Rusko – Nemecko 1:2 (kon.)
Rusko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Nemecko
cz Streda 05.04.2017, 01:38 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • MS žien • Štvrťfinále

Ode mě je to pro dnešek všechno, z Plymouthu vám přeji do Česka dobrou noc nebo dobré ráno, a u dalších zápasů se těším na počtenou! (03:43:37)

Německo tak k naprostému překvapení postupuje do semifinále, kde ho pozítří čekají domácí Spojené státy. Druhou dvojici tvoří Kanada s Finskem. Naopak Rusko si zahraje pouze o páté místo se Švédskem a z turnaje ve všech případech odjede s velkým neúspěchem.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Rusko – 6 (24)
    Německo – 5 (22)

Neskutečné. Tímto bych se chtěl Němkám omluvit, že jsem je před turnajem odepsal a pasoval do role největšího adepta na sestup.

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny za Rusko Anna Šibanovová a za Německo brankářka Jennifer Harssová.

Rusky po dobrém startu zápas poněkud vychladily, Němky předvedly skvělý výkon z defenzivy. Ve druhé třetině srovnaly z přesilovky pět na tři, rozhodující gól pak vstřelily v 50. minutě Marie Delarbreová, která už teď zařídila Německu nejlepší umístění v historii!

Na ženském mistrovství světa v Plymouthu se zrodil už druhý zázrak na ledě! Nováček elitní skupiny ve čtvrtfinále vyřadil obhájce bronzových medailí!

59:55
    Tak ještě je tu ruská přesilovka! Anna-Maria Fiegertová (GER) je vyloučena za hákování.

59:55
    Velký závar před německým brankovištěm, ale Harssová podle všeho měla kotouč pod kontrolou!

59:05
    Rusky už hrají v šesti, Olga Sosinová vyslala další dvě bomby a ta poslední orazítkovala tyč!

58:46
    Po vyhraném buly střílí Sosinová vedle.

58:42
    Sborná zatím v pěti, Alexandrovová zůstává velmi překvapivě ve své brance. Vůbec nechápu.

58:42
    Ruská střídačka si vybírá oddechový čas.

58:42
    Jennifer Harssová zastavila střelu z úhlu, i když se ještě dost zmateně dívala za záda. Hra je přerušena.

58:36
    Obrovský zmatek před brankovištěm Němky s vypětím všech sil zvládly.

58:08
    Rusky rychle dostaly kotouč z rohu do německého brankoviště, tam však už žádná na dorážku nestála.

57:45
    Nicola Eisenschmidová zavezla puk k červené čáře, nahodila ho za branku a odjela střídat.

57:12
    Skibová neprostřelila hradbu těl, Rusky musí zase od začátku.

56:39
    Místo toho zamotala několika Ruskám hlavu Delarbreová, až Alexandrovová celou situaci uhasila.

56:19
    Rusko je kompletní a má nejvyšší čas na zvrat šokujícího osudu!

56:08
    No, po solidním startu přesilovky už se za ním zrovna nehnal, teď navíc zahrál vysokou holí a vhazuje se před německou střídačkou.

55:46
    Znovu je kotouč až za německou klecí. Zkusí ještě outsider třetí gól?

55:16
    Rusky už by pravděpodobně kotouč vyhodily, vtom ale hlavní sudí odpískala postavení útočící Němky v brankovišti.

54:58
    Při střele Spielbergerové toho brankářka moc neviděla, ale puk zblokoval val před ní. Proti pokusu z druhé strany už pohodlně zasáhla lapačkou.

54:32
    Kotouč letí krátce po vhazování přes všechny čáry.

54:11
    Další komplikace pro hokejistky z východu! Ija Gavrilovová (RUS) je vyloučena za naprosto zbytečné sekání a Německo jde na přesilovku.

53:36
    Rána Batalovové se odrazila od zadního hrazení, ruské útočnici ale puk uskočil a všechno skončilo až ve středním pásmu.

53:17
    Sborné schází lepší pohyb v útočném pásmu, před brankou jako by trochu vyklidila pozice.

52:50
    Práce pro Alexandrovovou, kterou prověřila na lapačku Spielbergerová. Ruskám už se čas povážlivě krátí.

