Bournemouth – Manchester City 0:2 (kon.)
AFC Bournemouth
0:2 (0:1)
Manchester City
Pondelok 13.02.2017, 21:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 25. kolo

Manchester City dnešnú povinnú jazdu zvládol a Bournemouth porazil na jeho pôde 2:0. Druhý polčas však začal obrovskou aktivitou zverencov Eddieho Howea, ktorí svojho súpera tlačili, ale gólu sa nedočkali. Postupne sa dostali nazad do tempa hry hostia, ktorí v 69. minúte udreli druhý raz, gól bol napokon zapísaný ako Mingsov vlastenec. V závere hostia doviedli zápas do víťazného konca, no mrzí ich strata Gabriela Jesusa, ktorý sa zranil už v úvode zápasu.

To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (22:56:46)

90+4

90+3
    Domáci ešte vyrazili do posledného útoku, no pravdepodobne sa nič závratné nestane.
    90+3.

90+3
    Leroy Sané mohol vyšperkovať svoje výborné dnešné predstavenie gólom, no z ťažkého uhla netrafil priestor medzi tromi žrďami!

90+1
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Nolito.

90
    Hlavný arbiter pridal nad rámec riadneho hracieho času ešte tri minúty!

89
    Schyľuje sa k úplnému záveru zápasu a to znamená jediné. Manchester City ide na druhú priečku a náskok na vedúcu Chelsea zmenší na rozdiel ôsmich bodov.
    87.

87
    Aleksandar Kolarov sa pripomenul neskutočnou ranou spoza šestnástky, ktorú Boruc vyrazil pred seba, pískal sa ofsajd, no Silva aj tak netrafil!

86
    Cook musel pred rýchlonohým Agüerom odohrať na rohový kop.

86
    Domáci nemali loptu na svojich kopačkách pár minút a zdá sa, že hostia im ju ešte istú dobu nepožičajú.

85
    Zverenci Pepa Guardiolu si záverečné minúty zápasu užívajú a prihrávajú si loptu z kopačky na kopačku na útočnej polovici.

84
    Leroy Sané predviedol krásnu individuálnu akciu a mohol spečatiť, výhru, no trafil brvno!

83
    Manchester City kontroluje priebeh zápasu s loptou pod svojou kontrolou.

81
    Veľká snaha The Cherries sa nevyplatila, keď na súperovej polovici stratili o loptu a márne sa snažia získať ju nazad.

80
    Začína sa posledná desaťminútovka zápasu a ešte to môže byť celkom zaujímavé. Po ďalšej štandardke schoval Caballero center do svojich rukavíc.

78
    Silva našiel svojím centrom na zadnej žrdi stojacieho Fernandinha, ale jeho hlavička skončila asi dva metre nad brvnom.

77
    Sané oklamal Smitha, no ten sa stihol spamätať a ešte pred šestnástkou šikovného krídelníka City aspoň faulovať.

76
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Jordon Ibe, prichádza Marc Pugh.

75
    Hostia opäť poľavili a už hodnú chvíľu sa bránia v tesnej blízkosti svojej svätyne.

73
    Fanúšikovia z Manchestru sa momentálne na tribúnach bavia a oslavujú nielen Agüera, ale aj Pepa Guardiolu.

72
    Sergio Agüero strelil svoj 12. gól v aktuálnom ročníku anglickej Premier League, no na čelo streleckej tabuľky mu chýba ešte 5 presných zásahov.

70
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Yaya Touré, prichádza Nicolás Otamendi.
    69. Sergio Agüero (MAC) - 0:2

69
    Manchester City dal gól!
    Opäť akcia po ľavej strane a Manchester City sa ujíma dvojgólového vedenia! Sterling vnikol s loptou do šestnástky a prihral SERGIOVI AGÜEROVI, ktorý v sklze upratal loptu za Borucov chrbát! Gól je napokon po polhodine pripísaný ako vlastenec TYRONEMU MINGSOVI!

68
    Žltú kartu dostáva Harry Arter (AFC Bournemouth).

67
    Na druhej strane prihral Afobe Arterovi, ktorého strelu Caballero nevidel, ale aj tak v poslednej chvíli reflexne zasiahol!

67
    Agüero uháňal za loptou, no rýchlostný súboj vyhral Cook a hroziace nebezpečenstvo odvrátil.

65
    Sagna center odvrátil, ďalší priebeh akcie domácich zastavil postranný rozhodca, ktorý nemilosrdne zdvihol zástavku.

64
    Leroy Sané svojím faulom na Adama Smitha daroval domácim celkom zaujímavú štandardnú situáciu, z ktorej sa dá pohroziť.

