Washington – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 3:0 (kon.)
Dallas – Arizona 5:2 (kon.) | LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.)
NJ Devils – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Nashville – Washington 5:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
New York Islanders
cz Sobota 25.02.2017, 23:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (01:31:12)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

- (Lukáš Sedlák (CBJ) je zraněný a Jaroslav Halák (NYI) momentálně působí na farmě)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Joonas Korpisalo (CBJ) 24 zák., 0 gólů, úsp. 100 %
    2. David Savard (CBJ) 1+2
    3. Josh Anderson (CBJ) 2+0

Je hotovo, Joonas Korpisalo vychytal svou první nulu v kariéře a Columbus přejel Islanders jednoznačně 7:0! Domácí položili základ k vysokému vítězství už v první třetině, kterou ovládli poměrem 3:0 a poté postupně svůj náskok navyšovali až na konečných 7:0.

59:27
    Markus Nutivaara drží kotouč ve vlastním pásmu, utkání se dohrává v exhibičním tempu a více než 18 tisíc diváků v Nationwide Areně je na nohou.

58:42
    Na ledě už se vlastně nic neděje, zápas se dohrává ve středním pásmu a tribuny aplaudují vestoje.

57:46
    Dnešní utkání sleduje 18183 diváků.

57:37
    Jean-François Bérubé před dotírajícím Andersonem pro jistotu přerušil hru, před námi je nyní poslední komerční přestávka.

56:52
    Joonas Korpisalo musel opět zasahovat, s tečovaným nahozením si ale poradil a na opačnou stranu už vyjíždí Scott Hartnell.

56:25
    Alan Quine zkusil štěstí z pravého kruhu, Korpisalova vyrážečka ale byla ve správný čas na správném místě.

55:37
    Seidenberg po prudkém pasu od de Haana nedokázal vystřelit a domácí hokejisté po chvilce vyhodili kotouč až k Bérubému.

55:01
    Murray s Nutivaarou už ve středním pásmu zakládají další akci ohijského celku, domácí Ostrovany i nadále jasně přehrávají.

54:12
    Seth Jones u mantinelu zabojoval a udržel puk v útočném pásmu. Domácí o něj sice následně přišli, následná rozehrávka Islanders ale skončila na zakázaném uvolnění.
    53:30 David SAVARD - 7:0

53:30
    Columbus právě vstřelil branku!
    To se v dnešní NHL jen tak nevidí, Jackets vedou už o sedm gólů! Sam Gagner nabral rychlost ve středním pásmu a poté prodloužil puk na volného DAVIDA SAVARDA, jehož pokus z pravého kruhu Bérubému propadl až do sítě! Asistence: Sam Gagner a Brandon Saad.

52:37
    Ani v závěrečné desetiminutovce utkání se rozhodně nenudíme, Jackets se nadále snaží útočit a hosté neví, kam dřív skočit.

51:58
    Markus Nutivaara zkusil štěstí z pravého kruhu, Bérubé byl ale připraven a bez potíží zakročil.

51:06
    Po delší době byla hra přerušena, čehož hlasatel využil k ohlášení další komerční přestávky.

50:10
    David Savard se zmocnil odraženého puku a z vrcholu kruhů vypálil, jeho rána ale byla zblokována a následný pokus Jennera z pravé strany postrádal přesnost.

49:33
    Domácí hrají velmi jednoduše a svého soupeře k ničemu nepouštějí, náročný a jindy velmi vážný John Tortorella na domácí střídačce rozdává úsměvy na všechny strany.

48:51
    Hartnell se zmocnil puku na útočné modré, zkušeného útočníka ale zradilo zpracování a kotouč poté doklouzal až k de Haanovi.

47:55
    Nepovedená rozehrávka Islanders skončila na zakázaném uvolnění, a tak se hra po delší době vrátí před Bérubého.

47:02
    Hokejisté New Jersey mezitím otočili utkání proti New York Rangers a vedou 3:2, což samozřejmě Columbusu nahrává.
    46:06 Nick FOLIGNO - 6:0

46:06
    A už je to o šest gólů, v poslední době velmi dobře hrající Islanders jsou dnes na ručník! Savard našel parádní kolmicí rozjetého kapitána NICKA FOLIGNA a ten provedl bekhendový blafák takřka dokonale. Asistence: David Savard a Alexander Wennberg.

45:08
    Pět minut po začátku třetí třetiny se hraje ve vcelku poklidném tempu, ani jeden tým už se za rozhodnutého stavu nikam nežene.

44:10
    Seth Jones přizvedl Chimerovo nahození do ochranné sítě, následovat tak bude buly v obranném pásmu Jackets.

