Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | NJ Devils – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Los Angeles Kings
cz Streda 29.03.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Ode mě je to již vše. Za pozornost Vám děkuje Jiří Sameš, přeji vydařený středeční den! (05:54:05)

Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

Je za námi utkání mezi Edmontonem Oilers a Los Angeles Kings. Dva body do tabulky Západní konference zapíší hráči domácího celku. Skóre zápasu otevřel v 15. minutě jejich kapitán Connor McDavid. O necelé tři minuty později však bylo vyrovnáno, prosadil se Jarome Iginla. Vítěznou branku vstřelil v 28. minutě obránce Oilers Eric Gryba. Na vítězství Edmontonu 2:1 se také výrazně podepsal brankář Cam Talbot, který si připsal 34 zákroků!

Edmonton Oilers se poprvé od roku 2006 podívá do play-off!

59:58
    Letestu a Pearson na vhazování ve středním pásmu.

59:58
    Oddechový čas pro domácí.

59:58
    Přihrávka rukou, hra vykázána do středního pásma. Toto už pro Edmonton vypadá dobře.

59:48
    Letestu a Kopitar na vhazování po pravici Cama Talbota.

59:48
    Oddechový čas pro hosty.

59:48
    Martinez prověřil Talbotovu pozornost, brankář Oilers však drží svůj tým!

59:35
    Muzzinova střela od modér, Talbot vyráží.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, diváci v Rogers Place na nohou!

58:45
    Quick na střídačce, Kings to zkouší v šesti!

58:13
    Carterova neúspěšná přihrávka na Iginlu, kupředu míří domácí.

57:24
    Draisaitl poslal puk od mantinelu na Quickovu branku. Brankář Los Angeles má puk v náručí a následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

56:52
    Další icing Edmontonu.

56:21
    Lucic vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v obranné třetině jeho týmu.

56:08
    Pearsonova střela, Talbot vyráží.

55:58
    4 minuty a 2 vteřiny do konce třetí třetiny, Edmonton má stále jednobrankové vedení! Dokáže Los Angeles ještě nějak zareagovat?
    Nugent-Hopkins a Kopitar na vhazování po levici Jonathana Quicka.

55:58
    Následuje reklamní přestávka.

55:58
    Deshairnais přihrál Pouliotovi, který však narazil na připraveného Quicka. Důležitý zákrok brankáře Kings!

55:45
    Kings vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

54:30
    Slepyšev zastaven Martinezem, na kotouč se tak dostávají svěřenci Darryla Suttera.

53:31
    Nyní pálil od modré Larsssonův parťák Klefbom, Quick zapisuje další zákrok.

53:08
    Larssonova střela od modré, Quick vyráží.

52:09
    Desharnais v dobré šanci, Quick ho však znovu dokázal vychytat. Vhazování po levici brankáře Kings.

51:50
    Dustin Brown zkoušel před brankou najít někoho ze svých spoluhráčů, avšak neuspěl a kupředu mohou nyní vyrazit hráči domácího celku.

51:35
    Jonathan Quick přikryl puk pod rukavici a vhazovat se tak bude v obranné zóně Los Angeles.

50:25
    Po vyhraném vhazování Oilers pálil ihned Andrej Sekera, Quick pozorný.

50:21
    Krátce po polovině třetí třetiny stále platí skóre 2:1 pro Edmonton.
    Na střelecké pokusy aktivnější stále Kings (27:21).

50:21

49:46
    Zakázané uvolnění Oilers.

49:28
    Zákrokem proti Desharnaisově střele si nebyl Quick vůbec jistý. Brankář Kings nakonec puk jen těsně dokázal vyrazit!

48:39
    Edmonton se dostal do postavení mimo hru.

48:09
    Carter s Toffolim zaútočili v oslabení. Bekhend prvního jmenovaného však dokázal Talbot betonem vyrazit.

48:00
    McDavidova střela zblokována Muzzinem do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude v branném pásmu Kings.

47:22
    Letestu nabil Klefbomovi, jeho další střela byla zblokována mimo.

47:08
    Klefbomova střela od modré čáry, Quick má puk v lapačce.

46:57

46:57
    Oilers mají k dispozici další početní výhodu. Dokáží navýšit své vedení? Uvidíme po reklamní přestávce.

46:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tanner Pearson – 2 min., hrubost).