52:38
    Ruská kapitánka Olga Sosinová postrádala v rychlém protiútoku spoluhráčky, a tak vyslala vysokou střelu. Harssová ji vyrazila hrudí před sebe a pak ji rychle přikryla.

52:06
    Fanuza Kadirovová se neohroženě vydala dopředu středem, ale pak narazila na důraznou Rothemundovou.

51:27
    Ránu Ščukinové zblokovala německá hráčka do rohu pásma. Zdá se, že sborná stupňuje svou aktivitu.

51:04
    Harssová kryje ruské nahození, vhazuje se po její pravé ruce.

50:40
    Šochinová mě chěla vytrhnout z omylu, v rychlém brejku hledala spoluhráčku. Jedna z Němek na poslední chvíli vytrčila hokejku.

50:02
    Když jsem říkal, že Němky si uvědomují svou pozici outsidera, tak Rusky si svou pozici favoritek asi neuvědomují. Nebo to naopak hrubě podcenily. Pravda je ta, že nehrají nic.
    49:12 Marie DELARBREOVÁ - 1:2

49:12
    Německo právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné! Němky jdou ve čtvrtfinále do vedení! Rebecca Graeveová vyslala od modré čáry dostatečně přesný, a hlavně zatraceně chytrý puk na teč pro MARII DELARBREOVOU, která ho poslala na místo určení a spustila obrovskou vlnu německé radosti – 1:2! Asistence: Rebecca Graeveová, Kerstin Spielbergerová.

49:00
    Jedna z Rusek zblokovala ránu Graeveové rukavicí.

48:44
    Když nevíš, co s pukem, vystřel. Tím se řídila Marie Delarbreová, jež vybojovala svému týmu útočné vhazování.

48:28
    Běljakovová dorážela puk poté, co se Maljavková obtočila kolem branky. Ale rozhodčí přerušila hru – třetí ruská útočnice stála v brankovišti. Po komerční pauze se bude vhazovat před německou střídačkou.

47:55
    Němky se nakonec velkému tlaku ubránily a už jsou kompletní.

47:07
    Anna Šochinová střílela po odrazu od zadního mantinelu, byla sice téměř v nulovém úhlu, ale kdyby se Harssová fantasticky nepřesunula, asi by z toho byl gól!

46:50
    Jedna z Rusek těsně minula nabídku před brankoviště.

46:22
    Harssová vyrazila střelu Gončarenkové, puk se motal pod německými bruslemi a teď letí z pásma.

45:51
    Další ostrý zákrok Němek už musel být potrestán. Bernadette Karpfová (GER) pyká za nedovolené bránění, vítaná příležitost pro Rusky.

45:28
    Nicola Eisenschmidová ostře srazila k ledu Galinu Skibovou, což se ruské střídačce nelíbilo. Vzápětí táhla sóloútok Zornová, jejíž střela zazvonila Alexandrovové na masku.

44:25
    Laura Klugeová jako by mě slyšela, její ostrý pokus vypadl Alexandrovové z lapačky.

43:55
    Střela Ščukinové neprošla, ale každopádně teď se do pasivity zase stáhly hokejistky ze středu Evropy.

43:10
    Oblouček Anny Šibanovové skončil v připravené lapačce Jennifer Harssové.

42:47
    Elitní ruský útok spustil rychlou kombinaci. Pro Štarjovovou však bylo příliš těžkým úkolem tečovat kotouč na branku.

42:21
    Střela Jenikeové neprošla na ruskou klec.

41:51
    Maljavkové se rozehrávka nepovedla, jejím spoluhráčkám už lépe, leč Rusky se nedostaly přes červenou čáru a střídají.

41:24
    Ruské vyhození nekončí zakázaným uvolněním, Němky mají puk a znovu uhánějí dopředu.

40:36
    Marie Delarbreová přejela modrou čáru a pak parádní švihovkou dost polekala Alexandrovovou. Kotouč však šel těsně vedle.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Rusko – 10 (18)
    Německo – 11 (17)

V tříminutové pasáži uprostřed druhé třetiny měly Rusky velký tlak, možná poslední dvě minuty se jim taky povedly, ale jinak budou chtít na tuhle část co nejrychleji zapomenout! Nasbíraly totiž pět vyloučení, z toho hned tři během minuty a půl, a Němky dokázaly přesilovku pět na tři přetavit ve vyrovnání.

