakázaném uvolnění Dinama stěhuje k Lionofovi.

53:41
    Dinamu se početní výhoda nedaří, Sparta se osvobozuje.

52:28
    Minsk je kompletné, začíná jeho přesilovka.

52:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta nakonec využívá přesilovku čtyř proti třem a srovnává krok! Obraně Minsku ujel ADAM MÁCHA a mezi střelou mezi betony překonal brankáře Lionofa! Asistence: Nikita Gurjevský.

51:57
    Andrej Adamec chtěl dorazit vyraženou střelu, jenže při svém pokusu sekl brankáře Minsku a posílá svůj tým do čtyř.

51:31
    Bláhovu střelu od modré minští obránci srazili do středního pásma.

51:07
    Spartě se nedaří rozehrát přesilovkovou kombinaci, hra se kouskuje.

50:33
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Šundrik – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam – 2 min.). Sparta stále hraje v pěti proti třem.

50:11
    Na trestnou lavici usedá Jevgenij Poutine a také Egor Dalkard. Sparta má k dispozici dvě minuty přesilovky pěti proti třem!

49:42
    Sparta má signalizovanou výhodu, zatím drží puk ve vlastní třetině.

48:42
    Alexej Černikov se dostal za obranu pražského celku, bekhendovým blafákem ale Sluku nepřekonal!

48:14
    Hra se po nepovedeném útočném snažení Dinama přesunula do útočného pásma Sparty. Na Lionofa mířily dva pokusy, oba vedle.

47:24
    Spartě se nepovedla rozehrávka, kotouč končí na zakázaném uvolnění.

46:50
    A další zákrok gólmana Sparty. Sluka tentokráte musel zastavit pokus Korovjakina, kotouč skončil v lapačce sparťanského brankáře.

46:03
    Sluka musel krýt tečovanou střelu Slabka, brankář Sparty vyrazil puk do rohu kluziště.

45:45
    Sparta je kompletní.

45:14
    Sparťané se zásluhou dobrého pohybu Adamce dostali do přečíslení, Adamec ale vše řešil střelou do betonů Lionofa.

44:48
    Spartě se povedlo uzmout kotouč a poslat jej do pásma Minsku.

44:14
    Dinamo dlouho kombinovalo v útočné třetině, nakonec od modré pálil Slabko. Sluka byl pozorný.

43:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kubánek – 2 min., podražení).

43:16
    Další zákrok brankáře Dinama, kotouč končí v rohu kluziště.

42:37
    Sparta držela kotouč v útočné třetině, k většímu ohrožení branky Minsku se ale nedostala. Lionof nakonec ukryl puk v lapačec.

41:41
    Minsk je v plném počtu.

40:24
    Sparta zahájila třetí třetinu v početní výhodě, zatím se ale nedostala do útočné třetiny.

40:01

40:00

39:40
    Sparta si ještě v samotném závěru třetiny vybojovala přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí Maxim Sazanovec.

38:52
    Kubánek před Lionofem nepříjemně tečoval nahození od modré, kotouč nakonec skončil vedle minské branky.

38:05
    O kotouč se dlouho bojovalo u střídačky Sparty. Rozhodčímu nakonec došla trpělivost a přerušil hru.

37:15
    Tvrdou ránu od modré vyslal Šimon Truhlář, Lionof předvedl jistý zákrok.

36:35
    V kompletu hraje již také Sparta, Minsku se přesilovka vůbec nepovedla.

36:04
    Sparta zastavuje kombinaci Dinama a posílá kotouč do pásma Minsku.

35:19
    Minsk je kompletní, začíná jeho zkrácená přesilovka.

34:34
    A přesilovka Sparty je u konce. Na trestnou lavici odjíždí Marek Bláha, který se provinil hákováním.

34:10
    Spartě se přesilovka vůbec nedaří. Dinamo drží kotouč daleko od vlastní branky.

33:16
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kalach – 2 min., vražení na hrazení).

32:11
    Oba celky jsou kompletní.

32:00
    Dinamu se po delší odmlce povedlo ohrozit branku Sparty, Sazanovec ale trefil pouze místo, kde zrovna stál Sluka.

31:28
    Icing Minsku.

31:10
    Hra ve čtyřech zatím nic zajímavého na ledě nenabídla. Kotouč létá z jedné strany kluziště na druhou, ani jednomu z celků se nedaří kloudný přechod do útočné třetiny.

30:10
    Sudím se to samozřejmě nelíbilo, rozdávají proto tresty na obou stranách. Slavíček (SPA) a Lis (MIN) si odsedí dvě minuty za hrubost.

30:10
    Sparťané nepříjemně dotírali na brankáře Lionofa, což se nelíbilo bránícím hráčům Minsku. Běloruští mladíci důrazně odstavili hráče pražského celku od svého gólmana.

29:13
    Minsk se vydal do nadějně vypadajícího protiútoku, vše ale zastavil ofsajd.

28:16

27:29
    Tak přeci jen se Pražané dočkali své první branky! Kubánkovu střelu od modré v předbrankovém prostoru šikovně tečoval MAREK BLÁHA, Lionof byl bezmocný! Asistence: Maxim Kubánek, Michal Vitouch.

26:25
    Mohlo být sníženo, střela Josefa Slavíčka z bezprostřední blízkosti ale pouze zacinkala na levé tyči Lionofovy branky!

25:30
    Sparta je aktivnějším týmem ve druhé třetině, do další větší šance se ale zatím nedostala.

24:06
    Lionof pouze vyrazil střelu Zemčenkova, k dorážce se tak dostal Gurjevský. Pokus útočníka Sparty mířil vedle.

