Porto – Juventus 0:2 (kon.) | Sevilla – Leicester 2:1 (kon.)
FC Porto
0:2 (0:0)
Juventus Turín
Streda 22.02.2017, 20:45 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Liga majstrov • Osemfinále

Zápas končí! Po 90 minútach krásneho futbalu vidíme víťazstvo hostí z Turína, keď góly strieľali žolíci z lavičky – Marko Pjaca a Dani Alves. „Bianconeri“ hrali v početnej výhode už od 27. minúty, keď sa nechal v priebehu dvoch minút vykartovať za svoje zbytočné intervencie vylúčiť Alex Telles a oslabil tak svoj tím. Ako zlomová sa ukázala 70. minúta, v ktorej sa zápas zlomil a Taliani získali víťazstvo na svoju stranu.

S týmto krátkym konštatovaním sa s Vami z komentátorského kresla lúči Adam Kadlec, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok večera strávený aj v spoločnosti našich onlajnov. Dočítania, priatelia! (22:39:43)

90+2

90+2
    Navyše sa pridali ešte 2 minúty, zápas sa už o chvíľu skončí.

90+1
    Nevidíme údaj o nastavení, predpokladá sa však, že sa pridajú dve až tri minúty.

89
    Frustrácia Ivána Marcana sa ukazuje naplno, keď tento obranca dostáva žltú kartu.
    89. Sami Khedira (JUV)

89
    Faulom na Gonzala Higuaína sa previnil „Sheriff“, ako znie prezývka Felipeho.

88
    A mohlo byť definitívne rozhodnuté, keď sa k zakončeniu v páde dostal Sami Khedira, ktorý však míňa bránu.

87
    Zápas sa už iba dohráva a čaká sa na záverečný hvizd, keďže je o víťazovi rozhodnuté a hrá sa iba o gólový rozdiel do odvety, ktorá sa odohrá v Juventus Arene 14.3.

86
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Paulo Dybala, prichádza Claudio Marchisio.

85
    Héctor Herrera zatiahol za záchrannú brzdu, keď zastavil rýchlu kontru zloženú z dvoch hráčov hostí a vyslúžil si za to žlté varovanie.

84
    Mario Mandžukić zrazil center Maximiliana Pereiru, a teda vidíme prvý rohový kop pre FC Porto v celom zápase.
    Radosť Marka Pjacu po jeho prvom góle v LM

83
    V hre vidieť jasné podčíslenie, keď nedokážu vyrovnávať príležitosti, ktoré sú v pomere 2 na 3.

82
    Po obrannom zákroku Ivána Marcana príde už v poradí siedmy rohový kop hosťujúceho celku.

80
    Jesús Manuel Corona si pýtal faul od Andre Barzagliho, avšak Felix Brych to všetko videl na vlastné oči a nepíska.

79
    Hra prichádza do mierne spiacej fázy, keď už Juventus začína kontrolovať výsledok a šetriť sily, takže zápas stráca na dravosti a rýchlosti.

78
    Šiesty rohový kop pre Juventus, k lopte sa dostáva Gonzalo Higuaín, ktorý však tesne predtým fauloval Maxiho Pereiru.

77
    Iván Marcano musel zakročiť ešte pred poslednou inštanciou, a teda Ikerom Casillasom, keďže oživenie hry – Marko Pjaca ukázal veľkú dravosť a ťah na bránu!

Adam Kadlec

Góly: 72. Pjaca, 74. Dani Alves

Karty:   25. Telles (PRT), 45+2. Pereira (PRT), 85. H Herrera (PRT), 89. Marcano (PRT) – 50. Lichtsteiner (JUV)   27. Telles (PRT)

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:11. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.
    FC Porto: Casillas – Pereira, Felipe, Marcano, Telles – H Herrera (C), D. Pereira, Neves (60. J. M. Corona), Brahimi (73. Diogo Jota) – André Silva (30. Layún), Tiquinho.
    Náhradníci: Sá – Boly, J. M. Corona, Diogo Jota, André, Layún, Ó. Torres.

Juventus Turín: Buffon (C) – Lichtsteiner (73. Dani Alves), Barzagli, Chiellini, Sandro – Cuadrado (67. Pjaca), S. Khedira, Dybala (86. Marchisio), Pjanić – Mandžukić, Higuaín.
    Náhradníci: Neto – Benatia, Marchisio, Asamoah, Dani Alves, Pjaca, Rugani.

Rozhodca: F. Brych – M. Borsch S. Lupp – R. Foltyn