Novgorod – S.Moskva 5:1 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 0:3 (kon.)
Spartak Moskva
cz Pondelok 30.01.2017, 17:00 • Nagorny Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorodu patří po čtyřiapadesáti zápasech 4. pozice v Západní konferenci a se ziskem 98 bodů má dobře našlápnuto k postupu do play off.
    V minulém zápase proti Petrohradu navíc dokázal přerušit sérii proher a z posledních pěti duelů si odnesl 4 body z celkově deseti možných.
    Silnou zbraní Torpeda je rozhodně defenzíva. V dosavadním průběhu inkasovalo pouze 107 branek a v tomto ohledu je čtvrtý nejlepší tým v rámci jeho konference.
    Na vlastním ledě se Novgorodu daří také poměrně dobře. Z osmadvaceti střetnutí získal 52 bodů, které mu zajišťují 6. příčku v tabulce domácích týmů Západní konference.

Posledních pět utkání

27.1.2017 Novgorod – Petrohrad 4:2
    25.1.2017 Novgorod – CSKA Moskva 1:3
    23.1.2017 Novgorod – Čerepovec 1:3
    19.1.2017 Novgorod – Jaroslavl 1:3
    17.1.2017 Magnitogorsk – Novgorod 3:2 pp.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Sjomin 26 (12+14)
    Kaspars Daugavinš 26 (7+19)
    Nikolaj Žerděv 26 (5+21)

To Spartak je na tom o poznání hůř než jeho dnešní soupeř. Po pětapadesáti utkáních má na svém kontě 62 bodů, které ho řadí na 13. místo v Západní konferenci, a s největší pravděpodobností se do vyřazovacích bojů nepodívá.
    Z posledních pěti duelů získal dokonce pouze dva body, což je velmi málo a má tedy rozhodně co zlepšovat.
    Jestli je silnou stránkou Torpeda obrana, tak u Moskvy je tomu přesně naopak. V průběhu sezóny obdržela 150 gólů a patří k nejhůře bránícím mužstvům v její konferenci.
    Další velkou slabinou Spartaku jsou střetnutí na ledech soupeřů. Z šestadvaceti klání zvítězil pouze osmkrát a 24 bodů stačí jen na 13. pozici v tabulce venkovních týmů Západní konference.

Posledních pět utkání¨

27.1.2017 Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 pp.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Lukáš Radil

Poslední tři vzájemná utkání

24.10.2016 Spartak Moskva – Novgorod 3:0
    27.1.2016 Novgorod – Spartak Moskva 7:0
    31.8.2015 Spartak Moskva – Novgorod 2:5
    Markus Svensson dovedl v letošní sezoně svůj tým k devíti výhrám, jeho úspěšnost zákroků činí 90,3%

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (M. Birjukov) – Želdakov, Jegoršev, Barancev, M. Osipov, Šulenin, Aljajev, I. Višněvskij, Radionyčev – Gračjov, A. Potapov, V. Kuľomin – Frolov, D. Sjomin, Daugavinš – Rasskazov, Ashton, Žerděv – Norman, Mozer.

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolněv, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Sergijenko, V. Sorokin, Kljauzov – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Šmeljov, Alexandr Vasiljev, M. Potapov – Pavljukov, Stapleton, N. Li.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Lazarev, Šichanov.

Aktéři dnešního zápasu právě opouštějí útroby stadionu a nastupují na ledovou plochu.

Kromě Lukáš Radila bude mít český hokej ještě jedno zastoupení. Jako jeden z hlavních rozhodčích se představí Martin Fraňo.

Nyní už však následuje ruská hymna a poté již duel mezi Novgorodem a Spartakem začne.

00:01

00:15
    Hosté okamžitě vrhli své síly kupředu, avšak téměř vzápětí o kotouč přišli nyní je na tahu Novgorod.

00:58
    Ani domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu a Spartak puk posunuje do střední třetiny.

01:16
    Sražená střela jednoho z hráčů Torpeda končí v ochranné síti a vhazovat se bude před Svenssonem.

01:50
    Domácí hráči čekají za svou bránou na dostřídání, čehož využívá i Moskva a také posílá na led čerstvé síly.

02:47
    První zákrok Pruskurjakova. Toho tvrdou ranou od modré prověřil Dmitrij Kalinin, avšak domácí brankář měl dobrý výhled a střelu nadvakrát pokryl.

03:35
    U nahození Spartaku byl jako první Proskurjakov, který puk posunuje na hokejky svých spoluhráčů.

03:52
    Svensson si také připisuje úspěšný zásah a přerušuje hru. Následně se bude vhazovat v obranném pásmu Moskvy.

04:20
    Postavení mimo hru na straně Torpeda. Buly je tedy nařízeno v neutrální zóně.

