Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
NJ Devils – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Montreal Canadiens
cz Sobota 21.01.2017, 01:40 • Prudential Center, Newark • NHL
    Al Montoya dotáhl Canadiens k výhře.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u NHL zase někdy nashledanou. (04:16:39)

3. Shea Weber (MTL) 1+0

Utkání je u konce! Montreal vítězí 3:1 díky dvěma využitým přesilovkám ve třetí třetině.

O vítězi utkání rozhodla až třetí třetina. Hned na jejím začátku vyfasoval pětiminutový trest Karl Stollery. Montreal po vypršení jednoho trestu tak hrál tři minuty přesilovku a hned dvakrát se v ní prosadil. Nejdříve propálil Kinkaida Weber, pár chvilek na to zvyšoval na 3:1 Max Pacioretty.

Devils dnes podali bídný výkon, a tak dva body putují zaslouženě do Kanady.

Střely na branku: 17:26

59:14
    Po nahození před branku se domácí dostávali do skrumáže. Ani jeden z nich ovšem nedokázal zakončit tak, aby se ještě o něco hrálo.

58:25
    P.A. Parenteau tečoval střelu od modré čáry, která ale nakonec hostujícímu brankáři nenadělala problémy. Ten ovšem puk i tak pokryl.

58:11
    Tomáš Plekanec byl prvním hráčem, jenž se pokoušel trefit prázdnou branku. Jeho pokus byl ale zablokován.

57:27
    Taylor Hall zakončoval akci svého celku po přihrávce zpoza branky. Kanadský útočník ale zakončoval jen nad branku. Keith Kinkaid mezitím opustil branku svého celku.

56:47
    Hra se následně přerušuje pro vyhození kotouče mimo ledovou plochu. Následovat bude vhazování ve středu ledové plochy.

56:29
    Rychle unikal po levé straně Taylor Hall, který následně zakončoval mezi betony Montoyi. Ten je ale včas sklapl.

55:54
    Po pravé straně postupoval Michael Cammalleri, který zakončoval přes obránce. Toho se mu ale nakonec nepovedlo obstřelit.

55:15
    Montreal je blízko výhře. Nyní probíhá třetí komerční přestávka třetí třetiny. Po ní se bude vhazovat před domácím brankářem.

54:25
    Po pravé straně si do zakončení najel Kyle Palmieri, kterému se ale z kruhu nepovedlo překonat Montoyu. Ten je v posledních minutkách dost zaměstnáván.

53:39
    Po ofsajdové pozici hostů se bude vhazovat ve střední třetině. Montreal je blízko k výhře po dvou prohraných utkáních.

53:01
    Zpoza branky se pokoušel zakončovat Michael Cammalleri. Tomu se ale přes betony hostujícího brankáře nepovedlo skórovat.

52:28
    Po přejetí pásma to zkoušel od levého mantinelu Pavel Zacha. Jeho střela ale byla spíše propagační a skončila v rukavici Montoyi.

51:55
    Od modré čáry to zkoušel domácí Seth Helgeson. Jeho pokus od modré čáry ovšem skončil v lapačce pozorného Montoyi.

51:19
    Phillip Danault mohl po krásné kombinaci Habs navýšit vedení. Objevil se před brankou, ale Kinkaida z blízkosti nepřekonal!

50:27
    Domácí jsou bez šance. Hosté opět kombinují v útočném pásmu a hrají opravdu uvolněně. Hovoří o tom nejen poměr střel, ale i skóre.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:38
    Dnes bodově aktivní Galchenyuk zakončoval z pravého kruhu. Z této pozice ale nakonec nedokázal překonat Kinkaida.

49:13

48:51
    Jeff Petry to následně zkoušel i z pravého kruhu, ale ani nyní se mu nepovedlo trefit zařízení. Přesilovka Montrealu se blíží ke konci.

48:24
    Zajímavě to od modré čáry zkoušel Jeff Petry. Nahození zkušeného obránce ale nakonec v brance neskončilo.

