Kladno – Jihlava 3:0 (kon.) | Chomutov – Olomouc 0:2 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 2:3 (kon.)
Sparta Praha – Vítkovice 4:3 (kon.) | Hradec Králové – Liberec 1:5 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:7 (kon.)
Č. Budějovice – Třinec 1:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 8:3 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (0:0, 3:3, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Streda 01.03.2017, 17:30 • Incheba Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 45. kolo

Statistika střelby po konci utkání: 55:26. (20:00:49)

Sparťané navlékají na svoji šňůru další vítězný korálek, přičemž trápení Vítkovic pokračuje i nadále. Na svěřence Pavla Gefferta čekají první Oceláři Třinec, se kterými se utkají již zítra.

60:00
    A úspěšně. Sparta vítězí.

59:24
    Sparťané hrají opatrně a s velkou zodpovědností. Každá ubráněná vteřina je důležitá.

58:25
    Vítkovice se dopouští dalšího faulu. Informace o vyloučení doplníme.

58:25
    Oddechový čas pro Vítkovice.

58:02
    Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty.

56:57
    Sparťanům se daří střídání, což způsobuje problémy Daňovi, který od nich nemá ani na malou chvíli klid.

56:11
    Zápas probíhá pod taktovkou domácích, ale do konce základní hrací doby zbývá ještě dost času. Podaří se hostím něco vymyslet?

54:52
    Vítkovičtí se nevzdávají snadno. Na Wolfa zapršelo hned několik jejich střel v krátkém sledu.

52:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta je opět v plném počtu a okamžitě úřaduje! Sedliský nebezpečně kroužil okolo Daňova brankoviště, před kterým v mezikruží vyčkával SEBASTIAN JANDA. Tomu se podařilo úspěšně zakončit do volného prostoru brankoviště. Asistence: Jaroslav Chlouba, Martin Dubský.

50:59
    Vítkovicím se příliš nedaří. Malina rozehrává přesilovku svého týmu ofsajdem.

50:23
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Komárek – 2 min., držení protihráče).

50:08
    Domácí ztrácí otěže nad zápasem ve středním pásmu, čehož využívají hosté. Na puku jsou nyní hlavně Vítkovice.

49:47
    Další pokus domácích zakončen ofsajdem.

47:50
    Komárek byl už téměř před Daňou, kde taktéž ležel opuštěný kotouč. Gólman stačil opustit své brankoviště a puk před očima sparťana vyhodit ven.

46:48
    Akce dva na jednoho sparťanům nevyšla.

46:01
    Oba týmy evidentně touží po vstřelení vedoucí branky, zkoušejí to ale i za hranicí pravidel a tak momentální průběh hry hyzdí častá vyloučení a to na obou stranách.

46:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kulda – 2 min., sekání)..

42:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šěpánek – 2 + 10 min., naražení zezadu).

42:59
    Sparta si zahraje dvojnásobnou přesilovku.

42:44
    Domácí začínají svoji další hru v početní výhodě dobře, uzamykají Vítkovice před Daňou, ale puk po chvíli ztrácí a Malina vyváží.

42:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Weintritt – 2 min., podražení).

41:24
    Sparťané vyhodili a ke kotouči jako první dobruslil Weintritt. Hra je nyní v režii hostí.

40:15
    Domácí se pokoušeli zahrozit před hostujícím brankářem, ale ten v reakci na to pokryl puk lapačkou a hra je přerušena.

40:01

Hosté začnou poslední třetinu ve vlastním oslabení.

V první třetině bylo ticho po pěšině, jen aby se v té následující strhl pořádný gólový kolotoč. Sparťané otevřeli skóre zápasu díky Ondřeji Procházkovi, ze strany Vítkovic ale přišla vzápětí odpověď, když Daniel Spratek vyrovnal na 2:2. Situace se sparťanům komplikovala i nadále, Lukáši Žiakovi se podařilo posunout Vítkovice na dostřel jedné branky. Polovina základní hrací doby už byla pryč, když Jaroslav Chlouba a Martin Svoboda otočili vývoj zápasu naopak ve prospěch Sparty. Adam Urban ale neponechal nic náhodě a oba týmy tak na druhou přestávku odešly do svých kabin za vyrovnaného stavu 3:3:

40:00

39:25
    Dění se odehrává před Daňou, sparťané ale se střelou váhají.

38:20
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Žiak – 2 min., hákování).

38:20
    Čeká nás hra ve čtyřech hráčích na obou stranách.

37:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., sekání).

36:45
    Na domácí straně je znát útlum, sparťané se Vítkovicím ale nehodlají jen tak snadno odevzdat.

35:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté sice nepředvedli žádnou ukázkovou střelu, i přes to se jim ale daří vyrovnat. Kotouč se odrazil do Wolfovy sítě po akci ADAMA URBANA. Asistence: Radim Štěpánek, David Gřesík.

35:14
    Souboj o puk u bočního hrazení vyhrávají hosté, ale ke střele je už sparťané nepustí.

33:19
    Kern přijel až k pravé boční tyči Daňovy svatyně, kde těsně před samotným brankářem nahrál na Chloubu. Gólman se ale stačil přesunout.

32:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gabrhelík – 2 min., podražení).

32:14
    Daňa zůstal u pravé boční tyčky a uvolnil zbývající prostor brankoviště, do kterého se střelou do horní poloviny branky prosadil MARTIN SVOBODA a sparťané se po jeho zásluze posouvají podruhé do vedení. Bez asistence.

30:29
    Jednobrankový dostřel Vítkovic je po střele z bezprostřední blízkosti z hokejky JAROSLAVA CHLOUBY pryč! Sparta vyrovnala! Asistence: Martin Dubský, Vojtěch Komárek.

28:12
    Ostravané otáčí skóre utkání ve svůj prospěch a to ve vlastním oslabení! Střelcem vedoucí branky je LUKÁŠ ŽIAK. Asistence: Dominik Raška.

27:58
    Domácí hrají přesilovou hru, která se jim prozatím příliš nedaří (informace o vyloučení doplníme).

26:25
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gabrhelík – 2 min., hákování).

25:26
    Průběh zápasu nabývá na obrátkách! Po chybě na straně domácích se prosazují i Vítkovice a to prostřednictvím DANIELA SPRATKA. Asistence: Vlastimil Malina, Lukáš Žiak.

24:59
    Vítkovický brankář nezvládl soupeřovu herní proměnu a v tlaku neuhlídal brankoviště, když se nestačil přemístit ke střele ONDŘEJE PROCHÁZKY. Asistence: Martin Svoboda, Jan Kern.

24:05
    Vandas prověřil Daňu ostrým projektilem zpoza útočné modré.

23:32
    Herní projev domácích se oproti první třetině zlepšil. Tlačí se do brány a využívají každou možnou příležitost ke střelbě.

23:31
    Dubenova dělovka nepronikla houfem stojících hráčů.

21:57
    Maršoun pronikl přímo před Daňa, kde se chystal zasunout kotouč mezi brankářovy betony.

21:20
    Jeřábek neudržel útočnou modrou a sparťané se musí vracet.

20:23
    První vhazování druhého dějství vyhráli hosté, kteří se chystají rozehrávat zpoza vlastní branky. Domácí je ale drží ve třetině.

20:01

Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu. Druhá třetina zanedlouho začne.

V první části zápasu jsme gól neviděli. Sparťany trápilo spíš pasivní chování v soupeřově třetině, ale také ne zrovna ideální komunikace mezi hráči. Vítkovice měly k brance naopak nejblíž, když si v průběhu úvodní třetiny zahrály přesilovou hru. Tu ale proměnit nedokázaly a tak snad další dějství přinese pořádnou gólovku, na kterou tady všichni čekáme.

20:00

19:54
    Šest vteřin před koncem první třetiny je pískán ještě jeden ofsajd domácích.

18:10
    Spratek posunul puk na volného Malinu, ale ten si jeho nahrávku špatně přečetl a kotouč mu sjel z čepele jeho hole.

17:52
    Martin Jandus namířil do horního růžku vítkovické branky, ale Daňa odrazil kotouč ramenem.

17:34
    Vyhození Veřmířovského se ve třetině domácích příliš neohřálo.

16:11
    Štěpánkova střela se odklonila od vytouženého cíle a zamířila do ochranné sítě.

15:38
    Pejchal mohl ve středním pásmu přihrávat volnému Krátkému, jenže tak neučinil a je pískán ofsajd.

14:53
    Sedliský pálil z vrcholu kruhů ve chvíli, kdy měl vítkovický brankář omezené vidění. Ke své smůle minul.

12:44
    Velká náhoda, která mohla skončit gólem domácího týmu. Puk se za obrannou modrou Sparty uvolnil a zamířil ve velké rychlosti před Daňu. Ten jej na poslední chvíli odrazil betonem.

11:41
    A úspěšný zákrok si připisuje také Daňa v protějším brankovišti.

11:31
    Wolf úspěšně pacifikuje jednu ze střel do své lapačky a hra je opět přerušena.

11:19
    Přihrávka domácích končí na hokejce hostujícího Maliny, který jak jinak než vyhazuje před Wolfa.