23:40
    Dinamo je kompletní.

22:56
    Dinamo se ve vlastním oslabení dostalo do útočné třetiny, Škljarevský nakonec i ohrozil brankáře Sparty. Sluka drží puk v lapačce.

22:27
    Lionof musel zastavit střelu Truhláře a následnou dorážku Slavíčka, v obou případech byl minský brankář úspěšný.

21:38
    Sparta mohla využít zaváhání Michaila Kalacha, který před vlastní brankou ztratil puk. Kalach nakonec ale zatáhl za ruční brzdu a zmařil tak Pražanům jejich akci. Dvě minuty pro minského obránce.

21:25

20:28
    Sparta mohla hned v úvodní minutě druhé dvacetiminutovky snížit manko, Vágner ale ani nadvakrát nebyl schopen překonat Lionofa.

20:01

První třetina utkání je za námi, Minsk vede o dvě branky.

20:00

19:40
    Na druhé straně se do úniku dostal Sazanovec, svou střelou ale přestřelil.

19:15
    Poslední minuta první třetiny. Kubánek se pokusil o překvapivou střelu z pravého kruhu pro vhazování, kotouč ale minul branku.

18:34
    Minsku se povedlo zachytit úvodní nápor Sparty a osvobodit se.

17:54
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Šundrik – 2 min., nedovolené bránění).

17:54
    Lionof zastavil pokus Adamce. Minsk chtěl následně rychle rozehrát, kotouč však poslal jen na icing.

17:15
    Pokus o rychlý protiútok ze strany Minsku končí na modré čáře, sudí píská ofsajd.

16:06
    Sparta se vydala do rychlé protiakce, Lionof ale neměl se střelou z větší vzdálenosti žádný problém.

15:45
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Minsk jde do dvoubrankového vedení, Sluku překonal PAVEL OSOVSKI. Asistence: Artur Šundrik.

14:49
    Další akci Sparty zastavuje ofsajd.

13:51
    Liofanov musel zastavit akci Sparty na jejímž konci stála střela Vágnera.

13:10
    Na Sluku mířilo nahození ze střední třetiny, brankář Sparty raději ukryl kotouč před dotírajícím hráčem.

12:00
    Minsku se probojoval do útočné třetiny, Sluku ale neohrozil.

11:09
    Dva těžké zákroky pro Liofanova! Pozornost brankáře Minsku vyzkoušeli Vitouch a Bláha, Liofanov obě střely vyrazil.

10:13
    Dinamo se raduje, z protiútoku otevírá skóre zápasu! Za obranu Sparty se dostal GENNADY KOLESOV, který po bekhendové kličce otevřel gólový účet utkání! Bez asistence.

09:52
    Michal Vágner se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny, u hrazení si na něj však počíhal Artur Šundrik a čistě jej odstavil.

09:04
    Teď už Sluka musel zasáhnout, nepříjemnou střelu na něj totiž vyslal Sazanovec.

08:34
    Minsk drží kotouč v útočné třetině, k ohrožení Slukovy branky se ale zatím nedostal.

07:47

07:14
    Minsku se přesilovka nedaří, Sparta drží hru ve středním pásmu.

06:23
    Přihrávka rukou posílá hru do střední třetiny.

05:45
    Početní výhoda pro Minsk, na trestnou lavici odchází Semjen Zemčenkov.

05:41
    Maxim Kubánek u hrazení zboural Jevgenije Poutina, z toho mohl těžit Kuracina, který ale nevyzrál na Lionofa.

04:58
    Iljay Žur obral jednoho ze Sparťanů o kotouč, z bezprostřední blízkosti ale Sluku nepřekonal.

04:19

03:40
    Do velmi dobré pozice se dostal Maxim Kubánek, který dostal přesný pas na útočnou modrou! Kubánek ale tváří v tvář brankáři Lionofovi neuspěl.

02:51
    Sparta je v úvodu utkání aktivnějším týmem, střela Ducháče ale na branku Minsku nedoletěla.

02:27
    Další zákrok brankáře Minsku, Lionof zastavil pokus z hole Truhláře.

01:40
    Minsk se dvakrát pokusil o přechod do útočné třetiny, dvakrát vše ztroskotalo na nepřesné přihrávce.

00:34
    První střela duelu patří Spartě. Kuracina pálil z pravého kruhu pro vhazování, brankář Lionof jeho pokus zastavil.

00:01

Utkání začne s menším zpožděním, hráči teď nastupují ke krátkému rozbruslení.

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Liaonau) – Šundrik, Dalkard, Kalač, Kalenkovič, Poutine, Slabko – Černikov (C), Šavljuk, Dabiža, Žmurkin, Žur, Kolesov, Korovajkin, Osovskij, Lis, Pisarik, Sazanověc, Culigin, Škljarevskij.

HC Sparta Praha: Cichoň (Sluka) – Truhlář, Bláha (C), Zemčenkov, Ducháč, Procházka, Šesták, Hamara – Kubánek, Kuracina, Slavíček, Vítů, Vágner, Jaroš, Potůček, Adamec, Vitouch, Adam, Mácha, Gurjevskij, Valenta..

Skupina WERK ARENA pokračuje zápasem Dinamo Minsk – Sparta Praha. Oba celky již nemají šanci se probojovat do semifinále, bude se tak jednat o duel, který jednomu z týmů přisoudí lepší pozici do bojů o konečné umístění na pátém až osmém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

Daniel Ježek

Góly a asistencie: 11. Kolesov, 16. Osovski (Šundrik) – 28. Bláha (Kubánek, Vitouch), 53. Mácha (Gurjevský), rozh. náj. Adamec