EC Villach SV
cz Nedeľa 29.01.2017, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League

Hezký zbytek neděle. (19:44:22)

Střely ve 3. třetině – 10:10; střely celkem – 45:26.

Zápas je u konce, Orli získávají nesmírně cenné tři body! Po bezbrankové první třetině, ve které měli nespočet akcí, si doslova podmanili druhou dvacetiminutovku a díky dnešní výhře se tak posouvají na osmou pozici!

59:29
    Znojemští fanoušci jsou na nohou a potleskem pomáhají udržet Orlům dvoubrankové vedení, které se soupeř snaží zhatit z poslední sil.

59:04
    Hra se přesune před Marka Schwarze, a to díky zakázanému uvolnění.

58:03
    Poslední dvě minuty zápasu. Orli drží puk daleko od své branky.

56:51
    Orli díky tomu udrželi pásmo, čehož se pokusil následně využít Yellow Horn svým příklepem, Herzog ale obstál.

56:22
    Da Costa neměl v útočném pásmu komu přihrát, tak alespoň poslal puk do rohu.

55:31
    Zakázané uvolnění domácích.

55:19
    Po Schwarzově zákroku skončil kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici znojemského gólmana.

54:38
    Vodný nechal tandem na modré Da Costovi, který okamžitě pálil z voleje, trefil však pouze svého spoluhráče do nohy. Michal Vodný odjel na střídačku v bolestech.

53:42
    Zakázané uvolnění Znojma.

53:32
    Villach ale nehází flintu do žita a snaží se o zdramatizování duelu.
    52:00 Da COSTA - 4:2

52:00
    Orli právě vstřelili branku!
    Perfektní! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Podešva přihrávkou na TEDDYHO DA COSTU, který lehce naznačil střelu a poté stáhl kotouč do bekhendu a poslal jej do sítě za bezmocného Herzoga. Asistence: Martin Podešva.

51:17
    Obrovský závar před bránou uhasil Herzog zákrokem proti Lattnerově dělovce od modré.

50:42
    Bartoš s Yellow Hornem ujeli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale svým bekhendem Herzoga nepřekonal.

49:48
    Hra se poměrně uklidnila, mužstva brání vlastní modrou.
    48:09 HUNTER - 3:2

48:09
    Villach právě vstřelil branku!
    To je smůla. Villach předvedl pořádný důraz před brankou a kapitán mužstva ERIC HUNTER protlačil kotouč za Schwarzova záda. Asistence: Samuel Labrecque, Dustin Johner.

48:03

47:13
    Schwarz podržel svůj tým v důležitém momentě, kdy měl soupeř velkou šanci, jeho spoluhráči následně poslali puk až k Herzogovi.

46:34
    Znojmu se podařilo vyhodit a poslat na led čerstvé síly.

46:03
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., vražení na hrazení).

45:52
    Da Costova střela zaplachtila do protějšího rohu a vylétla z pásma ven.

45:27
    Ofsajd Rakušanů.

44:49
    Rychlá akce Orlů ze Znojma, kterou zakončoval Wronka střelou přes obránce, skončila na hrudi orla z Villachu střežícího kasu hostí.

44:14
    Lattnerovo nahození na teč zblokovala obrana Villachu a poslal hru ven ze třetiny.

43:38
    Da Costa výborně prokličkoval obranou soupeř, dostal se až do bekhendového zakončení, Herzog ovšem se štěstím zasáhl.

42:47

42:32
    A znovu Corey Locke v nebezpečné šanci, tentokrát ale kanadský útočník s devíti starty v NHL přestřelil.

41:32
    Locke v roli falešného obránce dvakrát velmi tvrdě prověřil znojemského gólmana. Jednou mu dokonce pomohla tyč!

40:47
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pucher.

40:47
    První vyloučení v zápase pro znojemskou střídačku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Střely na bránu ve 2. třetině – 17:11.

Prostřední část dnešního duelu nabídla atraktivní podívanou. Viděli jsme celkem čtyři branky a hodně útočný hokej okořeněný emocemi. Znojmo se dostalo do tříbrankového vedení, avšak soupeř ke konci třetiny dokázal snížit.