45:36
    Oilers se na chvíli udrželi v útočném pásmu, nyní se však na kotouč dostávají hosté.

44:43
    Po vyhraném vhazování Kopitara střílel Toffoli, jeho pokus byl však zblokován Larssonem.

44:37
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude po pravici Cama Talbota.

44:08

43:09
    Začíná druhá minuta McNabbova trestu.

42:35
    McDavid ztratil kotouč, Kopitar vyhazuje až k Talbotovi.

42:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).

42:08
    Oilers právě vstřelili branku, hra však byla ještě před tím přerušena, branka tak neplatí!

42:00
    Quick má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.

41:38
    Toffoliho pokus, Talbot zapisuje první zákrok ve třetí třetině.

41:16
    Forbortova střela zblokována Larssonem.

40:38
    Adam Larsson s kotoučem za vlastní brankou vyčkává až jeho spoluhráči dostřídají.

40:01

Oba týmy se vrací ze šaten zpět na ledovou plochu. Třetí třetina tak za malou chvíli začne! Jste i vy připraveni?

Po dvou třetinách má na svém kontě nejvyšší ice time obránce Kings Drew Doughty – 17 minut a 15 vteřin.
    Na straně Oilers strávil nejvíce času na ledě obránce Oscar Klefbom – 15 minut a 8 vteřin.

Tresné minuty: 7 – 7

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Na začátku 28. minuty poslal domácí Edmonton do vedení obránce Eric Gryba. Poté jsme viděli několik dobrých příležitostí na obou stranách, žádná další branka však nepadla, a tak po dvou třetinách platí skóre 2:1.

40:00

39:58
    V závěru třetiny ještě střílí Martinez, Talbot však zvládl i tuto situaci.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

38:00
    Ryan Nugent-Hopkins mohl zvýšit vedení domácích! Quick však svůj tým podržel.

37:26
    Adam Larsson zblokoval další střelecký pokus Jaka Muzzina.

37:12

37:12
    Střela Jaka Muzzina končí v rukavici Cama Talbota. Na řadu přichází další reklamní přestávka.

36:43
    Dowd se již ke kotouči nedostal, kupředu mohou Oilers.

35:27
    Domácí jsou však nyní při chuti. Quick si připisuje další zákrok.

34:51
    Útočná akce Oilers zastavena Doughtym.

33:42
    Desharnais a Kopitar na vhazování po pravici Jonathana Quicka.

33:24

33:22
    Eberle v další dobré příležitosti Oilers! Střela mu však úplně nesedla.

32:25
    Začala druhá minuta Carterova trestu.

32:14
    Lucic v dobré příležitosti, Quick vyráží!

31:24
    Nyní si přesilovou hru zahrají také domácí.

31:24
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., hákování).

30:50
    Ofsajd domácího celku, vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu.

30:42
    Kotouč skončil na střídačce Kings, vhazovat se bude v neutrální zóně.

30:32
    Krátce po polovině zápasu vedou Oilers 2:1.
    Na střelecké pokusy aktivnější Kings (21:10).

30:32
    Branka za zády Cama Talbota mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena. Na řadu navíc přichází další reklamní přestávka.

30:32

30:31
    Adrian Kempe se dostal na konci přesilové hry Kings do zajímavé příležitosti, Talbot byl však znovu pozorný!

29:49
    Dobrá akce Kings, na jejímž konci zakončoval Jake Muzzin. Talbot má opět puk v lapačce a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

29:33
    Začíná druhá minuta Caggiulovu trestu.

29:30
    Carterova střela končí v rukavici Cama Talbota. Vhazování po levici brankáře Edmontonu.

28:37
    Od modré pálil Toffoli, Talbot byl na svém místě.

28:32
    Uvidíme první přesilovou hru v utkání.

28:32
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

28:24
    Brodzinskiho pokus, Talbot vyráží.

27:51

27:51
    Střela Milana Lučice končí v moci Jonathana Quicka. Je tu reklamní přestávka.

27:45
    Střela Dereka Forborta zblokována Eberlem, zaútočit nyní mohou domácí.
    27:03 Eric GRYBA - 2:1

27:03
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers vedou! Od modré čáry střílel ERIC GRYBA, kotouč byl tečován dvěma hráči Kings a skončil až za zády Quicka. Pro beka Edmontonu s číslem 62 druhá branka sezony. Asistence: Darnell Nurse, Ryan Nugent-Hopkins.

