Rapid Viedeň – Mattersburg 2:2 (kon.) | Wolfsberger – Salzburg 0:2 (kon.) | Linz – Admira Wacker Mödling 3:0 (kon.)
Rapid Viedeň
2:2 (1:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
cz Sobota 22.07.2017, 16:00 • Allianz Stadion (Vídeň) • Rakúska Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den u sledování Típico Bundesligy! V dnešním prvním kole se představí domácí celek Rapid Vídeň, která přivítá Mattersburg. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Rapid Vídeň má za sebou čtyři přípravné utkání a ani v jednom si nepřipsal porážku. První utkání hladce smázl tým Traiskirchen 0:6. V druhém utkání přivítali slavný Celtic, s kterým vyválčili remízu 1:1. O čtyři dny později se utkali s Apollonem a velice těsně zvítězili 2:1. Poslední přípravné utkání odehráli proti Monacu, kde si připsali remízu 2:2, což se hodně cenní. První zápas byl pohárový, kde přivítali Schwaz, kde si připsali pohodovou výhru 0:2.

Mattersburg odehrál šest přípravných utkání. Jejich celková bilance byla tři výhry, dvě remízy a prohra. První zápas odehráli proti Kirchschlagu, kde zvítězili 2:4. Poté se utkali s Hartbergem, kde si připsali jedinou prohru a to 2:1. O pět dní později porazili Vardar 1:0 a o další dva dny remizovali s Kapfenbergem 1:1. Páté přípravné utkání odehráli proti Soroksarovi a hladce zvítězili 4:0. Poslední přípravné utkání změřili síly s Haladasem, kde si opět připsali remízu 1:1. Pohárové utkání nastoupili proti Saalfeldenu, kde zválcovali svého soupeře a zvítězili 1:6.

Posledních pět vzájemných utkání:
    25.05.17 Mattersburg-Rapid Vídeň 1 : 3
    18.03.17 Rapid Vídeň-Mattersburg 1 : 1
    30.11.16 Mattersburg-Rapid Vídeň 1 : 1
    18.09.16 Rapid Vídeň-Mattersburg 3 : 0
    08.05.16 Mattersburg-Rapid Vídeň 0 : 2

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schrammel, Wöber, Sonnleitner, Pavelic – Auer, Schwab (C) – S. Hofmann, Murg, Keles – Joelinton.
    Náhradníci: Knoflach – Bolingoli-Mbombo, Schaub, Thurnwald, M. Hofmann, Sobczyk, Kuen.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Hart, Ortiz, Rath (C), Novak – Erhardt, Jano – Höller, Ertlthaler, Gruber – Maierhofer.
    Náhradníci: Böcskör – Bürger, Mahrer, Okugawa, Pink, Prevljak, Sittsam.

Rozhodčí: Markus Hameter.

Rapid oblékl zelené dresy, hosté z Mattersburgu vínové.

1

1
    Výkop obstarali domácí hráči.

2
    Do první příležitosti se dostali hostující hráči, konkrétně Holler, jenže jeho pokus v pohodě zlikvidoval Strebinger.

3
    Po faulu na Stefanna Hofmanna budou mít domácí velice zajímavou šanci.

4
    Kuster si věděl rady s velice snadným zákrokem.

5
    Rohový kop pro hráče Vídně.

6
    Roh nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč byl příliš krátký a nepřesný.

7
    Maienhofer obdržel míč před vápnem, udělal dva rychlé kroky a poté vypálil. Strebinger míč lapil do svých rukavic.

8
    Ertlthaler chtěl v pokutovém území přihrát na Grubera, jenže Wober míč zblokoval na rohový kop.

9
    Z rohu nic nebylo a z pokračující akce taky nic, protože jeden z hostujících hráčů byl nachytán v ofsajdovém postavení.

10
    Rapid uklidňuje velice atraktivní úvod utkání krátkými a častými přihrávkami mezi obránci.

11
    Útočným faulem v pokutovém území si pomohl Maierhofer.

