Rapid Viedeň – Mattersburg 2:2 (kon.) | Wolfsberger – Salzburg 0:2 (kon.) | Linz – Admira Wacker Mödling 3:0 (kon.)
Rapid Viedeň
2:2 (1:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
cz Sobota 22.07.2017, 16:00 • Allianz Stadion (Vídeň) • Rakúska Bundesliga • 1. kolo

První utkání mezi Rapidem Vídeň a Mattersburgem končí překvapivou remízou 2:2. S domácími to nevypadalo dobře, protože již v 23. minutě obdržel Joelinton červenou kartu, jenže o minutu později se prosadil Auer. Druhou branku v utkání vstřelil domácí Wober a vypadalo to, že domácí zvítězí. Mattersburg se ovšem nedal a v 74. minutě se prosadil Prevljak a o šest minut později zařídil konečný stav Maierhofer. (17:55:40)

90+2

90+1
    Nepřesná kombinace hostů dává domácím naději na poslední útok v zápase.

90
    Rozhodčí Hameter se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Schaubova střela neohrozila Kustera, protože rána šla přesně do míst, kde stál tento hostující brankář.

88
    Mattersburgu nevyšel útok. Míč má u svých noh Strebinger, který rychle posouvá míč na Sobczyka.

87
    Domácí jsou ztrátou dvou gólu frustrovaní a dopouštějí se velkých chyb v obraně i faulů.

86
    Žlutou kartu dostává Mario Sonnleitner (SK Rapid Vídeň).

85
    Holler si neporadil s neposedným míčem u postranní čáry. nemusí toho ale dlouho litovat, protože domácí nezvládli dobře rozehrát vhazování.

84
    Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí. Kuster pošle nejspíš dlouhý míč na útočníka Maierhofera.

83
    Žlutou kartu dostává Alois Höller (SV BauWelt Koch Mattersburg).

82
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Eren Keles, přichází Boli Bolingoli-Mbombo.

81
    Domácí trenér za malou chvíli pošle na hřiště své poslední střídání v utkání.
    80. Stefan MAIERHOFER - 2:2

80
    Mattersburg právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné! Z rohového kopu se dokázal prosadit dnes viditelný STEFAN MAIERHOFER a vyrovnává vývoj dnešního utkání.

79
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází César Ortiz, přichází Patrick Bürger.

78
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Alex Sobczyk.

77
    Útočným faulem se opět provinil Maierhofer.

76
    Hosté mají ještě zhruba patnáct minut na srovnání. Dokážou s tím něco udělat?

75
    Mattersburg po gólu je jak vyměněný a tlačí na svého dnešního soka.
    74. Smail PREVLJAK - 2:1

74
    Mattersburg právě vstřelil branku! SMAIL PREVLJAK dostal parádní míč za obranu a střelou pod brankáře Strebingera snižuje stav utkání na 2:1.

72
    Domácí se opět zatáhli a čekají, co předvedou hráči Mattersburgu.

71
    Provokatér Maierhofer si opět něco vyříkává s domácím brankářem Strebingerem.

70
    Nepřesná kombinace Vídně končí v zázemí.

69
    Domácí Rapid se opět ubránil díky skvělému výskoku Pavelice.

68
    Z něho nic nebylo, neboť ve vzduchu dominoval stoper a kapitán v jedné osobě Rath.

67
    Mattersburg se opět dopustil faulu. Rapid bude mít další zajímavou standardní situaci.

66
    Pink si neporadil s neposedným míčem, který skončil až v autu.

65
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Louis Schaub.

64
    Domácí trenér poprvé v této ligové sezóně střídá.

63
    Rozhodčí píská další faul, tentokrát na Schrammela.

62
    Hra je nezáživná, protože domácí se soustředí na obranu a hosté nejsou schopni vytvořit brankovou příležitost.

61
    Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí.

60
    Maierhoferova hlavička jen těsně míjí bránu Rapidu.

59
    Domácí i v deseti lidech vstřelili dvě branky a krouží po prvních třech bodech v nové sezóně.
    58. Maximilian WÖBER - 2:0

58
    Rapid Vídeň právě vstřelil branku! Domácí Rapid rozehrál roh na krátko na Hofmanna, který našel centrem na zadní tyči stopera MAXIMILIANA WOBERA, který hlavičkou uklízí míč do brány.