26:54
    Nyní se hra přesunuje do útočného pásma Oilers.

26:28
    Dobré střídání Kings, kteří se momentálně drží v útočném pásmu.

25:28
    Muzzinova střela od modré zblokována.

25:12
    Los Angeles se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

24:10
    Dustin Brown v další skvělé příležitosti! Opět se natlačil až před Talbota, který ho však znovu vychytal.

23:37
    Pearsonova střela z mezikruží, Talbot připraven.

22:52
    Cliffordova střela od mantinelu míjí Talbotovu branku.

22:17
    Další zákrok edmontonského brankáře, tentokrát střílel Tyler Toffoli.

22:00
    Na druhé straně střílel nejproduktivnější hráč Kings Jeff Carter, Talbot však jeho pokus dokázal vyrazit.

21:07
    Prudká rána Sekery od modré čáry zblokována Kempem.

20:37
    Doughty se vrací pro kotouč ke Quickově brance.

20:01

Přestávka po první třetině se chýlí ke svému konci. Oba týmy jsou již zpět na ledové ploše Rogers Place, druhá dvacetiminutovka tak začne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 5 – 5

Je za námi první třetina utkání mezi Oilers a Kings. Domácím se podařilo skórovat hned v první minutě utkání, branka však po zkoumání videozáznamu uznána nebyla. První branku zápasu tak trochu šťastně vstřelil v 15. minutě kapitán domácích Connor McDavid. O necelé tři minuty později však srovnal člen prvního útoku Kings Jarome Iginla. Po první dvacetiminutovce tak platí skóre 1:1.

20:00

19:55
    V první třetině se již nic dalšího nestane.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:50
    Maroon a Martinez v souboji u mantinelu za Quickovou brankou.

17:34
    Vhazování po pravici Cama Talbota.
    17:11 Jarome IGINLA - 1:1

17:11
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Před brankou se ke kotouči dostal JAROME IGINLA a trefuje horní růžek Talbotovy branky. Pro pravé křídlo Kings je to dvanáctá branka sezony. Bez asistence.

17:00
    Eberle se dokázal vytočit až před Quickovu branku, ke střele se však nedostal.

16:47
    Po střele Caggiuly má Quick kotouč ve své moci.

16:31
    Brownovo nahození od modré, Talbot vyráží.

16:21
    Po Kempeho střele má Talbot puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:01
    Eric Gryba vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.

15:22
    Edmonton vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

15:16
    Toffoliho střela, Talbot má puk v náručí Vhazovat se bude opět v obranné zóně domácích.

15:04
    Po další z reklamních přestávek se vhazuje po pravici Cama Talbota.

15:04
    Muzzinova střela od modré míjí Talbotovu branku.
    14:44 Connor MCDAVID - 1:0

14:44
    Nyní již Quick překonán, je tu první branka zápasu! Draisaitl prostrčil puk o mantinel CONNORU MCDAVIDOVI, který se následně při akci 2 na 1 snažil přihrát Maroonovi, kotouč se však odrazil od jednoho z beků Kings za záda Quicka. Pro kapitána Oilers sedmadvacátá branka sezony. Asistence: Leon Draisaitl.

13:45
    Po střele Draka Caggiuly zvoní za zády Jonathana Quicka tyč!

13:31
    McNabbova střela od modré zblkována.

12:58
    Muzzin s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

11:39
    McDavid se skvěle dokázal uvolnit, následně přihrál Sekerovi jemuž však střela nesedla.

10:51
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně.

10:51
    Ofsajd domácích, následuje reklamní přestávka.

10:35
    Dustin Brown se dokázal protlačit až před Talbota. Brankář Oilers nyní podržel svůj tým!

09:44
    Na druhé straně po střele Toffoliho přerušuje Talbot hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

09:27
    Talbot rozehrál puk až na modrou na Letestua, jehož střelu Quick vyrazil.

08:42
    Russellův pokus míjí Quickovu branku.

08:09
    Bekhend Pearsona, Talbot vyráží a domácí mohou do protiakce.

07:34
    McDavid se ke kotouči nedostal, na kotouč se tak dostávají Kings.