10:36
    Domácí jsou v plném počtu.

10:28
    Svoboda na poslední chvíli puk vyhodil z předbrankového prostoru Sparty, kde černá pryž zůstala nikým nehlídána ležet.

10:01
    Icing Ostravanů.

9:16
    Na malou chvíli je vyhozeno, Vítkovice jsou už nyní ale zpátky před Wolfem.

8:41
    Domácí jsou uvězněni před Wolfem. Od modré pálí Šendera a to přímo do lapačky sparťanského gólmana.

8:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kulda – 2 min., napadení).

8:22
    Kmošek zavážel za útočnou modrou, domácí se ale účinně brání.

7:07
    Dubenova střela z úhlu vypadala nebezpečně, Daňa ji ale uzamkl ve své lapačce.

6:13
    Sparťané se snaží opakovaně prodrat před hostujícího gólmana, Vítkovice je ale urputně vyhání z vlastní třetiny ven.

5:52
    Svoboda střílel z nízkého úhlu, kotouč ale houfem stojících hráčů neprošel.

4:11
    Sedliský vypálil z mezikruží, Daňa jeho úmysl prohlédl včas.

3:55
    Vhazování před vítkovickým brankářem končí soubojem o kotouč v rohu kluziště. Sudí nemá příležitost a je opět přerušeno. Další vhazování po pravé Daňově ruce.

3:19
    Sparťané se pohybují před Daňou, ke střelbě se ale příliš nemají.

2:21
    Domácím se v utkání prozatím příliš nedaří.

1:45
    Krátký dostal přihrávku na hranici středového pásma, při přechodu do útočné třetiny se ale dopustil ofsajdu. Je přerušeno.

1:02
    Chlouba ubruslil ze středního pásma a golfákem pálil na brankáře Vítkovic, ale minul.

0:29
    Domácí se vrací před své brankoviště. Je pískán icing.

0:19
    Úvodní buly v režii domácích sparťanů, kteří okamžitě zajíždí před Daňu.

00:01

Úvodní pozdrav obou týmů máme za sebou, zápas může začít.

Poslední zápas Vítkovic

42., sobota 25. 2. 2017
    1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 57:36 Žiak (Šendera, Malina) – 0:53 Voženílek (Martinec, Kusý), 25:59 Zídek (Kusý), 53:50 Zídek (Martinec, Kusý), 58:23 Hoskovec (Dušek, Horyna). Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 120. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Poslední zápas Sparty

3:4 (0:1, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Horváth (Gago, Dluhoš), 28. Stiksa, 42. Fryšara (Gago, Dluhoš) – 7. Janda (M. Jandus, T. Jandus), 42. Svoboda (M. Jandus), 52. T. Jandus (M. Jandus, O. Procházka), 58. Kulda (Krátký). Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

V kabině sparťanské juniorky panuje dobrá nálada. Tým se veze na pozitivní vlně čtyř vítězství v řadě, která jej drží na šestém místě tabulky. Výhra nad Zlínem přinesla další zelená čísla, shodný počet bodů má ale zároveň i Jihlava, a tak budou zbývající dvě utkání základní části rozhodující. Juniory čekají dvanácté Vítkovice, ale také bitva s prvním Třincem.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Zdravím vás u předposledního kola základní části DHL Extraligy juniorů! Čeká na nás utkání mezi sedmou Spartou a dvanáctými Vítkovicemi. Domácí sparťané se drží štace čtyř vítězných utkání v řadě, Ostravané naopak čtyř porážek. Pro tým z jihu Moravy cesta do playoff nevede, se sparťany to vypadá o poznání lépe, ale o svůj nárok na postup budou muset ještě zabojovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petra Pilbauerová

Góly a asistencie: 25. Procházka (Svoboda, Kern), 31. Chlouba (Dubský, Komárek), 33. Svoboda, 53. Komárek (Chlouba, Dubský) – 26. Spratek (Malina, Žiak), 29. Žiak (Raška), 36. Urban (Štěoánek, Gřesík)

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Jandus M., Janda, Jeřábek, Duben (C), Vandas, Sedliský – Svoboda, Jandus T., Kern – Komárek, Procházka, Seniov – Pejchal, Kulda (A), Maršoun – Dubský, Krátký, Chlouba. Trenér: Pavel Geffert.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Juránek) – Šendera (C), Veřmířovský, Weintritt, Štěpánek, Šulák, Gabrhelík – Spratek (A), Gřesík, Hartmann – Malina, Maxner, Raška – Věntus, Urban, Žiak – Kmošek. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodca: Hodač – Hynek, Krátký