43:32
    Nick Leddy zavezl kotouč do útočného pásma, poté o něj ale přišel a Anderson už zakládá další protiakci domácího týmu.

42:41
    Alexander Wennberg přenechal ve středním pásmu puk rozjetému Johnsonovi, načež se Blue Jackets opět usadili v útočném pásmu.

41:48
    Na střely vede Tortorellova parta už 37:19, Blue Jackets vedou velkým rozdílem zcela zaslouženě.

40:53
    V úvodu třetí třetiny se domácí usadili v útočném pásmu, žádné nebezpečí pro Bérubého z toho ale zatím nepramenilo.

40:01

Druhá třetina je minulostí a domácím hokejistům se v ní podařilo ještě navýšit už tak komfortní náskok. V prostřední dvacetiminutovce dvakrát udeřil Josh Anderson, a Columbus tak vede už 5:0 a kráčí za jasnou výhrou. Změní na tom něco třetí třetina? To začneme zjišťovat v 0:55.

40:00

39:10
    Korpisalo pro jistotu přerušil hru po nahození z hokejky Ladda, ještě jednou se tak bude vhazovat v útočném pásmu Islanders.

38:33
    Seidenberg s de Haanem spěšně zakládají další akci Islanders, hosté jsou ale i ve druhé třetině prakticky bezzubí.
    37:44 Josh ANDERSON - 5:0

37:44
    Tohle už začíná zavánět debaklem. JOSH ANDERSON ve středním pásmu ukradl puk laxnímu Hickeymu, poté ujel po pravém křídle a přesnou dělovkou pod břevno nedal Bérubému šanci! Bez asistence.

37:16
    Po Werenskiho nepřesné dělovce od modré to na tribunách jen zahučelo, kotouč ovšem orazítkoval jen zadní hrazení.

36:36
    Korpisalo teď betonem vykopl nahození z rohu kluziště a o chvilku později puk vyletěl ze hřiště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

36:01
    John Tavares zaměstnal Korpisala střelou z mezikruží,columbuský brankář ale bez potíží zasáhl a připsal si svůj patnáctý zákrok.

35:05
    S nahozením Jacka Johnsona si Jean-François Bérubé bez potíží poradil, následovat bude další komerční přestávka.

34:52
    Nepovedená rozehrávka Columbusu skončila na zakázaném uvolnění, Islanders se tak lacino dostanou do útočného pásma.

33:54
    Svěřenci Johna Tortorelly drží puk v rohu kluziště a nikam se neženou, tempo hry v posledních minutách pořádně upadlo.

33:06
    Narážečka Nutivaara s Gagnerem k úspěchu nevedla, druhý jmenovaný ale poté vybojoval kotouč zpět a střelou z pravé strany vybojoval buly v útočném pásmu.

32:31
    Josh Bailey si sjel do předbrankového prostoru pro nahození Ladda z rohu kluziště, hostujícímu útočníkovi se ale nepodařilo vystřelit.

31:51
    Právě Tavares to nyní zkusil od modré, jeho pokus ale orazítkoval jen zadní hrazení a Jackets už zakládají protiakci.

31:18
    Johnu Tavaresovi se při přechodu přes útočnou modrou puk zamotal pod nohama a kapitán Islanders se nakonec ocitl v postavení mimo hru.

30:23
    O chvilku později byla hra opět přerušena a hlasatel v Nationwide Areně ohlásil další komerční přestávku.

30:02
    Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu a hned dokázali zaměstnat Bérubého, který si ale se střelami Werenskiho i Dubinskyho poradil.

29:14
    Joonas Korpisalo ukryl kotouč ve své náruči po nahození z ostrého úhlu, následovat bude buly po levici domácího brankáře.

28:33
    Calvin de Haan založil zajímavou akci newyorského celku, ale Korpisalo po jeho střele z mezikruží přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

27:51
    Tam ale Islanders nevydrželi dlouho, domácí hokejisté poté vyhodili puk do útočného pásma a oba týmy nyní střídají.

27:02
    Hickeyho dalekonosný pas zamýšleného adresáta Ryana Stromea sice nenašel, hosté se ale poté přeci jen dokázali usadit v útočném pásmu.

26:09
    Hra se po další trefě Blue Jackets uklidnila, ani jeden tým se nikam nežene a na hostech se začínají projevovat známky frustrace.

