Švajčiarsko – Lotyšsko 4:0 (kon.) | Česko – Bielorusko 7:4 (kon.)
Česko
7:4 (2:1, 4:1, 1:2)
Bielorusko
Piatok 14.04.2017, 19:40 • ZŠ Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

Ďakujem vám za pozornosť. (22:17:46)

Je koniec, Česko napokon zdolalo Bielorusko 7:4, keď v posledných dvoch minútach dali hostia dva góly. Za Čechov skóroval v 51. minúte Chytil.

Česku vstup do turnaja vyšiel, no tréneri budú mať čo robiť s veľkou nedisciplinovanosťou, ktorá ich môže v ďalších zápasoch zraziť na kolená.

Najlepší hráči:

Česko – Martin Kaut
    Bielorusko – Igor Martynov

59:57
    Vylúčenie v tíme Česko (Jáchym Kondelík – 2 min., hrubosť).

59:57
    Ešte sa stihla odohrať jedna strkanica a bude sa aj vylučovať. Veľmi nervózny zápas plný faulov a emócií.
    59:51 Arťom Baltruk (BLR) - 7:4

59:51
    Bielorusko dalo gól!
    Škarekovi stihol pokaziť percentá ešte aj ANTON BALTRUK a zrazu to pre Bielorusov nevyzerá na tabuli až tak zle! Baltruk prepálil gólmana presnou strelou od modrej.
    Bez asistencie.

59:20
    Česi majú puk vo svojej tretine, no majú problémy pri rozohrávke.

58:47
    Šalda je nazad na ľade a Česko má pred sebou ešte istú časť presilovky.

58:26
    Igor Martynov dostal 10 minút za oslavu gólu, keď naznačil natiahnutie luku a vypálenie šípu.
    58:26 Igor Martynov (BLR) - 7:3

58:26
    IGOR MARTYNOV si vychutnal Škareka a podareným blafákom znížil na 3:7!

58:26
    Kaut fauloval unikajúceho Martynova, ktorý sa pripravuje na nájazd!

58:26
    Bielorusi majú trestné strieľanie!

57:48
    Filip Zadina sa rozbruslil v útočnom pásme a vypálil z jazdy, no Grišenko dokázal vyraziť!

57:24
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladislav Gabrus – 2 min., držanie hokejky).

57:09
    Andrej Pavlenko sa predral až pred Škareka, no zblízka si na českom talentovanom brankárovi vylámal zuby!

56:47
    Vylúčenie v tíme Česko (Radim Šalda – 2 min., držanie).

Roland Hric

Góly a asistencie: 3. Hrabík (Kvasnička, Nečas), 6. Hladoník (Chytil, Bukač), 31. Kondelík (Šalda, Kvasnička), 31. Zadina (Nečas), 34. M. Kaut (Zadina), 35. Kern (Škvrně, J. Galvas), 51. Chytil (Kondelík, Šalda) – 20. Martynov, 37. Kot (Martynov), 59. Martynov (t.s.), 60. Baltruk

Česko: Škarek (Patera) – Bukač, Kvasnička, J. Galvas, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, Hrabík, M. Kaut – Kern (A), Machala (A), Safin – Kondelík, J. Dvořák, Škvrně.
    Bielorusko: Grišenko (31. Tolopilo) – Děrjabin (C), Nikitin, Jerjomenko (A), Savrickij, Boršjov, Gurban, Sapego, Gabrus – Filjajev, Kot, Martynov (A) – Baltruk, Drobyš, Pavlenko – Drozdov, Firsov, Anosov – Anufrienko, Ažgirej.

Rozhodca: Heikkinen (FIN), Nikoliv (AUT) – Harrington (CAN), Park (KOR)