Outsider turnaje, který postoupil z nižší skupiny, tak znovu ukazuje, že tady na šampionátu má obrovský hlad. S obhájcem bronzových medailí drží stav 1:1. Zapne sborná a dojde si pro vítězství, nebo nás čeká velký šok?

Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.

40:00

39:52
    Smolencevová zastavila nahození její spoluhráčky, pak dorážela, ale mimo.

39:37
    Sborná teď krouží v útočném pásmu a ještě chce zpátky vedení.

38:59
    Senzačním zákrokem ramenem vytáhla Jennifer Harssová ránu Niny Pirogovové! Předtím chybělo málo první útočné trojici Rusek.

38:30
    Němky dostaly kotouč znovu do útočného pásma, ale musí si dávat pozor na zadní vrátka, kde jejich soupeřky nebezpečně krouží.

37:55
    Delarbreová se na pravé straně rozhodla místo přihrávky Klugeové pro střelu, s tou si Alexandrovová věděla rady.

37:12
    Vzápětí se stejným prohřeškem provinily Němky.

37:00
    Sborná děkuje bohu, že za své fauly byla potrestána jen jedním gólem. Teď už hraje v plném počtu, ale její pokus o překvapení skončil zakázaným uvolněním.

36:19
    Lanzlová skvěle tečovala střelu Tanji Eisenschmidové, ale ještě lepší zákrok pravým betonem vytáhla ruská brankářka!

36:05
    Rusky už hrají ve čtyřech.

35:44
    Klugeová se hezky pokoušela projít středem, ale nakonec jí manévr nevyšel. Němkám už schází klid.

35:21
    Dvojnásobná početní výhoda Německa navíc pokračuje, ale zatím se mu nedaří.
    34:44 Kerstin SPIELBERGEROVÁ - 1:1

34:44
    Jako bych to neříkal! Bídný přístup v celé druhé třetině se Ruskám vymstil, Němky využívají přesilovku pěti proti třem a vyrovnávají! Julia Zornová nabila na pravý kruh KERSTIN SPIELBERGEROVÉ, která nedala Alexandrovové parádní dělovkou nárok – 1:1! Asistence: Julia Zornová, Anna-Maria Fiegertová.

34:33
    Obrovská chyba sborné při střídání, Rusky hrály ve čtyřech a jejich dvojnásobné oslabení bude trvat ještě minutu a půl!

34:26
    Na branku letěla jedna nebezpečná střela, teď Rusky vyhazují.

34:03
    Němky budou hrát minutu a pět sekund v pěti proti třem! Alevtina Štarjovová (RUS) je vyloučena za podražení.

33:08
    Německá útočnice dorážela na ruskou brankářku tak, že ji Naděžda Alexandrovová (RUS) vzápětí sekla přes nohu. Rozhodčí to nepřehlédla a sborná jde do čtyř.

32:55
    Tanja Eisenschmidová vybídla Anwanderovou, kotouč se pak motal kolem ruské tyčky a první jmenovaná ho jen tak tak nedorazila do branky!
    32:30 Gavrilovová krásnou střelou po ledě orazítkovala tyč!

32:30
    Ija Gavrilovová dokončila akci Běljakovové a z mezikruží napálila německou tyč! Další pokus pak končí v lapačce Harssové.

32:08
    Rusky si nepohlídaly zadní vrátka a Němky je mohly potrestat z přečíslení! Delarbreová přihrála na střed Kamenikové, ta ale ve velké rychlosti netrefila kotouč z první.

31:37
    Německo je kompletní, přesto musí být Harssová vděčná, že Smolencevová ve výtečné pozici minula první tyčku.

31:01
    Následuje zakázané uvolnění sborné, proti kterému její střídačka vehementně protestuje. Viděla teč.

30:41
    Děrgačovová vyzvala křižným pasem Štarjovovou, ta v tísni nedokázala zamířit přesně.

30:12
    Jednu prudkou ránu od modré čáry musela Harssová krotit betonem, další zblokovaly její soupeřky a Německo vyhazuje.