07:04

07:04
    Puk v ochranné síti, po první reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

06:49
    Na druhé straně předal Nugent-Hopkins kotouč Larssonovi. Pokus švédského beka Oilers byl však zblokován jedním z beků Kings.

06:10
    Iginlova střela zblokována Sekerou mimo, Talbot tak nemusel zasahovat.

05:21
    Muzzinova střela od modré čáry končí v rukavici Talbota.

05:08
    Vhazování po levici Cama Talbota.

05:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 5 min., bitka).

05:08
    Eric Gryba a Kyle Clifford shodili rukavice v pravém rohu od Talbotovy branky!

04:22
    Desharnais zavezl puk do útočného pásma, přihrál Nurseovi, jehož střela skončila v náručí Jonathana Quicka. Vhazovat se bude po pravici brankáře Los Angeles.

03:11
    Po další zblokované střele skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné zóně Kings.

03:00
    Střela Russela zblokována Martinezem, Oilers však zůstávají v útočném pásmu na kotouči.

02:31
    Nugent-Hopkins a Kopitar na vhazování po pravici Cama Talbota.

02:11
    Na druhé straně vystřelil od modré Brodzinski, Talbot zapisuje první zákrok v utkání.

01:53
    Drake Caggiula vyhrál vhazování, ke střele se dostal Oscar Klefbom, Quick má puk v náručí.

01:49
    Další zakázané uvolnění ze strany Kings, vhazuje se po pravici Jonathana Quicka.

01:19
    Zakázané uvolnění host, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

00:49
    Vhazování ve středním pásmu.

00:49
    Oilers vstřelili branku, Kings si však vzali coaching challenge a po zkoumání videozáznamu nebyla branka uznána pro kontakt útočícího hráče s brankářem Quickem.

00:01

V Rogers Place je nyní již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi Edmontonem Oilers a Los Angeles Kings může začít!

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká a kanadská státní hymna.

Pokud dnes Oilers vyhrají a získají 2 body, tak si poprvé od roku 2006 zajistí účast v bojích o Stanley Cup.

Z:11 V:5 P:3 OG:21 PR.2,20 ÚS(%):92,0 SO:1

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Slepyšev.

Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, LaDue, McNabb, Martinez – D. Brown, Kopitar (C), Iginla – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – Kempe, Dowd, Brodzinski – Clifford, Lewis, Nolan.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Brian Mach, Mark Wheler.

Los Angeles Kings (32-32-7)

Kings se nachází na 9. místě Západní konference a na svém kontě mají 77 bodů. Jejich ztráta na St. Louis Blues, které momentálně drží druhou divokou kartu na západě, je 11 bodů.
    Z posledních deseti utkání zvítězilo Los Angeles pouze čtyřikrát. V posledním odehraném utkání podlehli králové New Yorku Rangers 0:3.
    Do konce sezony zbývá svěřencům Darryla Suttera odehrát 8 zápasů. Dnešním zápasem s Oilers otevřou svůj třízápasový trip.

Edmonton Oilers (41-25-9)

Oilers jsou momentálně na 3. místě Pacifické divize a na svém kontě mají 91 bodů.
    V minulém utkání zvítězili svěřenci Todda McLellana doma nad Coloradem Avalanche 4:1. Branky vstřelili Benoit Pouliot, Leon Draisaitl, Drake Caggiula a Ryan Nugent-Hopkins. Mezi tři tyče se postavil Laurent Brossoit, připsal si 24 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
    Do konce základní části zbývá Edmontonu odehrát 7 zápasů. Dnes to pro Oilers bude druhé utkání z jejich čtyřzápasové série zápasů doma.

Connor McDavid (C) 88 bodů

Leon Draisaitl (C) 27 gólů

Connor McDavid (C) 62 asistencí

Connor McDavid (C) +/-:23

Cam Talbot (B) 37 výher

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL! Základní část nejlepší hokejové soutěže na světě pomalu spěje ke svému konci. V noci z úterý na středu se v akci objeví hned 22 týmů. Zde budete moci sledovat souboj dvou celků z Pacifické divize, ve kterém se představí Edmonton Oilers a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno krátce po třetí hodině ranní! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 15. McDavid (Draisaitl), 28. Gryba (Nurse, Nugent-Hopkins) – 18. Iginla

Rozhodca: Kyle Rehman, Steve Kozari – Brian Mach, Mark Wheler

Diváci: 18 347