Sparta Praha – Litvínov 3:1 (kon.) | Třinec – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
cz Nedeľa 26.02.2017, 15:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobré nedělní odpoledne, vítejte u online přenosu z chomutovské SD ARÉNY, kde se utkají Piráti Chomutov a BK Mladá Boleslav.

Piráti Chomutov jsou v tabulce aktuálně na sedmém místě, pouze o skóre za brněnskou Kometou. Poslední utkání odehráli modrobílí na ledě dalekého Zlína, kde vybojovali jeden bod za prohru po samostatných nájezdech.

BK Mladá Boleslav je v tabulce na devátém místě se ziskem sedmdesáti bodů. V posledním utkání překazila bruslařům čtyřzápasovou šňůru vítězství pražská Sparta. Ta se dostala ve druhé třetiny do dvoubrankového vedení a nakonec vyhrála 4:2.

Domácí Piráti potřebují sbírat každý bod, pokud se chtějí dostat po základní části do elitní šestice, která zajišťuje postup přímo do vyřazovacích bojů.

Naopak Mladá Boleslav nemá jisté ani předkolo play-off. Na jedenáctou Plzeň mají bruslaři náskok pěti bodů. Právě kolem desátého místa je v tabulce hned několik týmů a především jedenáctá Plzeň se zcela jistě bude snažit do elitní desítky dostat. Pokud by Mladá Boleslav v dnešním utkání uspěla, výrazně by se posunula k předkolu.
    Dvojice Klepiš - Musil nastřílela v letošní sezoně devatenáct branek

Opory @bkmladaboleslav Jakub Klepiš a Pavel Musil ???????? #CCMhockey #RibcorTrigger #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Piráti Chomutov: J. Laco – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, L. Chalupa – Poletín, Huml (A), Vondrka (C) – Tomica (A), V. Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Lauko, Račuk, Skokan – Šťovíček.

BK Mladá Boleslav: Maxwell – T. Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Kučný, Hrdinka, Štich – Lenc, Musil, Hyka – Látal, Urban, Pacovský – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pospíšil, Vampola (A), Pabiška (A).

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Gerát, Hynek.

00:01

00:15
    Dlapa nahodil kotouč od červené čáry, ale ten skončil v ochranné síti nad brankou Maxwella.

00:33
    Flemming střílel od modré čáry, kotouč však minul levou tyčku.

01:12
    Huml vyvezl kotouč z vlastního pásma, ale jeho střelu Maxwell chytil.

02:00
    Kaše svou střelou minul bránu.

02:24
    Po nahození z obranného pásma Boleslavi Laco přikryl kotouč.

02:29
    Pabiška bekhendem vylekal Laca, ten ale nadvakrát kotouč zkrotil.

02:56
    Vampola zastavil pronikajícího Vondrku, z následné akce se ale Mladá Boleslav neprosadila.

03:42
    Lauko zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale přišel.

03:54
    Rutta zůstává ležet na ledové ploše.

03:54
    Za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku, vhazuje se před Lacem.

04:10
    Urban se z pravé strany pokusil překonat Laca, ten jeho pokus vyrazil do rohu.

04:34
    Přísně odpískaný ofsajd Sklenářovi.

05:00
    Koblasa statečně bojoval o kotouč, hostující obrana ho ale nenechala projít do zakončení.

05:24
    Na druhé straně vyslal nepřesnou střelu Pabiška.

05:51
    Mrázek před bránou nenechal projít kotouč až k Lacovi po střele od modré čáry.

06:07
    Následuje komerční přestávka, poté se bude vhazovat před Maxwellem.

06:27
    Kotouč je dlouho ve skrumáži těl u boleslavské střídačky, nakonec se ho zmocnili domácí.

07:27
    Kurkova střela od modré letí mimo tři tyče.

08:00
    Humlovo nahození se odrazilo přesně před Maxwella, který ho pohotově přikryl na ledě.

08:11
    Poletín se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, trefil ovšem pouze Maxwella.

09:17
    Račuk motal hlavy hostujícím obráncům, ti se ale nakonec kotouč zmocnili.

10:00
    Domácí jsou rozhodně aktivnějším týmem.

10:08
    Další z lehkých zákroků pro Laca, který pouze přikryl kotouč lapačkou.

10:18
    Sklenář upaloval do útoku, v poslední chvíli ho ale odzbrojil Štich.

10:49
    Hosté pouze poslali kotouč za domácí bránu a odcházejí střídat.

11:11
    Vondrka z velkého úhlu vystrašil hostujícího brankáře, střela ale šla nad bránu.

12:04
    Kaše vybojoval kotouč v útočném pásmu.

12:22
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

12:55
    Hosté vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale Lenc svým bekhendem trefil pouze beton Laca. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

13:26
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Po střele od modré se kotouč zastavil o Hrdinku a spadl přímo k holi DÁVIDA SKOKANA, který překonal Maxwella. Asistence: Brett Flemming.
    13:26 Dávid SKOKAN - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

14:06
    Klepiš se dostal do nebezpečného zakončení, ale střela šla nad bránu.