29:27
    Tanja Eisenschmidová (GER) je vyloučena za hákování.
    29:27 Ljudmila Běljakovová si nebezpečně sjížděla před bránu.

29:27
    Ljudmila Běljakovová se vydala středem kupředu, v kýžené chvíli jí puk ujel i kvůli německému faulu – jen za dvě minuty.

29:00
    Ani druhou přesilovky Němky nevyužily, Rusko je v plném počtu.

28:30
    ...na švih Gleissnerové od modré čáry zase brankářka viděla, sborná opět posílá puk do bezpečí.

28:17
    Až teď se Němky poprvé kloudně usazují v pásmu...

27:56
    Obětavost Maljavkovové zařídila další vyhození.

27:26
    Julia Zornová chtěla Alexandrovovou překvapit skákavým nahozením ze středového kruhu, leč ruská gólmanka si situaci pohlídala.

26:59
    Po buly hned letí puk až k Harssové.

26:51
    Aniž bych věděl, co nás v přesilovce čeká, tak Rusky by se měly zkoncentrovat a zabrat. Stačí jedna akce a jejich náskok může být fuč.

26:51
    Dobrá německá hra ve druhé třetině vede ke druhé přesilovce. Olga Sosinová (RUS) je vyloučena za podražení.

26:16
    Štarjovová byla Němkami vytlačena až ke druhému mantinelu, ale přiťukla si puk se Šochinovou. Do jejího zpětného pasu se však netrefila.

25:05
    Bernadette Karpfová ještě vypíchla puk do ruského pásma, než se vydala na střídačku. Dostanou se Rusky zpátky do tempa?

24:41
    Hra se po zakázaném uvolnění Německa přesouvá před Harssovou.

24:33
    Sborná je kompletní, kromě jedné příležitosti se bránila velmi povedeně.

24:17
    Batalovová zastavila ránu Spielbergerové svými chrániči, kotouč zase letí přes všechny čáry.

23:37
    A teď Rusky vyhazují.

23:14
    Po nahození Gleissnerové chybělo málo k dorážce Lanzlové! Kotouč jí nakonec utekl.

22:28
    První přesilovku zápasu si zahrají Němky! Alexandra Vafinová (RUS) byla v útoku až moc urputná a vrazila do Harssové v jejím brankovišti. Rozhodčí to přísně, ale správně, označila za nedovolené bránění.

21:45
    Z ruského forčekingu vyplynula střela Šibanovové od modré čáry, Harssová měla dobrý výhled a puk vyboxovala vyrážečkou.

21:21
    Smolencevová neměla v útoku tak rychlou podporu, proto puk přihrála Němce. Ta však pod tlakem chybovala.

20:35
    Velmi efektně si zkoušela prohodit puk do pásma Alevtina Štarjovová, ale hokejka se jí zamotala za tělem, a ještě se vystavila do ofsajdu.

20:19
    Jennifer Harssová podržela pod lapačkou kotouč, který k ní urazil zhruba padesátimetrovou vzdálenost.

20:01

V hledišti pode mnou sedí mladá fanynka v dresu SKA Petrohrad. V azbuce mám bohužel stále mezery, takže nepřečtu nápis na zádech.

Střely na branku v 1. třetině:

Rusko – 8
    Německo – 6

Favorizované Rusky v první třetině čtvrtfinálového souboje hrozily především z rychlých akcí, téměř nic si nevypracovaly z klasického tlaku. Abych byl přesný – jenom jednu dobrou akci, která hned skončila gólem! Postarala se o něj Anna Šochinová, členka prvního útoku, který je zatím na ledě nejvíc vidět.

Němky si velmi dobře uvědomují svou pozici outsidera, se kterou odehrály už celou základní skupinu – a ve dvou zápasech ze tří slavily výhru. Hlavně ve druhé polovině první části se jim dobře dařilo rozbíjet ruskou rozehrávku, ale ruku na srdce, neměly čím sbornou skutečně ohrozit.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:21.

20:00
    19:44 Štarjovová v závěru třetiny málem přidala druhý gól.

19:44
    Po dlouhé době nám Rusky něco předvedly, a málo jim chybělo ke druhému gólu! Děrgačovová přiťukla na pravé křídlo Štarjovové, ta puk bekhendem okamžitě poslala na branku, ale Harssová ho vyrazila těsně vedle! Ještě se nejistě otáčela.

