Nemecko – Mexiko 4:1 (kon.)
koniec
Nemecko
4:1 (2:0)
Mexiko
Štvrtok 29.06.2017, 20:00Pohár konfederácií • Semifinále
Predzápasové kurzy
   
  Nemecko potvrdilo úlohu favorita a vo finále Pohára konfederácií sa stretne s Čile. V druhom semifinále padlo o päť gólov viac, ako v tom prvom. Určite to bolo pekné ofenzívne divadlo, ku ktorému výrazne prispeli aj Mexičania, ale mnohé šance ostali nepremenené. (21:55:37)
   
  90+3
  Koniec zápasu.
   
  90+3
  Layún zas poslal krásny center na hlavu Néstora Arauja, ktorý vyskočil najvyššie, lenže ter Stegen vytiahol zas skvelý zákrok, keď sa hodil po svojej pravej ruke.
   
  90+2
  Javier Hernández sa na hranici šestnástky rýchlo otočil, posunul si loptu a aj vďaka teču Rudigera minul bránu len o niekoľko centimetrov.
  90+1. Amin Younes (GER) - 4:1
   
  90+1
  Nemecko dalo gól!

  Favorit záverečný pokus o drámu nedopustil a striedajúci AMINE YOUNES už asi určite uzatvára skóre tohto zápasu. Útočník sa po prihrávke Cana ocitol úplne sám a krížnou strelou okolo Ochou uspel.
   
  90+1
  Nadstavujú sa 3 minúty.
   
  90
  Fabián sa po rozohrávke Nemecka dostal k lopte a dral sa do ďalšieho zakončenia. V šestnástke ho s veľkým vypätím síl dokázal zastaviť Rudiger.
  89. Marco Fabián (MEX) - 3:1
   
  89
  Mexiko dalo gól!
  Nakoniec to aspoň čestný úspech Mexika je, pretože po faule Cana na Marquéza rozohrali dvaja hráči štandardku veľmi rýchlo. MARCO FABIÁN napriahol z veľkej diaľky, no trafil sa nádherne.
   
  88
  Zdá sa, že zápas sa už len dohráva. Mexiko stále útočí, čo je veľmi sympatické, ale trojgólové manko sa už v tejto situácii dostihnúť nedá.
   
  87
  Znova rozohrával Layún a opäť sa mu podarilo nájsť hlavu Rafu Marquéza, ktorý však tentoraz namieril nad nemeckú bránu.
   
  86
  Ginter si pripísal veľmi pekný a dôležitý zákrok, pretože Lozano prešiel po krídle a centroval do druhej vlny na nabiehajúceho Hernándeza. Bude to iba roh.
   
  84
  Layún rozohral rohový kop veľmi pekne a našiel ním hlavu Rafaela Marquéza, ktorý mohol prekonať ter Stegena, ten sa prezentoval skvelým zákrokom pod brvnom na bránkovej čiare.Následne z ofsajdu dorážal Moreno.
   
  83
  Layún poslal prudký center sprava, ktorý síce Rudiger dostal aspoň na roh, lenže ostal ležať na zemi, pretože sa zrazil s Fabiánom, Obaja potrebujú ošetrenie.
   
  82
  Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Julian Draxler, prichádza Amin Younes.
   
  81
  Herrera vystrelil z diaľky, pretože mu to prišlo ako lepšie riešenie, než pokračovať v kombinácii. Namieril však veľmi vysoko nad bránu ter Stegena.
   
  80
  Javier Hernández sa zase hnevá, pretože akcia Mexika skončila po nepresnej prihrávke tesne pred šestnástkou súpera. Niečo podobné sa stalo aj na druhej strane, Brandt neprebral loptu do behu.

  Matej Kubove

  Góly: 6. Goretzka, 8. Goretzka, 59. Werner, 90+1. Younes – 89. Fabián

  Karty:   72. Can (GER) – 55. Jiménez (MEX)


  Nemecko: ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Ginter – Henrichs, Rudy, Goretzka (67. Can), Hector – Stindl (79. Brandt), Draxler (C) (82. Younes) – Werner.
  Náhradníci: Trapp, Leno – Mustafi, Plattenhardt, Wagner, Demirbay, Can, Younes, Süle, Brandt.

  Mexiko: Ochoa – Layún, N. Araujo, H. Moreno, Alanis – J. dos Santos (67. R. Márquez), H Herrera, G. dos Santos (63. Fabián) – Jiménez, J. Hernández, Aquino (46. Lozano).
  Náhradníci: Cota, Talavera – R. Márquez, Fabián, Vela, Damm, Peralta, L. Reyes, Lozano.