Riga – HC Slovan 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Třinec 8:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (0:3 po s.n.)
Dinamo Minsk – Sparta Praha 2:3 (2:3 po s.n.) | Dinamo Minsk – K. Vary 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 6:0 (kon.)
Sparta Praha – HC Slovan 4:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:1 (kon.)
CSKA Moskva
8:2 (1:1, 5:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
cz Sobota 05.08.2017, 08:30 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

Hezké ráno z Třince! President Cup pokračuje druhým hracím dnem, první utkání skupiny WERK ARENA obstarají již jistí účastníci semifinále – CSKA Moskva a Oceláři Třinec.

CSKA Moskva

Ruští mladíci si postup zajistili po dvou hladkých výhrách. Moskvané nejprve porazili pražskou Spartu (4:1), v posledním duelu včerejšího dne si v poměru 5:0 smlsli nad Dinamem Minsk.

Oceláři Třinec

Cesta třineckých mladíků do semifinále byla o něco složitější. Oceláři v prvním zápase gólem z poslední minuty udolali Minsk 3:2, ve druhém klání, opět o gól, porazili Spartu.

CSKA Moskva: Popov (Samsonov) – Kuzmin, Kašnikov, Mirovon, Pičugin, V. Šapovalenko, Umnikov – Šujdin (C), Zaripov, Urulin, Zugan, Vorobjov, Kulakovskij, Kečkin, S. Šapovalenko, Kadočkin, Kurilkin, Šamšurin, Dobrynin, Kvartalnov, Bystrov.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – Buják, Hrůzek, Blaško, Kyselý, Wantulok, Chovaniak, F. Cienciala, S. Cienciala – Králík (C), Petrovský, Przybyla, Kašpárek, Samuhel, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Geidl, Lerchová, Ramík, Procházka, Raszka, Hykl, Macháček, Jaworski..

00:01

00:31
    Oceláři se jako první pokusili o útočný výpad, jejich snažení ale zastavuje ofsajd.

01:12
    Útok CSKA zastavují Oceláři jen za cenu icingu.

01:52
    Uvidíme první přesilovku zápasu, zahrají si ji Moskvané. Na trestnou lavici putuje Lukáš Králík, který si nepohlídal svou hůl a trefil jednoho z protihráčů do obličeje.

02:11
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo velmi rychlé! Moskvané se s tím nijak nepárali a okamžitě potrestali faul třineckého hráče! NIKITA ŠUJDIN dostal kotouč na levý kruh a o horní tyč poslal kotouč do třinecké sítě! Asistence: Daniil Kuzmin.

02:55
    CSKA se v přečíslení dvou proti jednomu pokusilo o druhou trefu, brankář Halouzka byl tentokráte připraven.

03:54
    CSKA kontroluje hru, Oceláři se s kotoučem na holi nedostanou dál, než do střední třetiny.

04:16
    Slezané dostávají šanci na srovnání stavu. Na trestnou lavici usedá Daniil Kuzmin, dvě minuty za sekání.

04:43
    Oceláři drží útočnou třetinu, k ohrožení Popovovy branky se ale zatím nedostali.

05:14
    CSKA zastavilo třineckou rozehrávku a posílá kotouč za Halouzkovu branku.

06:00
    Druhá minuta přesilovky se Slezanům vůbec nedaří. CSKA kontroluje puk v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

06:46
    Matěj chtěl průnikovým pasem poslat do akce Jurzycu, třinecký útočník ale nedokázal zachytit letící puk.

07:14
    Halouzka musel řešit nepříjemný pokus Mironova od modré. Před třineckým brankářem do kotouče ještě někdo lehce šťouchl, Halouzka i tak předvedl pohotový zákrok.

07:36
    Druhá početní výhoda pro CSKA, na trestnou lavici putuje Daniel Chovaniak.

08:57
    CSKA celou minutu drží Oceláře pod tlakem a nepůjčuje jim kotouč. Halouzka musel předvést dva těžké zákroky, skóre se zatím nemění.

09:05
    Početní výhoda Moskvy je u konce, na trestnou lavici usedá Jevgenij Kašnikov.

09:38
    Oceláři jsou kompletní, začíná jejich zkrácená přesilovka.

10:28
    A výhoda Ocelářů bude dvojnásobná! K Kašnikovi si na 37 vteřin přisedne Dmitrij Zugan.