40:00
    39:17 LABRECQUE - 3:1

39:17
    Ale pozor, hosté snižují. Nageler našel z rohu v mezikruží SAMUELA LABRECQUA, který poslal puk tvrdě pod horní tyč. Asistence: Daniel Nageler.
    38:23 BARTOŠ - 3:0

38:23
    Krásný gól! Znojmo vymíchalo soupeřovu obranu, kdy fanoušci viděli rychlý křižný pas Da Costy na druhou stranu Yellow Hornovi, který bleskurychle poslal puk před bránu DAVIDU BARTOŠOVI, pro něhož nebyl problém zasunout kotouč do sítě. Asistence: Teddy Da Costa, Colton Yellow Horn.

37:18
    Lakosova střela se odrazila přímo na hůl Yellow Horna, který měl před sebou odkrytou klec, jenomže se nedokázal trefit mezi tři tyče.

37:03
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Locke – 2 min., sekání).

37:03
    Neuvěřitelné – pátá početní výhoda pro Znojmo.

36:28
    Villach ukázal, že i on umí zahrozit. Série nebezpečných střel skončila v ochranné síti.

36:02

35:45
    Znojmo si vytvořilo pěkný tlak, chybělo ale zakončení.

34:28
    Yellow Horn poslal nádherný křižný pas na McMonagla, ale Herzog jeho záměr přečetl a bleskově se stihl přesunout ke druhé tyčce.

34:02
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Hunter – 2 min., vražení na hrazení).

34:02
    Začíná se přiostřovat. Další početní výhoda pro Znojmo.

33:44
    Wehrs dostal skvělou přihrávku za znojemskou obranu a jel sám na Schwarze, jenomže ten mu nedal sebemenší šanci ke skórování.

32:30
    Úmyslný ofsajd hostů, následuje komerční přestávka.

31:05
    Až moc překombinované. Beroun přihrál Wronkovi do skvělé pozice, ten ale ještě zkoušel přihrát Pucherovi, což obrana soupeře zhatila.

30:21
    Beroun dostal přihrávku přes celé kluziště, načež prověřil Herzoga střelou přes obránce.

29:38
    Skvělou atmosféru povzbudil pěkným zákrokem Marek Schwarz. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

28:31
    Bartoš prokličkoval obranou soupeře, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil!
    28:06 Jan Lattner si skvěle počkal na protihráče

28:06
    Lattner nádherným hitem trefil ve středním pásmu Urbase, který zůstal ležet na zemi.

27:53
    Špaček v obrovské šanci minul bránu!
    25:58 PODEŠVA - 2:0

25:58
    Hokejová nádhera! Vodný přenechal na modré Da Costy, který fantastickým pasem našel rozjetého MARTINA PODEŠVU, jenž blafákem nedal Herzogovi žádnou šanci. Asistence: Teddy Da Costa, Michal Vodný.

25:40
    Vodný jel sám na bránu, ale jeho střelu mířenou do horního růžku Herzog vyrazil. Škoda.

25:26
    Ale pozor! McGrath projel s pukem znojemskou obranou, překonal i samotného Schwarze, kotouč ale naštěstí zamířil pár centimetrů vedle tyče.
    24:12 STEHLÍK - 1:0

24:12
    Konečně! Dlouho to vypadalo, že tato početní výhoda gólem neskončí, pak ale Vodný vymyslel parádní přihrávku na JAKUBA STEHLÍKA, který z mezikruží nekompromisně propálil doposud neoblomného gólmana. Asistence: Michal Vodný.

23:52
    A opět.

23:33
    Puk letí ven ze třetiny Villachu.

23:30
    Herzog překazil Pucherovu přihrávku a schoval puk do lapačky.

23:13
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Labrecque – 2 min., podražení).

22:02
    Postavení mimo hru hostů.

21:22
    Dvě nebezpečné střely po sobě zlikvidoval znojemský gólman, Villach je ale stále v útočné třetině.

21:13
    Lattner vyhodil kotouč do ochranné sítě, byl však tečován mantinelem, takže se dvě minuty udělovat nebudou.

21:03
    Peter Pucher dostal brutální sekeru do ruky a zůstal ležet na zemi. Rozhodčí ale vylučovat nehodlají, neboť zřejmě nic neviděli.

20:27
    V Nevoga areně začala po přestávce druhá třetina, do které vlétli znovu aktivněji domácí. Herzog musel čelit během necelé půl minuty dvěma střelám.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:16.

