GA Eagles – Arnhem 1:3 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 1:1 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 2:1 (kon.)
Amsterdam – Heracles 4:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:1 (1:0)
PSV Eindhoven
cz Nedeľa 26.02.2017, 14:30 • Stadion Feijenoord (Rotterdam) • Holandská Eredivisie • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které zároveň vítám u textové online reportáže z utkání Feyenoord Rotterdam – PSV Eindhoven. Šlágr 24. kola začíná ve 14:30 a jeho průběhem vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.

Tabulkové postavení

Feyenoord Rotterdam má na svém kontě šedesát bodů a vévodí tabulce Eredivisie. PSV Eindhoven se nachází na třetí pozici se ziskem dvaapadesáti bodů.

Předchozí kolo

Feyenoord odehrál minulý zápas na hřišti posledního Den Haagu, kde zvítězil tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Den Haag – Feyenoord Rotterdam 0:1 (0:0)
    Branka: 62. El Ahmadi.

PSV Eindhoven přivítal v mizerné formě hrající Nijmegen a pokořil ho rozdílem dvou branek.

PSV Eindhoven – NEC Nijmegen 3:1 (1:1)
    Branky: 20. z pen. van Ginkel, 55. Ramselaar, 90+3. de Jong – 30. Messaoud.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Botteghin, van der Heijden, Kongolo – El Ahmadi, Toornstra, Vilhena – S. Berghuis, N. Jørgensen, Elia.
    Náhradníci: Vermeer, Hansson – Vejinović, Woudenberg, Kuijt, Basaçikoglu, Nelom, Tapia, Simon Gustafson, Kramer, Dammers, Nieuwkoop.

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Isimat-Mirin, H. Moreno, Willems – D. Pröpper, Guardado, van Ginkel – Pereiro, S. de Jong, Ramselaar.
    Náhradníci: Pasveer, Koopmans – Schwaab, Hendrix, L. de Jong, Brenet, Locadia, Zinčenko, Bergwijn, Rosario, Koch.

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap.

Bas Nijhuis společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry duelu na hřiště.

V Rotterdamu ještě před zahájením samotného zápasu panuje bouřlivá atmosféra!

1

1
    Úvodní výkop provedli fotbalisté PSV Eindhoven.

2
    Domácí se zmocnili míče a založili útočnou akci po levé straně. K rohu šestnáctky si nakráčel Elia a jeho přízemní rána zaplula asi dva metry od bližší tyčky.

3
    Aktivní Elia centrem hledal některého z nabíhajících spoluhráčů. Balon se však snesl na hlavu obránce, který ho uklidil mimo branku.

4
    Rozehrávky rohového kopu se ujal Toornstra a jeho vzdušný pas jeden z bránících hráčů odhlavičkoval do bezpečných míst.

6
    Feyenoord je v úvodních minutách velice aktivní a zle zatápí eindhovenské defenzivě, ta má na začátku utkání opravdu hodně práce.

7
    O mém předchozím příspěvku vypovídá šance ze sedmé minuty. Po přihrávce zprava se totiž přímo před Zoetem zjevil Jørgensen a v první gólové příležitosti utkání gólmana hostujícího týmu z ostrého úhlu nedokázal prostřelit.
    7. Jørgensenova šance

9
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Domácí se k obrovské radosti zaplněných tribun ujímají vedení! Kongolo s odhodlaným výrazem v obličeji vnikl do levé části pokutového území a našel neobsazeného JENSE TOORNSTRU, který z penaltové značky zavěsil balon nechytatelně pod břevno.
    9. Jens TOORNSTRA - 1:0

12
    Vysunutí hráči Feyenoordu vytrvale napadají rozehrávku svých soupeřů, ale vybojovat balon se jim nedaří.

14
    Hosté vystrčili drápky. Pereiro si uvnitř vápna naskočil na centr zleva a slabým zakončením připravil snadnou úlohu pro Jonese.

16
    Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči svádějí usilovné bitvy o balon.

18
    Hrací předmět nakonec vybojovali Rotterdamští, kteří se pokusili zahrozit přihrávkou za obranu. To ovšem kvůli ofsajdovému postavení Jørgensena nevyšlo.

