Hradec Králové – K. Vary 2:1 (2:0 po s.n.) | Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Jihlava 5:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:5 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:6 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 9:3 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 6:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
HC Dukla Jihlava
cz Sobota 28.01.2017, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 38. kolo

Domácí se radují z výhry a tento přenos je u konce. Těším se opět za necelou hodinu odsud ze ŠKOENERGO Arény u zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Dobré odpoledne. (14:34:21)

Zápas je po dvou hodinách a dvou minutách u konce. Ovládli jej domácí, kteří ve druhé třetině otočili skóre utkání a po vyhraném dějství 5:1 si připsali tři body. Jihlava tedy po tříbodové sérii výher odjíždí z Mladé Boleslavi bez bodů.

59:38
    Puk skončil po tečované střele v ochranné síti. Bude se vhazovat po levici Jana Brože.

59:28
    Boleslavští junioři se ještě snaží ohrozit jihlavskou branku.

59:11
    Poslední minuta zápasu a puk je ve středním pásmu.

58:39
    Zakázané uvolnění středočeského týmu.

58:07
    Domácí drží kotouč víceméně ve středním pásmu, hra byla nyní přerušena pro přihrávku rukou.

56:53
    Následuje buly před boleslavským gólmanem, Dukla se ještě snaží o kontaktní gól.

54:27
    Rázem není Jihlava až tak daleko od bodů, na druhou stranu má ale už jen zhruba pět minut.

54:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava snižuje po vlastním gólu Bruslařského klubu. Po střele JAKUBA KRAUČUKA si srazil Dominik Groh puk betonem do vlastní branky. Asistence: Richard Peschout, Vojtěch Pražák.

53:31
    Puk je v útočném pásmu domácích, ale ti už se do ničeho nehrnou, je znát, že vedou o čtyři branky.

52:11
    Dukla se snaží o přechod do pásma, jenže to si Bruslaři svědomitě hlídají a Jihlavu k ničemu nepouštějí.

49:40
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Je znát, že se zápas už jen dohrává, tomu odpovídá i dění na ledové ploše.

49:20
    Domácí si najeli do pásma a neměli špatnou šanci, jenže Jan Brož v jihlavské brance závar zvládl.

47:26
    Chvíli poté se pískalo kvůli icingu Jihlavy.

47:20
    Po delší době byla hra přerušena kvůli ofsajdu. Následuje buly ve středním pásmu.

45:56
    Na modré čáře se napřáhl David Chujac a nebyl daleko od vstřeleného gólu. Puk však zvládl chytit jihlavský brankář a zabránit tomu, aby zapadl pod víko.

45:16
    Matouš Horský vystřelil od modré čáry, ale Jan Brož puk vyrazil.

44:12
    Jeden z jihlavských hráčů dostal pukem, je u něj zdravotnice. Doufejme, že bude v pořádku.

43:42

43:36
    Středočeši kombinují v útočném pásmu, ale k větším šancím se nedostali.

42:08
    Jihlava v oslabení uzamkla Bruslaře v pásmu a chvíli to vypadalo, že hraje přesilovou hru právě Dukla. Dominik Groh však několika střelám dokázal odolat.

41:46
    Hned po buly vypálil od modré čáry Jan Mašek, ale Jan Brož v jihlavské bráně byl pozorný.

41:42
    Mladá Boleslav si zahraje přesilovou hru. Menší trest za krosček dostal Patrik Hrabaň (JIH).

41:17
    Ve velké šanci se ocitl Milan Dančišin, jenže tváří v tvář brankáři se nedokázal prosadit.

40:01

Taková druhá třetina se moc často nevidí. Padlo během ní šest branek a ačkoliv Dukla vedla 1:0, nyní vede Bruslařský klub již 5:1 a i podle dění na ledě to vypadá na debakl pro Jihlavu. Ale nechme se překvapit, třeba se po patnáctiminutové přestávce výkon hostujícího týmu zvedne.

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

40:00

39:36
    Boleslav se ještě snaží dostat do útoku a překonat hostujícího gólmana.

39:05

38:14
    Bruslařskému klubu se podařilo poslat puk přes všechny čáry.

37:57
    Tato početní výhoda Jihlavy nevypadá moc špatně, hosté se drží v pásmu a střílejí, většinou ale nepřesně.

37:05
    Dukla bude hrát v závěru druhého dějství přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostal Matěj Krejčík (MBL).

35:59
    Na druhé straně přerušil Dominik Groh hru, a tak se bude po delší době vhazovat v jihlavském útočném pásmu.

35:29
    Kroni Musliu nabral rychlost a ujížděl na jihlavského brankáře, jenže byl stíhán bránícím hráčem, a tak neměl na zakončení dostatek prostoru. Jeho střela mezi betony se neujala, protože Jan Brož je včas sklapl.