Střely na bránu – 18:5.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Orli ze Znojma měli nad orly z Villachu jednoznačně navrch a svého soupeře mohutně přestříleli. Rakouský reprezentační gólman Lukas Herzog ale předvedl pravděpodobně jeden ze svých životních výkonů, když zlikvidoval všechny pokusy znojemských hráčů. A že některé byly opravdu gólové...

20:00

19:51
    Da Costa poslal puk na bránu, kde clonil Vodný, ani poslední snaha domácích o vstřelení gólu v této třetině ale neskončí úspěchem.

19:21
    Ofsajd hostujícího týmu.

18:48
    Po dlouhé době ohrožení Schwarzovi svatyně. Lattendresse se dostal do slibné střelecké pozice, znojemský gólman ale naštěstí zareagoval velmi rychle.

18:16
    Znojmo nevyužilo dvojnásobnou početní výhodu, hosté jsou v plném počtu.

18:11
    Pucher předal na kruh Wronkovi, jenomže ani jeho střela neskončila v síti.

17:45
    Herzog obstál i při dalším pokusu Znojma a schoval puk do lapačky.

16:49
    Villach ve čtyřech.

16:45
    Jihomoravané se ale bleskově vrátili zpět, z čehož brzy pramenila obrovská šance Yellow Horna, tento střelec se zabijáckým instinktem ale nedokázal poslat puk za skvěle chytajícího Herzoga.

16:33
    Da Costa zkoušel naslepo najít Lakose na modré, ale poslal místo toho Znojmo ven z útočné třetiny.

16:16
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Wehrs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:16
    Další dvě minuty pro Villach, Znojmo bude hrát pět na tři!

16:04
    Yellow Horn zkoušel najít před bránou McMonagle, kotouč ale srazil soupeř mimo hrací plochu.

15:36
    Puk je znovu ve středním pásmu.

15:20
    Znojmo sice elegantně proklouzlo do útočného pásma, pak se však samo vyhodilo ven.

14:49
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Petrik – 2 min., krosček).

14:49
    Jeden z hráčů Villachu hrubě přišpendlil Yellow Horna na mantinel = první přesilová hra pro domácí.

14:04
    Neuvěřitelné! Csamango vybojoval v útočné třetině kotouč, přenechal jej Yellow Hornovi, který se zbavil obránce a vrátil puk zpět na Štěpána Csamanga, ten ale ani ve své druhé dnešní obrovské šanci nedokázal proměnit!

12:53
    Velká chyba v rozehrávce Villachu, které mohl využít Šeda, jenomže svým příklepem trefil pouze beton gólmana.

12:00
    Domácí jsou jednoznačně aktivnější a neustále dobývají bránu Rakušanů. Schwarz už si nesáhl na kotouč minimálně pět minut.

11:18
    Orli ze Znojma byli znovu v útočné třetině, jedna z jejich přihrávek se ale odrazila od soupeřovy brusle mimo hřiště.

10:23
    Nádherná akce, ale obrovská škoda! Bartoš se zbavil obránců a našel před bránou úplně volného Csamanga, jenomže ten z bezprostřední blízkosti nedokázal vstřelit první branku zápasu.

09:42
    Špaček vybojoval ihned po buly kotouč a vydal se proti Herzogovi. Jeho příklep ale tečoval dojíždějící obránce mimo bránu.

09:35
    Znojemští vyhazují přes všechny čáry, vhazovat se bude před Schwarzem.

08:53
    Biro zkusil nebezpečnou střelu přes obránce, jen o kousek ale minul zařízení.

08:46
    Tvrdá prověrka Da Costy od modré letěla přímo na hruď gólmana.

08:21
    Postavení mimo hru domácího týmu.

07:59
    Wronka si řekl u mantinelu v útočné třetině o přihrávku, neměl ji ale komu vrátit, a tak jej obránce Villachu okamžitě odstavil.

07:03
    Csamango prověřil Herzogovu pozornost střelou od mantinelu, gólman rakouského mužstva ale byl ve střehu a nedovolil nikomu ze znojemských útočníků dorazit.

06:13
    Platzer vybojoval kotouč v obranném pásmu, nic ale nevymýšlel, poslal puk ven ze třetiny a odjel po dlouhém střídání na střídačku.

05:52
    Stehlíkovo nahození od modré tečoval Hughesman těsně mimo!

04:59
    Latter vyslal nádhernou přihrávkou přes celé kluziště Da Costu do brejku, francouzský reprezentant ale trefil pouze vyrážečku brankáře.

