Bardejov – Poprad 0:0 (kon.) | Lipany – MFK Zvolen 0:1 (kon.) | Košice – Spiš. N. Ves 2:0 (kon.)
Lok. Košice – Haniska 6:1 (kon.) | L. Mikuláš – R. Sobota 1:0 (kon.) | Skalica – Šamorín 1:0 (kon.)
Pohronie – B. Bystrica 1:0 (kon.) | Nitra – Trnava B 1:2 (kon.) | Žilina B – Nové Mesto n/V 4:2 (kon.)
Sereď – Martin 1:0 (kon.) | Svätý Jur – Slovan Bratislava U21 2:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
1:0 (0:0)
MŠK Rimavská Sobota
Nedeľa 26.03.2017, 15:30MONACObet liga

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní sobotňajšieho zápasu 18. kola II. futbalovej ligy Východ, kde domáci tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne tím MŠK Rimavská Sobota. Stretnutie má výkop o 15:30.

V 17. kole odohral zápas v Spišskej Novej Vsi, ktorej podľahol 3:1. Domáci po prvej tretine viedli zásluhou Kanu a Zekuciu 2:0 a na začiatku druhého polčasu pridal tretí gól Spišiakov Čekovský. Liptáci si vytvorili počas zápasu veľké množstvo gólových príležitostí, no skórovať sa im podarilo až v 87. minúte, keď na 3:1 znížil Jasenovský. MFK Tatran je v ligovej tabuľke na štvrtom mieste s 28 bodmi a na druhý Partizán Bardejov stráca len tri body.

V poslednom zápase zmerala sily s Lipanmi. Domácich do vedenia v 24. minúte poslal Kelemen. Lipany po medzipolčasovej prestávke na svojho súpera vyskočili a rýchlym gólom v 47. minúte sa podarilo vyrovnať Gomoľovi. Dlho sa však z vyrovnávajúceho gólu netešili a o šesť minút poslal do jednogólového vedenia Rimavskú Sobotu Ľupták, tá si tesné vedenie udržala do konca zápasu a dokázala sa tak odlepiť od dna tabuľky, keď preskočila práve Lipany.

Posledný vzájomný zápas:
    MŠK Rimavská Sobota – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1)
    Góly: 7. Gerec
    ŽK: 41. Petrusz, 61. Vargic, 68. Petrán, 89. Lačarak – 53. Andrić, 85. Kreva
    Rozhodcovia: Libiak – Chládek, Jánošík
    Diváci: 225

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Šimún, Očenáš, Ferenčík, Papaj, Poremba, Matić, Laco, Jasenovský, Lišivka, Kucharčík
    Náhradníci: Mikušiak, Janec, Andrić, Staš, Kreva, Špilár

MŠK Rimavská Sobota: Pascarenco – Sekulić, Morháč, Lačarak, Uličný, Ľupták, Kelemen, Kuridze, Petrán, Vargic, Vasilko
    Náhradníci: Prošovský, Mazur, Fajčík, Wurczell, Mikheiev

Rozhodca: Chromý – Vician, Smolíková.

1

1
    Prvú minútu stretnutia sa obe mužstvá dopustili viacerých nepresností a hrá sa najmä v strede ihriska.

2
    Papaj sa snažil pretlačiť po pravej strane do pokutového územia, ale bol dobre bránený a domáci o loptu prišli.

4
    Laco prihrávkou pomedzi obrancov našiel Ferenčíka v dobrej pozícii, ale obrancovia si ho postrážili a loptu odkopli.

5
    Liptáci sú pri lopte a prihrávajú si v zadných radoch. Laco sa opäť snažil prihrávkou vysunúť Ferenčíka, ale prihrávka bola nepresná a Pascarenco loptu stihol chytiť.

8
    Hostia zatiaľ loptu na kopačkách podržať nevedia a sú stiahnutí na vlastnej polovici ihriska.

10
    Šimún prihral do pokutového územia Jasenovskému, ktorý sa pekne uvoľnil, ale v rozhodujúcej chvíli pod tlakom spadol. Rozhodca faul nepískal a necháva hru pokračovať.