34:43
    Kotouč je stále před Janem Brožem, který po rychle inkasovaných brankách zatím nevystřídal. Jihlava má problémy zejména v zadních řadách, v součtu se čtvrtečním utkáním inkasovala již devětkrát za dva zápasy.

33:32
    Kroni Musliu opět zaváží puk do útočného pásma domácích. Na Bruslařích je znatelné, že jim vzrostlo sebevědomí a jsou značně při chuti.

32:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Začíná se rýsovat debakl, padla již šestá branka za zhruba 12 minut. V mezikruží se přesně zorientoval MILAN KALAŠ, který propálil z blízka Jana Brože. Asistence: Lukáš Peterka, Jan Jindra.

32:04
    Po dobré přihrávce od Oscara Flynna, zametl PATRIK STRAKA puk po blafáku pod víko. Asistence: Oscar Flynn, Jiří Veselý.

31:52

31:14
    Jihlavští vyhodili puk a odjíždějí střídat, stále platí to, že se oba celky v početních výhodách trápí.

30:46
    Přesilovka domácích je poněkud statická, Středočeši se obtížně dostávají ke střelám na branku.

29:52
    Domácí čeká přesilová hra. Menší trest za podražení dostal Josef Berka (JIH).

29:04
    Patrik Straka vystřelil z pravého kruhu, ale přestřelil jihlavskou svatyni.

26:39
    Hráči z Vysočiny zavezli puk před Dominika Groha a vystřelili. Domácí brankář přerušil hru.

26:25
    Puk je stále častěji v jihlavském obranném pásmu.

25:49
    Jihlava poněkud propadává a přestává domácím stačit. Po dobré přihrávce před prázdnou branku dokázal pohotově zakončit MILAN DANČIŠIN, jenž přidává třetí branku Bruslařského klubu. Asistence: Patrik Straka.

25:42
    Domácí jsou aktivnější na kotouči.

24:40
    Jan Prokop vyslal puk před branku na volného MATĚJE KREJČÍKA, který za pouhých 20 sekund po první brance přidal druhou, a Bruslaři tak velice nečekaně otáčí stav utkání proti favoritovi z Jihlavy. Asistence: Jan Prokop, Kroni Musliu.

24:20
    Bruslařům jako by oddechový čas pomohl. PATRIK STRAKA dostal poměrně dost prostoru v levém kruhu, odkud nasměroval kotouč do pravého horního rohu. Asistence: Milan Dančišin, Vojtěch Outrata.

23:48
    Dnešní utkání sleduje 76 diváků.

23:48
    Oddechový čas pro domácí.

23:48
    Boleslavský gólman přerušil hru, bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Dukly.

23:38
    Tempo hry je rychlejší, to se divákům musí líbit.

23:05
    Aleš Heinrich se vracel z trestné lavice a málem poslal Jihlavu do dvoubrankového vedení. Dominik Groh ale betony nepohnul a zabránil dalšímu inkasování.

22:56

21:37
    Naprosto marná přesilovka domácích skončila úvodním gólem Jihlavy. Boleslavští obránci nedokázali dvakrát nebo třikrát udržet puk na modré čáře, z čehož vzniklo přečíslení Dukly, na jehož konci stál kapitán RICHARD PESCHOUT, který z mezikruží prostřelil bezmocného Dominika Groha. Asistence: Tomáš Mejzlík, Matěj Vála.

21:13
    Ani Bruslařskému klubu očividně přesilovky moc nejdou – Dukla se bez problému osvobodila, když poslala puk přes všechny čáry.

20:56
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Za podražení Milana Dančišina byl na dvě minuty vyloučen Aleš Heinrich (JIH).

20:35
    Mladá Boleslav drží puk v útočné třetině, Jan Brož musel už dvakrát zasahovat.

20:01

Rozhodčí jsou už na ledě, až přijdou hráči, může duel pokračovat.

Na začátku prvního dějství domácí na svého soupeře vlétli a měli o něco více ze hry, Jihlava následně nevyužila dvojnásobnou přesilovou hru, avšak po ní už si vytvářela více šancí a v závěru první třetiny měla jednoznačně více ze hry.

Další třetina začne přibližně ve 13:16.

20:00

19:50
    Hostující hráč vypálil a puk se odrazil od Grohovy brusle a následně od vnitřní tyče ven. Podle mého názoru se jednalo o jasnou branku Jihlavy, brankový rozhodčí ale světlo nerozsvítil, žádné mužstvo neprotestuje a rozhodčí jsou také klidní.

19:20
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

17:34
    Z pravého kruhu vypálil Vladimír Srnský, domácí však stále drží Dominik Groh. Boleslavští obránci ale pomalu přestávají stačit na tempo hostujícího celku.

16:37
    David Čermák vypálil z mezikruží, ale nebylo to moc přesné. Jihlava má každopádně v posledních sekundách tlak.

15:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, chybějí tomu ale vážnější šance.

14:46

14:22
    Bruslaři vyvezli puk do útočného pásma a zmar Jihlavy v přesilové hře následně potvrdilo zakázané uvolnění.

13:43
    Středočeši znovu vyhazují puk, Dukle přesilová hra nejde.

13:16
    Domácí hrají ve čtyřech.

13:08
    David Váňa vystřelil z kruhu, proti němu však stála pohotová lapačka Dominika Groha.

12:52
    Jiří Veselý dokázal i v pádu šťouchnout do puku a osvobodit domácí.

12:46
    Domácí budou hrát půl minuty ve třech. Menší trest za sekání dostal Jan Jindra (MBL).

12:24
    Aleš Heinrich střílel od mantinelu, brankář Mladé Boleslavi puk vyrazil.

11:50
    Celek z Vysočiny je usazený před Dominikem Grohem, ale většina střel na něj jde z dálky nebo je zblokovaná.

11:23
    Hned po buly dokázali Bruslaři poslat puk přes všechny čáry.

11:16
    Jihlava si zahraje první přesilovku. Milan Kalaš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

11:00
    Po delší době se vhazuje před Dominikem Grohem, který musí zpozornět. Jiří Veselý byl vyhozen z buly, kde jej nahradil Oscar Flynn.

10:23
    Jihlavský gólman si připsal další úspěšný zákrok a přerušil hru.

09:59
    Zakázané uvolnění na straně Jihlavy.

08:37
    Mladá Boleslav si najela do pásma a Oscar Flynn vystřelil z blízka, jenže Jana Brože nepřekonal.

08:09
    Před polovinou první třetiny se na ledě ještě téměř nic nestalo, hra byla přerušena kvůli dalšímu ofsajdu.

07:08
    Patrik Straka zkusil od modré čáry vystřelit, ale byl v ofsajdu.

06:06
    Jan Prokop se pokoušel u levé tyče o zakončení, ale obránci Jihlavy se na něj sesypali a jeho úmysly mu znemožnili.

05:02
    Střelu od mantinelu chytil pozorný Jan Brož.

04:23
    Domácí měli tlak v pásmu, ale po čase začíná Dukla lépe bránit obrannou třetinu a drží hru především ve středním pásmu.

01:53
    I se střelou od mantinelu si brankář Dukly poradil.

01:11
    Mladá Boleslav si vytvořila tlak v předbrankovém prostoru, kde nebyl daleko od vstřelení branky produktivní Milan Dančišin, ale puk se mu pod Brožovými betony nepodařilo procpat.

00:21
    Mladá Boleslav zahájila utkání zakázaným uvolněním.

00:01

Hokejisté už přicházejí na led, až přijdou i rozhodčí, může utkání začít.

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Mašek, Marček, Linhart, Chujac, Horský, Mlčoch – Prokop, Musliu, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Outrata, Flynn, Veselý, Tóth, J. Jindra

HC Dukla Jihlava: Brož (Juřička) – Vála, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Hrabaň – L. Jindra, Heinrich, Mejzlík, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek

Rozhodčí: Horinek – Votrubec, Ševic.

Rozbruslení před zápasem se pomalu chýlí ke konci, za 20 minut by mělo utkání začít. Za několik minut zveřejníme sestavy obou celků.

Mladá Boleslav je na tom oproti svému sobotnímu soupeři špatně a letos sčítá především porážky, mnohdy i pořádné debakly. Bruslařský klub se nachází na 15. místě a na 9. pozici, poslední postupovou do play-off, ztrácí poměrně výrazně. Stále však Středočeši mají alespoň teoretickou šanci na postup do play-off. Museli by ale vyhrát několik utkání v řadě a jen minimálně prohrávat. A takový scénář se zdá být zatím daleko v nedohlednu.

Juniorům jihlavské Dukly se daří a vezou se na třízápasové sérii výher, přičemž je velká pravděpodobnost, že právě na ledě trápící se Mladé Boleslavi ji prodlouží. Ve čtvrtek porazili v gólové přestřelce hokejisté z metropole kraje Vysočina Liberec 7:4, předtím Jihlavští porazili i Třinec a Ostravu. V tabulce je Dukla šestá s 62 body.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se setkají podruhé a nejspíš i naposledy v této sezóně. V předchozím klání byli úspěšnější hokejisté Dukly, kteří vyhráli těsně 2:1.

Dobrý den z města automobilů, kde se v sobotu krátce po poledni utkají junioři Mladé Boleslavi a Jihlavy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 25. Straka (Dančišin, Outrata), 25. Krejčík (Prokop, Musliu), 26. Dančišin (Straka), 33. Straka (Flynn, Veselý), 33. Kalaš (Peterka, Jindra) – 22. Peschout (Mejzlík, Vála), 55. Kraučuk (Peschout, Pražák)

Rozhodca: Horinek – Votrubec, Ševic