25:15
    Bérubé si prakticky nesáhl na puk a už musel kotouč lovit ze své sítě, nechme se překvapit, jakou stopu to na střídajícím brankáři Islanders zanechá.
    24:31 Josh ANDERSON - 4:0

24:31
    Korpisalo skvěle vychytal gólovku Leddyho a domácí poté založili protiakci, kterou přetavili v už čtvrtý gól. Boone Jenner se uvolnil na pravém kruhu a poté našel lépe postaveného JOSHE ANDERSONA, který se trefil přesně! Asistence: Boone Jenner a William Karlsson.

24:05
    V plném počtu hrající hosté se dostali do zakončení, Joonas Korpisalo si ale dokázal poradit a domácí už zakládají protiakci

23:14
    To platí i o necelou minutu později, Seth Jones musí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny kluziště.

22:26
    Islanders se zatím bez problémů brání, domácí se v této přesilovce stále nemohou usadit v útočném pásmu.

21:42
    Islanders hráli v šesti, trest za hráčskou lavici odjíždí odpykat z farmy povolaný Bracken Kearns (NYI).

20:53
    V úvodu druhé třetiny hra postrádá tempo, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

20:01
    Thomas Greiss po třech inkasovaných gólech opustil newyorskou svatyni, jeho místo zaujal Jean-François Bérubé!

20:01

Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 0:00.

První třetina je za námi a diváci v Nationwide Areně aplaudují vestoje, Blue Jackets se totiž po návratu z pětidenní dovolené očividně vrátili ve skvělém rozpoložení. Columbuští hosty jednoznačně přehrávají a i bez zraněných útočníků Sedláka a Calverta vedou 3:0.

20:00

19:05
    Blue Jackets nepřestávají útočit. V poslední době skvěle hrající Brandon Dubinsky to zkusil z levého kruhu, tentokrát si ale Greiss poradil.
    18:17 Nick FOLIGNO - 3:0

18:17
    Tortorellova parta vzápětí přidala další gól! Alexander Wennberg se neunáhlil a z pravého kruhu našel parádní střílenou přihrávkou kapitána NICKA FOLIGNA, který si položil Greisse a poté poslal kotouč do sítě. Asistence: Alexander Wennberg a Brandon Saad.

18:01
    Nick Foligno se rozjel ve středním pásmu, jeho následná přihrávka na Brandona Saada ale postrádala přesnost.

17:09
    V plném počtu hrající Islanders mohou v klidu vystřídat, Blue Jackets totiž v poklidu zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

16:20
    Po dalším závaru před Greissem odpálil Jason Chimera puk přes všechny čáry, to už se Leeův trest pomalu chýlí ke svému konci.

15:33
    Sam Gagner byl dvakrát po sobě blízko k prolomení dlouhého období bez vstřeleného gólu, jeho první střela ale orazítkovala tyč a s tou druhou si Greiss reflexivně poradil!

14:52
    Dubinsky byl ještě navíc faulován Andersem Leem (NYI), který si odpykává dvouminutový trest za hákování.

14:52
    Skvěle to teď udělal Brandon Dubinsky, který ujel po levém křídle a proklestil si cestu až před Thomase Greisse, kterého ale nakonec překonat nedokázal!

14:34
    Boychuk nedostal pod kontrolu prudkou přihrávku od Baileyho a na druhou stranu už míří Boone Jenner.

13:38
    Kuljomin ztratil puk ve středním pásmu, domácí toho ale nedokázali využít a u kotouče jsou opět Islanders.

12:49
    Po Andersonově střele z ostrého úhlu vznikla před Thomasem Greissem pořádná mela, strážce brooklynské svatyně si ale nakonec poradil a před námi je komerční přestávka.
    12:21 Boone JENNER - 2:0

12:21
    A už je to o dva góly! Produktivní Atkinson ujel po levém křídle a jeho následnou střelu z kruhu Greiss nedokázal udržet ve své výstroji, a tak BOONE JENNER z bezprostřední blízkosti dopravil kotouč do sítě. Asistence: Cam Atkinson a Brandon Dubinsky.

11:30
    Tavaresův pokus Zach Werenski zblokoval mimo Korpisalův dosah a svěřenci Johna Tortorelly poté dostali kotouč do bezpečí.

10:58
    Thomas Hickey na útočné modré přišel o puk a na druhou stranu se okamžitě vydal rychlonohoý Bjorkstrand, který ale recept na pozorného Greisse nenašel!

10:20
    Domácí se v posledních minutách trochu zatáhli do defenzívy a na střely prohrávají už 5:8, teď se ale k nebezpečné teči dostal v mezikruží Gagner, po jehož pokusu touš těsně minul Greissovu svatyni.

09:35
    Anders Lee to zkusil z pravého kruhu, ale jeho pokus postrádal gólové parametry a Korpisalo si i nyní bez problémů poradil.