13
    Rimavská Sobota sa snažila dostať do rýchleho protiútoku, ale po nepresnej prihrávke o loptu prišla a Kucharčík môže rozohrávať ďalšiu útočnú akciu.

15
    Vasilko vhadzuje loptu v blízkosti pokutového územia domácich. Po presne kopnutej lopte sa dostal k hlavičke Lačarak, ale rozhodca odpískal útočný faul.

17
    V strede ihriska bol faulovaný Ferenčík. Lišivka loptou našiel Šimúna na ľavej strane ihriska, ten o ňu pod tlakom prichádza.

19
    Kucharčík vybojoval loptu na vlastnej polovici ihriska a snažil sa po ľavej strane vysunúť Jasenovského. Prihrávka bola pridlhá a nenašla žiadneho jeho spoluhráča.

20
    Poremba poslal presný center do pokutového územia, kde hlavičkoval Jasenovský, ktorý triafa len brániaceho obrancu, ktorý loptu spracoval a odkopol.

23
    Liptáci sú neustále s loptou na súperovej polovici, no chýba im zatiaľ presnejšia finálna prihrávka.

24
    Ferenčík bol faulovaný na hranici pokutového územia a domáci budú mať výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

24
    Žltú kartu dostáva Morháč (MŠK Rimavská Sobota).

25
    Matić priťukol loptu Kucharčíkovi, ktorý prudko vypálil, ale trafil iba do obrancov Rimavskej Soboty.

27
    Po Lacovej prihrávke na hranicu 16-ky sa k strele dostal Poremba, no loptu poslal vysoko nad súperovu bránu.

27
    Ľupták sa pokúsil o strelu z 20 metrov. Jeho pokus nebol príliš presný a lopta míňa Šavolovu bránu.

29
    Ferenčík bol päť faulovaný a Papaj bude zahrávať priamy kop. K hlavičke sa dostal Šimún, ale nepodarilo sa mu ohroziť súperovu bránu.

30
    Papaj sa dostal v pokutovom území k odrazenej lopte, no v obrovskej príležitosti brankár jeho strelu chytá.

31
    Ľupták zahrával rohový kop. K lopte sa v pokutovom území dostali Kuridze aj Lačarak, ale boli dobre bránení a zakončiť nedokázali.

32
    Matić sa od polky ihriska dostal až do pokutového územia, kde z dobrej pozície strieľa vysoko nad bránu.

35
    Žltú kartu dostáva Ľupták (MŠK Rimavská Sobota).

35
    Kelemen sa pekne uvoľnil po pravej strane. Jeho prihrávku dokázali domáci zachytiť a môžu zakladať rýchly protiútok.

37
    Kelemen poslal loptu do pokutového územia, kde sa k strele dostal Lačarak. Domáci loptu vyrazili na rohový kop.

38
    Ľupták rohovým kopom v pokutovom území nikoho nenašiel a domáci sa dostali k lopte.

39
    Lišivka urobil obrovskú chybu a do príležitosti poslal Kuridzeho. Ten sám proti brankárovi neuspel a Šavol loptu vyrazil.

40
    Laco vystrelil z hranice 16-ky, ale bránu súpera minul.

41
    Domáci sa dostali k lopte na súperovej polovici. Papaj z hranice pokutového územia vystrelil, ale Pascarenco loptu bez väčších problémov chytá.

43
    Červenú kartu dostáva Sekulić (MŠK Rimavská Sobota).

44
    Šimún svojim centrom v pokutovom území nenašiel nikoho a hostia loptu odkopli.

45

V prvom polčase dnešného stretnutia bolí aktívnejší domáci z Liptovského Mikuláša, ktorý väčšinu času strávili na útočnej polovici ihriska, no chýbala mu väčšia presnosť v zakončení. Rimavská Sobota v 44. minúte prišla o Sekulića, ktorý dostal červenú kartu za faul na hráča bez lopty.

