Lotyšsko – Kanada 1:4 (kon.) | Bielorusko – USA 0:7 (kon.) | Rusko – Švédsko 3:1 (kon.)
Slovensko – Fínsko 4:5 (kon.)
Rusko
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Švédsko
Štvrtok 13.04.2017, 19:37 • ZŠ Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

V tretej tretine sme videli obrat Rusov, ktorí napokon strelili tri góly a potvrdili, že v hokeji je možné všetko. Náskok Švédov bol tesný, ale najviac zarazila zmena ich hry, keď v záverečnej časti ťahali za kratší koniec po celý čas. V závere sa to snažili zachrániť, no po tom, čo Lundeström trafil žŕdku, na druhej strane spečatil dnes dvojgólový Svečnikov. V 43. minúte vyrovnával Maximov, ktorý naštartoval obrovský tlak ruského výberu, ktorý si pripísal prvé tri body.

Rusko dalo gól!
    Rusi spečatili svoj triumf a obrat z tretej tretiny gólom do prázdnej brány! ANDREJ SVEČNIKOV a Ivan Čechovič si nekoľkokrát prihrali a napokon to vyšlo so zakončením na prvého menovaného, ktorý sa teší z druhého presného zápasu v dueli!
    Asistencia: Ivan Čechovič.

59:22
    Lundeström trafil brvno! Eriksson Ek medzitým odišiel na striedačku a začína sa krátka power-play!

58:50
    Ruskí mladíci bránia zo všetkých síl, tlak súpera je obrovský.

58:15
    Presilovka švédskeho mančaftu nepripomína to, čo sme videli v prvých dvoch tretinách. Rusko sa bráni na jednotku a stále vyhadzuje puk von.

57:25
    Švédi nemôžu skúsiť hru bez brankára, pretože Rusom sa podarilo dva razy po sebe vyhodiť puk.

57:03
    Rusi vedia, že toto je možno rozhodujúci moment celého zápasu. Práve preto si tréner zobral oddychový čas na taktickú poradu.

57:03
    Vylúčenie v tíme Rusko (Andrej Svečnikov – 2 min., sekanie).

56:24
    Švédsky mladíci teraz tlačia svojho súpera, ktorý sa dostal do nepríjemností sám po nepresnej rozohrávke.

55:34
    Liljegrenovu ranu od modrej zastavil obetavým zákrokom Kirill Maximov, ktorý ukazuje, že Rusi budú ochotný nechať na ľade za tri body všetko.

54:50
    Tre Kronor by chceli čo najskôr vyrovnať, ale Rusi na čele s dobre chytajúcim Žukovom odolávajú.

54:27
    Lipanov zahodil možnú definitívu, keď v prečíslení zle prihral voľnému Lipanovovi, ktorý by dával do prázdnej brány!

53:50
    Rusku sa darí držať súperových hráčov na dištanc, a tak je pár minút pred vypršaním 60 minút 2:1.

53:20
    Hostia sa dokázali oslobodiť a zároveň aj vyrazili dopredu.

52:31
    Švédom sa v posledných minútach vôbec nedarí a aktuálne sa musia brániť vo vlastnom pásme, pretože ruská zborná šliape na plné obrátky.

51:45
    Rusi sa dostali na koňa, no niet sa čomu čudovať, pretože v tretej tretine sú určite lepší.

Roland Hric

Góly a asistencie: 43. Maximov (Slepec), 52. Svečnikov (Čechovič), 60. Svečnikov (Čechovič) – 10. Brännström (Lundeström)

Rusko: Ustimenko (Žukov) – Samorukov (A), Pereljajev, Galeňuk, Rubinčik, Baranov (C), Kalabuškin, Dědov (A) – Čechovič, Svečnikov, Lipanov – Bicadze, Alexejev, Koltygin – Slepec, Maximov, Klisunov – Toropčenko, Šaškov, Muranov – Marušev.
    Švédsko: Ahman (Eriksson Ek) – Westerlund, Själin, Brännström (A), Walfridsson, Liljegren (A), Ginning, Boqvist – Hugg (C), Lundeström, Bemström – Miketinac, Zetterlund, Olofsson – Elvenes, Peterson, Sylvegard – Johansson, Gustafsson, Bäck – Fjellström.

Rozhodca: Marc Iwert, Stephen Thomson – Markus Hagerström, Roman Vyleta