47:28
    Domácí se dostávali v oslabení do dobré šance. Po nahození Henriquea se k dorážce dostával Zajac. Ten byl ale dobře bráněn a do lepší pozice se tak nedostal.

47:13
    Devils se nepoučili a opět míří na trestnou lavici. Blake Coleman ve středním pásmu zbytečně podrazil jednoho z hostů.

46:51
    Pronikající hostující hráč byl sice o puk obrán, ale následný útok Devils nebyl nijak zakončen. Domácí jsou i tak u puku.

46:05
    Devils si navíc neumí ani přihrát. Přihrávka zpoza branky šla přímo na střed modré čáry, kde pochopitelně žádný obránce nestál.

45:29

45:15
    Montreal se pokoušel ještě rozjet jeden přesilovkový kolotoč. Místo toho se ale hokejisté kanadského celku dostali do ofsajdu.

44:59
    Poslední vteřinky z oslabení Devils. Za půl minuty vstoupí na led Karl Stollery, jenž nebude nejspíše trenérem pochválen. Devils při jeho pobytu na trestné lavici dvakrát inkasovali.
    44:23 Max PACIORETTY - 1:3

44:23
    Montreal právě vstřelil branku!
    Ano, Montreal přidává v naprosto zbytečném oslabení pro domácí třetí branku! MAX PACIORETTY dostal přihrávku mezi kruhy. Hostující kapitán si střelu připravil a překonal Kinkaida potřetí v utkání. Asistence: Alex Galchenyuk a Alexandr Radulov.

43:25
    Každopádně Stollery zůstává i nadále na trestné lavici a Devils hrají v oslabení. Povede se tuto nekonečnou přesilovku hostům ještě jednou využít?
    43:01 Shea WEBER - 1:2

43:01
    Montreal se dostal do pásma a roztočil kolotoč. Ten byl zakončen přihrávkou na modrou čáru, kde se do puku hodně rázně opřel SHEA WEBER! A pokud se tento hráč do puku opře, končí to většinou brankou. Montreal vede! Asistence: Alexandr Radulov a Alex Galchenyuk

42:28

42:09
    Kanadský celek nyní pronikal do útočného pásma, ale nachytán byl jen v ofsajdové pozici. Za devatenáct sekund začne tříminutová přesilovka Canadiens.

41:49
    Devils i nadále aktivně napadali, ale zachytit rozehrávku či vybojovat puk se jim nepovedlo. U puku jsou hosté.

41:08
    Steven Santini se dostával na pravé straně do dobré střelecké pozice, ale tvrdým pokusem se mu nepovedlo překonat Montoyu v brance!

40:28
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Karl Stollery – 5 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Torrey Mitchell – 2 min., hrubost).

40:28
    Nathan Beaulieu byl u mantinelu tvrdě hitován obráncem Stollerym. To se vůbec nelíbilo Flynnovi a všichni hráči na ledě se do sebe pustili.

40:13
    Devils se hned dostali do útočného pásma, kde se jim ale nepovedlo zakončit. Následovat tak bude protiakce Canadiens.

40:01

Druhá třetina je u konce. Stav je stále od první třetiny nezměněný, a tak sledujeme nerozhodné utkání. Aktivnější jsou sice hosté, ale ti nedokázali využít své šance.

Střely na branku: 8:19

40:00

39:16
    P.A. Parenteau se na levé straně připravoval na střelu, ale tu se mu nakonec vyslat nepovedlo. Puk zablokovali bránící hráči.

38:39
    Shea Weber to zkoušel od modré čáry. Hostující obránce ale nyní nestřílel příliš nebezpečně, puk byl navíc zblokován obranou.

38:28
    Max Pacioretty si vybruslil zpoza branky a následně z otočky zakončoval. Jeho střela zápěstím mířila do pravé šibenice, tam je byla lapačka Kinkaida!

37:34
    Po levé straně následně projížděl do střelecké pozice Michael Cammalleri. Tomu se ale dobře postaveného brankáře překonat nepovedlo.

