Mladá Boleslav – Kladno 1:8 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:8 (1:3, 0:3, 0:2)
Rytíři Kladno
cz Pondelok 06.02.2017, 18:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V dohrávce 34. kola DHL Extraligy juniorů přivítají boleslavští junioři Rytíře Kladno. Dobře se bavte při sledování našeho přenosu přímo z místa dění.

Páté Kladno už má téměř jistou účast v play-off. Zato Mladá Boleslav, o které už se zdálo před několika týdny, že téměř nemá šanci se dostat do vyřazovacích bojů, chytla nový dech a zvítězila čtyřikrát v řadě. Na devátou (postupovou) příčku tedy ztrácejí Bruslaři najednou jen šest bodů. Je tedy jasný, který celek potřebuje nutně bodovat. I Rytíři však mají slušnou sérii – bodovali totiž hned čtyřikrát za sebou. Bude se tedy jednat nejspíš o velice těžký duel pro obě mužstva.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy hrají v jiných regionálních skupinách, potkají se teprve podruhé v sezóně. První vzájemné střetnutí ovládli domácí Rytíři z největšího města Středočeského kraje. Bruslaře zdolali v ČEZ aréně těsně 3:2.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Haas) – Linhart, Mašek, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera L., Planý, Jindra

Rytíři Kladno: Svoboda (Stahl) – Havelka, Veber, Cibák, Chládek, Kučera J., Malý – Vach, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Husarik, Svoboda, Kučera M., Jelínek, Čermák

Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Horažďovský.

00:01

00:40
    Po zahájení zápasu se Boleslavští nastěhovali do útočného pásma, kde se snažili vytvořit šanci.

01:23
    Hosté nakonec získali kotouč, jenže při pokusu o průchod středním pásmem jej ztratili a Milan Dančišin si střihl sólo, jeho pokusu však brankář Kladna zabránil.

01:45
    Jelínek se ocitl sám nehlídaný před Kroftou, ale i ten je pozorný.

03:19
    Tuším, že to byl Kuncek, kdo nyní trefil brankáře do ramena, kterým kotouč vyrazil za sebe.

04:06
    Domácí sevřeli soupeře v jeho třetině a Mlčoch od modré pálil do lapačky brankáře.

04:34
    Pro hosty škoda, že se jim ve středním pásmu nezdařil brejk, když jeden z hráčů poslal přihrávku příliš pomalu na rozjetého a osamoceného spoluhráče.

05:50
    Ostrý boj o kotouč u mantinelu blíže k bráně Kladna, který nakonec vyhráli hosté a založili útok.

06:28
    Akci Kladenských nakonec hasí lapačka Michala Krofta.

07:20
    S obtížemi se Boleslav vymanila ze sevření Kladna a nakonec od modré střílel Prokop.

08:03
    Velice aktivně si počíná Milan Dančišin, který dvakrát vystartoval s pukem na bránu, v bezprostřední blízkosti však na gólmana nevyzrál. První jeho akce ale byla nadějná.

08:49
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nedáš-dostaneš. Hosté se po divokých boleslavských útočných akcích přesunuli před Krofta, a ten puk před brankovou čárou již neudržel, když jej překonal ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Křešimír Schildhabel.

10:20
    Kladnu po vstřelení úvodní branky narostla křídla a jsou o něco aktivnější než domácí celek.

11:08
    Puk se doklouzal do obranného pásma Boleslavi, aniž by bylo zakázané uvolnění. Domácí rozehrávají.

11:24
    Ofsajd domácích.

11:48
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Chládek – 2 min., podražení).

12:19
    Hosté se osvobodili, na chvíli.

12:42
    Marček na modré ztratil pásmo, Boleslav se musí dostat do útočného pásma znovu, a opět se moc nedaří.

13:48
    Hosté v plném počtu. A domácí také v témže čase poprvé v přesilovce vystřelili.

15:07
    Bruslaři zamkli soupeře. Zpoza brány šla přihrávka na volného Jindru v mezikruží, který však nedokázal pořádně vystřelit. Přesto tlak pokračuje dál.

15:59
    Po boji u mantinelu hosté dostali kotouč ze třetiny.

16:24
    Následovala hra nahoru-dolů, kdy v situaci dvou na jednoho Řepka nenamířil do odkryté klece přesně.

16:24
    A stalo se to proto, že David Marček (MBL) seknul soupeře a jde na dvě minuty ven.

16:51
    A hosté bleskově využívají, když ležícího brankáře překonává znovu ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Dominik Havelka.

17:56
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

18:01
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    To byla blesková odpověď, když o něco více než minutu později po vhazování od modré napálil MATOUŠ HORSKÝ kotouč přímo do sítě. Asistence: Matěj Krejčík.