12
    Domácí fanoušci jsou ve varu, protože rozhodčí neodpískl faul na dobře rozběhnutého Joelintona.

13
    Domácí celek je v posledních minutách aktivnější, jenže z toho zatím není žádná branková příležitost.

14
    Rohový kop pro Rapid.

15
    Roh byl pěkně zahrán na přední tyč, kde skákal Schwab, jenže ten byl dobře bráněn Rathem.

16
    V pokračující akci si domácí hráči nepřesně přihráli. Kuster bude odkopávat od brány.

17
    Mattersburg měl držení míče v blízkosti pokutového území Rapidu, jenže dobrým napadáním domácích museli míč vrátit až na svého brankáře.

18
    Jano si vypomohl nedovoleným zákrokem na Sonnleitnera.

19
    Další rohový kop pro domácí celek.

20
    Opět roh skončil nezdarem, protože míč vyletěl mimo povolené hrací území.

21
    Krásná akce Rapidu Vídeň! Murg posunul na pravém křídle míč na Auera, který z hranice vápna vyslal krásnou střelu k levé tyči, jenže brankář Kuster předvedl kvalitní zákrok.
    21. Šance Auera.

23
    Joelinton naprosto nesmyslně dohrál souboj a tím také dohrál v dnešním utkání.
    23. Červená karta

24
    Joelinton je stále na hřišti a neustále se dohaduje s rozhodčím Hameterem i protihráči.

25
    Rapid Vídeň právě vstřelil branku! První letošní ligovou trefu obstaral STEPFAN AUER, který se nádherně položil do skákajícího balónu.
    25. Stephan AUER - 1:0

26
    Mattersburg o jednoho hráče více v poli začíná dominovat v držení míče.

27
    Hra je pozastavena, protože rozhodčí dal pokyn k občerstvování, neboť je velké teplo a dusno.

29
    Hra je opět odstartována. Rapid drží balón na své polovině a čeká, co udělá soupeř.

30
    Mattersburg vysunuje svoje napadání a domácí nutí k dlouhým nákopům, které jim moc nejdou a tak hosté lehce získávají míč.

31
    Fanoušci z hlavního města Rakouska neustále podporují svoje oblíbence.

32
    Hra byla opět pozastavena, protože hostující Gruber se drží za hlavu po osobním souboji s Schrammelem.

33
    Ofsajd a v něm nachytán hostující Maierhofer.

34
    Murg si krásně povodil dva hráče, poté ovšem nepřesně zakončil. Rána končí dva metry od brány Kustera.

35
    V dalším ofsajdovém postavení byl opět nachytán hostující útočník Maierhofer.

36
    Rohový kop pro Mattersburg.

37
    Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Sonnleitner.

38
    Žlutou kartu dostává Lukas Rath (SV BauWelt Koch Mattersburg).

39
    Novak se vydal na útočný výlet. Svoji pouť musel ukončit lehce za polovinou, protože si až moc předkopl míč.

40
    Hra se po červené kartě přiostřila. Toho je důkazem faul Erhardta na Pavelice.

41
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Kustera.

42
    Spousta faulů na obou stranách neukončil ani přemotivovaný Maierhofer.

43
    Velká šance domácích! Hoffmann krásným obloučkem přihrál na Schwaba, který ve vápně vystřelil z první, jenže Kuster předvedl parádní zákrok.
    43. Šance Schwaba.

44
    Rohový kop pro Vídeň.

45
    Poslední roh v tomto poločase skončil na bedrech Ortize, který odkopává míč do bezpečí.

45+1
    Rozhodčí Hameter se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2

První poločas se nesl ve znamení faulů a častých přerušení. Kromě toho jsme taky mohli vidět tři velké šance domácích, ale jenom jedna skončila v síti a to střela Auera, který krásně vystřelil do poskakujícího míče. Uvidíme, co přinese půle druhá.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

46

46
    Druhý poločas obstarali hosté z Mattersburgu.

47
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Julius Ertlthaler, přichází Smail Prevljak.

48
    Hostující trenér posílá na hřiště útočnějšího Prevljaka než je Ertlthaler.

49
    I když jsou domácí v deseti, ve druhém poločase zatím dominují.

50
    Nepovedená kombinace Mattersburgu končí u brankáře Strebingera, který nikam nespěchá.

51
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Michael Novak, přichází Markus Pink.

52
    Hostující trenér Baumgartner opět posiluje útočnou složku svého týmu.

53
    Hosté mají standardní situaci zhruba z čtyřiceti metrů.

54
    K přímému kopu se postavil Gruber, který vyslal jedovatou střelu na bránu. rána letěla ovšem jen těsně nad bránu Strebingera.
    54. Gruberův přímý kop.

