Nórsko – Kosovo 5:0 (kon.) | Albánsko – Estónsko 0:0 (kon.)
Nórsko
5:0 (2:0)
Kosovo
cz Pondelok 12.06.2017, 19:00 • Marienlyst Stadion (Drammen) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Všem příznivcům fotbalu přeji příjemný pondělní podvečer! Kvalifikace Mistrovství Evropy hráčů do 21 let píše své další pokračování zápasem Norsko – Kosovo, který startuje od 19 hodin.

V páté kvalifikační skupině, které se oba týmy účastní, už nově vzniklá reprezentace Kosova stihla odehrát jeden duel. Na konci března zavítala do Irska, kterému podlehla tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem zápasu se tehdy stal Shodipo, jenž se prosadil v 56. minutě.

Největším adeptem na postup na Mistrovství světa je beze sporu Německo. Spolu s ním budou o účast na evropském šampionátu usilovat Irsko s Norskem a bez šance určitě není ani Izrael. Překvapit může Kosovo a role outsidera zbyla na Ázerbájdžán.

Norsko: Rossbach – Ryerson, Hanche-Olsen, Ajer, Risa – Thorsby, Fossum (K), Jenssen, Bjørdal – Samuelsen, Ødegaard
    Náhradníci: Bråtveit – Reitan, Knudsen, Kristoffersen, Rasmussen, Zakhnini, Hoff

Kosovo: Bekaj – Krasniqi, Ismajli, Kolgeci, Kabaši – Maloku, Broja – Hasani, Celina (K), Gaši – Sulejmani
    Náhradníci: Halimi – Šala, Šabani, Statovci, Tejeci, Hoti, Dabiqaj

Rozhodčí: Troleis – Højgaard, Hermansen (všichni FRO).

Reprezentanti obou zemí právě nastupují na hřiště.

Stadionem se rozezní národní hymny.

1

2
    Domácí začali pěkně svižně a už ve druhé minutě zahrávali roh. Jeho exekuci si vzal na starost Ødegaard.

3
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Někteří opozdilci se ještě ani nestačili usadit na svá místa a už mohli přihlížet gólu, který vstřelil MORTEN THORSBY. No vida, gólový účet je tedy brzy otevřen.

6
    Norové mají míč v moci a vyměňují si ho mezi sebou na své polovině hracího pole.

8
    O chvíli později reprezentanti Norska vyrazili dopředu, ale na území Kosova se příliš neohřáli.

9
    Rychlý brejk zakončoval nepřesnou střelou Hasani.

11
    Ajer fauloval Sulejmaniho. Míč pro fotbalisty Kosova.

12
    Kombinační souhra hostům nevydržela dlouho. Kupředu teď mohou zase uhánět Norové.

13
    A jejich výlet zastavil Gaši jen za cenu faulu. Chvilinku po obnovení hry se v ofsajdu ocitl Ajer (Norsko).

15
    Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hlavními aktéry probíhají neúprosné bitvy o balon.

16
    K jeho zisku si Bjørdal (Norsko) dopomohl nedovoleným zákrokem. Schytal to Broja.

17
    Ale protože Sulejmani poté fauloval Hanche-Olsena, mohou hrát s míčem domácí.

18
    Ne však na dlouho, jelikož byl Bjørdal přistižen v postavení mimo hru.

19
    A stejný osud potkal Thorsbyho. Kosovo tak ze svého území opět rozehraje nepřímý volný kop.

22
    Roh pro Norsko.

23
    A právě z rohového kopu se domácí podruhé prosazují. Ødegaardův nadýchaný centr našel KRISTOFFERA AJERA a ten přesně umístěnou střelou zdvojnásobil norský náskok.

25
    Norsko disponuje výraznou územní převahou.

27
    Norští hráči se usadili na útočné polovině a průnikovou přihrávkou oslovili Samuelsena, ten stál v ofsajdu.

28
    Ofenzivní akce Kosova slaví úspěch v podobě rohového kopu.

29
    Míč si do rohového čtvrtkruhu postavil Hasani, nicméně jeho spoluhráči v útočné fázi nic nevymysleli.

31
    Hosté to zkusili znova, ale ani tentokrát neudeřili. Gaši si nakráčel před hranici vápna a trefil pouze obránce.

33
    Momentálně se hraje výhradně uprostřed hřiště.

35
    Tam se balonu ujali kosovští fotbalisté a ihned se vypravili na území Norska, kde vybojovali roh.

36
    Celina z něj našel Sulejmaniho a ten poslal balon směrem na Rossbachovu bránu.

39
    Norové s klidem kombinují na své polovině a snaží se probojovat hlouběji do pole.

40
    To se svěřencům Leifa Smeruda nakonec podařilo.

41
    Norsko právě obléhá pokutové území svého soupeře a hledá další skuliny v jeho defenzivě.

42
    Ta vzápětí musela čelit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.

44
    Po faulu Krasniqiho přisoudil Alex Troleis míč fotbalistům Norska.

45
    V prvním dějství nastavil hlavní rozhodčí jedinou minutku.

45+1

První poločas dopadl lépe pro Norsko. Favorizovaný tým v něm vstřelil dva góly a s dosavadním průběhem utkání může být spokojen. Už ve třetí minutě otevřel gólový účet utkání Thorsby a o dvacet minut později navázal na jeho trefu Ajer.

