Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | NJ Devils – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Los Angeles Kings
cz Streda 29.03.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL! Základní část nejlepší hokejové soutěže na světě pomalu spěje ke svému konci. V noci z úterý na středu se v akci objeví hned 22 týmů. Zde budete moci sledovat souboj dvou celků z Pacifické divize, ve kterém se představí Edmonton Oilers a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno krátce po třetí hodině ranní! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Edmonton Oilers (41-25-9)

Oilers jsou momentálně na 3. místě Pacifické divize a na svém kontě mají 91 bodů.
    V minulém utkání zvítězili svěřenci Todda McLellana doma nad Coloradem Avalanche 4:1. Branky vstřelili Benoit Pouliot, Leon Draisaitl, Drake Caggiula a Ryan Nugent-Hopkins. Mezi tři tyče se postavil Laurent Brossoit, připsal si 24 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
    Do konce základní části zbývá Edmontonu odehrát 7 zápasů. Dnes to pro Oilers bude druhé utkání z jejich čtyřzápasové série zápasů doma.

Los Angeles Kings (32-32-7)

Kings se nachází na 9. místě Západní konference a na svém kontě mají 77 bodů. Jejich ztráta na St. Louis Blues, které momentálně drží druhou divokou kartu na západě, je 11 bodů.
    Z posledních deseti utkání zvítězilo Los Angeles pouze čtyřikrát. V posledním odehraném utkání podlehli králové New Yorku Rangers 0:3.
    Do konce sezony zbývá svěřencům Darryla Suttera odehrát 8 zápasů. Dnešním zápasem s Oilers otevřou svůj třízápasový trip.

Marián Gáborík (LAK) – SVK, pravé křídlo

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Slepyšev.

Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, LaDue, McNabb, Martinez – D. Brown, Kopitar (C), Iginla – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – Kempe, Dowd, Brodzinski – Clifford, Lewis, Nolan.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Brian Mach, Mark Wheler.

LAK: Quick – Muzzin, Martinez – Pearson, Kopitar, Iginla

Pokud dnes Oilers vyhrají a získají 2 body, tak si poprvé od roku 2006 zajistí účast v bojích o Stanley Cup.

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká a kanadská státní hymna.

V Rogers Place je nyní již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi Edmontonem Oilers a Los Angeles Kings může začít!

00:01

00:49
    Oilers vstřelili branku, Kings si však vzali coaching challenge a po zkoumání videozáznamu nebyla branka uznána pro kontakt útočícího hráče s brankářem Quickem.

00:49
    Vhazování ve středním pásmu.

01:19
    Zakázané uvolnění host, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

01:49
    Další zakázané uvolnění ze strany Kings, vhazuje se po pravici Jonathana Quicka.

01:53
    Drake Caggiula vyhrál vhazování, ke střele se dostal Oscar Klefbom, Quick má puk v náručí.

02:11
    Na druhé straně vystřelil od modré Brodzinski, Talbot zapisuje první zákrok v utkání.

02:31
    Nugent-Hopkins a Kopitar na vhazování po pravici Cama Talbota.

03:00
    Střela Russela zblokována Martinezem, Oilers však zůstávají v útočném pásmu na kotouči.

03:11
    Po další zblokované střele skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné zóně Kings.

04:22
    Desharnais zavezl puk do útočného pásma, přihrál Nurseovi, jehož střela skončila v náručí Jonathana Quicka. Vhazovat se bude po pravici brankáře Los Angeles.

05:08
    Eric Gryba a Kyle Clifford shodili rukavice v pravém rohu od Talbotovy branky!

05:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 5 min., bitka).

05:08
    Vhazování po levici Cama Talbota.

05:21
    Muzzinova střela od modré čáry končí v rukavici Talbota.

06:10
    Iginlova střela zblokována Sekerou mimo, Talbot tak nemusel zasahovat.

06:49
    Na druhé straně předal Nugent-Hopkins kotouč Larssonovi. Pokus švédského beka Oilers byl však zblokován jedním z beků Kings.

07:04
    Puk v ochranné síti, po první reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

07:04

07:34
    McDavid se ke kotouči nedostal, na kotouč se tak dostávají Kings.

08:09
    Bekhend Pearsona, Talbot vyráží a domácí mohou do protiakce.