04:49
    Dobrá práce napadajícího Lukáše Radila, který získal kotouč pro své barvy. Střela jeho spoluhráče od modré čáry se však k Proskurjakovovi nedostala.

05:39
    V předbrankovém prostoru byl chvíli volný domácí hokejista, na kterého ihned směřovala přihrávka zpoza brány. Ke smůle Torpeda se ovšem k němu nedostala.

06:25
    Hosté se nyní sami připravili o pásmo. Prudký pas na modrou čáru nenašel adresáta a zahraje si tedy i brankář Svensson.

07:30
    Spartak s rozehrávkou nikam nespěchá a raději za svou bránou čeká na vystřídání.

07:51
    Následně se mu však nepovedl přechod přes modrou čáru a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

08:10
    Novgorod zavřel svého soupeře jeho obranné třetině, ale k vážnějšímu zakončení se nedostal. Hosté se navíc po chvíli dokázali osvobodit.

08:59
    Postavení mimo hru Moskvy a následovat bude další buly ve střední třetině.

09:45
    Tato přihrávka byla příliš dlouhá. Píská se zakázané uvolnění Novgorodu.

10:15
    Jevgenij Mozer nabral rychlost ve střední třetině a pohodlně se tak dostal do té útočné. Jeho střelu z levého kruhu ovšem Svensson vyráží do ochranné sítě.

10:55
    Povedená akce domácích. Arťom Aljajev dostal nabito do druhé vlny, avšak svou střelou trefuje pouze připraveného Svenssona.

11:33
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Po polovině první části se domácí ujímají vedení! Skvělou práci odvedl Jevgenij Gračjov, který se s kotoučem dostal zpoza brány až do prostoru mezi kruhy, odkud vypálil na Svenssona. Po jeho střele se však puk odrazil k NIKOLAJI ŽERDĚVOVI a ten už neměl problém doklepnout puk do poloodkryté brány. Asistence: Jevgenij Gračjov.
    11:33 Nikolaj ŽERDĚV - 1:0

12:45
    Spartak právě vstřelil branku!
    Netrvalo dlouho a máme opět nerozhodný stav! Od pravého mantinelu vyslal krásnou přihrávku do mezikruží Lukáš Radil, který svým pasem našel osamoceného KONSTANTINA GLAZAČEVA, jenž střelou bez přípravy překonává Proskurjakova. Asistence: Lukáš Radil.
    12:45 Konstantin GLAZAČEV - 1:1

14:24
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vadim Berdnikov – 2 min., podražení).

14:40
    Nikolaj Žerděv pálil z pravého kruhu z voleje, ale Svensson se stačil proti jeho ráně přesunout a kotouč vyrazit.

15:02
    Spartak se nyní dokázal osvobodit a čtveřice moskevských hráčů uhání střídat.

15:47
    Žerděv s Aljajevem si párkrát vyměnili puk a druhý jmenovaný poté nebezpečně střílel od modré čáry. Svensson však byl na jeho pokus připraven.

16:24

16:48
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Šulenin – 2 min., hákování).

17:32
    Domácím se po dobré práci podařilo dostat kotouč ze svého obranné třetiny.

18:42
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., nedovolené bránění).

18:48

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:40
    Hostující hráč se nyní neunáhlil a podržel kotouč na své holi a až po pár vteřinách jej vyhazuje k Proskurjakovovi.

20:00

První periody tohoto zápasu je minulostí. Po opatrném začátku to byli domácí, kdo se jako první osmělili a jejich aktivita byla odměněna ve 12. minutě. To se po střele Gračjova prosadil dorážkou Nikolaj Žerděv, který tak poslal svůj tým do vedení. To ovšem netrvalo nikterak dlouho. O necelou minutu a půl později totiž pěknou ranou z mezikruží srovnal na 1:1 Konstantin Glazačev. Další gól již do konce úvodního dějství nepadl a oba týmy se tak rozešly do kabin za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:01

20:10
    Začátek druhé dvacetiminutovky se nese ve znamení pokračující přesilové hře Novgorodu, který se již usadil v útočném pásmu.

20:48

21:37
    Opět dobrou práci odvedl Lukáš Radil, který se proháčkoval mezi protihráči a naservíroval kotouč na levý kruh, odkud jeden z jeho kolegů trefuje pouze přesunujícího se Proskurjakova.

22:25
    Nahození hostů mířilo jen na domácího brankáře, který puk následně posunuje na hokejky svých spoluhráčů.

22:32
    Obrovskou příležitost nyní promarnili domácí! Ihned po buly putoval puk z levé strany na pravou, kde si výborně sjel Dmitrij Šulenin, který z vynikající pozice nikým nehlídán přestřelil bránu Svenssona.

24:19
    Hosté nyní vyhodili puk ze své třetiny tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude a oba celky tak mají možnost vystřídat.

