Saudská Arábia – Maďarsko 24:37 (kon.) | Argentína – Egypt 26:31 (kon.) | Bielorusko – Nemecko 25:31 (kon.)
Dánsko – Bahrajn 30:26 (kon.) | Macedónsko – Španielsko 25:29 (kon.) | Chorvátsko – Čile 37:22 (kon.)
Švédsko – Katar 36:25 (kon.)
Saudská Arábia
24:37 (10:17)
Maďarsko
cz Streda 18.01.2017, 14:00 • Kindarena, Rouen • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mistrovství světe v házené, ve kterém se střetne Saúdská Arábie s Maďarskem. Utkání začíná v 14:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.

Saúdská Arábie

Saúdové, jakožto outsider turnaje, mají po třech odehraných zápasech 0 bodů a krčí se na dně skupiny C. Hned na úvod je čekala těžká zkouška v podobě Chorvatska. To potvrdilo roli favorita a dotáhlo duel do vítězství 28:23. Druhý zápas přinesl sice lehčího soupeře, ale ani s ním nedokázali bodovat. Bělorusku totiž podlehli 29:26. Další přetěžký protivník čekal Arábii ve třetím střetnutí. Německo si proti ní s chutí zastřílelo a zvítězilo rozdílem 14 branek 38:24.

Maďarsko

Maďaři jsou na tom o něco málo lépe než jejich dnešní soupeř. Svá úvodní dvě utkání sice prohráli, ale pokaždé stáli proti velmi silnému soupeři. Byť Maďarsko svého soka z Německa potrápilo, tak nakonec se museli smířit s prohrou 27:23. I Chorvati měli s Maďarskem problémy, ale stejně jako naši západní sousedé si výhru 31:28 pohlídali. Třetí utkání již pro Maďary bylo vítězné. Reprezentaci Chile přehráli v poměru 34:29 a mohli se tedy radovat ze zisku prvních tří bodů.

Vzájemné utkání

Oba soupeři se proti sobě střetli jen jednou a v lednu roku 2003 se z výhry 36:25 radovali Maďaři.

Saúdská Arábie: Al-Saeed, Moh. Al-Salem, Al-Mutairi – A. Al-Abbas, Al-Janabi, S. Al-Mohsin, Al-Hammad, Saeed, Al-Abdulali, Ma. Al-Salem, Al-Obaidi, Abu Alrahi, M. Al-Abbas, Al-Khadrawi, Moj. Al-Salem, Al-Zaer.

Maďarsko: Fazekas, Mikler – Balogh, Schuch, Császár, Harsányi, Ligetvári, Gulyás, Jamali, Zubai, Bánhidi, Szöllősi, Juhász, Ancsin, Bodó, Lékai.

Rozhodčí: Zigmārs Sondors, Renārs Līcis.

Oba týmu jsou již na hrací ploše připraveny ke hře. Výhoz budou mít Maďaři.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Vysunutá obrana Arábie nenadělala Maďarsku problémy, avšak Balogh mířil pouze do tyče. (0:0)

2
    Žlutá karta pro tým Maďarsko (Richárd Bodó). (0:0)

3
    Právě nám začala třetí minuta a my stále čekáme na úvodní branku zápasu. (0:0)
    3
    A nyní jsme se už dočkali. Gulyás si pěkně naskočil z pravého křídla a otevírá skóre zápasu. (0:1)
    4
    Richárd Bodó se dokázal na sedmi metrech zbavit svého strážce a z brankoviště zvyšuje na 2:0. (0:2)
    4
    A opět ten samý hráč. Tentokrát se prosazuje střelou ze země z hranice devítky. (0:3)

5
    Maďarský brankář je prozatím bezchybný a svým zákrokem zakládá další útok svého týmu. (0:3)
    5
    Juhász přidává další branku Maďarska, když se prosadil ze své pozice levého křídla. (0:4)
    6
    Gól vstřelil tým Saúdská Arábie (Mahdi Al-Salem). (1:4)
    6
    Gulyásovi se povedlo dát svou druhou branku a Maďaři odskakují opět o čtyři góly. (1:5)
    7
    Mate Lékai bleskově navyšuje vedení střelou z osmi metrů. (1:6)
    8
    Maďarsko od začátku potvrzuje roli favorita. Díky střele Juhásze z levého křídla vede 7:1. (1:7)

9
    Povedená sehrávka do křídla se Arábii sice povedla, ale jejich křídelník proti maďarskému brankáři neuspěl. (1:7)

9
    Oddechový čas pro Saúdskou Arábii. (1:7)

10
    Žlutá karta pro tým Maďarsko (Szabolcs Szöllősi). (1:7)
    10
    Mohammed Al-Abbas v desáté minutě dává teprve druhou branku svého týmu. (2:7)

11
    Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Sadiq Al-Mohsin). (2:7)

11
    Sedmička pro Maďarsko. (2:7)
    12
    Gábor Császár se rozkýval brankáře a poté zakončuje k pravé tyči. (2:8)
    12
    Al-Mohsin však kontruje další brankou a snižuje na 8:3. (3:8)