Hlavní aktéři se vracejí na hřiště. Kvalifikační utkání bude pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Hned po změně stran Kosovo nebezpečně zahrozilo, když Sulejmaniho střela prosvištěla kousek vedle tyče.

48
    Protože Samuelsen odmítl respektovat pravidlo o ofsajdu, získalo Kosovo výhodu rozehrávky nepřímého kopu.

50
    Hosté navštívili norské území a budou na něm kopat roh.

51
    Defenzivní řada Norska odvedla výbornou práci, když Hasaniho pas z rohu hřiště odvrátila do bezpečí.

52
    Ardian Ismajli (Kosovo) si za faul na talentovaného Ødegaarda prohlédl žlutě zbarvený kartonek.

54
    Nepříjemná zpráva pro Kosovo! Besfort Kolgeci si vyšlápl na Samuelsena a po červené kartě musel předčasně odejít do sprch.

55
    Jako první se početní výhodu snažil využít Ødegaard, avšak na pozorného Bekaje si nepřišel.

56
    Následoval střelecký pokus před chvílí faulovaného Samuelsena, nicméně i jeho ránu strážce kosovské pokladnice zastavil.

57
    Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Gaši, přichází Statovci.

60
    Ofsajd a v něm Samuelsen (Norsko).

61
    Poprvé vystřídalo také Norsko: po hodině hry odešel ze hřiště Samuelsen a na jeho místo nastoupil Reitan.

62
    Nad Bjørdalem sklapla ofsajdová past, kterou na něj nastražili hráči Kosova.

64
    Iver Fossum (Norsko) byl potrestán žlutou kartou.

65
    Maloku (Kosovo) si vytvořil palebnou pozici, ale cílené zařízení netrefil.

66
    Seveřané jdou do třígólového trháku! Bekaje pokořil BIRK RISA a nemalou zásluhu má na tomto gólu Thorsby, který si připisuje asistenci.

69
    Defenzivní řada Kosova se ubránila rohovému kopu.

71
    V době, kdy do konce duelu zbývá dvacet minut, kontrolují dění na hřišti Norové.

72
    A právě oni dotáhli svou akci do zdárného konce. Škoda pro Norsko, že Thorsbyho pokus nepatřil mezi nejpřesnější.

74
    Střídání v týmu Norsko: svůj pobyt na trávníku ukončil Fossum, zastoupí ho Hoff.

76
    Ofsajd! Ofsajd! Mává pomezní rozhodčí svým praporkem jako pominutý. Za zády kosovských beků se ocitl Risa.

77
    Bjørdal (Norsko) napřáhl ke střele, ale balon mezi tři tyče nevtěsnal.

78
    Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Celina, přichází Dabiqaj.

79
    Ødegaarda fauloval Arian Kabaši (Kosovo). Hříšník za svůj nešetrný zákrok obdržel karetní trest.

80
    Třetí a zároveň poslední střídání v týmu Norsko: Bjørdal přenechal své místo Zekhninimu.

83
    Spolupráce dvou střídajících hráčů je korunována čtvrtým gólem. Zekhnini vybídl ke střele ERLENDA REITANA a ten se nemýlil.

85
    Zekhnini (Norsko) si nepohlídal ofsajdovou linii.

87
    Kosovo si ze severu Evropy odveze nepopulárního "bůra". Přihrávku Ajera zužitkoval a do listiny střelců se zapsal ANDREAS HANCHE-OLSEN.

90
    V závěru utkání chtěl norský náskok ještě zvýraznit Hoff, pálil ovšem slepými.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby nastavil Alex Troleis čtyři minuty.

90+3
    Jenssen (Norsko) se dopustil přestupku proti pravidlům, když fauloval Dabiqaje.

90+4
    Poslední tečku za utkáním napsal Ødegaard a jeho rána letící mimo kosovskou branku.

90+5
    Tak nakonec ještě jeden trest pro Kamera Krasniqiho (Kosovo), který nepřiměřeně atakoval Ødegaarda.

90+5

Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 27:16.

Norská fotbalová reprezentace do jednadvaceti let vstoupila do kvalifikace Mistrovství Evropy 2019 vysokou výhrou nad Kosovem, které rozstřílela v poměru 5:0. Nově vzniklá reprezentace Kosova si po těsné prohře v Irsku připsala svou druhou porážku a v kvalifikační skupině 5 zůstává poslední. (20:57:30)