08:42
    Russellův pokus míjí Quickovu branku.

09:27
    Talbot rozehrál puk až na modrou na Letestua, jehož střelu Quick vyrazil.

09:44
    Na druhé straně po střele Toffoliho přerušuje Talbot hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

10:35
    Dustin Brown se dokázal protlačit až před Talbota. Brankář Oilers nyní podržel svůj tým!

10:51
    Ofsajd domácích, následuje reklamní přestávka.

10:51
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně.

11:39
    McDavid se skvěle dokázal uvolnit, následně přihrál Sekerovi jemuž však střela nesedla.

12:58
    Muzzin s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

13:31
    McNabbova střela od modré zblkována.

13:45
    Po střele Draka Caggiuly zvoní za zády Jonathana Quicka tyč!

14:44
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Nyní již Quick překonán, je tu první branka zápasu! Draisaitl prostrčil puk o mantinel CONNORU MCDAVIDOVI, který se následně při akci 2 na 1 snažil přihrát Maroonovi, kotouč se však odrazil od jednoho z beků Kings za záda Quicka. Pro kapitána Oilers sedmadvacátá branka sezony. Asistence: Leon Draisaitl.
    14:44 Connor MCDAVID - 1:0

15:04
    Muzzinova střela od modré míjí Talbotovu branku.

15:04
    Po další z reklamních přestávek se vhazuje po pravici Cama Talbota.

15:16
    Toffoliho střela, Talbot má puk v náručí Vhazovat se bude opět v obranné zóně domácích.

15:22
    Edmonton vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

16:01
    Eric Gryba vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.

16:21
    Po Kempeho střele má Talbot puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:31
    Brownovo nahození od modré, Talbot vyráží.

16:47
    Po střele Caggiuly má Quick kotouč ve své moci.

17:00
    Eberle se dokázal vytočit až před Quickovu branku, ke střele se však nedostal.

17:11
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Před brankou se ke kotouči dostal JAROME IGINLA a trefuje horní růžek Talbotovy branky. Pro pravé křídlo Kings je to dvanáctá branka sezony. Bez asistence.
    17:11 Jarome IGINLA - 1:1

17:34
    Vhazování po pravici Cama Talbota.

18:50
    Maroon a Martinez v souboji u mantinelu za Quickovou brankou.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:55
    V první třetině se již nic dalšího nestane.

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Oilers a Kings. Domácím se podařilo skórovat hned v první minutě utkání, branka však po zkoumání videozáznamu uznána nebyla. První branku zápasu tak trochu šťastně vstřelil v 15. minutě kapitán domácích Connor McDavid. O necelé tři minuty později však srovnal člen prvního útoku Kings Jarome Iginla. Po první dvacetiminutovce tak platí skóre 1:1.

Trestné minuty: 5 – 5

Přestávka po první třetině se chýlí ke svému konci. Oba týmy jsou již zpět na ledové ploše Rogers Place, druhá dvacetiminutovka tak začne za několik málo okamžiků!

20:01

20:37
    Doughty se vrací pro kotouč ke Quickově brance.

21:07
    Prudká rána Sekery od modré čáry zblokována Kempem.

22:00
    Na druhé straně střílel nejproduktivnější hráč Kings Jeff Carter, Talbot však jeho pokus dokázal vyrazit.

22:17
    Další zákrok edmontonského brankáře, tentokrát střílel Tyler Toffoli.

22:52
    Cliffordova střela od mantinelu míjí Talbotovu branku.

23:37
    Pearsonova střela z mezikruží, Talbot připraven.

24:10
    Dustin Brown v další skvělé příležitosti! Opět se natlačil až před Talbota, který ho však znovu vychytal.

25:12
    Los Angeles se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

25:28
    Muzzinova střela od modré zblokována.

26:28
    Dobré střídání Kings, kteří se momentálně drží v útočném pásmu.

26:54
    Nyní se hra přesunuje do útočného pásma Oilers.

27:03
    Oilers vedou! Od modré čáry střílel ERIC GRYBA, kotouč byl tečován dvěma hráči Kings a skončil až za zády Quicka. Pro beka Edmontonu s číslem 62 druhá branka sezony. Asistence: Darnell Nurse, Ryan Nugent-Hopkins.
    27:03 Eric GRYBA - 2:1

27:45
    Střela Dereka Forborta zblokována Eberlem, zaútočit nyní mohou domácí.