14
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mojtaba Al-Salem). (3:8)

14
    Skvělý zákrok Mohammada Al-Salema, který si pohlídal prostor u své levé tyče a střelu z pravé spojky zneškodnil. (3:8)
    15
    Al-Mohsin se dokázal prosadit ze středu při vlastním oslabení. 4:8 z pohledu Arábie. (4:8)
    15
    Al-Abdulali využil rychlého trháku své týmu a dává druhý gól při své početní nevýhodě. (5:8)
    16
    Mate Lékai uplatnil svůj důraz na brankovišti a po krátké odmlce vsítil další branku Maďarska. (5:9)

16
    Brejk Maďarů je zastaven za cenu faulu a sedmičky. (5:9)

16
    Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Hassan Al-Janabi). (5:9)

17
    Császár ovšem sedmimetrový hod neproměňuje díky skvělému zásahu brankáře. (5:9)
    17
    Poté se však stejný hráč dostal k odraženému míči a pohodlně skóruje do prázdné brány. (5:10)
    18
    Al-Janabi dokázal snížit na 6:10. Pořád je zde však rozdíl čtyř branek. (6:10)
    18
    Szöllősi obdržel pěknou přihrávku na brankoviště, odkud se již nemýlil. (6:11)

20
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Saúdská Arábie (Mohammed Al-Zaer). (6:11)

20
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mahdi Al-Salem). (6:11)
    21
    Császár dokázal přesilovku ihned využít a Maďaři vedou již o šest gólů. (6:12)

22
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Iman Jamali). (6:12)
    22
    Proti této střele Mojtaby Al-Salema byl maďarský brankář bezmocný. (7:12)

23
    Parádní zákrok gólmana Maďarů proti vyložení šanci Mo. Al-Salema z brankoviště. (7:12)

24
    Oddechový čas pro Maďarsko. (7:12)

24
    Krásná přihrávka do pivota, odkud Maďarsko trefilo jen tyč. (7:12)
    24
    Saúdská Arábie ztratila míč, čehož využil Juhász ke třinácté brance Maďarů. (7:13)
    25
    Mahdi Al-Salem přidává svou další branku a snižuje na 13:8. (8:13)
    26
    Gábor Császár se šikovně uvolnil a z osmi metrů rozvlnil síť. (8:14)
    27
    Gergely Harsányi zakončil rychlý brejk Maďarska, které vede 15:8. (8:15)
    27
    Al-Mohsin se rovněž tvrdou střelou z brankoviště nemýlil. (9:15)
    29
    Další bleskový kontr Maďarska zakončuje z levého křídla Zubai. (9:16)
    29
    Al-Abdulali si krásně naskočil z pravého křídla a střelou na zadní tyč nedal maďarskému brankáři šanci. (10:16)
    30
    Jamali se v závěru poločasu rovněž zapisuje mezi střelce a upravuje skóre na 17:10. (10:17)

30
    První poločas skončil. (10:17)

Je za námi první poločas a Maďarsko hned od jeho začátku potvrzovalo roli favorita. V páté minutě již totiž vedli rozdílem čtyř branek a postupem času své vedení ještě navyšovali. I díky výborné obraně a smrtícím brejkům nedávali svému soupeři příliš možností a jejich náskok se tak navyšoval až do poločasové podoby 17:10.

Druhý poločas začne přibližně v 14:48.

31
    Začal druhý poločas. (10:17)

31
    Vynikající zásah Nandora Fazekase. Ten vykopl střelu z levého křídla (10:17)
    31
    Al-Janabi se už z pivota prosazuje a dává první branku v druhé půli. (11:17)
    32
    Császár si doslova pohrál s arabským brankářem a pohodlně proměňuje sedmimetrový hod. (11:18)
    33
    Abdullah Al-Abbas precizním přehozením překonává Fazekase z levého křídla. (12:18)
    34
    Jamali si nyní mistrně poradil s dvojblokem a dává devatenáctý gól Maďarů. (12:19)
    35
    Gulyás pohodlně doběhl až na hranici sedmi metrů a poté lehce trefuje prázdnou bránu soupeře. Tomu se nyní risk bez brankáře nevyplatil. (12:20)
    35
    A nyní akce jako přes kopírák! Zase u toho byl Gulyás, který znovu trefuje prázdnou bránu. (12:21)
    36
    Ancsin a jeho první gól zápasu znamená poprvé v zápase desetibrankové vedení. (12:22)
    37
    To už však neplatí, protože Gabor Császár se probil jako lev na brankoviště a přidává třiadvacátý gól Maďarska. (12:23)

37
    Oddechový čas pro Saúdskou Arábii. (12:23)
    38
    Al-Mohsin skrytou střelou při signalizované pasivitě snižuje. (13:23)