57
    Z rychlého protiútoku vybojovali domácí rohový kop.

56
    Jano se pokusil odcetrovat míč před bránu, jenže Strebinger si povyjel a lapil míč, který plachtil ve vzduchu.

55
    Mattersburg zvýšil svoji aktivitu a proto se domácí radši zatáhli do hustého bloku.
    54. Gruberův přímý kop.

54
    K přímému kopu se postavil Gruber, který vyslal jedovatou střelu na bránu. rána letěla ovšem jen těsně nad bránu Strebingera.

53
    Hosté mají standardní situaci zhruba z čtyřiceti metrů.

52
    Hostující trenér Baumgartner opět posiluje útočnou složku svého týmu.

51
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Michael Novak, přichází Markus Pink.

50
    Nepovedená kombinace Mattersburgu končí u brankáře Strebingera, který nikam nespěchá.

49
    I když jsou domácí v deseti, ve druhém poločase zatím dominují.

48
    Hostující trenér posílá na hřiště útočnějšího Prevljaka než je Ertlthaler.

47
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Julius Ertlthaler, přichází Smail Prevljak.

46
    Druhý poločas obstarali hosté z Mattersburgu.

46

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

První poločas se nesl ve znamení faulů a častých přerušení. Kromě toho jsme taky mohli vidět tři velké šance domácích, ale jenom jedna skončila v síti a to střela Auera, který krásně vystřelil do poskakujícího míče. Uvidíme, co přinese půle druhá.

45+2

45+1

45
    Poslední roh v tomto poločase skončil na bedrech Ortize, který odkopává míč do bezpečí.

44
    Rohový kop pro Vídeň.
    43. Šance Schwaba.

43
    Velká šance domácích! Hoffmann krásným obloučkem přihrál na Schwaba, který ve vápně vystřelil z první, jenže Kuster předvedl parádní zákrok.

42
    Spousta faulů na obou stranách neukončil ani přemotivovaný Maierhofer.

41
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Kustera.

40
    Hra se po červené kartě přiostřila. Toho je důkazem faul Erhardta na Pavelice.

39
    Novak se vydal na útočný výlet. Svoji pouť musel ukončit lehce za polovinou, protože si až moc předkopl míč.

38
    Žlutou kartu dostává Lukas Rath (SV BauWelt Koch Mattersburg).

37
    Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Sonnleitner.

36
    Rohový kop pro Mattersburg.

35
    V dalším ofsajdovém postavení byl opět nachytán hostující útočník Maierhofer.

34
    Murg si krásně povodil dva hráče, poté ovšem nepřesně zakončil. Rána končí dva metry od brány Kustera.

33
    Ofsajd a v něm nachytán hostující Maierhofer.

32
    Hra byla opět pozastavena, protože hostující Gruber se drží za hlavu po osobním souboji s Schrammelem.

31
    Fanoušci z hlavního města Rakouska neustále podporují svoje oblíbence.

30
    Mattersburg vysunuje svoje napadání a domácí nutí k dlouhým nákopům, které jim moc nejdou a tak hosté lehce získávají míč.

29
    Hra je opět odstartována. Rapid drží balón na své polovině a čeká, co udělá soupeř.

27
    Hra je pozastavena, protože rozhodčí dal pokyn k občerstvování, neboť je velké teplo a dusno.

26
    Mattersburg o jednoho hráče více v poli začíná dominovat v držení míče.
    25. Stephan AUER - 1:0

25
    Rapid Vídeň právě vstřelil branku! První letošní ligovou trefu obstaral STEPFAN AUER, který se nádherně položil do skákajícího balónu.

24
    Joelinton je stále na hřišti a neustále se dohaduje s rozhodčím Hameterem i protihráči.
    23. Červená karta

23
    Joelinton naprosto nesmyslně dohrál souboj a tím také dohrál v dnešním utkání.
    21. Šance Auera.

21
    Krásná akce Rapidu Vídeň! Murg posunul na pravém křídle míč na Auera, který z hranice vápna vyslal krásnou střelu k levé tyči, jenže brankář Kuster předvedl kvalitní zákrok.

