Ženy - 500 metrů Vítěz: M. Takagiová (JPN) (kon.) | Muži - 500 metrů Vítěz: Š. Nakamura (JPN) (kon.)
Ženy - 3000 metrů Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) | Muži - 5000 metrů Vítěz: S. Kramer (NED) (kon.)
koniec udalosti
Muži - 500 metrů

Vítěz: Š. Nakamura (JPN)

cz Sobota 04.03.2017, 13:44 • Vikingskipet, Hamar (Norsko) • Mistrovství světa v rychlobruslení

Průběžné pořadí víceboje je po první disciplíně shodné jako pořadí pětistovky. Čas z pětistovky zároveň znamená průběžný bodový zisk ze víceboji, protože časy ze všech tratích se bodově přepočítávají na ekvivalent pětistovky. (14:18:53)

12
    Souboj Norů v závěrečné jízdě pětistovky pro sebe rozhodl Henriksen a může se radovat z malé bronzové medaile, neboť se časomíra zastavila na údaji 36,23. Nilsen naopak vůbec není spokojený, čas 36,54 a až 10. místo neodpovídá kvalitám tohoto bruslaře.

11
    Japonec Nakamura zdaleka nepatřil k favoritům na vítězství na pětistovce, ale novým osobním rekordem 36,00 jde do vedení! Nizozemce Blokhuijsena zajímá hlavně celkové pořadí, takže je s pátým místem a časem 36,34 celkem spokojen.

10
    V desáté jízdě se představil další z favoritů na malou medaili Rus Juskov a Japonce Wiliamsona jasně porazil. Ale čas 36,30 stačí jen na 3. místo a Rus se bude ještě bát. Wiliamson je na desátém místě, čas 36,79.

9
    Devátá jízda opět mění průběžně vedoucího závodníka. Polák Niedzwiedzki potvrdil roli jednoho z favoritů na malé zlato z pětistovky a vede časem 36,22. Kanaďan Donnelly je osmý časem 36,75.

8
    Osmou jízdu absolvoval další z adeptů na celkovou medaili Nizozemec Roest a Belgičana Swingse porazil. Čsem 36,27 se navíc ujímá vedení. Belgičan je osmý časem 36,87.

7
    Sedmou jízdu vyhrál Polák Szymanski a řadí se na první místo časem 36,37. Ale Rus Trofimov si zajel osobní rekord 36,52, je na 3. místě a je spokojenější než Polák.

6
    V šesté jízdě se představil hlavní favorit na celkové vítězství Sven Kramer. Přestože pětistovku vůbec nemiluje, zvládl ji za velmi dobrých 36,41 a jde do vedení. Lotyš Silovs je časem 36,57 na 3. místě.

5
    Pátá jízda po delší době přepisuje průběžně vedoucí závodníky. Oba se dostali pod 37 sekund. Nor Pedersen 36,54, Ital Giovanni 36,80.

4
    Němec Maly vyhrál čtvrtou jízdu, ale čas 37,91 ho řadí až na 5. místo. Ital Malfatti je časem 38,64 na 7. místě.

3
    Třetí jízdu ovládl Japonec Cučija, ale čas 37,60 stačí jen na 3. místo. Rus Semerikov je časem 38,15 předposlední.

2
    Ve druhé jízdě Polák Wielgat zvítězil nad Němcem Beckertem a časem 37,40 jde do vedení. Beckert je třetí, 37,86.

1
    První jízdu jasně vyhrál Ital Tumolero časem 37,43. Polák v českých službách Druszkiewicz dojel v čase 38,81, což je dost za očekáváním.