Pittsburgh – Nashville 6:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:0 (3:0, 3:0, 0:0) Stav série: 3:2
Nashville Predators
cz Piatok 09.06.2017, 02:15 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

Tři hvězdy utkání:

1. Sidney Crosby (PIT) 0+3
    2. Phil Kessel (PIT) 1+2
    3. Ron Hainsey (PIT) 1+1 (05:10:34)

Statistiky Střely na bránu: 24-24; Zablokované střely: 16-7; Vhazování: 43%-57%; Hity: 37-41; Přesilové hry: 1/5-0/2; Trestné minuty: 42-58.
    OSLAVA: Conor Sheary oslavil své 25. narozeniny gólem, kterým pomohl Pittsburghu k vysoké výhře nad Nashvillem.

Matthew Murray poprvé ve finále Stanley Cupu udržel čisté konto a Pittsburgh v zápase číslo 5 Nashville hladce přejel, když v první i druhé třetině vstřelil shodně tři góly. Sidney Crosby zaznamenal tři asistence a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Gólovou radost prožil Phil Kessel, který ukončil šest zápasů bez branky a navíc připsal dvě asistence. Pittsburgh vede ve finále Stanley Cupu na zápasy 3:2 a v nadcházejícím utkání již může slavit jeho obhajobu. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 6 Nashville Predators 0.

59:26
    Chris Kunitz se pustil do pěstního souboje s Yannickem Weberem a oba dostali pět minut za bitku, zatímco Colton Sissons osobní trest plus do konce utkání a Auston Watson desetiminutový osobní trest, stejně jako na opačné straně Trafor Daley.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:37
    P.K. Subban od modré čáry napřáhl na pravém křídle k další prudké ráně, která tentokrát minula vzdálenější levou tyč, a Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát tři minuty a Predators prožili velice dobré střídání, jenže ani jedna z prudkých střel na Matthewa Murrayho neprošla.

55:12
    P.K. Subban po návratu na ledovou plochu vypálil na pravém křídle od modré čáry a Matthew Murray ukryl puk ve své výstroji. Následuje krátká reklamní přestávce a závěr zápasu.

52:40
    Austin Watson v levém rohu útočného pásma tvrdě narazil na hrazení hlavou napřed Iana Colea a byl vyloučen na dvě minuty za napadení.

51:32
    V týmu Nashvillu byl vyloučen P.K. Subban, který dostal dvě minuty za hrubost. Roman Josi dostal stejný trest, jenže dvojnásobný. Třetím do party byl Viktor Arvidsson, který dostal pět minut za bitku a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

51:32
    Jevgenij Malkin dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, zatímco Patric Hörnqvist dvě minuty za nesportovní chování. Carl Hagelin byl vyloučen na pět minut za bitku a k tomu ještě dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

51:32
    Carl Hagelin a Viktor Arvidsson začali válet sudy na ledě, stejně jako další dvojice hráčů, a pořádně se do sebe pustili. Horké hlavy ovšem velice rychle vychladly a na nějaký delší pěstní souboj nedošlo.

51:12
    Patric Hörnqvist na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, Juuse Saros ji ale na přední tyči hrudí bez problému vyrazil.

50:38
    Matt Irwin na levé straně vypálil od modré čáry a před bránou došlo k nebezpečné teči, puk ovšem zamířil mimo a Matthew Murray v bráně Pittsburghu zasahovat nemusel.

49:31
    Vyloučený James Neal se vrátil z vězení zpět na ledovou plochu a Nashville hraje v plném počtu.

48:40
    Phil Kessel bekhendovou přihrávkou zpoza brány vracel puk mezi kruhy pro vhazování, jenže na jeho pas nikdo nedosáhl a Penguins se sami připravili o útočnou třetinu.

47:31
    James Neal před reklamní přestávkou dostal dvě minuty za krosček a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru v zápase poté, co před pár okamžiky přečkal oslabení.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 2. J. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 7. Rust (Kunitz, Daley), 20. Malkin (Kessel, Hainsey), 22. Sheary (Crosby, Guentzel), 29. Kessel (Määttä, Crosby), 37. Hainsey (Malkin, Kessel)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Cullen, Rust – Hagelin, Rowney, Hörnqvist.
    Nashville Predators: Rinne (21. Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (A), Ellis, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Watson, Järnkrok, C. Smith – Zolnierczyk, F. Gaudreau, C. Wilson.

Rozhodca: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Brian Murphy, Scott Cherrey

Diváci: 18605