25 23 24 18
VK ČEZ Karlovarsko
3
20 25 26 25
cz Streda 01.02.2017, 15:00 • Prem'er Arena, Surgut, Rusko • CEV Cup • Osemfinále

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (16:58:52)

0:0
    Karlovarsko po vynikajícím výkonu poráží favorizovaný ruský tým Gazprom-Jugra Surgut ve čtyřech setech!

Již první set napověděl, že to domácí nebudou mít vůbec jednoduché. Do poloviny setu ztráceli, ale následně se několikrát prosadili z podání a celý set již zvládli dokončit. Karlovarsko vedlo vždy i v následujících třech setech. Druhý a třetí se vždy rozhodoval v koncovce. Ve třetím setu dokonce Karlovarsko nevyužilo pět setbolů v řadě, ale ten šestý už ano a mělo jistotu jednoho bodu. Vše vygradovalo v setu čtvrtém, kdy se domácí k ničemu nedostali, naopak Karlovarsko bylo všude. Michal Kriško předvedl fantastický výkon na pozici univerzála a dotáhl svůj tým k vynikajícímu základu pro domácí odvetu. Daniel Končal volil v mnoha případech hru středem sítě a oba blokaři, Tomáš Široký i Henri Treial, se mu za to odvděčili téměř stoprocentním zakončováním.

Karlovarsku stačí pro postup do čtvrtfinále před domácím publikem uhrát dva sety! Odvetný zápas se odehraje v Karlových Varech 14.2. v 18:00.

18:25
    Čtvrtý set skončil.

18:25
    Teodor Todorov na podání. Po útoku Michala Kriška ze zóny číslo dva je konec zápasu. Karlovarsko si odváží z Ruska velmi překvapivé vítězství ve čtyřech setech.

18:24
    Surgut ještě snižuje po dalším úderu za blok.

17:24
    Semyšev na podání. Kriško dostal znovu velmi vysokou nahrávku po nepřesném příjmu, ale i tak vytlouká blok. Sedm mečbolů.

17:23
    Todorov boduje znovu ze středu sítě. Domácí jsou ale daleko zisku čtvrtého setu.

16:23
    Hudeček znovu technický hrál za blok. Ten se ve snaze zasáhnout míč dotkl sítě.

16:22
    Henri Treial na podání chybuje. Je tu snížení.

15:22
    Treial poslal jen lehký útok do středu kurtu, ale ani s tím si domácí neporadili.

15:21
    Už se zdálo, že byl útok Hudečka tečován, ale nakonec bodují domácí.

14:21
    Todorov přidává bod po souhře na středu síti.

13:21
    Marek Zmrhal na podání. Následně Zmrhal zasáhl i v poli a poté boduje Hudeček. Karlovarsko si zápas užívá.

13:20
    Právě Rodičev na servisu. Středem sítě to dnes hostům jde. Navíc přidává bod z bloku Treial.

13:19
    Rodičev vytlouká český blok z hlavního kůlu.

12:19
    Také servisem zatlačil soupeře a Končal přidává bod blokem.

12:18
    Nosenko na servisu. Kriško dostal vysokou nahrávku, ale dnes tento univerzál složí na palubovku všechno.

12:17
    Karlovarsko skvěle bojovalo v poli, ale na útok Nosenka už nemělo.

11:17
    Tomáš Široký na servisu. Treial nadrazil smeč soupeře na středu sítě. Následně se prosazuje Kriško a Karlovarsko už je velmi blízko senzaci. Domácí si berou oddechový čas.

Vít Schück

Gazprom-Jugra Surgut: Babešin, Brdjović – Ersov, Semyšev, Rodičev, Askerov – Krsmanović, Beskrovnij, Todorov – Čefranov, Nosenko – Andrejev, Fazulov
    Trenér: Rafael Chabibullin

VK ČEZ Karlovarsko: Štefko, Bican, Končal – Hudeček (C), Málek, Zmrhal – Sukuba, Netrval, Treial, Široký – Kriško – Pfeffer
    Trenér: Jiří Novák

Rozhodca: Ignat Mitev (BUL) – Ali Badge (TUR)