19:06
    Po nahození Pirogovové se puk zajímavě motal před brankou, Harssová ho skrz clonu jen vyrazila. Ale dlužno říct, že její spoluhráčky vyčistily prostor před brankou jako Gabriela Koukalová biatlonové terče.

18:30
    Rusky v posledních minutách skutečně nejsou v rozehrávce přesvědčivé. Teď ji vystihla Kratzerová, ale její spoluhráčky se ještě vracely z pásma – ofsajd.

17:26
    Kerstin Spielbergerová vzala puk a dopředu se vydala osamocená. Alexandrovovou tak protáhla velmi pěknou střelou, ruská gólmanka musela rychle vykopnout pravý beton.

16:45
    Děrgačovová ztratila puk na útočné modré čáře. Mimochodem, první ruský útok je velmi mladý.

16:18
    Pravděpodobně ofsajdem končí další ruský pokus o překvapení. Komerční přestávka.

16:11
    Když už se přece jenom dostaly z pásma, namazaly kotouč jako na zlatém podnosu Yvonne Rothemundové. Ta jim ho po přejezdu modré čáry zase poslušně vrátila.

15:48
    Hokejistky ze země, kde zítra znamená včera, teď mají poměrně značné problémy s rozehrávkou.

15:02
    Výborný, příkladný přístup předvedla Šibanovová, když jedna z Němek vracela puk Bartschové. Ta se nestačila divit, když ji převálcoval ruský kolos.

14:22
    Nicola Eisenschmidová před svou vlastní střídačkou povzbuzeně nabrala tempo, dojela až za ruskou svatyni, ale tam zase ojedinělá německá poloakce vyhasla.

13:25
    Němky teď dobře drží se svými soupeřkami krok po fyzické stránce. Od začátku ale mají velkou práci se zachytáváním jejich bleskových protiútoků.

12:10
    Zatímco princezna Koloběžka byla v pohádce oblečená, neoblečená, centr od Děrgačovové z pravé strany nebyl ani přihrávkou, ani střelou.

11:26
    Sborná po obranném buly vyzkoušela signál s rychlým vystřídáním. Ten jí nevyšel, nicméně Němky potom na poslední chvíli zblokovaly nebezpečnou kombinaci na Gavrilovovou.

10:54
    Neměl jsem pocit, že by při protiútoku Andrey Lanzlové brankářka Alexandrovová tak úplně kontrolovala její ránu. Stylem á la leklá ryba však přece jen kotouč vyrazila.

10:04
    Vzápětí nám Děrgačovová předvedla i své hokejové půvaby, po krásném slalomu si přiťukla se spoluhráčkou a scházel jí kousek k zasunutí do prázdné branky!

09:32
    Pěknou střelou přes obránce se prezentovala Jelena Děrgačovová, jedna z těch pohlednějších ruských hokejistek.

08:53
    Lobovová v rychlém brejku hledala nataženou hokejku Gavrilovové, ale té přece jenom k přesné teči ještě krok chyběl.

07:37
    Výhled na německou branku mi právě zastínil jeden z kameramanů. Kdyby neměl bundu s nápisem Michigan, myslel bych si, že je z Ruska. Je totiž velmi pohublý.

07:32
    Němky musíme za aktivitu v poslední minutě jednoznačně pochválit, po nahození Graeveové od mantinelu přerušuje Alexandrovová hru. Komerční přestávka.

07:09
    Kombinaci v tandemu zkusily Delarbreová s Anwanderovou, druhou jmenovanou zastavila ruská obránkyně čistě telem. Německá útočnice od své soupeřky pěkně odlétla.

06:32
    Sophie Kratzerová to teď předvedla dobře, z rohu hned hrnula puk do brankoviště. Alexandrovová se nenechala překvapit, beton měla přilepený k tyčce.

06:14
    Pokus o rychlou rozehrávku Rusek, dnes už několikátý, končí na zakázaném uvolnění.

06:03
    Zase se činila ofenziva, to když svižný bekhend vyslala z pravého kruhu obránkyně Lobovová. Harssové pomohla blokující obránkyně.