24:35
    Brána za Proskurjakovem je vychýlena ze své pozice a na led už přibíhá technik, který dá vše do pořádku. Poté se bude vhazovat v obranné třetině Torpeda.

25:05
    Povedený přechod neutrální zónou a hned z toho bylo přečíslení hostů. Z pravé strany ovšem jeden z hráčů Spartaku nemířil přesně.

25:58
    Vasiljev střílel z podobné pozice jako u prvního gólu Glazačev. Avšk na rozdíl od svého kolegy nemířil přesně.

26:50
    Novgorod přidává druhý gól a podruhé v utkání se ujímá vedení! Po nahrávce Kirilla Rasskazova se puku ujal NIKOLAJ ŽERDĚV, který s pukem obkroužil půl útočné třetiny a poté ranou z mezikruží rozradostnil domácí příznivce podruhé. Asistence: Kirill Rasskazov.
    26:50 Nikolaj ŽERDĚV - 2:1

27:40
    Spartak se snaží o další bleskové vyrovnání, ale to se mu prozatím vůbec nedaří.

28:56
    Na druhé straně neuspěli ani domácí hokejisté, a tak stále zůstává 2:1 pro Torpedo.

29:59
    A znovu to byla Moskva, kdo se pokusil ohrozit brankáře soupeře. Střelu od modré čáry ovšem Proskurjakov vyráží mimo svou bránu.

30:39
    Hosté i nadále pokračují v útočné aktivitě. Torpedu nyní pomáhají jeho fanoušci, kteří hlasitým povzbuzováním hecují své miláčky.

31:59
    Proskurjakov nyní nevěděl, kde je kotouč po střele jednoho z hostů. Naštěstí pro domácí se odrazil mimo bránu Novgorodu.

32:40
    S vysokým napadáním Spartaku si Torpedo poradilo a dostalo puk ze svého obranného pásma.

33:12
    Svensson raději přikryl kotouč před dotírajícím protihráčem. Následovat bude komerční přestávka.

33:51
    Střela z druhé vlny jen těsně minula domácí bránu. Proskurjakov se za tímto pokusem pouze ohlédl.

34:29
    Ryan Stoa se pokoušel procpat svou přihrávku do předbrankového prostoru. Tam se však k puku nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

35:01
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., nedovolené bránění).

35:27
    Gračjov vyvezl puk do středního pásma a jen pozvolna jej poté posunul do toho útočného a odjíždí střídat.

36:20
    Individuální akce se Leščenkovi nepovedla a Torpedo se znovu v pohodě osvobozuje.

37:01

37:21
    Spartaku se tato početní výhoda vůbec nepovedla. Torpedo nemělo žádný problém se ubránit.

37:39
    Další megašance Novgorodu nekončí gólem! Alexandr Frolov se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti a zívala na něj prázdná brána. Ani natřikrát se mu ovšem ležícího Svenssona nepodařilo překonat. Svým posledním pokusem trefil pouze nastavenou lapačku hostujícího brankáře.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhého dějství.

39:45
    V závěru třetiny ještě své štěstí zkoušel Daugavinš, ale jeho střela letěla nad bránu Moskvy.

40:00

I druhá třetina je za námi. V ní už byl k vidění útočnější hokej, více gólových příležitostí, ale paradoxně pouze jedna branka. O tu se v 27. minutě postaral opět Nikola Žerděv, jenž střelou z mezikruží nedal Svenssonovi šanci. V závěru periody ještě nevyužil stoprocentní šanci Alexandr Frolov, a tak na kostce nad ledem svítí stav po čtyřiceti minutách 2:1 pro domácí.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Konstantin Glazačev – 2 min., podražení).

40:29
    Novgorod bleskově využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového vedení! Kaspars Daugavinš vyhrál buly pro svůj tým, kotouč poté Alexandr Frolov posunul na modrou čáru na ARŤOMA ALJAJEVA, který střelou z první prostřelil Svenssona v bráně Spartaku. Asistence: Alexandr Frolov, Kaspars Daugavinš.
    40:29 Arťom ALJAJEV - 3:1

41:58
    Domácí se odmítají spokojit s tímto stavem a snaží se přidat čtvrtou branku, která by je hodně přiblížila k vítězství.

43:44
    Vjačeslav Leščenko se neprobil přes domácího zadáka a kotouče se tedy ujímají hráči Novgorodu.

44:37
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Markus Svensson – 2 min., podražení, trest odpyká Nikita Li).

45:16
    Potapovova dělovka mířila přímo doprostřed brány. Svensson měl navíc odkrytý výhled, a tak s touto ranou neměl vážnější problémy.

