Pittsburgh – Nashville 6:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:0 (3:0, 3:0, 0:0) Stav série: 3:2
Nashville Predators
cz Piatok 09.06.2017, 02:15 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

59:26
    Chris Kunitz se pustil do pěstního souboje s Yannickem Weberem a oba dostali pět minut za bitku, zatímco Colton Sissons osobní trest plus do konce utkání a Auston Watson desetiminutový osobní trest, stejně jako na opačné straně Trafor Daley.

52:40
    Austin Watson v levém rohu útočného pásma tvrdě narazil na hrazení hlavou napřed Iana Colea a byl vyloučen na dvě minuty za napadení.

51:32
    V týmu Nashvillu byl vyloučen P.K. Subban, který dostal dvě minuty za hrubost. Roman Josi dostal stejný trest, jenže dvojnásobný. Třetím do party byl Viktor Arvidsson, který dostal pět minut za bitku a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

51:32
    Jevgenij Malkin dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, zatímco Patric Hörnqvist dvě minuty za nesportovní chování. Carl Hagelin byl vyloučen na pět minut za bitku a k tomu ještě dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

47:31
    James Neal před reklamní přestávkou dostal dvě minuty za krosček a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru v zápase poté, co před pár okamžiky přečkal oslabení.

43:45
    Pontus Åberg se snažil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zkrotit na patách zády k bráně puk a Bryan Rust ho podrazil. Následovaly dvě minuty a přesilová hra pro Predators.

33:02
    Matthew Murray předvedl proti střele Predators, která přišla z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, pěkný semafor a poté byl faulován, když do něj narazil Filip Forsberg.
    18:28 Souboj Sidneyho Crosbyho a P.K. Subbana za bránou.

18:28
    Za bránou Matthewa Murrayho došlo k velice zajímavému osobnímu souboji, během něhož Sidney Crosby držel hlavu klečícího P.K. Subbana u ledu, obránce Predators se ale krátce na to zvedl a líbit si to rozhodně nenechal. Oba rytíři dostali dvě minuty za držení a první třetina se bude dohrávat ve hře 4 na 4.

10:06
    Hra byla přerušena a Nashville si po krátké reklamní přestávce zahraje přesilovou hru. Pittsburgh špatně střídal a hrál v šesti. Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Scott Wilson.

00:50
    Ryan Ellis fauloval Sidneyho Crosbyho a po poskytnuté výhodě usedl na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 2. J. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 7. Rust (Kunitz, Daley), 20. Malkin (Kessel, Hainsey), 22. Sheary (Crosby, Guentzel), 29. Kessel (Määttä, Crosby), 37. Hainsey (Malkin, Kessel)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Cullen, Rust – Hagelin, Rowney, Hörnqvist.
    Nashville Predators: Rinne (21. Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (A), Ellis, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Watson, Järnkrok, C. Smith – Zolnierczyk, F. Gaudreau, C. Wilson.

Rozhodca: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Brian Murphy, Scott Cherrey

Diváci: 18605