19
    Feyenoord znovu u míče. Po levé straně se rozběhl Vilhena a jeho centr byl sražen na roh. A po něm bude následovat ještě jeden.

20
    Po jeho rozehrání vznikla v předbrankovém prostoru menší skrumáž a nepřehlednou situaci musel vyřešit až bránící Arias.

21
    Zoet musel být ostražitý, neboť uviděl zakončujícího Berghuise. Strážce eindhovenské brány však nakonec zakročit nemusel, protože Berghuisův pokus nepatřil mezi nejpřesnější.

24
    Teď se hra trochu uklidnila. Fotbalisté Feyenoordu si mezi sebou vyměňují míč kolem středového kruhu.

25
    Po ostřejším souboji ve středu hřiště se na trávníku ocitl Jørgensen a vypadá to, že bude potřeba jeho ošetření.

27
    Jednalo se pouze o chvilkovou indispozici. Střídání tak nebude potřeba a Jørgensen se opět může zapojit do hry.

30
    Klička sem, klička tam a šup do pokutového území. Ramselaar to udělal opravdu výtečně, ale s razancí přenesení hry doprava to už trochu přehnal. Jeho vzdušný pas nenašel svého adresáta.

32
    Pröpper vlétl do souboje jako utržený ze řetězu a tvrdě skolil Eliu k zemi. Může být rád, že za svůj nešetrný zákrok neobdržel napomenutí.

34
    Hosté byli zahráni až na vlastní území a těžce se dostávají zpátky. Střed hřiště totiž pečlivě střeží záložní řada Feyenoordu.

36
    V týmu PSV Eindhoven došlo k nečekané výměně: ze hřiště zřejmě vinou zranění odešel Marco van Ginkel a místo něj se na hrací ploše objevil Steven Bergwijn.

37
    Berghuis zaskotačil u pravého okraje vápna a jeho výpad obránce zastavil jen za cenu rohového kopu. Centrovaný balon pak spolehlivě ukořistil brankář Zoet.

40
    Guardado se po ztrátě míče provinil útočným faulem, po kterém rozhodčí Nijhuis přisoudil míč svěřencům kouče van Bronckhorsta.

43
    Hra zapadla doprostřed hřiště a tam míč získali hosté. Pereiro provedl sprint podél pravé lajny a odcentroval míč do vápna, jemuž pevným žezlem kraluje Jones.

44
    PSV Eindhoven právě obléhá pokutové území domácího klubu a hledá mezery v jeho obraně.

45
    Sudí Nijhuis nastavil v úvodním dějství jedinou minutku.

45+2

45+2
    Bezprostředně po ukončení první půle Luuk de Jong (PSV Eindhoven) něco vyčítal hlavnímu arbitrovi, za což si vysloužil žlutou kartu.

Utkání začalo náporem Feyenoordu. Jørgensenovu ránu z bezprostřední blízkosti Zoet sice vychytal, ale při další šanci rotterdamského klubu nedosáhl na střelu Toornstry a kapituloval. To asi bylo to nejpodstatnější, co se během první půle stalo. V dalších minutách už se totiž hrálo prakticky jen uprostřed hřiště a po obě šestnáctky, s minimem střeleckých příležitostí.
    Výbuch radosti bezprostředně po vstřeleném gólu

Fotbalisté obou týmů se vracejí zpátky na travnatý porost. Duel bude pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Díky bezvadné kličce se do pokutového území dostal Elia, který zesměšnil Ariase "jesličkama". Jeho přihrávka na zadní tyč se ovšem naujala.

49
    Na začátku druhé půle aktivní Elia sprintoval za nakopnutým míčem a po kontaktu s Ariasem upadl. Podle názoru muže s píšťalkou se o faul nejednalo.

50
    Eljero Elia se po střetu s hostujícím obráncem dlouho nezvedal ze země, ale nakonec se přeci jen postavil na vlastní nohy a bude schopen pokračovat v zápase.

53
    Berghuis byl přistižen v postavení mimo hru. Přestože se mu verdikt asistenta rozhodčího vůbec nezamlouvá, musí se mu podřídit.