11:05
    CSKA je ve čtyřech. Oceláři v krátké dvojnásobné přesilovce drželi kotouč na holích, brankáře Moskvy ale neohrozili.

12:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři v pokračující přesilovce dlouho drželi Moskvany pod tlakem, nakonec z toho vytěžili vyrovnávající trefu! V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval OTTO JURZYCA, který doklepl kotouč za Popovova záda! Asistence: Laura Lerchová, Lukáš Králík.

13:13
    CSKA se s vyrovnaným stavem nehodlá smířit, ruský celek se okamžitě pouští do útočení.

13:43
    Halouzka si připisuje další těžký zákrok, když musel zastavit Urulinem tečovaný pokus Kvartalnova.

14:06
    Další nadějně vypadající akci CSKA zastavuje čárový rozhodčí, Zugan si totiž nepohlídal postavení na modré čáře.

15:06
    Richard Jaworski se odvážně pustil do pětice bránících hráčů, dál, než metr za útočnou modrou, se ale nedostal.

16:23
    Další vynikající zákrok Matěje Halouzky! CSKA se opět dostalo do přečíslení dvou proti jednomu, vše na svá bedra vzal Valentin Kadočkin! Ruský forward udělal kličku do středu hřiště, pak ale trefil připravenou Halouzkovu lapačku!

16:44
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala S. – 2 min., hákování).

17:20
    CSKA začalo početní výhodu ve velkém stylu. Halouzka měl opět co dělat, aby za svá záda nepropustil druhý kotouč, třinecký brankář při třech střelách soupeře odolal.

18:10
    Druhou polovinu oslabení už Oceláři zvládají lépe. Slezanům se daří držet CSKA daleko od své branky.

18:45
    Oceláři jsou kompletní a dostávají se do útočné třetiny. CSKA se provinilo icingem.

19:01
    Minuta do konce první třetiny. Kotouč je v pásmu CSKA, na holích jej drží Ruští mladíci.

20:00

Úvodní třetina je za námi, skóre je nerozhodné. Oba celky využily po jedné přesilové hře, Oceláři museli dorovnávat náskok CSKA.

Druhá třetina začne přibližně v 09:24.

20:01

20:55
    Úvodní minuta nabídla po jedné útočné akci na obou stranách, vliv na skóre ale žádná neměla.

21:29
    Moskva jde opět do vedení! Celá akce začala krásným pasem přes střední pásmo na útočnou modrou, Stěpan Urulin mohl jít sám na Halouzku. Těsně před střelou mu ale kotouč vypíchl jeden z třineckých beků, Urulin se ale nenechal zaskočit, zpětným pasem našel dojíždějícího ALEXANDRA KVARTALNOVA, který propálil Halouku mezi betony! Asistence: Stěpan Urulin.

22:38
    CSKA po druhé brance viditelně ožilo, Oceláři mají co dělat, aby ve vlastním pásmu udrželi ruské mladíky na uzdě.

23:36
    Urulin dlouho držel kotouč na své holi a rozmýšlel se, co s ním udělat. Nakonec se útočník CSKA rozhodl pro přihrávku, ta ale nebyla přesná.

23:59
    Další akci CSKA zastavuje ofsajd.

24:38
    Oceláři se po delší době dostali do útočné třetiny, na nic jiného, než bekhendové nahození Geidla, se nezmohli. U kotouč opět CSKA.

25:10
    V dalších dvou minutách budou mít Oceláři přeci jen více možností, jak ohrozit Popova. Na trestnou lavici totiž usedá Daniil Kuzmin, který nedovoleně zastavil Stročku.

25:24
    Oceláři využívají svou druhou přesilovku v zápase a srovnávají krok! Nechytatelnou střelu od modré vyslal FILIP CIENCIALA, brankář Popov byl bezmocný! Asistence: Filip Hrůzek.

25:56
    CSKA hned po inkasované brance vrhlo své síly do útoku, zatím si láme zuby na Halouzkovi.

26:46
    Do útočného pásma se nyní dostali Oceláři, kteří dvakrát vyzkoušeli Popovovu pozornost. Brankář CSKA drží kotouč v lapačce.

27:19
    Početní výhoda pro CSKA, na trestnou lavici za vražení na hrazení usedá Otto Jurzyca.

27:37
    Dva těžké zákroky pro Halouzku. Brankář Ocelářů nejprve vyrazil Šujdinovu střelu od modré, poté zlikvidoval i dorážku Kurilkina.