05:33
    Ani teď neslavil německý forčeking úspěch, defenziva sborné zatím pracuje na výbornou.

04:57
    Němky se nedostaly přes modrou čáru. Tedy puk tam dostaly, ale tak nějak bez sebe.

04:19
    Rusky se vzápětí dopustily ofsajdu.

04:07
    Na druhé straně vyslala Laura Klugeová kotouč jen do rohu pásma, sama pak skončila na ledě ve druhém rohu.

03:38
    Sbotná pokračuje ve své aktivitě, akci třetího útoku na jeden dotek nicméně Němky přečetly.
    02:36 Anna ŠOCHINOVÁ - 1:0

02:36
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Hned z první vážnější akce se favoritky čtvrtfinále ujímají vedení! Štarjovová našla skvostným pasem od mantinelu úplně volnou ANNU ŠOCHINOVOU, která se rozhodla, že si z Harssové udělá dobrý den. Lahodně potáhla puk do bekhendu a pak ho lehce šťouchla za brankovou čáru – 1:0! Asistence: Alevtina Štarjovová, Jelena Děrgačovová.

02:02
    Teď už musela gólmanka Alexandrovová zkrotit německé nahození a zastavit hru. Mezitím se k ledu poroučela jedna z hlavních rozhodčích, což jí vyčarovalo na tváři bolestivý úsměv.

01:46
    Ani pokus německé kapitánky Zornové neprošel na branku soupeřek.

01:12
    Po krátkém tlaku druhé ruské formace poprvé přerušuje hru Jennifer Harssová.

01:02
    Od modré čáry střílela Anna Šibanovová, ovšem kotouč zblokovala první clonící protihráčka.

00:27
    Němky podnikly první výpravu do útoku, při ruském kontru se zase bleskově vrátila Spielbergerová a puk soupeřce vypíchla.

00:01

Rusko: Alexandrovová (Sorokinová) – Gončarenková, Pirogovová, Batalovová, Šibanovová (A), Lobovová, Ščukinová, Ganejevová – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Smolencevová, Sosinová (C), Maljavková – Gavrilovová, Vafinová, Běljakovová – Kadirovová, Ďupinová, Skibaová – Mitrofanovová.

Německo: Harssová (Schröderová) – Botthofová, Rothemundová, Strobelová, Gleissnerová (A), Graeveová, Fiegertová, Düsterhöftová, T. Eisenschmidová, Bartschová, Jenikeová – Kratzerová, Kameniková, Delarbreová – Anwanderová, Spielbergerová, Klugeová – Zornová (C), N. Eisenschmidová, Lanzlová (A) – Karpfová.

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Höveová (NOR) – Johanssonová (SWE), Novotná (CZE).

Druhé čtvrtfinále světového šampionátu žen proti sobě svedlo Rusky s Němkami. Favorit zápasu je jasný, jsou jím hokejistky sborné, obhájkyně bronzových medailí. Ty jdou do souboje z vyšší skupiny A, kde nejprve porazily Finsko 2:1, ale pak dostaly výprask od Spojených států (0:7) i Kanady (0:8).

Naopak Německo je jednoznačně největším překvapením letošního mistrovství. Do elitní skupiny se vrátilo po loňském postupu, a světe div se, už ve dvou zápasech si zajistilo čtvrtfinále. Vyšláplo si totiž na Švédsko (3:1) i Česko (2:1), ani porážka 2:4 se Švýcarskem už na postupu z prvního místa skupiny B nic nezměnila.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:38.

Martin Voltr

Góly a asistencie: 3. Šochinová (Štarjovová, Děrgačovová) – 35. Spielbergerová (Zornová, Fiegertová), 50. Delarbreová (Graeveová, Spielbergerová)

Nemecko: Harssová (Schröderová) – Botthofová, Rothemundová, Strobelová, Gleissnerová (A), Graeveová, Fiegertová, Düsterhöftová, T. Eisenschmidová, Bartschová, Jenikeová – Kratzerová, Kameniková, Delarbreová – Anwanderová, Spielbergerová, Klugeová – Zornová (C), N. Eisenschmidová, Lanzlová (A) – Karpfová.

Rozhodca: Eskolaová (SUI), Höveová (NOR) – Johanssonová (SWE), Novotná (CZE).