Sassuolo – Neapol 2:2 (kon.) | Udinese – Cagliari 2:1 (kon.) | Sampdoria – Crotone 1:2 (kon.)
AC Miláno – Empoli 1:2 (kon.) | Lazio – Palermo 6:2 (kon.) | Chievo – Turín 1:3 (kon.)
Juventus – CFC Janov 4:0 (kon.)
AC Miláno
1:2 (0:1)
Empoli FC
Nedeľa 23.04.2017, 15:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 miest) • Talianska Seria A • 33. kolo

Sledovali sme veľmi atraktívny duel týchto dvoch celkov, o čo sa postaral hlavne druhý polčas. Domáci celok bol dnes aktívnejší smerom dopredu vďaka svojej kombinačnej hre, ale želané ovocie to nakoniec nepriviedlo. A naopak hostia sa dnes sústredili na pevnú defenzívu a následné smrteľné protiútoky, vďaka čomu majú dnes dôvod k poriadnej oslave. Odo mňa to je z tohto stretnutia všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (17:04:18)

90+7
    Baba Thiam sa rútil sám na brankára. Mal dostatok času na premyslenie celej situácie, no napriek tomu svojou strelou nedokázal prekonať Donnarummu.

90+6
    Žltú kartu dostáva Giuseppe Bellusci (Empoli FC). Nešportové správanie.

90+5
    Bacca dokázal poslať center na hranicu malého vápna, kde si na hlavičku zbehol Lapadula, ale jeho pokus skončil tesne mimo bránky.

90+4
    Empoli má výhodu outoveho vhadzovania na polovici súpera.

90+2
    Hneď štvorica sa rútila proti jednému brániacemu hráčovi. Veľkú pochvalu si zaslúži Diousse, ktorý sa včas vrátil a svojim obranným zákrokom znemožnil súperovi pokračovať až do zakončenia.

90+1
    Štvrtý rozhodca nadstavil v druhom polčase ešte sedem minút navyše. To je ešte dostatočný čas na vyrovnanie.

90
    AC Miláno zahrávalo rohový kop! Gerard Deulofeu poslal do šestnástky nebezpečný center z rohu, ale lopta končí napokon mimo.

89
    Žltú kartu dostáva Omar El Kaddouri (Empoli FC).

88
    Rohový kop sa rozhodli rozohrať krátkou formou a zbierať v rohu ihriska cenné sekundy.

88
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Suso, prichádza Kejsuke Honda.

87
    Hostia budú zahrávať rohový kop a pravdepodobne ho budú veľmi naťahovať.
    86. Massimo Maccarone (EMP)

86
    Suso sa tlačil do hlavičkového zakončenia a chýbali naozaj len centimetre, aby centrovanú loptu zasunul do brány, ale nebolo by to nič platné, pretože sa jednalo o ofsajdové postavenie.

85
    Zapata si teraz v súboji pomáhal nedovolene. To je príležitosť pre hostí nazbierať nejaké cenné sekundy vo svoj prospech.

84
    Domáci síce držia loptu na súperovej polovici, ale hostia budú na nej zahrávať outové vhadzovanie.

83
    Žltú kartu dostáva Gianluca Lapadula (AC Miláno). Nešportové správanie.

Róbert Gašpárek

Góly: 72. Lapadula – 41. Mčedlidze, 67. Baba Thiam

Karty:   21. J. Sosa (ACM), 48. De Sciglio (ACM), 83. Lapadula (ACM) – 56. Baba Thiam (EMP), 82. Tello (EMP), 89. El Kaddouri (EMP), 90+6. Bellusci (EMP)

Nepremenená penalta: 59. Suso (ACM), brankár Skorupski zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 12:7. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:16.
    AC Miláno: G. Donnarumma – Calabria, C. Zapata, Paletta, De Sciglio (71. Ocampos) – Pašalić, J. Sosa, M. Fernández (63. Bacca) – Suso (88. Honda), Lapadula, Deulofeu.
    Náhradníci: Storari – Honda, Ocampos, A. Romagnoli, G. Gomez, Montolivo, A. Poli, Vangioni, Kucka, Bacca, Cutrone, Locatelli.

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Bellusci, Barba, Pasqual – J. Mauri (57. Tello), Dioussé, Croce – El Kaddouri – Mčedlidze (53. Maccarone), Baba Thiam.
    Náhradníci: Pugliesi, Pelagotti – Zambelli, Dimarco, Maccarone, Veseli, Costa, Zajc, Pucciarelli, Marilungo, Tello.

Rozhodca: Claudio Gavillucci