08:48
    Strome vypálil z pravého kruhu, Joonas Korpisalo si ale poradil a o chvilku později bezchybně zasáhl i proti střele Johna Tavarese.

07:56
    Hra byla po delší době přerušena, do Nationwide Areny se vrátíme po krátké komerční přestávce.

07:03
    Andrew Ladd přišel o puk a Jack Johnson ho poté vyhodil do bezpečí tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění.

06:06
    Korpisalo musel po delší době zasahovat, se střelou Quinea si ale bez potíží poradil. Tlak Weightovy party ale ještě přetrvává.
    05:19 Jack JOHNSON - 1:0

05:19
    Domácí se ujímají rychlého vedení. Tavares ztratil puk v útočném pásmu a Jackets založili rychlou protiakci. Savardovu střelu ještě Greiss vyrazil, na následnou ránu JACKA JOHNSONA od levého mantinelu byl ale krátký! Asistence: David Savard a Markus Hännikäinen.

04:38
    V úvodu utkání se hraje ve velmi vysokém tempu a hra se neustále stěhuje ze strany na stranu. Mayfield nyní čeká za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče.

03:57
    Greiss musel po nějaké době zasahovat, proti střele Brandona Saada, který se dnes propadl až do čtvrté formace, měl ale úlohu vcelku snadnou.

03:21
    Domácí kapitán Nick Foligno vyslal povedenou přihrávkou na zteč Bjorkstranda, dánský forvard ve službách Columbusu ale z pravého kruhu těsně přestřelil!

02:25
    Mladý Alan Quine nabral ve středním pásmu rychlost a poté přenechal kotouč Chimerovi, tomu se ale nepodařilo dostat se do zakončení.

01:38
    Anders Lee o puk přišel v klíčový moment a o chviličku později ho navíc Islanders vyhodili na zakázané uvolnění.

01:15
    Nepovedená rozehrávka Blue Jackets doletěla na zakázané uvolnění, hra se tak přestěhuje před Korpisala, jenž dostal trochu překvapivě přednost před Sergejem Bobrovským.

00:26
    Jason Chimera nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ho ale ujal domácí zadák Savard.

00:01

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hännikäinen, W. Karlsson, J. Anderson – Saad, Gagner, Hartnell.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Jo. Bailey – B. Nelson, Beauvillier, R. Strome – Ladd, Quine, Chimera – Prince, Gionta, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Skillitier, O'Rourke – Sericolo, Driscoll.

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované jsou v tabulce Východní konference těsně za Columbusem, na Blue Jackets ale ztrácejí 11 bodů a Jackets navíc mají dva zápasy k dobru. Aktuální forma ale hovoří jasně ve prospěch Islanders, kteří pod prozatímním koučem Dougem Weightem válí a ze dna tabulky se prokousali až na postupové pozice. Brooklynský celek zvítězil třikrát v řadě, naposledy přesvědčivě 3:0 na ledě Montréalu.

Nejproduktivnější hráči týmu:
    John Tavares, 52 bodů (23+29)
    Josh Bailey, 43 bodů (12+31)
    Anders Lee, 37 bodů (23+14)

Československá stopa:
    - (Jaroslav Halák působí na farmě v Bridgeportu)

COLUMBUS BLUE JACKETS

Jackets jdou do akce prakticky po týdnu, svěřenci Johna Tortorelly za sebou mají tzv. bye week, během kterého si mohli dopřát krátkou dovolenou. Columbuští se tak v nabité Metropolitní divizi propadli na čtvrtou příčku, dnes ale budou mít možnost přeskočit New York Rangers a vrátit se na třetí místo. Domácí se ale budou muset obejít bez čerstvě zraněných útočníků Matta Calverta a Lukáše Sedláka.

Cam Atkinson, 50 bodů (27+23)
    Alexander Wennberg, 49 bodů (10+39)
    Nick Foligno, 41 bodů (20+21)

Lukáš Sedlák, 12 bodů (6+6)

Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům dobrého hokeje. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Columbus Blue Jackets netradičně už od 23:00 přivítají New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 6. J. Johnson (D. Savard, Hännikäinen), 13. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 19. N. Foligno (Wennberg, Saad), 25. J. Anderson (Jenner, W. Karlsson), 38. J. Anderson, 47. N. Foligno (D. Savard, Wennberg), 54. D. Savard (Gagner, Saad)

New York Islanders: Greiss (21. Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Jo. Bailey – B. Nelson, Beauvillier, R. Strome – Ladd, Quine, Chimera – Gionta, N. Kuljomin, Kearns.

Rozhodca: Skillitier, O'Rourke – Sericolo, Driscoll

Diváci: 18183