19:09
    Kuncek a spol, povzbuzeni kontaktní brankou, šli prudce vpřed a vypálili z blízkosti těsně mimo. Brankář pak vracející se kotouč zachytil do rukavice.

19:30
    Na druhé straně musel zasáhnout i Krofta.

19:55
    Tohle jsem snad ještě nikdy neviděl. Krofta vyjel z brány, aby odpálil kotouč do bezpečí, protože ho stíhal DOMINIK HAVELKA, jehož zase stíhal jeden z domácích hráčů, jenže puk odpálil tak nešikovně, že se od Havelky odrazil přímo do sítě. Bez asistence.

20:00

Kladno vede po první třetině 3:1. Ačkoliv byly oba celky co do aktivity víceméně vyrovnané, v koncovce se ukázalo být efektivnější právě Kladno, jež skvěle trestalo chyby. Nejvýraznější byl zřejmě kiks brankáře pět vteřin před koncem. I přes tento nešťastný gól do šatny ještě vítěz nemusí být vůbec jistý. Uvidíme, co přinese další třetina.

20:01

21:17
    Tóthův pokus z úhlu skončil v lapačce kladenského gólmana.

22:00
    Pískáno zakázané uvolnění Bruslařů.

22:19
    Veselý se pustil do brejku, jehož ale dostihli obránci rytířů, takže Kladno získalo puk zpět.

23:07
    Akce Rytířů byla zastavena díky pozornému oku lajnového sudího, který si všiml ofsajdového postavení hráčů.

23:32
    Jindra v boji o puk v útočném pásmu nahrával, jenže kladenská obrana byla dobře rozestavena, takže příhra nenašla svého správného adresáta.

24:28
    Kroni Musliu nastřelil tyčku!!

24:57
    Řepka s Husarikem dělali bruslařským bekům potíže a jeden z nich poslal puk směrem na bránu.

25:25
    A protiakce Bruslařů přináší vyloučení na obou stranách. Daniel Malý (KLA) na dvě minuty za hrubost, Kroni Musliu (MBL) na dvě minuty za sekání.

26:17
    Proti výpadu Bruslařů zasáhl Stahl skvěle betony.

27:08
    Hra přerušena kvůli kotouči, který dopadl mezi střídačky.

28:24
    Po nárazu o mantinel zůstává na ledě ležet domácí Prokop.

28:24
    Je naštěstí schopen odjet na střídačku sám po svých.

28:51
    Kladno zahájilo útok a v nepřehledné situaci a při výstřelu z pravé strany zazněla tyč, jenže těžko říct, zda od puku, nebo od gólmanovy brusle.

29:41
    Zakázané uvolnění domácích.

30:23
    Hraje se v obranném pásmu Boleslavi, střel je pomálu.

30:36
    Až nyní gólman sklapnutím betonů vyráží puk vysoko do ochranné sítě.

31:01
    Marčekův pokus od modré končí v náruči kladenského brankáře.

31:18
    Krofta se při akci hostů roztáhl v brankovišti, aby schoval puk.

31:53
    Hru přerušuje zásahem lapačkou kladenský Stahl.

32:36
    Prokop od modré při signalizované výhodě pálil z dálky, pokusil se i jeden ze spoluhráčů.

32:36
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Havelka – 2 min., krosček).

32:59
    Tomu se říká využít brejk. ŠTĚPÁN BLÁHA ujel ve vlastním oslabení do útoku, byl přitom faulován, přesto zakončil efektně k protější tyči, čímž dosáhl v tomto zápase na hattrick. Signalizované vyloučení se tímto ruší. Asistence: Pavel Husarik.

34:36

35:45
    Domácí po šoku z posledního gólu nevěděli, co dělat, a nedokázali rozehrát. Toho využil soupeř, který díky Okegawovi získal puk, nahrál MICHALU KUČEROVI, který neváhal a napálil do boleslavské brány další gól. Asistence: Yuya Okegawa.

37:04
    Krejčík se sám hnal za pukem do útočného pásma, sám však měl málo šancí na úspěšné završení akce. O puk v tlaku soupeřových obránců přišel.

37:48
    V pohodě hrající Kladno opět získalo kotouč ve středním pásmu díky Havelkovi, ten poslal pas na YUYU OKEGAWU, který se rozjel a napálil kotouč nechytatelně cinknutím o růžek přímo do sítě. Asistence: Dominik Havelka, Daniel Malý.

38:44
    Jiří Veselý v šanci před bránou, v pádu zasáhl však jen gólmana.

39:29
    V podobné situaci před bránou se prezentoval Vojtěch Svoboda.