27:51
    Střela Milana Lučice končí v moci Jonathana Quicka. Je tu reklamní přestávka.

27:51

28:24
    Brodzinskiho pokus, Talbot vyráží.

28:32
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

28:32
    Uvidíme první přesilovou hru v utkání.

28:37
    Od modré pálil Toffoli, Talbot byl na svém místě.

29:30
    Carterova střela končí v rukavici Cama Talbota. Vhazování po levici brankáře Edmontonu.

29:33
    Začíná druhá minuta Caggiulovu trestu.

29:49
    Dobrá akce Kings, na jejímž konci zakončoval Jake Muzzin. Talbot má opět puk v lapačce a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

30:31
    Adrian Kempe se dostal na konci přesilové hry Kings do zajímavé příležitosti, Talbot byl však znovu pozorný!

30:32

30:32
    Branka za zády Cama Talbota mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena. Na řadu navíc přichází další reklamní přestávka.

30:32
    Krátce po polovině zápasu vedou Oilers 2:1.
    Na střelecké pokusy aktivnější Kings (21:10).

30:42
    Kotouč skončil na střídačce Kings, vhazovat se bude v neutrální zóně.

30:50
    Ofsajd domácího celku, vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu.

31:24
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., hákování).

31:24
    Nyní si přesilovou hru zahrají také domácí.

32:14
    Lucic v dobré příležitosti, Quick vyráží!

32:25
    Začala druhá minuta Carterova trestu.

33:22
    Eberle v další dobré příležitosti Oilers! Střela mu však úplně nesedla.

33:24

33:42
    Desharnais a Kopitar na vhazování po pravici Jonathana Quicka.

34:51
    Útočná akce Oilers zastavena Doughtym.

35:27
    Domácí jsou však nyní při chuti. Quick si připisuje další zákrok.

36:43
    Dowd se již ke kotouči nedostal, kupředu mohou Oilers.

37:12
    Střela Jaka Muzzina končí v rukavici Cama Talbota. Na řadu přichází další reklamní přestávka.

37:12

37:26
    Adam Larsson zblokoval další střelecký pokus Jaka Muzzina.

38:00
    Ryan Nugent-Hopkins mohl zvýšit vedení domácích! Quick však svůj tým podržel.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:58
    V závěru třetiny ještě střílí Martinez, Talbot však zvládl i tuto situaci.

40:00

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Na začátku 28. minuty poslal domácí Edmonton do vedení obránce Eric Gryba. Poté jsme viděli několik dobrých příležitostí na obou stranách, žádná další branka však nepadla, a tak po dvou třetinách platí skóre 2:1.

Tresné minuty: 7 – 7

Po dvou třetinách má na svém kontě nejvyšší ice time obránce Kings Drew Doughty – 17 minut a 15 vteřin.
    Na straně Oilers strávil nejvíce času na ledě obránce Oscar Klefbom – 15 minut a 8 vteřin.

Oba týmy se vrací ze šaten zpět na ledovou plochu. Třetí třetina tak za malou chvíli začne! Jste i vy připraveni?

40:01

40:38
    Adam Larsson s kotoučem za vlastní brankou vyčkává až jeho spoluhráči dostřídají.

41:16
    Forbortova střela zblokována Larssonem.

41:38
    Toffoliho pokus, Talbot zapisuje první zákrok ve třetí třetině.

42:00
    Quick má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.

42:08
    Oilers právě vstřelili branku, hra však byla ještě před tím přerušena, branka tak neplatí!

42:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).

42:35
    McDavid ztratil kotouč, Kopitar vyhazuje až k Talbotovi.

43:09
    Začíná druhá minuta McNabbova trestu.

44:08

44:37
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude po pravici Cama Talbota.

44:43
    Po vyhraném vhazování Kopitara střílel Toffoli, jeho pokus byl však zblokován Larssonem.

45:36
    Oilers se na chvíli udrželi v útočném pásmu, nyní se však na kotouč dostávají hosté.

46:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tanner Pearson – 2 min., hrubost).

46:57
    Oilers mají k dispozici další početní výhodu. Dokáží navýšit své vedení? Uvidíme po reklamní přestávce.

