Twente – Willem II 2:1 (kon.) | Eindhoven – Kerkrade 4:0 (kon.) | Zwolle – Arnhem 3:1 (kon.)
PEC Zwolle
3:1 (2:0)
SBV Vitesse Arnhem
cz Sobota 04.03.2017, 20:45 • MAC³PARK Stadion (Zwolle) • Holandská Eredivisie • 25. kolo

Zwolle ve vyrovnaném utkání využilo výhodu domácího prostředí a Vitesse Arnhem porazilo 3:1. Zápas byl na šance velmi bohatý a určitě by se nikdo nedivil, kdyby bylo konečné skóre daleko vyšší. (22:39:07)

90+4

90+4
    Fanoušci Zwolle už začínají slavit vítězství.

90+3
    Hosté měli příležitost ze standardky. K její exekuci se postavil Diks a technickou střelu zakroutil k pravému hornímu rohu brány.

90+1
    Sudí Lindhout nastavil nad rámec řádné hrací doby čtyři minuty.

90
    V samotném závěru úvodního poločasu se v obrovské šanci objevil domácí Thomas, jehož bomba jako z děla otřásla břevnem.

89
    Van Bergen centrem ze standardní situace oslovil Kašiu, jehož pokus hlavou nepatřil mezi nejpřesnější. Gólman van der Hart s odkopem vůbec nepospíchá.

86
    Navíc je tady roh pro Zwolle. Z něho vyšel nepřesný hlavičkový pokus Brock-Madsena.

85
    Arnhemští se ještě nevzdávají, přestože jsou si moc dobře vědomi toho, že jejich šance na vyrovnání už jsou minimální.

83
    Menig se rozběhl za dlouhou přihrávkou, jenomže nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a míč mu zmizel v zámezí.

81
    Třetí a zároveň poslední střídání proběhlo také v týmu PEC Zwolle: víc už toho nepředvede Mustafa Saymak, naopak svým fotbalovým uměním se může pochlubit Stefan Nijland.

79
    SBV Vitesse Arnhem vystřídal naposledy: odpracováno má Ricky van Wolfswinkel a jeho místo zaujme Mitchell van Bergen.

77
    Střídání v týmu PEC Zwolle: dohráno má Kingsley Ehizibue a pracovní povinnosti čekají na Younesse Mokhtara.

75
    Po neúspěšném průniku svého spoluhráče se k odraženému balonu dostal Warmerdam a jeho prudká rána zpoza vápna prosvištěla těsně nad horní tyčkou. Druhá půle je na gólové příležitosti opravdu bohatá a divákům se rozhodně musí líbit.

72
    Van Wolfswinkel nechal zakročit van der Harta střelou z levé strany pokutového území.

70
    Výměna proběhla rovněž v celku PEC Zwolle: Philippeho Sandlera nahradil Bart Schenkeveld.

69
    SBV Vitesse Arnhem vystřídal podruhé: hrací plochu opustil také Navarone Foor a na hřiště přišel Yuning Zhang.

69
    Premiérové střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Lewis Baker, přichází Mukhtar Ali.
    68. Ehizibue a jeho gól z ofsajdu

68
    Domácí přesto zůstali u míče a dokonce vstřelili gól! Sandlerovu ránu Törnes ještě zkrotil, ale na pohotovou dorážku Ehizibueho už byl krátký. To mu ovšem vůbec vadit nemuselo, protože asistent rozhodčího zdviženým praporkem signalizoval ofsajd. Skóre se tedy nemění.

67
    O chvíli později Zwolle zahrávalo další roh. Ani Hollův centr se neujal.

66
    Následoval rohový kop, který domácím vůbec nevyšel.

65
    Před pokutovým územím si palebnou pozici připravil Thomas a jeho nepříjemnou skákavou střelu k pravé tyči musel Törnes zneškodnil tygřím skokem.

62
    Leerdam na útočné polovině nedovoleně atakoval Saymaka, takže s míčem budou moci hrát domácí.

61
    Ehizibue byl přistižen v postavení mimo hru.

60
    Hra se obrátila a domácí ji roztáhli na pravou stranu. Následný centr proskotačil předbrankovým prostorem a v levé části pokutového území se k němu dostal nikým neobsazený Thomas jenž z ideální palebné pozice trestuhodně přestřelil břevno.

58
    Fotbalisté Arnhemu se s dvougólovým mankem za žádnou cenu nehodlají smířit a operují na útočné polovině.
    55. Danny HOLLA - 3:1

55
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Exekutorem nařízené standardní situace se stal DANNY HOLLA a podle očekávání sestrojil přímou střelu, jež proletěla kolem obranné zdi a zaplula přesně k pravé tyči za záda zkoprnělého Törnese.

54
    Žlutou kartu za faul před vápnem dostává Matt Miazga (SBV Vitesse Arnhem).

53
    Velice nebezpečno bylo také na druhé straně hřiště, kde Menig orazítkoval tyčku!

51
    Jen několik minut po své brance se van Wolfswinkel objevil v další zajímavé příležitosti, když pumelicí z dvaceti metrů pořádně vyprášil van der Hartovy rukavice.
    48. Ricky van Wolfswinkel - 2:1

48
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Hosté prožívají vydařený vstup do druhé půle. Rashica si navedl míč před hranici šestnáctky, jeho přízemní pokus van der Hart vyrazil pouze před sebe a dorážející RICKY VAN WOLFSWINKEL už měl jednoduchou úlohu.

47
    Ve Zwolle se během poločasové přestávky pořádně rozpršelo. Na hráče tak nečeká snadný terén.

46

Hlavní aktéři duelu se vracejí na travnatý porost. Zápas bude pokračovat druhým dějstvím.

