Česko – Island 27:24 (kon.) | Slovensko – Rusko sk 24:25 (kon.)
Slovensko
24:25 (12:12)
Rusko
Streda 14.06.2017, 20:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava) • Kvalifikácia ME

60
    Po chybnej prihrávke Slováci stratili loptu. Ďuriš na poslednú chvíľu zatiahol ručnú brzdu a zastavil brejk súpera. Aj keď iba za cenu dvojminútového trestu. (24:24)

57
    Ľubomír Ďuriš dostal loptu do pohybu, ruská defenzíva ho nedokázala zastaviť a navyše získal dve trestné minúty pre Soroku. (24:23)

46
    Oliver Rábek urobil rovnaký faul ako pred chvíľou. Zase stiahol na palubovku Rusa a dostal dve trestné minúty. (18:18)

44
    Oliver Rábek nedovolene zastavil prenikajúceho Rusa a rozhodcovia mu udelili dve trestné minúty. (17:17)

26
    Domáci reprezentanti rýchlo vyrovnali. Do čierneho namieril Ľubomír Ďuriš a dve trestné minúty dostal Azat Valiullin. (11:11)

10
    Andrej Petro nedávno zaváhal v tutovke, ale teraz skóroval z náročnejšej pozície. Navyše získal dvojminútový trest pre Čipurina. (5:5)

5
    Rumunskí rozhodcovia nemajú so Slovákmi zľutovanie. Andrej Petro odchádza opäť na lavičku na dve minúty. (2:3)

3
    Gleb Kalaraš vrátil Rusom tesné vedenie a navyše získal faul. Peter Dudáš dostal dve trestné minúty a Slováci hrajú vo štvorici. (1:2)

2
    Rusi dostávajú rýchlo výhodu presilovej hry. Dve trestné minúty si odsedí Andrej Petro. (0:0)

Tomáš Lengyel

Slovensko: Štochl, Paul – Antl, Ďuriš, Dudáš, Guzy, Hruščák, J. Mikita, M. Mikita, Páleš, Petro, Rábek, M. Stráňovský, T. Urban, L. Urban, Volentics.
    Rusko: Pavlenko, Bogdanov – Čipurin, Dereven, Kalaraš, Karlov, Kiselev, Kotov, Kovalev, Šiškarev, Škurinskij, Soroka, Celiščev, Valiullin, Vasilev, Žitnikov.

Rozhodca: Sorin-Laurentiu Dinu a Constantin Din (obaja Rumunsko)