Slavia – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kladno – Most 6:2 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Havířov – Kadaň 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Ústí n/L 5:1 (kon.)
Prostějov – Přerov 3:5 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
HC Dukla Jihlava
cz Sobota 28.01.2017, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance Liga (CZ) • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji vám příjemné sobotní odpoledne z Kalich Areny, která dnes bude dějištěm utkání šestačtyřicátého kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže mezi týmy Litoměřic a Jihlavy. Pojďme si na oba celky posvítit.

(15-5-7-18, 62 bodů – 9. místo)

Dolní polovina tabulky WSM Ligy je letos nesmírně vyrovnaná. Sedmý Prostějov dělí od dvanáctého Havířova pouze osm bodů a jelikož do konce základní části zbývá ještě sedm kol, nikdo si zatím nemůže být svou účastí v play-off vůbec jistý. Jedním z celků zapletených do tuhých bojů o předkolo jsou také Litoměřice, které jsou aktuálně s dvaašedesáti body usazeny na deváté příčce.

V kabině Stadionu v posledních kolech vládne pohoda. Litoměřičtí hokejisté vyhráli hned čtyři z posledních pěti utkání, včetně drtivého vítězství 5:0 na půdě meziokresního rivala z Ústí nad Labem. V doposud posledním ligovém střetu se představili na ledě Přerova, odkud si po rozhodující trefě Marka Loskota v prodloužení odvezli dva body.

(22-11-1-11, 89 bodů – 2. místo)

Jihlava má na rozdíl od domácích již play-off jisté, s osmdesáti devíti body se momentálně vyhřívá na druhé příčce tabulky. Otázkou však je, zda si jí do konce základní části dokáže udržet – třetí Kladno má totiž naprosto identický počet bodů, za Duklou zaostává pouze gólovým rozdílem. Svěřencům Petra Vlka ale moc nechybí ani na první příčku a pokud Motor ještě jednou zaváhá tak, jako ve středu na ledě Frýdku-Místku, mohla by jeho nadvláda nad WSM Ligou být v ohrožení.

Bilance Jihlavských z posledních pěti utkání je naprosto identická té kališnické – čtyři výhry, z toho dvě v prodloužení, a jediná porážka. Tu Dukle uštědřilo Kladno, jenž jí v předposledním kole skolilo 2:5. Celek z Vysočiny si však o zápas později spravil chuť na Slavii, kterou na Horáckém zimním stadionu porazil 3:2 v nastaveném čase.

Poslední zápasy obou týmů

HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha 3:2pp.
    Branky: 8. Jergl, 10. Zeman (Čachotský, Dundáček), 62. Říha (Čachotský) – 3. Endál (Krliš, Knot), 23. Krliš.
    Vyloučení: 3:3.
    Využití: 2:0.
    Střely na branku: 39:19.

Sestava Jihlavy: Škarek – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Půža, Šidlík, Kaláb – Jergl, Seman, Důras – Anděl, Diviš, Březina – Zeman, Skořepa, Čachotský – Protasenja, Jícha, Danišovský.

HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 2:3pp.
    Branky: 13. Sýkora (Procházka, Pšurný), 27. Berger (Sikora, Ferenc) – 12. Stoklasa (Hanták), 42. Valášek (Smetana), 61. Loskot (Barák, Hanták).
    Vyloučení: 2:6.
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:1.
    Střely na branku: 37:26.

Sestava Litoměřic: Pavelka – Šulc, Pavlas, Plášil, Barák, Jebavý, Piegl, Smetana, Bažant – Procházka, Nedvídek, Ondráček – Pilař, Veselý, Valášek – Stoklasa, Hanták, Loskot – Miškář, Zajan, Dufek.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

7. kolo, 24. 9. 2016
    HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 5:4sn.
    Branky: 4. Šidlík, 13. Anděl, 26. Jergl, 59. Důras, rozh. náj. Čachotský – 13. Kopta, 32. Procházka, 35. Paločko, 53. Veselý.

20. kolo, 2. 11. 2016
    HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 2:4
    Branky: 3. Veselý, 16. Pletka – 10. Skořepa, 29. Říha, 32. Seman, 38. Důras.

33. kolo, 10. 12. 2016
    HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 2:1pp.
    Branky: 60. Zeman, 63. Říha – 35. Ondráček.

Pokud máte k přenosu nějaké dotazy či připomínky, neváhejte mne kontaktovat na mém Twitteru.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas (C), Plášil, Barák, Piegl, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Dufek – Loskot, Hanták, Stoklasa – Miškář, R. Pilař, J. Dvořák.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (C), Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Rozhodčí: Luczków – Lučan, Kis..

Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne z Kalich Areny, kde je nyní v plném proudu rozbruslení. Mezi hráči Stadionu na ledě je také Filip Stoklasa, pro kterého bude dnešní střet zajímavý – hned v prvním utkání před litoměřickými fanoušky se totiž představí proti svému bývalému zaměstnavateli.

Rozbruslení je nyní u konce, hráči míří na pár minut zpět do kabin.

Trojice rozhodčích již bruslí po ledě, krátce po nich na ledovou plochu vyjíždí hosté. Od začátku utkání nás dělí zhruba pět minut.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří okamžitě míří do útočného pásma.

00:13
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., vysoká hůl).

00:25
    Kališníci vyhazují, Jihlava bude muset zakládat útočnou akci až zpoza vlastní branky.

00:58
    Kajínkova střela od modré se k Pavelkovi vůbec nedostala, kotouč se dostává na hole Stadionu. Ten se okamžitě osvobozuje.

01:43
    Litoměřice opět vyhazují, Dukle se nedaří v této přesilovce vážněji zahrozit.

01:57
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nakonec ale početní výhodu přeci jen využívá! Na modré čáře se kotouče chopil FILIP DUNDÁČEK, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihlava tak jde velmi rychle do vedení. Asistence: Petr Šidlík.
    01:57 Filip DUNDÁČEK - 0:1

02:35
    Hostům jedna branka očividně nestačí. Pavelka se teď musí hodně otáčet, aby všechny střely Jihlavy pokryl. Zatím se mu to ale daří.

03:13
    Dufkovi se povedlo po pravém křídle vniknout do pásma Dukly, ten byl však velmi rychle odzbrojen jedním z hostujících beků.

04:04
    Šulc drží kotouč za vlastní svatyní a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

04:37
    Za Svobodovou brankou bojují o puk Dvořák s Dundáčkem.

05:24
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, příliš střeleckých příležitostí zatím k vidění nebylo. Hru navíc doprovází spousta nepřesností, ani jedno mužstvo zatím nepůsobí příliš sehraně.

06:41
    Diviš byl ve středním pásmu odzbrojen Dufkem, kotouč si ale rázem bere na hokejku jiný hráč Jihlavy.

07:23
    Čachotský si bleskovou rychlostí vybruslil na levý kruh a následným zakončením trefil strážce litoměřické branky do levého ramene.

08:24
    Barák našel na modré připraveného Plášila, ten ale jihlavskou svatyni naprosto přestřelil. Svoboda tak vůbec nemusel zasahovat.

09:14
    Důras se snaží něco vymyslet před kališnickou brankou, dotěrný Jebavý ho ale nechce pustit do zakončení.

10:13
    Březina byl po obdržení dlouhé přihrávky na modré rázem odzbrojen připraveným Miškářem.

10:55
    Z hranice pravého kruhu teď dostal skvělou příležitost srovnat bývalý jihlavský útočník Filip Stoklasa, mířil však vysoko nad horní tyč. Jeho střela pouze zaduněla o plexisklo za brankou hostí.

12:00
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno, na led litoměřické Kalich Areny padají z ochozů plyšáci! Ondráček se od modré pokusil překvapit jihlavského gólmana, jeho střelu však těsně před brankovištěm přímo do sítě tečoval ONDŘEJ PROCHÁZKA. Asistence: Martin Ondráček, Aleš Pavlas.
    12:00 Ondřej PROCHÁZKA - 1:1

12:00
    Plyšáci již byli hokejisty z litoměřických mládežnických týmů vyklizeni z ledové plochy, hra může pokračovat dál.

12:36
    Březinu velmi pohotově odstavil Plášil, útočná akce Jihlavy tak velmi rychle bere za své.

13:18
    Anatolij Protasenja poslal kotouč přes celé hřiště až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Miroslava Svobody.

14:04
    Stadion má po vyrovnávací brance více ze hry, hosté však velmi pečlivě brání a nepouštějí kališníky do dobrých střeleckých pozic.

14:47
    Výpad domácích brzdí ofsajd.

15:05
    Hantákova střela rozvlnila ochrannou síť nad hostující brankou, hra je přerušena.

15:30
    Šidlík vyslal z hranice pásma velmi jedovatou dělovku, která nakonec končí v náručí připraveného litoměřického gólmana.

16:30
    Litoměřice kombinují v útočném pásmu, Svoboda zatím zasahovat nemusel.

17:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Patrik Danišovský – 2 min., hrubost).

17:32
    Domácí zakládají útočnou akci až z vlastního pásma, zatím se jim vůbec nedaří se usadit na jihlavské straně kluziště.

18:27
    Šulc od modré čáry orazítkoval Svobodův beton, jihlavský gólman má za sebou první zákrok v oslabení.