46

47
    Center Papaja bol vyrazený na rohový kop, ktorý bude zahrávať Papaj. Ten na krátko prihral Porembovi, ktorý však centrom nikoho nenašiel, ale Liptáci zostávajú pri lopte.

49
    Domáci pokračujú v tlaku na súperovu bránu, no zatiaľ bezúspešne.

50
    Očenáš sa po presnej prihrávke dostal k strele z hranice pokutového územia, no triafa iba obrancu hostí.

50
    Na ihrisku po súboji v pokutovom území zostáva ležať Morháč. Pomaly však vstáva z trávnika y vyzerá, že bude v poriadku.

54
    Očenáš prihral Ferenčíkovi, ktorý sa dobre uvoľnil a poza 16-ky prudko vystrelil. Lopta letela tesne ponad bránku Rimavskej Soboty.

57
    Domáci boli v rýchlom protiútoku. Po pár rýchlych prihrávkach sa Jasenovský dostal do 16-ky, ale tam o loptu prišiel.

59
    Kelemen sa dostal po presnej prihrávke do úniku, ale sám proti brankárovi úspešný nebol. Šavol vytiahol perfektný zákrok.

60
    Papaj zahrával rohový kop. Lišivka sa dostal ku hlavičke. Bránu sa mu však trafiť nepodarilo.

62
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Ferenčík, prichádza Špilár.

63
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Šimún, prichádza Janec.

64
    Kelemen bol pred 16-kou faulovaný a Rimavská Sobota bude mať výhodu priameho kopu z dobrej streleckej pozície.

64
    Vargicova strela letela vysoko ponad bránu.

65
    Na opačnej strane sa k strele spoza pokutového územia dostal Laco. Lopta len veľmi tesne minula právu žrď brány hostí.

67
    Očenáš na hranici pokutového územia našiel Matića, ale tomu sa nepodarilo loptu spracovať a dodmáci prišli o loptu.

70
    Jasenovský presným prízemným centrom hľadal Špilára, ale ten tesne na loptu nedotiahol. Brankár loptu ešte vyrazil pred seba, no hostia dokázali loptu odkopnúť mimo nebezpečenstva.

71
    Striedanie v tíme MŠK Rimavská Sobota: z ihriska odchádza Ľupták, prichádza Fajčík.

73
    Žltú kartu dostáva Kelemen (MŠK Rimavská Sobota).

74
    Janec z priameho kopu prudko vystrelil, no rozvlnila sa len sieť z vonkajšej strany.

75
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Laco, prichádza Andrić.

77
    Očenáš našiel v pokutovom území Papaj. Jemu lopta ušla a k zakončeniu sa nedostal.

79
    Žltú kartu dostáva Pascarenco (MŠK Rimavská Sobota).

80
    Domáci vyvíjajú neustály tlak na súperovu bránu, ale do vyloženej šance sa dostať nevedia.

82
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po peknej kombináci pred bránu poslal loptu Jasenovský a GORAN MATIĆ ju pretlačil do brány.

83
    Žltú kartu dostáva Fajčík (MŠK Rimavská Sobota).

84
    Dnešné stretnutie sleduje 220 divákov.

85
    Papaj poslal loptu do úniku Matića, ale ten si v dobrej pozícii nedokázal loptu spracovať.

87
    Žltú kartu dostáva Janec (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

88
    Striedanie v tíme MŠK Rimavská Sobota: z ihriska odchádza Kelemen, prichádza Mikheiev.

90
    Lačarak vyslal nebezpečný center do pokutového územia, ale nenašiel nikoho, kto by sa dostal k zakončeniu.

90+3

Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo a MFK Tatran Liptovský Mikuláš tak v dnešnom zápase zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Domáci mali celý zápas prevahu a tlačili svojho súpera na jeho polovici. Rozhodujúci a zároveň jediný gól padol v 82. minúte zásluhou Matića. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok dňa. (17:20:15)