62
    Sagna si vymenil loptu so Sterlingom, no stratil ju. Mal však šťastie, že Ibe nezachytil pokus o rýchlu kontru a hra sa otočí opäť na druhú stranu.

61
    Priaznivci Manchestru City majú, súdiac podľa hlučnosti, v hľadisku prevahu. Ich miláčikovia však majú zase podobný problém ako v predošlých zápasoch, keď hrajú v slabšom tempe a nevedia ovládnuť priebeh duelu.

60
    Akcia na tri dotyky medzi Fernandinho a Silvom skončil zablokovanou prihrávkou na Agüera od prvého menovaného hráča.

59
    Sterling vyslal do behu Saného, ktorý je na ľavej strane veľmi silný, no tentoraz center cez obrancu do šestnástky nedoručil, aspoň vybojoval roh.

57
    Raheem Sterling si vyslúžil kartu za potiahnutie Kinga, ale dostal ju dodatočne až po prerušení hry.

56
    Fanúšikovia City, ktorých je vo Vitality Stadium neúrekom, ženú svoj tím dopredu a snažia sa ho naštartovať k lepšiemu výkonu.

55
    Roh Manchestru City nepriniesol nič, naopak sme videli rýchly útok domácich, ale Fraser loptu stratil.

55
    Ďalší domáci hráč má problémy s nohou a to by znamenalo, že Eddie Howe by musel využiť už pred hodinou hry všetky tri striedania.

54
    King sa nepretlačil cez Fernandinha, ktorý naštartoval rýchlu kontru City. De Bruynovu prihrávku do stredu šestnástky odvrátil Mings na rohový kop.

52
    Prvý raz v druhom dejstve sme videli útočnú akciu hosťujúceho tímu, no Sergiovi Agüerovi lopta vôbec nelepí. Prišiel o ňu v snahe vymyslieť kľúčovú prihrávku.

51
    Zverenci Eddieho Howea zakončili útočné ťaženie útočný faulom Frasera.

51
    Po rohovom kope neprišlo nič zaujímavé, ale Bournemouth drží favorita zápasu zavretého v jeho pokutovom území.

50
    Daniels posunul loptu na Kinga, proti ktorému sa čistým obranným sklzom vyznamenal John Stones.

49
    Caballero vyboxoval vysoký center za postrannú čiaru a Cook sa pokúsi doručiť dlhý aut až do šestnástky.

49
    Fernandinho sa postavil do cesty rozbehnutému Ibemu. Hosťujúci hráč môže byť rád, že nezbadal žltú kartu.

48
    Domáci zatlačili, ale strela Surmana cez spleť tiel na bránu neprešla. Na druhú stranu vyrazili hostia, ale ani oni sa neukázali v dobrom svetle.

47
    Bournemouth má zatiaľ loptu pod svojou kontrolou a úspešne odoláva napádajúcim hosťom, ktorí robia pri rozohrávke tlak.

46

Prvý polčas trval 50 minút a priniesol tri striedania resp. zranenia a jeden gól v domácej sieti. O ten sa postaral v 29. minúte Sterling, ku ktorému prešiel tečovaný Saného center. Domáci však hrali v úvodných 45 minútach dobrú partiu a v druhej polovici bude ešte všetko otvorené.

Druhý polčas začne približne o 22:06.

45+5

45+4
    Citizens si pohadzujú loptu v strede trávnika a ešte by chceli roztvoriť obranu súpera pre azda posledný útok.

45+3
    Druhé striedanie domácich v prvom dejstve a tretie celkovo v zápase. Na tento duel nebudú spomínať v dobrom ani v jednom tábore.

45+3
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Jack Wilshere, prichádza Benik Afobe.

45+1
    De Bruyne vypálil spoza veľkého vápna, jeho strela nebola zlá, no nejaký ten meter nad brvnom bola!

45
    Hlavný arbiter pridal až 5 minút, no niet sa čomu čudovať!

43
    Roh nakrátko priniesol Fraserov pretiahnutý center, po ktorom si postavil loptu na odkop Willy Caballero.

42
    Zverenci Eddieho Howea sa dostali po ľavej strane až do šestnástky, ale Fraserovu prihrávku pred bránu odvrátil na roh Kolarov.

41
    Nepresná Sterlingova strela skončila na tribúne. Po odkope Boruca sa zmocnili lopty práve jeho spoluhráči.

40
    Začalo plynúť posledných päť minút prvého dejstva, no je jasné, že uvidíme nejaké minúty naviac, pretože ošetrovanie dvoch striedajúcich hráčov zabralo dosť času.