38
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mohammed Al-Zaer). (13:23)
    38
    Császár je znovu úspěšný z hranice sedmimetrového hodu. (13:24)
    39
    Al-Mohsin výtečnou kličkou na osmi metrech překonal obranu Maďarska a poté prostřelil Fazekase. (14:24)
    39
    Bánhidi se také dokázal dnes poprvé prosadit. 25:14 pro Maďarsko. (14:25)
    40
    Zubai se trefuje teprve podruhé dnes, ale to mu vadit nemusí, protože jeho tým vede již o dvanáct gólů. (14:26)

41
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Iman Jamali). (14:26)
    41
    Al-Mohsin je jednoznačně nejlepším střelce svého týmu v dnešní zápase a to potvrdil i nyní. Svým šestým gólem snižuje na 15:26. (15:26)

42
    Nahození do brankoviště se Arábii nepovedlo, ale přesto zůstávají u míče. (15:26)
    43
    Al-Abdulali se nemýlil z pozice pravého křídla a Fazekas byl proti jeho střele bezmocný. (16:26)

43
    Sedmimetrový hod pro Maďary. (16:26)
    44
    Gábor Császár je dnes téměř bezchybný ze sedmiček. Tentokrát se prosazuje střelou mezi nohy. (16:27)
    45
    Császár a jeho další gól. Tato stálice maďarské házené je dnes skutečně k nezadržení. (16:28)

46
    Znovu úspěšný Fazekas proti tutovce z levého křídla! (16:28)
    47
    Mojtaba Al-Salem využil rozhozené obrany Maďarů a z osmi metrů prostřeluje Fazekase. (17:28)

48
    Další pokus o nahazovačku se znovu Arábii nepovedl, ale i přesto zůstávají u míče. (17:28)

48
    Nyní to Maďaři překombinovali a o míč přišli. Kupředu mohou jít jejich soupeři. (17:28)
    49
    Střela z osmi metrů znamená další branku v síti Saúdské Arábie. Tentokrát se poprvé prosadil Ligetvári. (17:29)

50
    Oddechový čas pro Saúdskou Arábii. (17:29)
    50
    Al-Khadrawi se mistrně prokličkoval na brankoviště, odkud dává svůj první gól. (18:29)

50
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Gergely Harsányi). (18:29)
    51
    Al-Zaer je nyní už také zapsán do střelecké listinu. Proti jeho střele z devítky neměl Fazekas nárok. (19:29)
    51
    Ancsin a jeho druhá branka! Maďaři vedou 30:19. (19:30)

51
    Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Mohammed Al-Zaer). (19:30)
    51
    A opět nejlepší střelec Arábie Al-Mohsin, který snižuje na rozdíl deseti branek. (20:30)
    52
    Balogh z pravé strany potvrdil své kvality. 31:20! (20:31)

53
    Maďarsku se sehrání do pivota nepovedlo a o míč tak přišli. (20:31)

54
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Gábor Ancsin). (20:31)

55
    Střela Bodóa se otřela o břevno a skončila nad bránou Saúdské Arábie. (20:31)
    56
    Fazekas nejprve výborně zasáhl a poté ještě vysunul Lékaie do trháku, který se z vyložené pozice nemýlil. (20:32)
    56
    Al-Khadrawi proskočil mezi obránci Maďarska a snižuje na 32:21. (21:32)
    57
    Mate Lékai dostal znovu příliš prostoru a z osmi metrů propálil brankáře soupeře. (21:33)
    58
    Balogh našel na brankoviště Bánhidiho, jenž tváří v tvář arabskému gólmanovi uspěl. (21:34)
    58
    Abu Alrahi překonává Fazekase z levého křídla. Na prohře Arábie to však nic nemění. (22:34)
    59
    Bánhidi si ještě zlepšil náladu do dalších bojů svým třetím gólem zápasu. (22:35)
    59
    Al-Khadrawi využil volného prostoru a Fazekas s jeho ránou nemohl nic dělat. (23:35)
    60
    A znovu Bánhidi! Čtvrtá branka tohoto reprezentanta Maďarska! (23:36)
    60
    Al-Khadrawi dává zřejmě poslední gól svého týmu. (24:36)
    60
    Szöllősi svou brankou upravuje na konečných 37:24. (24:37)

Konec zápasu. (24:37)

Právě skončilo mezi Saúdskou Arábií a Maďarskem. O vítězí bylo prakticky rozhodnuto již po první půli, kdy Maďaři vedli již o sedm gólů. Druhý poločas v jeho úvodu přinesl snížení Arábie, ale Maďaři nějaké drama vůbec nepřipustili a naopak vedení navyšovali. I díky vydatnému gólového příspěvku nejlepšího hráče zápase Gábora Csaszára Arábii porazili 37:24 a přiblížili se tak postupu do dalších bojů.

Saúdská Arábie – Maďarsko 24:37 (10:17)

Nejvíce branek: Al-Mohsin 7, Al-Khadrawi 4, Al-Abdulali 3 – Császár 9/4, Gulyás 4, Bánhidi 4.
    Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/4. Vyloučení: 4:4.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou. (15:42:04)