14:53
    Hosté jsou poněkud rozhozeni a nemohou založit útočnou akci.

15:13
    Dlapa dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

15:43
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale domácí vzápětí vyhazují.

16:09
    Lenc se zkusil prosadit, Laco byl ale pozorný.

16:28
    Růžička vypálil dělovku ze středního pásma, Maxwellovi zůstal kotouč pod betonem, ale ani o tom nevěděl.

16:55
    Stříteského střela letí mimo bránu.

17:13

17:32
    Piráti se ubránili i tlaku po skončené přesilovce a vrhají se do útoku.

18:15
    Hosté opět kombinují v útočném pásmu.

18:55
    Radan Lenc zbytečně oslabuje svůj tým, je potrestán dvěma minutami za hákování.

19:20
    Klepiš zkušeně podržel kotouč ve svém pásmu a poté ho poslal za Laca.

19:58
    Poletín neprocedil svou střelu přes obránce.

20:00

V první třetině jsme viděli rychlý hokej. Aktivnějším celkem byli domácí, kteří svou snahu přetavili ve vedoucí branku. Trochu se štěstím se kotouč dostal k Dávidu Skokanovi, který překonal Maxwella. Druhá třetina začne přibližně v 16:21.

20:01

20:36
    Flemmingovi utekl kotouč a hosté vyhazují do obranného pásma Pirátů.

20:55

21:25
    Po střele od modré vyráží Maxwell kotouč do ochranné sítě.

22:23
    Hostující branka nevydržela zásah jednoho z obránců, vhazovat se bude před Maxwellem.

22:52
    Kaše výborně vybojoval kotouč, posla ho před bránu Tomicovi, který nepřekonal Maxwella a navíc byl tvrdě sestřelen.

23:15
    Látalovi byla odpískána přihrávka rukou a poté si ho ještě rozhodčí pozval na kobereček, jelikož se mu toto rozhodnutí nelíbilo.

23:36
    Maxwell vyhodil kotouč z hřiště, ten se ještě předtím ale otřel o mantinel, takže se vylučovat nebude.

23:56
    Spousta nepřesností před pirátskou brankou, ta ale nakonec zůstala nedotčena.

24:23
    Domácí ujížděli do přečíslení čtyři na dva, Maxwell ale další kotouč za svá záda nepustil.

24:39
    Kaše se opět zmocnil kotouče, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce.

25:13
    Další šance pro domácí, kteří ale neprocpali kotouč do brány. Hostující brankář by navíc bez hokejky.

26:05
    Klepišovu střelu vyráží Laco vyrážečkou.

26:48
    Hosté dobře napadají a vytváří si tlak v útočném pásmu.

27:15
    Další přihrávka rukou mladoboleslavských. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

27:28
    Zakázané uvolnění Pirátů.

27:28
    Nakonec se ale vhazuje ve středovém kruhu.

27:49
    Další přerušení hry, tentokrát pro ofsajd domácích.

28:24
    Látal zkusil překvapit Laca z velkého úhlu, ten ale po kotouči skočil jako tygr.

28:41
    Hosté ve druhé třetině hrají spíše házenou, další přihrávka rukou.

29:03
    Poletín zkusil střelu z pravého kruhu, hostující brankář vyráží kotouč do ochranné sítě.

29:29
    Další kotouč v ochranné síti nad Maxwellem.

29:45
    Hyka byl v předbrankovém prostoru blízko kotouče, ale nedokázal překonat Laca.

30:44
    Látal posílal kotouč k teči na Pabišku, od jeho hokejky ale kotouč minu bránu.

31:18
    Vondrka fauloval ve svém útočném pásmu a je potrestán za hákování.

31:40
    Lenc nedosáhl na kotouč, který stačilo jen sklepnout do brány.

31:58
    Velká skrumáž těl před Lacem, který ovšem s pomocí obránce neuvěřitelně udržel kotouč na před brankovou čárou.

32:30
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

33:08
    Další vyhození Pirátů.

33:18

34:06
    Domácí se upínají spíše na útok a nechávají otevřená zadní vrátka. naštěstí pro ně se ale stačí včas vracet.

34:45
    Trochu krkolomný zákrok Laca. Následuje komerční přestávka.

35:22
    Kämpf vystřelil z otočky a trefuje boční oblouk branky.

36:05
    Dlapova střela k Maxwellovi nedoputovala.

36:24
    Klepiš byl zcela sám na vrcholu kruhu, Laco ho vychytal efektním semaforem, za což sklidil ovace SD ARÉNY.

36:46

37:42
    Kämpf nedosáhl na přihrávku od spoluhráče, byl by před ním již jen hostující brankář.

38:15
    Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.