40:00

Kladno nastřílelo během druhé třetiny další tři branky, které padly v rozmezí pěti minut. Bláha završil svůj hattrick ve vlastním oslabením, což srazilo domácí do kolen a další dvě branky už plynuly z toho, že byli domácí opaření, tedy Kladnu jen stačilo čekat na chyby, které přicházely, a ty pak protiútoky trestalo.

40:01

40:01
    Do brány domácích přichází Radek Haas, který střídá Michala Krofta.

40:34
    Straka využil pádu jednoho ze soupeřů na led a vystartoval vpřed. Kladenský strážce brány skvěle zasáhl betonem.

41:24

42:50
    Rozhodnutý zápas se očividně dohrává, Boleslav má více puk na holích, a Kladno se soustřeďuje na bránění modré čáry.

43:20
    Lapačka Stahla se nyní činila. Z klidu ho však boleslavský výstřel nevytrhl.

44:41
    Další ofsajd domácích.

45:09
    Prokopův pokus od kruhu byl zblokován, navíc Boleslav přišla o puk.

45:53
    Vojtěch Svoboda se hnal vpřed k vysunutému puku, který získal jeho spoluhráč, a prověřil u pravé tyče Haase.

46:22
    Další ofsajd domácích, tentokrát posouzený jako úmyslný. Vhazování až před Haasem.

46:34
    A málem zase, ovšem Bruslaři puk přenechali soupeři a z útočného pásma zmizeli.

46:52
    Následně Haas krotí kotouč ve výstroji.

47:14
    Kuncek přišel při přechodu do útočného pásma o kotouč, ale Bruslaři se včas vrátili, takže zabránili tomu, aby soupeř využil brejk.

48:55
    Dlouho se hrálo v signalizované výhodě pro Boleslav, kdy Stahl v jeden moment musel vytáhnout zákrok, aby neinkasoval. Dominik Havelka (KLA) šel na trestnou na dvě minuty za hákování.

50:20
    Boleslav v přesilovkovém postavení v útočném pásmu. Hráči si nahrávali, jenže zakončení překazili pozorní Kladeňáci.

50:55

51:11
    Vhazování ve středu kluziště.

52:17
    Podobně dlouho signalizovanou výhodu měli i hosté. Tu ukončil až Haas, který překazil šanci Řepky číhajícího před bránou. Na trestnou usedá Matěj Tóth (MBL) za hákování.

53:18
    Křešimír Schildhabel napálil puk od modré do Haasovy výstroje. Haas ho pak ukryl a přerušila se hra.

54:07
    Chládkovu střelu od modré někdo z jeho spoluhráčů tečoval, puk skončil v ochranné síti.

54:17

54:29
    Nakonec krátce po uplynutí přesilovky hosté navyšují své vedení na 7:1, když se opět trefil MICHAL KUČERA, jenž bere Haasovi čisté konto. Asistence: Šimon Jelínek, Pavel Husarik.

55:09
    Havelka ze střední vzdálenosti nepřesný...

56:37
    Boleslavi se dvakrát po sobě nepovedla přihrávka na hráče ve středním pásmu a puk uletěl na hole soupeřů.

58:04
    Vojtěch Svoboda a další spoluhráč byli před boleslavskou bránou, přestřelil.

59:06
    Asi až na pátý pokus se hostům podařilo propasírovat puk do brány za ležícího Haase, který byl ostřelován z bezprostřední blízkosti. Nakonec byl úspěšný až JUJA OKEGAWA, jehož zásah skončil někde v bránkářově výstroji, ale dostal se nakonec přece jen za brankovou čáru. Asistence: Dominik Havelka.

K zápasu není, co dodat. Za rozhodnutého stavu přidalo Kladno ještě dvě další branky a Boleslav na svém ledě utržila debakl, o který se postaral hattrickem Bláha, dvěma trefami Michal Kučera s Jujou Okugawou, a jeden přesný zásah si připsal ještě Havelka. Za domácí vsítil čestný gól už v první třetině pouze Horský.

Z mé strany je to vše, někdy příště na shledanou. (20:34:00)

Lukáš Chuchválek

Góly a asistencie: 19. Horský (Krejčík) – 9. Bláha (Schildhabel), 17. Bláha (Havelka), 20. Havelka, 33. Bláha (Husarik), 36. Kučera M. (Okegawa), 38. Okegawa (Havelka, Malý), 55. Kučera M. (Jelínek, Husarik), 60. Okegawa (Havelka)

BK Mladá Boleslav: Krofta (41. Haas) – Linhart, Mašek, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera L., Planý, Jindra
    Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka, Veber, Cibák, Chládek, Kučera J., Malý – Vach, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Husarik, Svoboda, Kučera M., Jelínek, Čermák

Rozhodca: Vokřál – Frodl, Horažďovský