28:43
    Obrovské štěstí stálo na straně Ocelářů, Kuzmin od modré trefil tyč!

29:00
    Neskutečný přesilovkový tlak Moskvanů nakonec přeci jen končí brankou! DANIIL KUZMIN po trefené tyči dostal druhou šanci, tentokráte poslal puk do levého horního rohu Halouzkovy branky! Asistence: Sergej Šapolavenko.

29:41
    Icing CSKA.

30:49
    Moskvané jdou do dvoubrankového vedení! STĚPAN URULIN se svou rychlostí dostal za dvojici bránících hráčů a bekhendem překonal brankáře Halouzku! Asistence: Alexandr Kvartalnov.

31:40
    Oceláři měli opět štěstí, za Halouzkou již podruhé zvonila tyč!

32:34
    Na třineckého brankáře mířil další kotouč, Halouzka ale s lehkým nahozením Kadočkina neměl žádné starosti.

32:55
    Také další souboj Kadočkin vs. Halouzka končí ve prospěch třineckého brankáře. CSKA drží Oceláře pod velkým tlakem, Slezané se nemohou dostat z vlastní třetiny.

33:45
    Početní výhoda pro Oceláře, za držení na trestnou lavici usedá Michail Kulakovskij.

34:20
    CSKA se zatím skvěle brání, Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny.

34:27
    Tak to už začíná zavánět debaklem, CSKA dává gól při vlastním oslabení! Moskvané ve čtyřech dostali Oceláře pod velký tlak, vše končí pátou brankou v Halouzkově síti! NIKITA ŠUJDIN si obkroužil třineckou klec a z ostrého úhlu poslal puk do vzdálenějšího rohu branky! Asistence: Artur Zaripov.

35:24
    Oceláři mohli odpovědět, Štěpán Macháček se dostal do sólového úniku, po bekhendové kličce ale trefil jen přesunujícího se Popova!

35:46
    CSKA se v plném počtu. V samotném závěru oslabení mohli Moskvané přidat další branku, Halouzka zastavil kotouč na brankové čáře!

36:35

37:49
    Obrovské štěstí na straně Halouzky, teč Šapovalenka skončila těsně vedle levé tyče třinecké branky!

38:36
    Další puk, který mířil na Halouzku, už končí v síti! Milimetrová střela DANIILA KUZMINA od modré čáry zapadla přesně do spodního rohu třinecké sítě! Asistence: Sergej Umnikov.

39:10
    Poslední minuta třetiny, skóre má jasné obrysy. CSKA mohlo přidat další trefu, Urulin ale v přečíslení neuspěl.

39:51
    Dmitrij Zugan měl na holi sedmou branku, z mezikruží ale přestřelil odkrytou klec!

40:00

CSKA ještě v samotném závěru dostalo kotouč do třinecké branky, bylo to už ale po vypršení čtyřicáté minuty!

Ruští mladíci i tak mohou být spokojení, po dvou třetinách vedou 6-2!

40:01

41:00
    Úvodní minuta závěrečné části nepřinesla žádnou velkou šanci. CSKA je aktivnějším týmem, Halouzka zatím ale zasahovat nemusel.

41:42
    To už neplatilo po střele Kvartalnova, Halouzka vyrazil puk do rohu kluziště. Tam o něj bojoval hlouček hráčů, sudí nakonec přerušil hru pro faul Lukáše Králíka. Ten si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

42:03
    Kotouč vyskočil mimo kluziště, vhazovat se bude v pásmu Ocelářů.

42:27
    CSKA rozehrálo svou přesilovkovou kombinaci na jejímž konci byla střela z Kuzminovy hole. Halouzka byl připraven.

43:17
    Oceláři se dostali z moskevského tlaku, Pavel Matěj poté zavezl kotouč do útočné třetiny a bekhendem otestoval Popova.

43:42
    Přesilovka CSKA je u konce.

44:20
    Pokusy o přečíslení na obou stranách končí nepřesnými přihrávkami. Kotouč je v pásmu Třince, CSKA jej drží na svých holích.

45:30
    Hra trochu ubrala na tempu. Aktivnějším týmem je CSKA, které drží kotouč na svých holích, žádné větší šance jsme ale zatím neviděli.

45:38
    Ofsajd Třince.

46:22
    Oceláři se dostali do útočné třetin, nic než nahození Hrůzka ale nepředvedli.