38:35
    To je velká smůla pro hosty. Po střele Růžičky se kotouč odrazil od obličeje Hanzlíka přímo na hůl MARKA TOMICI, který trefil přesně růžek branky. Asistence: Vladimír Růžička.
    38:35 Marek TOMICA - 2:0

39:14
    Domácí hráli zcela evidentně v šesti, dostávají tak dvě minuty.

40:00

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, Piráti ale i tak přidali druhou branku. Po nešťastném zásadu od obličeje Hanzlíka se kotouč dostal k Tomicovi, který mířil přesně. Třetí třetina začne přibližně v 17:19.

40:01

40:35
    Domácí zatím drží hostující hráče mimo své pásmo.

41:00
    Lenc vypálil na bližší tyč, Laco si ale tento prostor pohlídal.

41:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ HYKA se prosmýkl mezi dvěma hráči a přesnou střelou snižuje stav utkání na 2:1. Parádní individuální akce. Asistence: Jiří Kurka, Jan Hanzlík.
    41:22 Tomáš HYKA - 2:1

42:06
    Růžička posílal kotouč na Dávida Skokana, který svojí teč poslal jen těsně mimo bránu.

42:46
    Skokan opět v akci. Po parádní stahovačce ale nestihl zakončit.

43:05

43:37
    Hosté výrazně ožili a dělají starosti domácí obraně.

44:25
    Kämpf v dobré pozici neuspěl, Maxwell vykopl kotouč betonem.

45:16
    Piráti jsou poněkud zaskočeni a nemohou se dostat do útočného pásma.

45:52
    Pabiška neuspěl bekhendem z bezprostřední blízkosti.

46:25
    Petr Vampola fauloval v útočném pásmu a je vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:28
    Hosté hned vyhazují.

47:00
    Klepiš vyvezl kotouč až před Laca.

47:17
    Pirátům se tato přesilovka zatím vůbec nedaří, nedokáží se dostat k ohrožení branky.

48:04
    Rutta pouze nahodil kotouč do útočného pásma.

48:25
    Ruttova střela trefila přesně beton Maxwella.

48:25

48:43
    Vhazování před Lacem.

49:20
    Hra je hodně rozkouskovaná. Ačkoliv se domácí snaží útočit, hostující obrana je pozorná.

Dnešní utkání sleduje 4 231 diváků.

49:45
    Žejdl neprotlačil kotouč pod vyrážečku Laca.

50:59
    Zbytečným faulem oslabuje Petr Koblasa svůj tým, provinil se držením protihráče.

51:21
    Musil dostal parádní přihrávku za obranu, jeho samostatný nájezd ale Laco zlikvidoval betonem.

52:08
    Tomica s Poletínem ujeli do přečíslení, prvně jmenovaný vystřelil, kotouč ale zblokoval obránce.

52:40
    Piráti vyhazují za Maxwella.

52:59

53:00
    Přesně s koncem přesilovky si Laco připisuje další těžký zákrok.

53:27
    Hosté se hodně tlačí do útoku, domácí mají s jejich bráněním plné ruce práce.

53:56
    Pokračovat se bude po komerční přestávce vhazováním ve středním pásmu.

54:44
    Vampola se dostal do zakončení, puk ale vyjel vedle brány.

55:42
    Piráti drží kotouč na hokejkách a nikam se netlačí.

56:10
    O kotouč se bojuje za brankou Maxwella.

56:27
    Teď to budou mít Piráti těžké. David Kämpf je potrestán dvě minutami za nedovolené bránění.

56:45
    Tomica vyhazuje až za Maxwella.

57:08
    Klepiš svou střelou od modré nachází pouze připraveného Laca.

57:08
    Oddechový čas pro hosty.

57:28
    Další vyhození domácích.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:12
    Hosté začínají akci u své brány.

58:27

58:57
    Domácím se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma.

59:18
    Ofsajd Mladé Boleslavi. Ta se sice tlačí do zakončení, ale obrana domácích je koncentrovaná.

59:23

59:23
    Maxwell je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

59:33
    Velmi přísné zakázané uvolnění Pirátů, vhazovat se bude po pravici Laca.

59:40
    Hosté se sami vyhodili z útočného pásma.

59:54
    Obrovská chyba jednoho z hostujících obránců, který namazal kotouč přímo mezi kruhy na volného MICHALA POLETÍNA, který neměl problém poslat kotouč do prázdné brány. Bez asistence.
    59:54 Michal POLETÍN - 3:1

Nejlepší hráči utkání:

BK Mladá Boleslav: Tomáš Hyka.
    Piráti Chomutov: Ján Laco.

S konstatováním, že Piráti Chomutov porážejí Mladou Boleslav 3:1 se s Vámi loučím, někdy příště na počtenou. (17:58:15)

Miroslav Kučera

Góly a asistencie: 14. Skokan (Flemming), 39. Tomica (V. Růžička), 60. Poletín – 42. Hyka (Kurka, Hanzlík)

Rozhodca: Pešina, Petružálek – Gerát, Hynek

Diváci: 4 231