Česko – Island 27:24 (kon.) | Slovensko – Rusko sk 24:25 (kon.)
Slovensko
24:25 (12:12)
Rusko
Streda 14.06.2017, 20:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava) • Kvalifikácia ME

60
    V úplnom závere našiel Antl voľného Tomáša Urbana, ktorý zo vzduchu rýchlo vystrelil a rozvlnil sieť. Od gólu ho však delili stotiny sekundy. (24:25)

60
    Po chybnej prihrávke Slováci stratili loptu. Ďuriš na poslednú chvíľu zatiahol ručnú brzdu a zastavil brejk súpera. Aj keď iba za cenu dvojminútového trestu. (24:24)

60
    Minútu pred koncom zápasu prichádza oddychový čas Slovenska. Martin Lipták rozdáva zverencom posledné pokyny. (24:24)

57
    Ľubomír Ďuriš dostal loptu do pohybu, ruská defenzíva ho nedokázala zastaviť a navyše získal dve trestné minúty pre Soroku. (24:23)

50
    Lukáš Urban oklamal ruských hráčov, dostal sa do výhodnej pozície na streľbu, ale trafil iba konštrukciu brány. (21:20)

48
    Ruský tréner Torgovanov neváhal a rýchlo si zobral oddychový čas. Jeho zverenci doteraz stále vyhrávali o jeden, dva alebo aj tri góly. (20:19)

48
    Slováci sa ujali vedenia. Rusi hrali bez brankára aj v situácii piatich proti piatim a doplatili na to, pretože cez celé ihrisko presne namieril Andrej Petro. (20:19)

46
    Oliver Rábek urobil rovnaký faul ako pred chvíľou. Zase stiahol na palubovku Rusa a dostal dve trestné minúty. (18:18)

44
    Oliver Rábek nedovolene zastavil prenikajúceho Rusa a rozhodcovia mu udelili dve trestné minúty. (17:17)

43
    Slováci dokázali vyrovnať. Antl vysunul do rýchleho protiútoku Tomáša Urbana, ktorý prestrelil Pavlenka. (17:17)

40
    Slovensko teraz zachránila konštrukcia brány. Škurinského delovka skončila na žrdi. (14:16)

39
    Rusom sa naopak podarilo skórovať z rýchleho protiútoku. Martin Lipták na to reaguje timeoutom a chystá viaceré striedania. (13:16)

39
    Tomáš Urban predviedol parádne technické zakončenie z pravého krídla, ale lopta skončila na žrdi. (13:15)

36
    Ľubomír Ďuriš mal veľkú smolu, keď jeho koncovka opečiatkovala brvno. Na opačnej strane ihriska skóroval Šiškarev. (13:15)

30
    Do konca úvodného dejstva zostáva posledných tridsať sekúnd, ktoré využijú na útok ruskí reprezentanti. Ich tréner si zobral oddychový čas. (12:12)

26
    Domáci reprezentanti rýchlo vyrovnali. Do čierneho namieril Ľubomír Ďuriš a dve trestné minúty dostal Azat Valiullin. (11:11)

16
    Slovenský tréner Martin Lipták reaguje na nepriaznivý vývoj oddychovým časom. Svojim zverencom vyčíta, že hrajú príliš zbrklo. (6:8)

16
    Valiullin vtlačil Tomáša Urbana do bránkoviska, ale vyzeralo to skôr na útočný faul. Nakoniec nariadili rozhodcovia sedmičku a Soroka nezaváhal. (6:8)

14
    Slovenskí hádzanári očividne bránili v bránkovisku, takže nasledovala sedmička Rusov. Štochl však vychytal Kovaleva. (6:6)

10
    Andrej Petro nedávno zaváhal v tutovke, ale teraz skóroval z náročnejšej pozície. Navyše získal dvojminútový trest pre Čipurina. (5:5)

7
    Andrej Petro zahodil obrovskú šancu. Slovenský pivot bol úplne sám na bránkovisku, ale aj tak neuspel. (3:3)

5
    Rumunskí rozhodcovia nemajú so Slovákmi zľutovanie. Andrej Petro odchádza opäť na lavičku na dve minúty. (2:3)

3
    Gleb Kalaraš vrátil Rusom tesné vedenie a navyše získal faul. Peter Dudáš dostal dve trestné minúty a Slováci hrajú vo štvorici. (1:2)

2
    Rusi dostávajú rýchlo výhodu presilovej hry. Dve trestné minúty si odsedí Andrej Petro. (0:0)

Richard Štochl dnes konči s reprezentačnou kariéru a organizátori duelu si pre neho pripravili pamätné video, ktoré ho dojalo k slzám. Slovenskej brankárskej legende tlieskal celý štadión a teraz mu gratulujú spoluhráči.

Tomáš Lengyel

Slovensko: Štochl, Paul – Antl, Ďuriš, Dudáš, Guzy, Hruščák, J. Mikita, M. Mikita, Páleš, Petro, Rábek, M. Stráňovský, T. Urban, L. Urban, Volentics.
    Rusko: Pavlenko, Bogdanov – Čipurin, Dereven, Kalaraš, Karlov, Kiselev, Kotov, Kovalev, Šiškarev, Škurinskij, Soroka, Celiščev, Valiullin, Vasilev, Žitnikov.

Rozhodca: Sorin-Laurentiu Dinu a Constantin Din (obaja Rumunsko)