46:57

47:08
    Klefbomova střela od modré čáry, Quick má puk v lapačce.

47:22
    Letestu nabil Klefbomovi, jeho další střela byla zblokována mimo.

48:00
    McDavidova střela zblokována Muzzinem do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude v branném pásmu Kings.

48:09
    Carter s Toffolim zaútočili v oslabení. Bekhend prvního jmenovaného však dokázal Talbot betonem vyrazit.

48:39
    Edmonton se dostal do postavení mimo hru.

49:28
    Zákrokem proti Desharnaisově střele si nebyl Quick vůbec jistý. Brankář Kings nakonec puk jen těsně dokázal vyrazit!

49:46
    Zakázané uvolnění Oilers.

50:21

50:21
    Krátce po polovině třetí třetiny stále platí skóre 2:1 pro Edmonton.
    Na střelecké pokusy aktivnější stále Kings (27:21).

50:25
    Po vyhraném vhazování Oilers pálil ihned Andrej Sekera, Quick pozorný.

51:35
    Jonathan Quick přikryl puk pod rukavici a vhazovat se tak bude v obranné zóně Los Angeles.

51:50
    Dustin Brown zkoušel před brankou najít někoho ze svých spoluhráčů, avšak neuspěl a kupředu mohou nyní vyrazit hráči domácího celku.

52:09
    Desharnais v dobré šanci, Quick ho však znovu dokázal vychytat. Vhazování po levici brankáře Kings.

53:08
    Larssonova střela od modré, Quick vyráží.

53:31
    Nyní pálil od modré Larsssonův parťák Klefbom, Quick zapisuje další zákrok.

54:30
    Slepyšev zastaven Martinezem, na kotouč se tak dostávají svěřenci Darryla Suttera.

55:45
    Kings vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

55:58
    Deshairnais přihrál Pouliotovi, který však narazil na připraveného Quicka. Důležitý zákrok brankáře Kings!

55:58
    Následuje reklamní přestávka.

55:58
    4 minuty a 2 vteřiny do konce třetí třetiny, Edmonton má stále jednobrankové vedení! Dokáže Los Angeles ještě nějak zareagovat?
    Nugent-Hopkins a Kopitar na vhazování po levici Jonathana Quicka.

56:08
    Pearsonova střela, Talbot vyráží.

56:21
    Lucic vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v obranné třetině jeho týmu.

56:52
    Další icing Edmontonu.

57:24
    Draisaitl poslal puk od mantinelu na Quickovu branku. Brankář Los Angeles má puk v náručí a následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

58:13
    Carterova neúspěšná přihrávka na Iginlu, kupředu míří domácí.

58:45
    Quick na střídačce, Kings to zkouší v šesti!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, diváci v Rogers Place na nohou!

59:35
    Muzzinova střela od modér, Talbot vyráží.

59:48
    Martinez prověřil Talbotovu pozornost, brankář Oilers však drží svůj tým!

59:48
    Oddechový čas pro hosty.

59:48
    Letestu a Kopitar na vhazování po pravici Cama Talbota.

59:58
    Přihrávka rukou, hra vykázána do středního pásma. Toto už pro Edmonton vypadá dobře.

59:58
    Oddechový čas pro domácí.

59:58
    Letestu a Pearson na vhazování ve středním pásmu.

Edmonton Oilers se poprvé od roku 2006 podívá do play-off!

Je za námi utkání mezi Edmontonem Oilers a Los Angeles Kings. Dva body do tabulky Západní konference zapíší hráči domácího celku. Skóre zápasu otevřel v 15. minutě jejich kapitán Connor McDavid. O necelé tři minuty později však bylo vyrovnáno, prosadil se Jarome Iginla. Vítěznou branku vstřelil v 28. minutě obránce Oilers Eric Gryba. Na vítězství Edmontonu 2:1 se také výrazně podepsal brankář Cam Talbot, který si připsal 34 zákroků!

Calgary Flames – Los Angeles Kings

Ode mě je to již vše. Za pozornost Vám děkuje Jiří Sameš, přeji vydařený středeční den! (05:54:05)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 15. McDavid (Draisaitl), 28. Gryba (Nurse, Nugent-Hopkins) – 18. Iginla

Rozhodca: Kyle Rehman, Steve Kozari – Brian Mach, Mark Wheler

Diváci: 18 347