38
    Agüero bojoval o loptu v súperovej šestnástke po tom, čo bola prihrávka naňho príliš dlhá, ale zatiaľ sa argentínskemu kanonierovi nedarí podporiť ofenzívu Manchestru tak, ako by si to predstavovali jeho priaznivci.

37
    Napokon prišiel dlhý center Sagnu, ktorý usmernil Agüero vysoko nad, no nachádzal sa v tesnom ofsajde.

37
    Sané zatiahol loptu do útoku, šikovne sa uvoľnil a poslal ju nazad do zadných radov, kde sa sťahuje De Bruyne s Tourém.

34
    Fernandinho zachránil City od ďalšej dobrej príležitosti Kinga, na ktorého neprešla prihrávka od Wilshera.

34
    Bournemouth by chcel využiť to, že sa s jeho dnešným súperom dá hrať otvorený futbal a vyrovnať ešte do polčasu.

32
    Hra je po tretí raz prerušená pre ošetrenie hráča. Jack Wishere potrebuje opateru doktora.

31
    Agüero sa neulakomil a prihral doľava Silvovi, ktorý si zblízka vylámal zuby na Borucovi!

30
    Joshua King vyrovnal po pár sekundách, no radosť domácich pokazil hlavný arbiter, ktorý zbadal faul na Stonesa.
    29. Raheem Sterling (MAC) - 0:1

29
    Guardiolov tím sa ujíma vedenia! Saného prihrávku krížom cez šestnástku nadvihol jeden z obrancov priamo pred RAHEEMA STERLINGA, ktorý vo výskoku dopravil loptu do siete!

28
    Na druhej strane zahral priamy kop Fraser, no od rohu sa lopta odrazila do Caballerovho náručia.

27
    Yaya Touré vypálil ľavačkou z asi 20 metrov, no Borucovu bránu minul o pár centimetrov!
    27.

27
    Obrovská príležitosť City skončila nevyužitá! Sané na ľavej strane sekol loptu a oklamal všetkých súperových hráčov, čo využil Sterling, no ten osamotený zo stredu šestnástky trafil tyčku! Následná dorážka De Bruyna skončila zablokovaná na roh!

26
    Ryan Fraser si myslel, že unikajúceho De Bruyna zastavil čistým spôsobom, no opak bol pravdou a navyše schytal aj žltú kartu.

25
    Touré stratil loptu v strede trávnika, Fraser založil kontru Bournemouthu, ktorú zakončil strelou z hranice šestnástky Wilshere, ale pálil len do bloku.

24
    The Cherries boli vytlačení z útočnej polky a ďalší prechod po pravej strane im už nevyšiel.

23
    Sterling sa po pravej strane nepresadil, navyše sa dopustil útočného faulu. Domáci môžu rozohrať v pokoji z hĺbky svojej polovice ihriska.

22
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Simon Francis, prichádza Tyrone Mings.

21
    Pre zmenu sedí na zemi aj domáci hráč. Je ním stopér a kapitán zároveň Simon Francis.

20
    Na druhej strane sme zaregistrovali slabý De Bruyneho center.

20
    Ibe dostal prihrávku do behu, ale Caballero vybehol a výborným zákrokom v sklze odvrátil možnosť domáceho otvorenia skóre!

19
    Agüero sa dostal prvý raz do kontaktu s loptou, no strela z otočky nebola úspešná, pretože stopér bol priamo za jeho chrbtom.

18
    Dlhý aut do šestnástky vyriešil Willy Caballero, pravdepodobne nová jednotka v bráne Manchestru City.

18
    Fraser sa nedostal k strele, no prihral do strany Danielsovi, ktorého center zablokoval Sagna na aut.

17
    Sagna perfektne zvládol robotu na pravej strane, keď prečítal prihrávku na Kinga, čisto ho odstavil a založil akciu.

15
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Sergio Agüero.

14
    Medzitým sa na lavičke pripravil na striedanie Sergio Agüero, pre ktorého to je obrovská príležitosť ukázať Guardiolovi, že je stále útočník číslo 1.

13
    Jesus je opäť na zemi, tentoraz to možno vyzerá na zranenie...

12
    Sterling poslal loptu medzi stopérov, kde si nabiehal Gabriel Jesus. Brazílčan padol na zem, ale rozhodca si faul nevšimol.