55
    Mattersburg zvýšil svoji aktivitu a proto se domácí radši zatáhli do hustého bloku.

56
    Jano se pokusil odcetrovat míč před bránu, jenže Strebinger si povyjel a lapil míč, který plachtil ve vzduchu.

57
    Z rychlého protiútoku vybojovali domácí rohový kop.

58
    Rapid Vídeň právě vstřelil branku! Domácí Rapid rozehrál roh na krátko na Hofmanna, který našel centrem na zadní tyči stopera MAXIMILIANA WOBERA, který hlavičkou uklízí míč do brány.
    58. Maximilian WÖBER - 2:0

59
    Domácí i v deseti lidech vstřelili dvě branky a krouží po prvních třech bodech v nové sezóně.

60
    Maierhoferova hlavička jen těsně míjí bránu Rapidu.

61
    Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí.

62
    Hra je nezáživná, protože domácí se soustředí na obranu a hosté nejsou schopni vytvořit brankovou příležitost.

63
    Rozhodčí píská další faul, tentokrát na Schrammela.

64
    Domácí trenér poprvé v této ligové sezóně střídá.

65
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Louis Schaub.

66
    Pink si neporadil s neposedným míčem, který skončil až v autu.

67
    Mattersburg se opět dopustil faulu. Rapid bude mít další zajímavou standardní situaci.

68
    Z něho nic nebylo, neboť ve vzduchu dominoval stoper a kapitán v jedné osobě Rath.

69
    Domácí Rapid se opět ubránil díky skvělému výskoku Pavelice.

70
    Nepřesná kombinace Vídně končí v zázemí.

71
    Provokatér Maierhofer si opět něco vyříkává s domácím brankářem Strebingerem.

72
    Domácí se opět zatáhli a čekají, co předvedou hráči Mattersburgu.

74
    Mattersburg právě vstřelil branku! SMAIL PREVLJAK dostal parádní míč za obranu a střelou pod brankáře Strebingera snižuje stav utkání na 2:1.
    74. Smail PREVLJAK - 2:1

75
    Mattersburg po gólu je jak vyměněný a tlačí na svého dnešního soka.

76
    Hosté mají ještě zhruba patnáct minut na srovnání. Dokážou s tím něco udělat?

77
    Útočným faulem se opět provinil Maierhofer.

78
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Alex Sobczyk.

79
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází César Ortiz, přichází Patrick Bürger.

80
    Mattersburg právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné! Z rohového kopu se dokázal prosadit dnes viditelný STEFAN MAIERHOFER a vyrovnává vývoj dnešního utkání.
    80. Stefan MAIERHOFER - 2:2

81
    Domácí trenér za malou chvíli pošle na hřiště své poslední střídání v utkání.

82
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Eren Keles, přichází Boli Bolingoli-Mbombo.

83
    Žlutou kartu dostává Alois Höller (SV BauWelt Koch Mattersburg).

84
    Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí. Kuster pošle nejspíš dlouhý míč na útočníka Maierhofera.

85
    Holler si neporadil s neposedným míčem u postranní čáry. nemusí toho ale dlouho litovat, protože domácí nezvládli dobře rozehrát vhazování.

86
    Žlutou kartu dostává Mario Sonnleitner (SK Rapid Vídeň).

87
    Domácí jsou ztrátou dvou gólu frustrovaní a dopouštějí se velkých chyb v obraně i faulů.

88
    Mattersburgu nevyšel útok. Míč má u svých noh Strebinger, který rychle posouvá míč na Sobczyka.

89
    Schaubova střela neohrozila Kustera, protože rána šla přesně do míst, kde stál tento hostující brankář.

90

90+1
    Nepřesná kombinace hostů dává domácím naději na poslední útok v zápase.

90+2

První utkání mezi Rapidem Vídeň a Mattersburgem končí překvapivou remízou 2:2. S domácími to nevypadalo dobře, protože již v 23. minutě obdržel Joelinton červenou kartu, jenže o minutu později se prosadil Auer. Druhou branku v utkání vstřelil domácí Wober a vypadalo to, že domácí zvítězí. Mattersburg se ovšem nedal a v 74. minutě se prosadil Prevljak a o šest minut později zařídil konečný stav Maierhofer. (17:55:40)