20
    Opět roh skončil nezdarem, protože míč vyletěl mimo povolené hrací území.

19
    Další rohový kop pro domácí celek.

18
    Jano si vypomohl nedovoleným zákrokem na Sonnleitnera.

17
    Mattersburg měl držení míče v blízkosti pokutového území Rapidu, jenže dobrým napadáním domácích museli míč vrátit až na svého brankáře.

16
    V pokračující akci si domácí hráči nepřesně přihráli. Kuster bude odkopávat od brány.

15
    Roh byl pěkně zahrán na přední tyč, kde skákal Schwab, jenže ten byl dobře bráněn Rathem.

14
    Rohový kop pro Rapid.

13
    Domácí celek je v posledních minutách aktivnější, jenže z toho zatím není žádná branková příležitost.

12
    Domácí fanoušci jsou ve varu, protože rozhodčí neodpískl faul na dobře rozběhnutého Joelintona.

11
    Útočným faulem v pokutovém území si pomohl Maierhofer.

10
    Rapid uklidňuje velice atraktivní úvod utkání krátkými a častými přihrávkami mezi obránci.

9
    Z rohu nic nebylo a z pokračující akce taky nic, protože jeden z hostujících hráčů byl nachytán v ofsajdovém postavení.

8
    Ertlthaler chtěl v pokutovém území přihrát na Grubera, jenže Wober míč zblokoval na rohový kop.

7
    Maienhofer obdržel míč před vápnem, udělal dva rychlé kroky a poté vypálil. Strebinger míč lapil do svých rukavic.

6
    Roh nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč byl příliš krátký a nepřesný.

5
    Rohový kop pro hráče Vídně.

4
    Kuster si věděl rady s velice snadným zákrokem.

3
    Po faulu na Stefanna Hofmanna budou mít domácí velice zajímavou šanci.

2
    Do první příležitosti se dostali hostující hráči, konkrétně Holler, jenže jeho pokus v pohodě zlikvidoval Strebinger.

1
    Výkop obstarali domácí hráči.

1

Rapid oblékl zelené dresy, hosté z Mattersburgu vínové.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schrammel, Wöber, Sonnleitner, Pavelic – Auer, Schwab (C) – S. Hofmann, Murg, Keles – Joelinton.
    Náhradníci: Knoflach – Bolingoli-Mbombo, Schaub, Thurnwald, M. Hofmann, Sobczyk, Kuen.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Hart, Ortiz, Rath (C), Novak – Erhardt, Jano – Höller, Ertlthaler, Gruber – Maierhofer.
    Náhradníci: Böcskör – Bürger, Mahrer, Okugawa, Pink, Prevljak, Sittsam.

08.05.16 Mattersburg-Rapid Vídeň 0 : 2

Mattersburg odehrál šest přípravných utkání. Jejich celková bilance byla tři výhry, dvě remízy a prohra. První zápas odehráli proti Kirchschlagu, kde zvítězili 2:4. Poté se utkali s Hartbergem, kde si připsali jedinou prohru a to 2:1. O pět dní později porazili Vardar 1:0 a o další dva dny remizovali s Kapfenbergem 1:1. Páté přípravné utkání odehráli proti Soroksarovi a hladce zvítězili 4:0. Poslední přípravné utkání změřili síly s Haladasem, kde si opět připsali remízu 1:1. Pohárové utkání nastoupili proti Saalfeldenu, kde zválcovali svého soupeře a zvítězili 1:6.

Rapid Vídeň má za sebou čtyři přípravné utkání a ani v jednom si nepřipsal porážku. První utkání hladce smázl tým Traiskirchen 0:6. V druhém utkání přivítali slavný Celtic, s kterým vyválčili remízu 1:1. O čtyři dny později se utkali s Apollonem a velice těsně zvítězili 2:1. Poslední přípravné utkání odehráli proti Monacu, kde si připsali remízu 2:2, což se hodně cenní. První zápas byl pohárový, kde přivítali Schwaz, kde si připsali pohodovou výhru 0:2.

Hezký den u sledování Típico Bundesligy! V dnešním prvním kole se představí domácí celek Rapid Vídeň, která přivítá Mattersburg. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.