10
    Yaya Touré síce trafil domáceho Adama Smitha v sklze, no nebol to natoľko závažný faul, aby znamenal žltú kartu.

10
    Raheem Sterling si nabehol za obranu súpera, dostal pas na hruď, no od nej mu lopta odskočila priamo k Borucovi.

8
    Sterlingovu prihrávku zablokovali domáci na prvý rohový kop duelu. O ten sa postaral David Silva, no City sa nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé.

7
    Domáci urobili chybu pri rozohrávke, a tak dali súperovi loptu prakticky zadarmo.

6
    Citizens sú v strede ihriska, kde realizujú typickú rozohrávku založenú na držaní lopty a prihrávaní si po celej šírke trávnika.

4
    Danielsov prudký center smeroval priamo do pripraveného náručia argentínskeho gólmana Willyho Caballera.

3
    De Bruyne sa dostal k Silvovej odrazenej prihrávke, no strela mu nesadla a nasleduje odkop v podaní Artura Boruca.

3
    Silva posunul loptu do behu Sanému, no pred ním zasiahol jeden z hráčov Bournemouthu.

2
    Domácim sa ich útok nevydaril a po strate lopty v strede ihriska musia rýchlo dozadu, pretože City je na ich polovici.

1
    Prvá akcia hostí skončila nepresným centrom z kopačky Leroya Saného.

1
    Hostia z Manchestru sa ujali rozohrávky zápasu, v ktorom sa môžu dostať späť na druhé miesto a skresať stratu na Chelsea, no na druhej strane sa môžu v prípade zaváhania definitívne vyradiť z boja o titul.

1

Všetko je pripravené, posledný zápas 25. kola môže začať.

AFC Bournemouth: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman, Arter – Fraser, Wilshere, Ibe – J. King.
    Náhradníci: Allsop – Mings, B. Smith, Gosling, Pugh, Stanislas, Afobe.

Manchester City: Caballero – Sagna, Fernandinho, Stones, Kolarov – De Bruyne, Y. Touré, Silva (C) – Sterling, Jesus, Sané.
    Náhradníci: Bravo – Kompany, Fernando, Nolito, Agüero, Delph, Otamendi..

Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu z posledného zápasu 25. kola anglickej Premier League. Štrnásty Bournemouth bude chcieť na svojom štadióne obrať o body Manchester City, ktorý chce nadviazať na dobré výsledky a poskočiť na druhú pozíciu.

The Cherries sa nachádzajú na 14. mieste tabuľky, keď v doterajšom priebehu sezóny dokázali nazbierať 26 bodov. Spodok tabuľky je nabitý a aj preto potrebujú zverenci Eddieho Howea zbierať body.
    To sa im naposledy nepodarilo, keď Evertonu na jeho pôde podľahli po poriadnej prestrelke 3:6. Po polčase sa zdalo, že po dvoch góloch Lukaka a jednom McCarthyho je vymaľované, no po zmene strán hostia zásluhou Kinga skorigovali na 2:3. Romelu Lukaku udrel ešte dva razy a poslal domácich do vedenia, ktoré hostia stiahli na rozdiel dvoch gólov, no posledné slovo mal domáci Barkley.
    Bournemouth strelecky ťahajú šesťgóloví hráči Joshua King a Callum Wilson, na ktorých si bude musieť dať pozor aj obrana City.

Manchestru City sa v tejto sezóne nedarí vôbec podľa predstáv, ale aj napriek tomu sa môže v prípade výhry posunúť z priebežnej piatej priečky na druhú. Citizens majú na svojom konte 49 bodov a na prvú Chelsea je strata dosť veľká.
    Pep Guardiola musel počas posledného zápasu jeho zverencov prežívať poriadne nervy. Gabriel Jesus otvoril skóre so Swansea už v 11. minúte, no potom prišlo to, čo sprevádza modrú časť Manchestru v tomto ročníku. Zahadzovanie šancí, zbytočné chyby a následné ustúpenie z ofenzívnej aktivity. Hosťom sa podarilo zmraziť Etihad Stadium v 81. minúte, kedy vyrovnal Sigurdsson, no zázračný brazílsky mladík Jesus ukázal, že City získalo jeho kúpou diamant. V 92. minúte totiž najprv hlavičkoval do brankára a z dorážky zariadil domácim triumf.
    Najlepším strelcom je síce Sergio Agüero, no ten sa naposledy vyhrieval na lavičke, keď svoje miesto prepustil práve Jesusovi. Kun strelil dohromady 11 gólov.

Vzájomný zápas

Tieto dva tímy sa spolu stretli v 5. kole, kedy sa tešili z výhry domáci Citizens. Hladkú výhru 4:0 zariadili gólovo štyria rozdielny hráči – Sterling, De Bruyne, Gündoğan a Iheanacho.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.