45:43
    Je zde čtvrtý gól Torpeda, které se výrazně přiblížilo vítězství v dnešním duelu! Alexandr Frolov si narazil s ARŤOMEM ALJAJEVEM, jenž se s ničím nepáral a nádhernou střelou od modré čáry vymetl horní roh Svenssonovy svatyně. Hostující brankář na tuto rýnu reagoval pozdě a poté se jen bezmocně ohlédl za svá záda. Asistence: Alexandr Frolov.
    45:43 Arťom ALJAJEV - 4:1

46:18
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., hákování).

46:48
    Ashton vyvezl puk až do útočné třetiny, kde se snažil prohodit soupeře, avšak to se mu nepodařilo a hosté tak mohou opět spěchat s kotoučem do útočného pásma.

47:35
    Nahození Gilroye minulo bránu Proskurjakova a jeho spoluhráči následně puk vyhazují až ke Svenssonovi.

48:05
    A další osvobození domácího týmu a jeho oslabení pomalu končí.

48:18

49:09
    Tim Stapleton se snažil protlačit z levé strany do zakončení, ale dobrý obranný zákrok soupeře mu to znemožnil. Puk poté v pohodě přikryl Proskurjakov pod svou rukavici.

49:43
    Spartak inkasuje popáté a o osudu střetnutí je definitivně rozhodnuto! Stanislav Jegoršev od levého mantinelu poslal střílenou přihrávku před bránu, kde JEVGENIJ MOZEROVI stačilo pouze nastavit čepel hole a puk usměrnit za nebohého Svenssona. Asistence: Stanislav Jegoršev a John Norman.
    49:43 Jevgenij MOZER - 5:1

49:43
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Alexandr Truškov.

51:20
    Střela Nikity Li nenadělala Proskujakovovi žádné starosti a kotouč vyráží do rohu kluziště.

52:24
    Domácí posunují kotouč do neutrální zóny, což jim v tuto chvíli bohatě stačí. Následně oba týmy střídají.

53:16
    Další nebezpečná střela z pravého kruhu. Tentokrát však jeden z hokejistů Torpeda nemířil přesně a Truškov nemusel vůbec zasahovat.

54:50
    Nyní však už nová tvář v hostující bráně musela předvést něco ze svého umění. Pokus z levého kruhu vyrazil Truškov mimo bránu.

55:44
    Torpedo pokračovalo v tlaku a Truškov musel být znovu pozorný. Prozatím si náhradní brankář Spartaku vede velmi zdatně, avšak na prohře jeho týmu to nic nezmění.

56:27
    Na stadionu v Novgorodu právě probíhá mexická vlna. Fanoušci domácího celku se očividně dobře baví. Aby tak ne, když jejich oblíbenci vedou 5:1.

57:30
    Utkání už se v podstatě jen dohrává a ani jeden z celků se nikam nežene.

58:27
    Nikolaj Žerděv se svým průnikem nedokázal prosadit a na druhé straně neuspěli ani hostující hráči.

58:55
    Proskurjakov si nyní povyjel daleko z brány a přikryl puk před dotírajícím soupeřem. Vhazování v obranném pásmu Torpeda.

59:00
    Probíhá poslední minuta tohoto střetnutí.

59:36
    Domácí příznivci si vychutnávají vítězství a ve stoje aplaudují svému celku.

60:00
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Barancev – 2 min., hrubost).

Právě skončilo utkání mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Spartakem Moskva. Po dvou třetinách vedli domácí těsným rozdílem 2:1 a poslední dvacetiminutovka slibovala dramatickou podívanou. To však odmítl ihned v úvodu Arťom Aljajev, který svou ranou poslal Torpedo do dvoubrankového vedení. Ve 46. minutě zvyšoval stejný hráč na 4:1 a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Definitivní tečku navíc přidal šikovnou tečí Jevgenij Mozer, který stanovil konečné skóre 5:1 pro Novgorod.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Lukáš Radil (SPM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:02

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:19:46)

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 12. Žerdev (Gračov), 27. Žerdev (Rasskazov), 41. Aliajev (Frolov, Daugavinš), 46. Aliajev (Frolov), 50. Mozer (Jegoršev, Norman) – 13. Glazačev (Radil)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Proskuriakov (Biriukov) – Želdakov, Jegoršev, Barancev, M. Osipov, Šulenin, Aliajev, Višnevskij, Radionyčev – Gračov, A. Potapov, V. Kuľomin – Frolov, Siomin, Daugavinš – Rasskazov, Ashton, Žerdev – Norman, Mozer.
    Spartak Moskva: Svensson (50. Truškov) – Provolnev, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Sergijenko, V. Sorokin, Kljauzov – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Šmeľov, Vasiliev, M. Potapov – Pavljukov, Stapleton, Lee.

Rozhodca: Olenin, Fraňo – Lazarev, Šichanov