36:40
    Pavel Zacha nahazoval kotouč od modré čáry, ale trefil jen bránícího hráče. Hrozící protiútok se nakonec díky obrannému zákroku nekonal.

35:31
    A další velký zákrok Keitha Kinkaida. Je to právě on, kdo drží naděje svého celku na bodový zisk v tomto utkání. To by se ale mělo zlepšit i vepředu...

34:51
    Další pokus na branku Kinkaida letěl od levého mantinelu. Jeff Petry to sice zkoušel tvrdě, ale ani on nenašel recept na domácího mága.

34:18
    Artturi Lehkonen hledal na pravém kruhu najíždějícího spoluhráče, ke kterému se ale puk nakonec nedostal. Montreal kombinuje i nadále.

33:26
    Následovaly dva střelecké pokusy. Ben Lovejoy od modré čáry neskóroval, neprosadil se ani dělovkou Kyle Quincey.

33:13
    Beau Bennett se na levé straně otáčel a nahazoval na branku. Al Montoya byl ovšem u své tyčky pozorný a kotouč vyrazil.

32:28
    Po nahození a teči před brankou byl donucen k dalšímu zákroku Keith Kinkaid. Ten má aktuálně mnohem více práce než jeho kolega naproti.

31:38
    Devils každopádně atakují negativní rekord. Za více jak polovinu třetiny zaznamenali pouhé tři střely. Na to se opravdu hrát či bodovat nedá.

31:23
    Hra byla přerušena až nyní. Nahození na branku domácího brankáře bylo raději ukryto mladým Američanem. Následuje komerční přestávka.

31:13
    Mnohem aktivnější jsou na puku hosté, kteří sice kombinují, ale jak jsem již říkal – šance nevidíme na ani jedné straně.

30:32
    Hraje se delší dobu bez přerušení a nějakých zajímavých akcí. Uvidíme, zda se to zlomí a konečně uvidíme nějaké branky a šance.

29:36
    Nebezpečné nahození do brankoviště posílal Shea Weber. Jeho pokus byl sice tečován, ale místo nějakého nebezpečí byl puk spíše přibdržděn.

28:54
    Domácí se pokoušeli něco vymyslet v útoku, kde nějakou dobu byli. Následně se jim ale nepovedlo akci nijak zakončit.

28:01
    Hra byla následně přerušena poté, co puk opustil ledovou plochu. Následně se tak bude vhazovat ve středovém kruhu.

27:09
    Hned poté se do útoku dostávali domácí. Michael Cammalleri dostal puk na levý kruh. Ze záklonu zkušený útočník mířil následně jen nad branku.

26:59
    Hned po vhazování musel být Kinkaid připraven proti střeleckému pokusu Petryho. Ten si ale na amerického brankáře nepřišel.

26:45
    Hosté ovšem i nadále zůstávají u puku a kombinují. I ve druhé třetině hraje čtvrtý celek konference mnohem lépe, než domácí Devils.

26:12

25:44
    Do dobré pozice se na vrcholku pravého kruhu dostával Max Pacioretty. Ten ale dobře postavený puk netrefil a bylo tak po zajímavé akci.

24:52
    I hostům se ale následně povedlo dvakrát vyhodit, přesilovka Habs se pomalu a jistě dostává do své druhé poloviny.

24:29
    Nathan Beaulieu se hned v úvodu kombinační hry dostal k puku, který bez rozmýšlení poslal na branku. Keith Kinkaid byl ovšem na svém místě.

24:12
    Vylučovat se bude i na straně domácího celku. Kyle Quincey podrazil pronikajícího kapitána Habs a půjde si sednout na lavici hanby.

23:24

23:14
    Důrazná střela Taylora Halla byla před brankou tečována Michaelem Cammallerim. Ten ale tečoval puk mimo tři tyče.

22:47
    Po delší době bez úspěchu to již vypadalo na zajímavou situaci. Taylor Hall ale vjel do ofsajdové pozice, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:58
    Devils se ale zatím nedaří. Montrealu se povedlo již dvakrát vyhodit, a tak je téměř polovina přesilové hry pryč.

21:24
    Alexandr Radulov následně hákoval pronikajícího Zajaca, a tak uvidíme další přesilovou hru domácího mužstva.

21:16
    Hosté pokračovali v aktivní hře a Alexandr Radulov se dostával ke střele. Ta byla ovšem zblokována pozorným bránícím hráčem.

20:20
    Torrey Mitchell našel před brankou De La Rosea, který hned zakončoval. Hostující forvard mířil nad rameno Kinkaida a nakonec trefil břevno!

20:06

20:01

Jsme zpět! Druhá třetina začíná za pár vteřinek, snad uvidíme další střelecké a hlavně gólové situace.

První třetina je minulostí. Devils se dostali přesně po čtyřech minutách do vedení, kdy střela zápěstím Stevena Santiniho skončila až v levém horním růžku. Montrealu se vzápětí povedlo vyrovnat díky přesilovkové trefě, autorem branky byl Alex Galchenyuk. Následně byli hosté aktivnější, ale otočit stav utkání se jim zatím nepovedlo.

Střely na branku: 3:10

20:00

19:44
    Michael Cammalleri v dalších dvou pozicích. Nejdříve trefil bránícího hráče, stejně dopadl i při svém druhém pokusu.

19:08
    Michael Cammalleri se pokoušel nahodit před branku, ale do puku jen tak plácl. Následně jej vybojovali hosté a poslali jej pryč.

18:27
    Začátek ale není úplně podle představ. Canadiens zachytili kotouč a poslali jej až za branku amerického brankáře.

18:06
    Alexej Jemelin přidržoval v útočném snažení Taylora Halla, a tak si první přesilovou hru v utkání vyzkouší hokejisté New Jersey.

18:02
    Domácí se v signalizované výhodě dostávali do dobré šance. Přihrávka Halla na levou stranu ale nebyla následně zakončena střelou.

17:06
    Po následném icingu domácího celku se bude vhazovat po pravici Kinkaida. Stav v posledních minutkách třetiny je stále nezměněný.

16:55
    Tomáš Plekanec se následně dostával do útoku, ale střelou přes obránce nedokázal uspět. Navíc při svém pokusu upadl a bylo tak po akci.

16:38
    Domácí se dostali do zajímavého tlaku. Jacob Josefson dostal puk před branku a měl před sebou volný prostor, svým pokusem ale trefil jen vyrážečku Montoyi!

16:10
    Na straně druhé se do puku na modré čáře opřel Kyle Quincey. Jeho dělovka ovšem neskončila mezi třemi tyčemi.

15:46
    Hned po vhazování poslal na branku Kinkaida další střelecký pokus jeden z obránců. Jeho střela zápěstím skončila v jeho rukavici.

15:40
    Sven Andrighetto projel podél pravého mantinelu až před branku, následným pokusem ale nepřekonal ani příliš neohrozil Kinkaida v brance.

15:16
    Kyle Palmieri dostal puk na pravou stranu, ale místo projetí do útočného pásma puk jen nahodil za branku a odjel střídat.

14:38
    Po dalším neúspěšném útoku domácího celku se do útoku opět dostali hosté. Ti nyní kombinují a následně budou chtít zakončit gólově.

13:55
    Proti následnému pokusu musel Kinkaid již zasahovat. Jacob De La Rose dostal puk na levý kruh, odkud ovšem zakončoval jen do lapačky amerického brankáře!

13:31
    Naopak ke střele se dostávali hosté. Jeden z hráčů si najel na pravou stranu, odkud zamířil jen do betonů do Kinkaida.

12:27
    Domácí se opět prodrali do útoku a opět se jim nepovedlo nějak zakončit. Během první třetiny vystřelili pouze dvakrát.

11:48
    Od modré to nyní zkusil obránce Nathan Beaulieu. Jeho nahození ale bylo zablokováno bránícími hráči před ním.

11:05
    Hraje se delší dobu bez přerušení a vidíme hokej na obě strany. Vše je ovšem bez nějakého zakončení či zajímavé šance.

10:24
    Domácí se pokoušeli zaútočit, ale proti dobře bránícím hráčům se jim nepovedlo nic vymyslet. Do útoku následně projeli právě Kanaďané.

09:44
    Jacob De La Rose se dostal k odraženému puku a z mezikruží zakončoval bekhendovým pokusem. I nyní ale Kinkaid zasáhl.

09:23

08:52
    Následně hodně nebezpečně zakončoval obránce Shea Weber. Jeho tvrdá střela od modré čáry ovšem skončila na betonech přesouvajícího se Kinkaida!

08:26
    Krásná kombinační hra Canadiens byla zakončena střelou z voleje. Max Pacioretty ale nedokázal trefit branku, mířil jen nad.

07:29
    Hned po vhazování to zkoušel z pravé strany Max Pacioretty. Tomu se ale střelou na přední tyč nepovedlo překvapit pozorného Kinkaida.

07:23
    Hosté si zahrají další přesilovou hru. Max Pacioretty postupoval po levé straně do zakončení, ale při kličce jej k zemi povalil Ben Lovejoy. Inkasuje dvě minuty za podražení.

06:32
    Oba celky se nyní hnaly do útočné fáze, ale v obou případech z toho nic nebylo. U puku jsou tedy opět domácí hokejisté.

05:41
    Keith Kinkaid byl po dalším spíše nahození od pravého mantinelu donucen k zákroku. Americký brankář byl ovšem připraven a puk ukryl v rukavici.
    05:14 Alex GALCHENYUK - 1:1

05:14
    Následně již branka padá. Alex Radulov si po vyhození puku mimo obrannou třetinu najel do útoku. Z levé strany přihrával na ALEXE GALCHENYUKA, jenž zakončoval z první ke vzdálenější tyčce. Keith Kinkaid na tento pokus nedokázal dosáhnout. Asistence: Alexandr Radulov a Nathan Beaulieu.

04:55
    Jako první to zkoušel z levé strany Shea Weber. Ten hned po přihrávce zakončoval, ale trefit branku Kinkaida se mu nepovedlo.

04:46
    Hodně zbytečně přesekl hokejku Galchenyuka domácí forvard Miles Wood. Devátá nejlepší přesilovka celé NHL se nyní ukáže.

04:30
    Následně se domácí hnali do dalšího útoku, který byl ale zastaven odpískáním ofsajdového postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:00
    Uznáno, druhá branka pro Stevena Santiniho v NHL. Devils vedou přesně po čtyřech minutách 1:0!

04:00
    Celá situace bude ještě přehodnocena na videu. Ve hře je totiž i teč Taylora Halla na úrovni vysoké hole. Jak tedy celá situace dopadne?
    04:00 Steven SANTINI - 1:0

04:00
    Devils právě vstřelili branku!
    Devils se dostali do útočného pásma po akci Taylora Halla. P.A. Parenteau střílel z pravé strany do brankáře, ale akce pokračovala. STEVEN SANTINI se u pravého mantinelu opřel do kotouče a ten zapadl až do levé šibenice! Asistence: P.A. Parenteau a Taylor Hall.

03:11
    A aby toho nebylo málo, Montrealští se objevují v ofsajdové postavení i potřetí za sebou. Opět se tak bude vhazovat ve střední třetině.

02:51
    Opět se přerušuje hra, nyní poté, co nahazovaný puk skončil mezi diváky. Píská se ale ofsajd, ve kterém se objevili hokejisté kanadského celku.

02:35
    Následný útok Montrealu byl ukončen odpískáním ofsajdu. Předtím zahrál tvrdě Pavel Zacha, ačkoliv to tak nejspíše ani nechtěl.

02:12
    Palmieri dobře napadal a Severson se tak následně na modré čáře dostal k puku. Následný pokus směrem k brance ale brankou neskončil.

01:31
    K puku se mezi kruhy dostal český útočník Tomáš Plekanec, jenž se pokoušel ještě vylepšit pozici přihrávkou na pravou stranu. Puk byl ale zblokován a skončil v lapačce amerického brankáře.

00:53
    Keith Kinkaid byl poprvé v utkání ohrožen. Střela Shea Webera je nebezpečná vždy, Kinkaid byl ale proti jeho pokusu pozorný.

00:32
    Po zblokované střele se Devils opět pokoušeli dostat do útoku. Přihrávka do pásma ale nebyla zachycena a píská se zakázané uvolnění.

00:11
    Na Canadiens vletěla čtvrtá lajna Devils, která se houževnatě hnala do útoku. Nahozený puk ovšem opustil ledovou plochu a vhazování ve středu se bude opakovat.

00:01

Krásné ráno všem nadšencům! Úvodní vhazování utkání mezi Devils a Canadiens se blíží. Začínáme za nějakých pět minut, přeji příjemnou podívanou.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Lovejoy, Helgeson, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Parenteau, Henrique, Hall – Palmieri, Zajac, Cammalleri – B. Bennett, Josefson, Zacha – Smith-Pelly, Coleman, Wood.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Redmond, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty – Byron, Plekanec, Lehkonen – A. Shaw, Galchenyuk, Andrighetto – Flynn, T. Mitchell, De La Rose.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Morton – Cormier, Miller.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Pavel Zacha (NJD) – 38 zápasů, 8 bodů (3+5)
    Tomáš Plekanec (MTL) – 46 zápasů, 20 bodů (6+14)

POSLEDNÍ MĚŘENÍ SIL

Domácí celek předvedl parádní výkon a připsal si domácí vítězství číslo 2000 za celou existenci klubu. Montreal byl jasně lepším celkem a zaslouženě vyhrál. O tom hovoří nejen statistika vstřelených gólů, ale také statistika střel. Ta byla 49-21.

Montreal Canadiens 5:2 New Jersey Devils
    13. Danault (Beaulieu, A. Shaw), 18. T. Mitchell (Gallagher, Redmond), 30. Lehkonen (A. Shaw, Danault), 41. Pacioretty, 56. T. Mitchell (Gallagher, Markov) – 17. Henrique (Parenteau, Hall), 44. Hall (Henrique, Palmieri)

MONTREAL CANADIENS (4.)
    46 zápasů, 60 bodů

Kanadský celek vstoupil do sezony výborně a delší dobu vládl celé NHL. Habs šli sice tabulkou dolů, ale stále si drží vyrovnané výkony. Na vedoucí Washington ztrácí aktuálně šest bodů a proti Devils budou čelit třetí porážce v řadě. Habs naposledy nestačili Winnipeg. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 37 body Max Pacioretty.

NEW JERSEY DEVILS (12.)
    46 zápasů, 47 bodů

Hokejisté New Jersey na tom nejsou úplně nejlépe. I přes to, že v jednu dobu měli Ďáblové negativní bilanci proher v řadě, neztrácí na příčky zajišťující play-off tolik bodů. Celek z Newarku je aktuálně na dvanácté pozici se ztrátou tří bodů na osmé Toronto. To má ovšem tři zápasy k dobru, Devils absolvovali venkovní trip a z osmi možných bodů vybojovali hned sedm. Naposledy zdolali silnou Minnesotu 4:3.

Krásný den všem fanouškům nejkvalitnějšího hokeje na světě! V půl druhé si to proti sobě rozdají celky New Jersey a Montrealu. Přeji příjemné čtení u textového přenosu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

David Panuška

Góly a asistencie: 4. Santini (Parenteau, Hall) – 6. Galchenyuk (Radulov, Beaulieu), 44. S. Weber (Radulov, Galchenyuk), 45. Pacioretty (Galchenyuk, Radulov)

Rozhodca: L'Ecuyer, Morton – Cormier, Miller