04:40
    Pěkná akce Orlů, kterou zakončil Lattner dělovkou od modré. Herzog ale na střelu dobře viděl a vyrazil do ochranné sítě.

04:13
    McMonagle hledal před bránou spoluhráče, jeho přihrávku ale srazil Herzog svojí holí.

03:41
    Rozhodčí se s písknutím unáhlili, vhazovat se bude znovu na středu.

03:41
    Další icing v podání Znojma.

02:54
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude na středovém kruhu.

02:21
    Jeden ze znojemských obránců propadl ve středním pásmu, odražený puk byl ale na Krompa příliš rychlý.

01:56
    Zakázané uvolnění z hole znojemského hráče.

01:44
    Petrik hledal od mantinelu spoluhráče před bránou, tam však stál pouze McMonagle.

00:59
    Pěkná výměna kotouče ve středním pásmu v podání Villachu, Johnerovi však puk přeskočil přes hůl a zbrzdil celou akci.

00:15
    Úvodní vhazování vybojoval Locke, Orli ale velmi dobře začali napadat a kotouč záhy převzali.

00:01

ÚVODNÍ SESTAVY

Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Lattner, Biro, Kadeřávek – Csamangó, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Wronka – Vodný, Da Costa, Podešva – Špaček, Šeda, Hughesman.

EC Villacher SV: Herzog (Swette) – Wehrs, Schlacher, Labrecque, Mühlstein, Bacher, Kreuter – Urbas, Locke, Verlič – Leiler, Hunter, Johner – Latendresse, McGrath, Petrik – Kromp, Platzer, Nageler.

Rozhodčí: Kincses, M. Nikolić – Seewald, Soos.

Fairplay
    ZNO: 367 TM (nejméně vylučovaný tým v EBEL)
    VSV: 475 TM (5. nejčastěji vylučovaný tým v EBEL)

ZNO: André Lakos – 28 bodů (3 + 25)
    VSV: Samuel Labrecque – 22 bodů (12 + 10)

Villach – Lublaň 8:2

TABULKA SKUPINY B (první dva postupují do play-off)

ZNOJMO

Villach letos vyhrál tři ze čtyř vzájemných utkání, v tom posledním ve Znojmě ale neuspěl a podlehl 1:3. Znojmo bude chtít na tento výkon navázat. V pátek neuspělo na ledě Grazu, přesto si dokázalo vytvořit velké množství šancí a nebylo daleko od bodového zisku.

"Byli jsme lepší až ve třetí třetině, na soupeře to nestačilo. Nyní se musíme naplno koncentrovat na utkání proti Villachu a uspět," věří znojemský obránce André Lakos.

VILLACH

Rakouský celek obsadil po základní části sedmé místo, hned v prvním kole nadstavby jej však zastihla velká pohroma. V samém úvodu duelu se zranila kanadská brankářská jednička Olivier Roy a kouči Gregu Holstovi zůstal k dispozici kromě juniorů jen nadějný ale nezkušený Lukas Herzog.

S ním inkasoval Villach vysokou porážku 2:6 ve Fehérváru, na což vedení klubu reagovalo angažováním volného Reného Swetteho, v minulosti brankáře Klagenfurtu, který chytal proti Znojmu například ve čtvrtfinále na jaře 2015.

Znojmo a Villach se po třech kolech nadstavby přetahují o druhé postupové místo do play-off. Jeden z klíčových soubojů na vysněné cestě do čtvrtfinále čeká oba týmy v neděli od 17:30

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Teplý

Góly a asistencie: 25. Stehlík (Vodný), 26. Podešva (Da Costa, Vodný), 39. Bartoš (Yellow Horn, Da Costa), 52. Da Costa (Podešva) – 40. Labrecque (Nageler), 49. Hunter (Labrecque, Johner)

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Lattner, Biro, Kadeřávek – Csamango, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Wronka – Vodný, Da Costa, Podešva – Špaček, Šeda, Hughesman.
    EC Villach SV: Herzog (Swette) – Wehrs, Schlacher, Labrecque, Mühlstein, Bacher, Kreuter – Urbas, Locke, Verlič – Leiler, Hunter, Johner – Latendresse, McGrath, Petrik – Kromp, Platzer, Nageler.

Rozhodca: Kincses, M. Nikolić – Seewald, Soos