47:13
    Dost kuriózní sedmá branka Moskvy! Střela ARTURA ZARIPOVA byla zblokována, kotouč se obloučkem snesl do třineckého brankoviště a zapadl za pravou tyč! Halouzka dělal vše, co mohl, puk ale zastavit nedokázal. Asistence: Sergej Šapovalenko.

48:22
    Přesilovka pro Oceláře. Na trestnou lavici usedá Sergej Šapovalenko, který se provinil sekáním.

48:46
    CSKA se v úvodu oslabení osvobodilo. Následný návrat Ocelářů do útočného pásma končí pokusem Matěje, se kterým brankář Popov neměl žádné starosti.

49:24
    Do slibné střelecké pozice se po delší kombinaci dostal Nice Geidl, nejlepší střelec Ocelářů ale další branku přidat nedokázal.

49:43
    Výhoda Třince bude dvojnásobná! Na trestnou lavici k Šapovalenkovi přisedá Alexandr Pičugin. Oceláři mají k dispozici třicet devět vteřin přesilovky pěti proti třem!

50:03
    CSKA se zmocnilo kotouče a odpálilo jej do pásma Třince.

50:22
    Ani dalš snažení Slezanů nebylo úspěšné, Moskvané se opět osvobodili. CSKA je ve čtyřech.

50:41
    Ruský tým bez obtíží ubránil dvojnásobné oslabení, v klasické nevýhodě pak dokázal zaútočit. Halouzka byl pozorný, buly v pásmu Třince.

51:02
    Neskutečný zákrok Egora Popova! Brankář CSKA se musel přesunovat od jedné tyči k druhé, i tak ale dokázal zlikvidovat ránu Przybyly!

51:34
    CSKA se opět osvobozuje, přesilovka Třince se chýlí ke konci.

51:48
    Se závěrečnými vteřinami přesilovky se ještě o jednu střelu pokusil Matěj, Popov byl připraven.

52:18
    Osmá branka v síti Halouzky, trefa to byla nádherná! Trojice hráčů CSKA kompletně rozebrala třineckou defenzívu, ARTUR ZARIPOV měl jednoduchou práci v podobě doklepnutí puku do odkryté branky! Asistence: Nikita Šujdin.

52:49
    A CSKA si vzápětí zahraje početní výhodu. Dvěma minutami byl potrestán Lukáš Králík.

53:44
    Oceláři ustáli úvodní tlak CSKA a dokázali se osvobodit.

54:19
    Nepřesná rána Umnikova končí na zadním mantinelu. Puku se zmocnili hráči Třince a poslali kotouč do střední třetiny.

54:49
    Oceláři jsou kompletní. Do konce duelu chybí pět minut, výsledek je zcela jasný.

55:32
    Slezané se po delší době podívali do útočné třetiny, příliš dlouho se tam ale neohřáli. Popov nemusel zasahovat.

56:40
    CSKA drží kotouč v pásmu Třince, Oceláři dělají vše, co je v jejich silách, aby zastavili kombinaci ruského celku.

57:45
    Další trest pro CSKA, na trestnou lavici putuje Alexadr Pičugin.

58:15
    Oceláři sice hrají početní výhodu, u kotouče v pásmu Třince ale jsou hráči CSKA.

59:10
    Akci Ocelářů zastavuje ofsajd.

59:45
    CSKA v polném počtu.

Utkání končí jasnou výhrou CSKA Moskva, ruští mladíci tak obsazují první místo ve skupině WERK ARENA. Oceláři půjdou do semifinále ze druhého místa. (11:00:21)

Daniel Ježek

Góly a asistencie: 3. Šujdin (Kuzmin), 22. Kvartalnov (Urulin), 29. Kuzmin (Šapovalenko), 31. Urulin (Kvartalnov), 35. Šujdin (Zaripov), 39. Kuzmin (Umnikov), 48. Zaripov (Šapovalenko), 53. Zaripov (Šujdin) – 13. Jurzyca (Lerchová, Králík), 26. Cienciala F. (Hrůzek)

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Švančara) – Buják, Hrůzek, Blaško, Kyselý, Wantulok, Chovaniak, F. Cienciala, S. Cienciala – Králík (C), Petrovský, Przybyla, Kašpárek, Samuhel, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Geidl, Lerchová, Ramík, Procházka, Raszka, Hykl, Macháček, Jaworski.