Přestože síly obou mužstev byly v prvním poločase poměrně vyrovnané, Zwolle se při odchodu do kabin může těšit dvougólovému náskoku. V desáté minutě otevřel gólový účet zápasu Saymak a na jeho trefu po čtvrt hodině hry navázal Brock-Madsen. Hosté se snažili alespoň snížit, ale na důsledně bránící defenzivu Zwolle recept nenašli.

45

43
    Teď to ovšem van Wolfswinkel přehnal s důrazem a jeho hlavičkový souboj s Bouyem byl vyhodnocen jako faul.

42
    Arnhemští jsou v závěru úvodního dějství velice aktivní a určitě by rádi vstřelili kontaktní gól, díky němuž by se dostali zpátky do zápasu.

41
    Další střela Vitesse. Ze střední distance se do balonu opřel Foor a jeho rána z hlubokého záklonu prolétla vysoko nad břevnem.

38
    Už je ale vše jinak a hosté vyrazili do protiútoku, který zakončil Diks střelou letící doprostřed branky.

37
    Zwolle momentálně obléhá pokutové území Arnhemu.

35
    Na opačné straně byl k vidění rohový kop. Holla z něj posadil míč na hlavu Thomase a jeho střela se odrazila o zem těsně nad břevno. Někteří diváci už radostí vstali ze sedaček, ale pak se zase rychle posadili.

34
    Hosté se posunuli dopředu a Rashica se prezentoval nepřesným střeleckým pokusem.

32
    Arnhem předvádí kombinační souhru na svém území.

29
    O poznání snazší úlohu měl jeho protějšek Törnes, jenž si po centru zleva stáhl míč ze vzduchu.

28
    Van Wolfswinkel skákavou střelou zpoza pokutového území připravil práci pro van der Harta.

25
    A úspěchem neskončila ani další akce hostujícího celku, ta byla zastavena z důvodu ofsajdového postavení van Wolfswinkela.

24
    Po zisku míče Vitesse podniklo tažení a vytěžilo z něj roh. Centr na přední tyč se neujal.

23
    Před hranicí vápna si palebnou pozici vytvořil Bouy, ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.

20
    Arnhemští jsou v útočné fázi zcela bezzubí, zatímco v obraně naprosto vyhořeli.
    18. Nicolai BROCK-MADSEN - 2:0

18
    Fanoušci Zwolle znovu jásají, jejich tým si totiž vytváří dvougólový náskok. NICOLAI BROCK-MADSEN se vydal do pokutového území za dlouhým nákopem a přehlavičkoval vyběhnuvšího Törnese. Balon, který skákal do brány, se pokusil zastavit vracející se Miazga, ale bylo už příliš pozdě.

16
    Diks ve středu hřiště nedovoleně povalil na zem Ehizibueho. Míč pro fotbalisty Zwolle.

15
    Menig v levé části pokutového území přetlačil Leerdama a vystřelil k bližší tyčce, kterou přibližně o metr minul.

13
    Brock-Madsen si troufl na souboj proti dvojnásobné přesile, měl však malou naději na úspěch a podle toho to taky dopadlo.
    10. Mustafa SAYMAK - 1:0

10
    Po necelých deseti minutách hry domácí celek otevírá gólový účet zápasu. Po pravé straně se rozběhl van Polen a poslal balon na hranici šestnáctky, odkud MUSTAFA SAYMAK přízemním pokusem usměrnil balon k pravé brankové konstrukci. Ve Zwolle tak začalo být veselo!

8
    I přesto hosté zůstali u míče a díky tomu mohl vypálit Baker, jehož rána ze střední distance se nevešla do brány.

7
    Menig postoupil o levému okraji pokutového území a jeho centr srazil obránce mimo tři tyče. Následný rohový kop se neujal.

5
    V dosavadním průběhu utkání jsme nebyli svědky žádné kloudné akce. Týmy se soustředí zejména na bránění.

4
    Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi sebou hráči svádějí usilovné bitvy o míč.

2
    Hned ve druhé minutě čelila defenziva Zwolle rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.

1

Zahajovací výkop provedou hráči domácího klubu.

Fotbalisté obou celků právě nastupují na hrací plochu.

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen (C), Sandler, Bouy, Warmerdam – Holla, Saymak – Ehizibue, Thomas, Menig – Brock-Madsen.
    Náhradníci: Hauptmeijer, Begois – Mokhtar, A. Achahbar, Verdonk, Schenkeveld, Ongenda, Kvída, Nijland, van de Pavert.

SBV Vitesse Arnhem: Törnes – Leerdam, Kašia (C), Miazga, Diks – Nakamba, Tighadouini, L. Baker – Rashica, van Wolfswinkel, Foor.
    Náhradníci: Houwen, Dronkers – van Bergen, Büttner, Kruiswijk, Ali, Nathan, Zhang, Korjan.

Rozhodčí: Lindhout – de Vries, Janson.

Postavení celků v tabulce

Zwolle se pohybuje ve spodní polovině tabulky s dostatečným náskokem na pozice znamenající barážové boje. Naopak Arnhem svádí bitvy o účast v play-off o Evropskou ligu, do něhož proniknou mužstva na 4.-7. místě.

Přehled posledních vzájemných duelů

03.12.2016 Vitesse – Zwolle 3:1
    27.01.2016 Vitesse – Zwolle 1:1
    18.10.2015 Zwolle – Vitesse 1:5
    24.05.2015 Vitesse – Zwolle 1:1
    21.05.2015 Zwolle – Vitesse 1:2

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný sobotní večer. Nizozemská Eredivisie má na programu 25. kolo a v jeho rámci bude pod naším drobnohledem souboj mezi celky PEC Zwolle a SBV Vitesse Arnhem, kterým vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.