USA – Fínsko 0:2 (kon.) | Rusko – Česko 3:0 (kon.) | Kanada – Nemecko 2:1 (kon.)
Švajčiarsko – Švédsko 1:3 (kon.)
Kanada
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Nemecko
Štvrtok 18.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Štvrťfinále

59:40
    Sean Couturier sa prebojoval do útočného pásma a spomedzi kruhov preveril Grubauera. Nemci si zobrali oddychový čas, ale vhadzuje sa pred ich bránou a času je málo.
    53:21 Yannic SEIDENBERG - 2:1

53:21
    Nemecko dalo gól! Domáci fanúšikovia jasajú, pretože dokázali znížiť vo vlastnom oslabení. Kanadská defenzíva si nedala pozor na YANNICA SEIDENBERGA, ktorý využil samostatný nájazd a prekonal Calvina Pickarda úspešným blafákom. Asistencia: Christian Ehrhoff.

52:01
    Nemci budú hrať v oslabení, pretože si nedali pozor na striedanie a hrali šiesti. Dve trestné minúty odpyká Frederik Tiffels.

51:50
    Sean Couturier bol v ďalšej gólovej šanci. Kanadský útočník stál pred bránou, získal odrazený puk a posielal ho do siete. Na poslednú chvíľu zasiahol jeden z Nemcov.

51:32
    Mohlo byť rozhodnuté. Vo vlastnom oslabení sa dostal do samostatného nájazdu Sean Couturier, ale Philipp Grubauer ho vychytal.

50:05
    Nemecký tím dostáva výhodu presilovky. Po prerušení hry fauloval Alex Killorn, ktorý inkasoval dve minúty za hrubosť.

47:02
    Kanadská presilovka sa skončila. Brayden Schenn dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

46:10
    Nathan MacKinnon prihral na ľavý kruh voľnému Ryanovi O'Reillymu, ktorého pohotová koncovka sa obtrela o brvno nemeckej brány.

45:17
    Vylúčenie na nemeckej strane. David Wolf dostal dve trestné minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku, ku ktorým mu hlavný rozhodca automaticky pridal desať minút.

45:03
    Veľká príležitosť nemeckého výberu. Felix Schütz pálil švihom spomedzi kruhov, no trafil iba masku kanadského brankára Calvina Pickarda.

44:06
    Leon Draisaitl pripravil výbornú streleckú pozíciu pre kapitána Christiana Ehrhoffa, ktorý spomedzi kruhov poslal puk nad bránu.
    38:08 Jeff SKINNER - 2:0

38:08
    Kanada dala gól! Javorové listy zaslúžene zvyšujú svoje vedenie. Michael Matheson nahodil puk od modrej čiary, Philipp Grubauer ho iba vyrazil a JEFF SKINNER poľahky skóroval z dorážky. Asistencie: Michael Matheson, Mark Scheifele.

37:14
    Presne v poslednej sekunde presilovky sa dostal odrazený puk na modrú čiaru k voľnému Dennisovi Seidenbergovi, ktorého delovka minula kanadskú bránu.

35:14
    Vylúčenie v kanadskom tíme. Claude Giroux dostal dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

27:56
    Kanadská presilovka sa končí, pretože dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostal Mitchell Marner.

26:22
    Vylúčenie na nemeckej strane. Jeff Skinner bol v šanci faulovaný a dve trestné minúty za hákovanie dostal Leon Draisaitl.

24:07
    Nemci mali veľkú šancu na vyrovnanie. Konrad Abeltshauser zakončoval rýchly protiútok, ale jeho strelu výborne zblokoval jeden z Kanaďanov.
    17:11 Mark SCHEIFELE - 1:0

17:11
    Kanada dala gól! Javorové listy takmer minútu zvierali domácich hokejistov pred bránou. Ryan O'Reilly napokon našiel bekhendovou prihrávkou voľného MARKA SCHEIFELEHO, ktorý napol prvýkrát sieť. Asistencie: Ryan O'Reilly, Mitchell Marner.

16:15
    Prvé vylúčenie zápasu bude na nemeckej strane. Patrick Reimer dostal dve trestné minúty za hákovanie.

05:23
    Nemcom sa otvoril priestor na prečíslenie troch proti dvom. Christian Ehrhoff prenechal puk Felixovi Schützovi, no ten stroskotal na Pickardovi.

03:18
    Kanada mohla ísť do vedenia. Ryan O'Reilly zostal voľný v tesnej blízkosti brány, mal pred sebou takmer odkrytú sieť, ale Philippa Grubauera zachránila žŕdka.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 18. Scheifele (R. O'Reilly, Marner), 39. Skinner (Matheson, Scheifele) – 54. Y. Seidenberg (Ehrhoff)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.
    Nemecko: Grubauer (Greiss) – Reul, Ehrhoff (C), D. Seidenberg (A), Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Kink (A), Y. Seidenberg, Kahun – Draisaitl, Reimer, Ehliz – Macek, Plachta, Hager – Schütz, Wolf, Tiffels – Fauser.

Rozhodca: Hribik (CZE), Stricker (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN).