Saudská Arábia – Čile 26:25 (kon.) | Bahrajn – Argentína 17:26 (kon.) | Nemecko – Chorvátsko 28:21 (kon.)
Švédsko – Egypt 33:26 (kon.) | Bielorusko – Maďarsko 27:25 (kon.) | Katar – Dánsko 29:32 (kon.)
Katar
29:32 (16:14)
Dánsko
cz Piatok 20.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Všem házenkářským příznivcům přeji příjemný páteční večer při sledování textového přenosu ze zápasu mužského Mistrovství světa. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi Katarem a Dánskem!

V posledním utkání základní skupiny D už prakticky o nic nejde. Dánsko vyhrálo všechny čtyři své utkání a se ziskem osmi bodů si předem zajistilo postup z prvního místa. Katar se do další fáze šampionátu podívá také. Na úvod turnaje sice podlehl Egyptu, ovšem posléze porazil sousední Bahrajn i Argentinu a pojistil si v šestičlenné skupině konečné čtvrté místo.

Katar: Al-Abdulla, Šarić – Abdelhak, Al-Karbi, Al-Rayes, Al-Safadi, Alsaltialkrad, Ali, Capote, Hassaballa, Mabrouk, Madadi, Mallash, Murad, Roiné, Sinen.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green – Kirkelökke, M. Landin Jacobsen, Andersson, Damgaard, H. Toft Hansen, Hansen, R. Toft Hansen, Lindberg, Möllgaard, Mortensen, Nöddesbo, Olsen, Söndergaard, Svan Hansen.

Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez, Angel Sabroso Ramirez.

Právě proběhly poslední porady obou týmů a utkání za malou chvíli začne.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Damgaard si ze středu hřiště naběhl na pravou stranu a z brankoviště otevírá skóre. (0:1)

2
    Skvělý zákrok Jannicka Greena proti střele Kataru z pravého křídla. (0:1)
    2
    Damgaard a jeho druhá branka. Tentokrát dánský hráč vyslal tvrdou pumelici ze středu, odkud rozvlnil síť katarské brány. (0:2)
    3
    Capote se pěkně uvolnil na osmi metrech a dává první gól svého týmu. (1:2)

2
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). (1:3)
    4
    Krásní přihrávka do pivota na Nöddesboa, který se z této pozice již nemýlil. (1:3)
    5
    Ali ovšem povedenou střelou snižuje na 2:3. (2:3)
    5
    Damgaard je dnes při chuti a jeho třetí branka znamená vedení 2:4. (2:4)
    6
    To však netrvalo dlouho. Capote totiž znovu snižuje. (3:4)
    6
    Lasse Svan Hansen se poprvé zapisuje na střeleckou listinu a jeho tým vede opět o dvě branky. (3:5)
    7
    Al-Karbi ovšem nenechává svůj tým pozadu a je to opět o gól. (4:5)
    8
    Michael Damgaard prozatím střelecky táhne Dánsko. Právě přidal svou čtvrtou branku. (4:6)

9
    Žlutá karta pro tým Katar (Abdulla Al-Karbi). (4:6)
    9
    Murad je dalším úspěšným střelcem Kataru, který zatím drží krok se svým soupeřem. (5:6)
    10
    A znovu Murad. Tentokrát využil chyby v rozehrávce Dánů a z brejku vyrovnává. (6:6)

11
    Vyloučení v týmu Katar (Wajdi Sinen). (6:6)

11
    Nöddesbo se nyní mýlil z hranice sedmimetrového hodu a stav je stále nerozhodný. (6:6)
    11
    A kdo jiný než Michael Damgaard! Dánský házenkář se prosazuje tvrdou střelou z levé spojky. (6:7)
    11
    Ali ovšem skóruje při vlastním oslabení a je srovnáno. (7:7)
    12
    Lasse Svan Hansen z křídla posílá Dánsko znovu do vedení. (7:8)

12
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Michael Damgaard). (8:8)
    13
    Mallash byl úspěšný ze sedmičky. 8:8. (8:8)
    13
    Morten Olsen dává gól! Dánsko odskakuje na rozdíl jednoho gólu. (8:9)
    14
    Kirkelökke využil pěkné přihrávky na pravé křídlo a proti jeho střele na zadní tyč neměl katarský brankář šanci. (8:10)

14
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Jesper Nöddesbo). (8:10)

15
    Sedmička pro Katar! (8:10)

16
    Mallash nedokázal prostřelit Greena! Parádní zákrok dánského brankáře. (8:10)

17
    A znovu skvělý Green. Tentokrát si poradil se střelou z devítky. (8:10)
    17
    Al-Karbi z rychlého brejku znovu snižuje na rozdíl jednoho gólu. (9:10)
    18
    Madadi si pěkně otevřel střelecký úhel z levého křídla a vyrovnává. (10:10)

19
    Oddechový čas pro Dánsko. (10:10)
    21
    Roiné poprvé v zápase posílá Katar do vedení. (11:10)
    21
    Madadi z obtížné pozice na levém křídle dává gól a Katařané vedou o dvě branky. (12:10)

22
    Třetí chyba Dánů za sebou v útoku. Katar může navýšit své vedení. (12:10)
    23
    Andersson proskočil v rychlém protiútoku až na brankoviště a nekompromisní ranou snižuje. (12:11)
    24
    Capoteho skrytá rána z levé spojky ovšem dvougólový náskok Kataru vrací. (13:11)
    24
    Chytrá přihrávka na Nöddesboa na brankoviště, který už si v této pozici věděl rady. (13:12)
    26
    Kirkelökke si naskočil do vzduchu na 10 metrech a střelou do protipohybu srovnává. (13:13)

27
    Po dvou chybách na obou stranách je v útoku opět Dánsko. (13:13)
    28
    Nöddesbo a jeho technická parádička na brankovišti znamená vedení 14:13. (13:14)

29
    Madadi znovu ze sedmičky nedokázal překonat Greena. (13:14)
    29
    Následně se k němu však míč odrazil a reparát složil úspěšně. (14:14)
    30
    Al-Rayes se svým důrazem uvolnil a brankoviště dostává znovu Katar do vedení. (15:14)

30
    Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Möllgaard). (15:14)
    30
    Madadi je tentokrát úspěšný ze sedmičky a Katar vede 16:14. (16:14)

30
    První poločas skončil. (16:14)

První půle tohoto zápasu je minulostí. Dánsko do ní vstoupilo úspěšně a dvě třetiny bylo o krok napřed. Poté ale začali Dáni chybovat, čehož soupeř využil a převážil misky vah na svou stranu. Seveřané se sice po chvíli dotáhli na katarský tým, který však měl poslední slovo. Ten třemi góly v závěru rozhodl o poločasovém vedení 16:14.

Druhý poločas začne přibližně v 21:37.

31
    Začal druhý poločas. (16:14)
    31
    Al-Karbi využil rychlé souhry Kataru a z křídla pohodlně skóruje. (17:14)

32
    Sedmimetrový hod pro Katar! (17:14)

33
    Famózní zákrok Jannicka Greena, který si poradil s další sedmičkou Madadiho. (17:14)
    34
    Rene Toft Hansen dává svou první branku zápasu. (17:15)

35
    Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). (17:15)
    35
    Ali zužitkoval Capoteho přihrávku do pivota a Katar vede o tři góly. (18:15)
    36
    A další krásná nahrávka na Aliho do pivota. Katar poprvé vede o čtyři branky. (19:15)

37
    Vyloučení v týmu Katar (Rafael Capote). (19:15)

37
    Naivní Lindbergovo přehození z křídla katarský brankář čekal a míč vyrazil mimo. (19:15)
    38
    Ali a jeho další branka. Dánská obrana nyní vůbec nefunguje. (20:15)

38
    A v útoku mají také problémy. Další technická chyba je připravuje o míč. (20:15)
    39
    Nöddesbo ale nyní trestá soupeře z trháku. 20:16 z pohledu Kataru. (20:16)
    40
    Znovu rychlý brejk Dánska. Tentokrát ho bezchybně zakončuje Kirkelökke. (20:17)
    40
    Capote se dokázal na levé straně uvolnit a střelou pod břevno nedal Greenovi šanci. (21:17)
    41
    Krásný signál Dánska zakončil střelou z 10 metrů Kirkelökke. (21:18)
    42
    Dánská obrana zapomněla na brankovišti na volného Murada, který se po krásné přihrávce již nemýlil. (22:18)
    42
    Lindberg ale dalším gólem z pravého křídla snižuje. (22:19)
    43
    Roiné nyní potrestal velmi naivně bránící Dány a je to znovu o čtyři góly. (23:19)
    43
    Nöddesbo ovšem bleskově snižuje na 23:20. (23:20)

44
    Roiné nastřelil ze sedmičky pouze tyčku dánské branky. (23:20)
    45
    Rozhozená obrana Kataru nepohlídala Nöddesboa na brankoviši, 23:21 pro Katařany. (23:21)

45
    Oddechový čas pro Katar. (23:21)

46
    Žlutá karta pro realizační tým Dánsko. (23:21)
    46
    Möllgaard měl před sebou dálnici a dokonale ji využil. Dánsko prohrává již pouze o gól. (23:22)
    47
    Roiné při signalizované pasivitě prostřeluje Greena v bráně Dánska. (24:22)
    48
    Damgaardovi se otevřela mezírka v katarské obraně a parádním proskočením a přehozením snižuje. (24:23)
    49
    Kirkelökke zužitkoval risk Dánska bez brankáře a pohodlně vyrovnává. (24:24)

50
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen). (24:24)
    50
    Mortensen krásnou střelou do šibenice posílá Dánsko po delší době do vedení. (24:25)

50
    Jannick Green dalším krásným zásahem deptá katarské střelce. (24:25)
    51
    Al-Rayes z pivota však posílá stav znovu do nerozhodné podoby. (25:25)
    52
    To už však neplatí! Z levého křídla se prosazuje Mortensen. (25:26)

54
    Sedmimetrový hod pro Katar! (25:26)
    54
    Tentokrát byl na sedmičku poslán Sinen a ten ji s přehledem proměnil. (26:26)
    55
    Kirkelökke je znovu úspěšný z deseti metrů Dánsko znovu vede. (26:27)
    55
    Capote střelou mezi nohy Greena vyrovnává. (27:27)
    56
    Lindberg však dalším gólem kontruje a Dánsko vede 28:27. (27:28)

57
    Madadi přes celé hřiště netrefuje opuštěnou bránu Dánska. (27:28)

57
    Po faulu na Rene Toft Hansena je tu sedmička pro Dánsko. (27:28)
    57
    Nöddesbo si s ní věděl rady a zkušeně překonal katarského brankáře. (27:29)
    58
    Al-Rayes se ocitl zcela osamocen na brankovišti a je to opět o jednu branku. (28:29)
    58
    Ale Mortensen znovu vrací Dánsku náskok dvou branek střelou z levého křídla. (28:30)
    59
    A je rozhodnuto! Kirkelökke zakončuje trhák a tohle si už Dáni pohlídají. (28:31)
    60
    Gól vstřelil tým Katar (Mahmoud Hassaballa). (29:31)

60
    Vyloučení v týmu Dánsko (Niclas Kirkelökke). (29:31)
    60
    Nöddesbo je znovu úspěšný z pivota utkání pomalu končí. (29:32)

Konec zápasu. (29:32)

Právě skončilo utkání mezi Katarem a Dánskem. Dánsko trochu překvapivě prohrálo první půle 16:14 a první polovině druhého poločasu jejich manko narostlo. Katar místy vedl až o pět branek, ale Dáni díky zlepšené obraně a snižujícímu se počtu technických chyb dokázali zápas zvrátit a dovést ho do vítězného konce.

Katar – Dánsko 29:32 (16:14)

Nejvíce branek: Ali 5, Capote 5, Madadi 4/1 – Nöddesbo 8/1, Kirkelökke 7, Damgaard 6.
    Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez, Angel Sabroso Ramirez. Sedmimetrové hody: 7/3 – 2/1.
    Vyloučení: 2:4.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na shledanou. (22:30:17)