19:06
    Kalla nabídl kotouč volnému Dufkovi, který si ale puk nezvládl zpracovat. Litoměřice byly velmi blízko k vedoucí brance, před Dufkem totiž stálo dobrých třicet centimetrů volného prostoru v hostující svatyni!

19:50
    Třetina se dohrává ve středním pásmu, do kabin více než pravděpodobně půjdeme za vyrovnaného stavu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:49.

První třetina duelu mezi Litoměřicemi a Jihlavou je za námi, viděli jsme v ní po jednom gólu na každé straně kluziště. Hosty nejprve poslal do vedení hned ve druhé minutě Filip Dundáček, přičemž vyrovnání přišlo zhruba o deset minut později z hole Ondřeje Procházky. Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou a napínavou podívanou, doufejme, že tomu tak bude i nadále.

20:01

20:05
    Kotouč se ze středového kruhu doklouzal až před Pavelku, který jej následně uklízí do rohu kluziště.

20:57
    Za domácí klecí probíhá bitva o puk, její konec je zatím v nedohlednu.

21:54
    Zatím se ve druhé třetině hraje pouze na litoměřické straně ledu, mnoho střel však k vidění není.

22:37
    Březina si po pravém křídle vyjel před Pavelku, jeho střela končí v rukavici strážce domácí branky.

23:08
    Maskovaný muž v litoměřické svatyni před najíždějícím Říhou pro jistotu skryl puk pod lapačku.

23:37
    Stadion se dopouští icingu.

23:48
    Šidlík na modré chvilku přemýšlel, co udělat s kotoučem na jeho holi. Nakonec se rozhodl proklepnout reflexy Jaroslava Pavelky, přičemž domácí gólman v testu obstál na výbornou.

24:11
    Dobývání branky Stadionu stále není u konce, po odpískaném icingu se hra vrátí zpět před brankáře Litoměřic.

25:17
    Danišovský zbrkle překročil modrou čáru, jeden z čárových píská ofsajd.

26:10
    Stoklasa našel v mezikruží připraveného Pavlase, Svoboda si připisuje první zákrok v prostředním dějství.

26:16
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Říha – 2 min., hákování).

27:10
    Po střele Baráka skákavý kotouč jen těsně projel kolem jihlavské branky.

27:58
    Po krátké pauze se Litoměřice vrátily do útočného pásma, Šulcova dělovka zmizela v lapačce Miroslava Svobody.

28:23
    K osamocenému Dvořákovi se poměrně šťastně odrazil kotouč, který pak ale mladý forvard nedokázal umístit za pohotového gólmana Dukly.

29:56
    Lukáš Anděl se obtočil kolem domácí branky a pokusil se skórovat, našel však pouze beton Jaroslava Pavelky.

30:50
    Procházka se pokusil na modré čáře zachytit ujíždějící kotouč, marně. Puk nyní klouzá do litoměřického pásma.

32:11
    Sledujeme pohledný a rychlý hokej, bohužel ale bez gólových šancí. Obrany obou týmů dnes fungují na jedničku.

32:46
    Litoměřice měly šanci se dostat do přečíslení dva na jednoho, jejich výpad však brzdí ofsajd.

33:36
    Hantákovu nepromyšlenou přihrávku zachytil Seman, který se nyní snaží najít škvíru v litoměřické obraně a proniknout do domácí třetiny.

34:34
    Kaláb trápí Kallu za jihlavským brankovištěm, domácí forvard se pokouší předat kotouč některému z jeho spoluhráčů.

35:43
    Zdá se, že Jihlavě prozatím došel dech. Nyní mají totiž na ledě převahu hráči Stadionu.

36:29
    Ti se však rázem dopouštějí zakázaného uvolení.

37:07
    Po souhře Kajínka s Divišem se druhý jmenovaný dostal do velké šance poslat puk do litoměřické sítě, jeho zakončení ale šlo moc vysoko.

37:57
    Zeman chtěl uklidit touš k levé tyči kališnické branky, vyhořel však na betonu Jaroslava Pavelky. U kormidla jsou teď znovu svěřenci Petra Vlka, Litoměřičtí v posledních minutách utkání pouze odráží jejich útoky.

38:38
    Seman úplně proklouzl litoměřickou defenzívou, jeho nájezd si ale Pavelka pohlídal!

39:46
    Třetina se více méně dohrává, po své třetině krouží s kotoučem na holi Šulc.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:38.

Druhá část končí naprosto stejným výsledkem jako ta první. Po čtyřiceti minutách je skóre v Kalich Areně sice vyrovnané, herně ale mají mírnou převahu hosté z Jihlavy. Těm se však stále nedaří prorazit přes výborného Jaroslava Pavelku v litoměřické svatyni. Uvidíme, co přinese dějství třetí.

40:01

40:04
    Úvodní buly vyhrávají hokejisté Dukly, kteří si stahují kotouč do vlastní třetiny.

40:54
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ho má na svědomí Jihlava. Vhazovat se bude před Svobodou.

41:15
    Anděl si najel do mezikruží, do cesty jeho střele se postavil Aleš Pavlas.

41:59
    Čachotský nahazuje puk za litoměřickou branku, kde se k němu nejrychleji dostává Skořepa. Ten je ale rázem odzbrojen jedním z kališníků.

43:27
    Od modré se zachtělo skórovat Kajínkovi, jeho pokus však jeden z hráčů Dukly omylem tečoval mimo branku.

44:16
    Vhazování před Pavelkou vyhrála Dukla, puk se dostal na hokejku Vlastimila Bilčíka, jehož zakončení Pavelka ukryl do rukavice.

44:48
    Říha se nyní vytasil s nebezpečnou dělovkou, která ale jen prosvištěla kolem litoměřické klece.

45:48
    Momentálně se hraje hlavně před Svobodou, obrana Jihlavy ale nenechává kališníky pořádně ohrozit jejich gólmana a drží je v bezpečné vzdálenosti od brankoviště.

47:05
    Stoklasa chtěl nabídnout kotouč Hantákovi, nenamířil svou přihrávku ale zrovna dvakrát přesně.

47:45
    Pavelka má další úspěšný zákrok, tentokrát si pohlídal Jerglovo nahození z prostoru těsně před brankovištěm.

48:59
    Stadion je teď pod tlakem, nad vodou jej drží pouze jeho gólman.

49:42
    Krásná, svižná akce Jihlavy končí druhým gólem v litoměřické síti! Protasenja poslal prudkým pasem do útoku DAVIDA KAJÍNKA, který Pavelku pokořil přesnou střelou k bližší tyči. Asistence: Anatolij Protaseja, Tomáš Čachotský.

50:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Důras – 2 min., vysoká hůl).

50:56
    Litoměřice zatím v této početní výhodě nic moc kloudného nevymyslely, puk mají na hokejkách hlavně hráči Dukly.

52:01
    Zeman se ve vlastním oslabení dostal do úniku, vyhořel ale na betonu strážce domácí branky!

52:19
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:56
    Jihlava excelentně brání, kališníci v přesilovce moc neví, kudy kam. Svoboda je zatím bez práce.

53:34
    Do nebezpečné blízkosti Pavelky se dostal Tomáš Čachotský, nestihl však pořádně zakončit.

54:29
    Březinu na poslední chvíli dojel Pavlas, který jihlavskému forvardovi zabránil ve střelbě.

54:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., nedovolené bránění).

55:05
    Dukla kombinuje v pásmu soupeře, zatím se prosadit nedokázala.

55:13
    Jihlava vede pět minut před koncem o dvě branky a výrazně si tak usnadňuje cestu ke třem bodům! Po střele Adama Zemana kotouč vypadl Jaroslavu Pavelkovi z výstroje do brankoviště, odkud jej do klece doklepl ANATOLIJ PROSTASENJA. Asistence: Adam Zeman, Petr Šidlík.

56:55
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, kališníci se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Prosadit se jim ale nedaří, Jihlava má tempo hry plně pod kontrolou.

58:19
    Pilař z velké vzdálenosti poslal puk za branku Jihlavy, odkud si jej berou na hokejky hosté.

Dnešní utkání sleduje 1260 diváků.

59:10
    Procházkova střela od modré orazítkovala vyrážečku Miroslava Svobody.

59:55
    Teď už je definitivně rozhodnuto, tři body z dnešního zápasu budou putovat na Vysočinu! Skořepa s FILIPEM SEMANEM se dostali do přečíslení, přičemž druhý jmenovaný poslal kotouč z hranice brankoviště přímo za položeného Jaroslava Pavelku. Asistence: Josef Skořepa, Michal Důras.

V Litoměřicích je dohráno! Tři body z dnešního utkání si veze domů Jihlava, zejména díky výbornému výkonu ve třetí třetině. Dukla si tak dnešním úspěchem pojistila druhou příčku v tabulce, zatímco Stadion padá na jedenácté místo. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (19:17:20)

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 12. O. Procházka (M. Ondráček, Pavlas) – 2. Dundáček (Šidlík), 50. Kajínek (Protasenja, Čachotský), 56. Protasenja (Zeman, Šidlík), 60. F. Seman (Skořepa, Důras)

Rozhodca: Luczków – Lučan, Kis.