54
    Rohový kop pro rotterdamský Feyenoord. Lahodný centr byl adresován Ericu Botteghinovi, který neskóroval jen kvůli obránci Ariasovi, hlavičkujícímu na brankové čáře. Tato šance opravdu nahlas volala po gólu.
    54. Botteghinova gólovka

57
    Roh také pro Eindhoven. Na centrovaný míč měl políčeno Jones.

59
    Nucené střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Eljero Elia, zraněného spoluhráče nahradí Bilal Basaçikoglu.

62
    PSV právě vstřelilo branku!
    Pohledná kombinační souhra hostů končí vyrovnávací trefou. Arias předal balon Pröpperovi, ten ho patou posunul na GASTÓNA PEREIRA a jeho rána zpoza vápna zamířila přesně k levé tyči.
    62. Gastón PEREIRO - 1:1

65
    Vrátit vedení na stranu Feyenoordu mohl Jørgensen, jehož pumelice z pravé strany rozvlnila boční část síťky. Ke skórování tak opravdu moc nechybělo.
    65. Jørgensen zacílil do boční sítě

68
    Několik hráčů domácího klubu si nabíhalo na centr z přímého volného kopu. Balon prolétl vysoko nad jejich hlavama.

70
    Že je Feyenoord v posledních minutách nebezpečný, dokázal Berghuis, který nastřelil pravou konstrukci brány. Stadionem to jenom zahučelo...
    70. Berghuis orazítkoval tyčku

71
    Rotterdamský celek pak získal možnost exekuce rohového kopu, ale nenaložil s ním podle vlastních představ.

72
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: dohrál Bart Ramselaar a svým fotbalovým umem se přijde pochlubit Siem de Jong.

75
    Toornstra si uvnitř vápna tělem zpracoval míč a poté ho z hlubokého záklonu napálil do diváků sedících v horních patrech tribuny. Zoet tak v tuto chvíli mohl zůstat v klidu.

77
    Další zakončení domácích. Načechraný centr zprava dosedl na hlavu Basaçikoglua, jenž nasměroval balon vedle pravé tyče.

79
    Podstatně nebezpečněji bylo na opačné straně. Pereiro totiž prošel až do šestnáctky a do jeho rizikové střely na poslední chvíli vložil nohu obránce.
    79. Gastón Pereiro (PSV)

80
    Hra byla navázána kopem z rohu hřiště, ten eindhovenským fotbalistům úspěch nepřinesl.

82
    Rotterdamští se znovu dostávají do vedení. Po rohovém kopu došlo uvnitř pokutového území k hlavičkovému souboji, k balonu se dostal JAN-ARIE VAN DER HEIJDEN a jeho ránu Zoet zkrotil až za brankovou čárou. O uznání gólu rozhodčímu napověděla branková technologie a podle opakovaných záběrů míč překročil brankovou čáru jen o milimetry!
    82. Jan-Arie van der Heijden - 2:1

83
    Za následné protesty byl karetně potrestán Héctor Moreno (PSV Eindhoven).

86
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Miguel Nelom.

89
    Hosté se usilovně snaží vyrovnat, nicméně defenziva Feyenoordu se zdá být zformovaná.

90+1
    Hrát se bude ještě minimálně čtyři minuty. Přesně tolik času totiž nastavil sudí Nijhuis.

90+2
    Některý z domácích hráčů se vydal na individuální tažení a zakončil ho pokusem letícím vedle pravého horního rohu brány.

90+3
    Willemsův sražený centr znamená rohový kop pro PSV. Jeho exekutor se prezentoval přetaženým centrem.

90+4

Šlágr 24. kola mezi vedoucím Feyenoordem Rotterdam a třetím PSV Eindhoven skončil vítězstvím domácího klubu, který svého soka přetlačil poměrem 2:1. O výhře rotterdamského celku rozhodl v 82. minutě van der Heijden. K uznání jeho gólu rozhodčímu pomohla branková technologie, která ukázala, že balon překročil brankovou čáru pouze o milimetry. (16:28:02)