Barys – Novgorod 1:3 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Soči 3:1 (kon.) | Jekaterinburg – S.Moskva 4:3 (kon.)
HC Slovan – Vladivostok sk 3:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Admiral Vladivostok
Nedeľa 08.01.2017, 17:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Zápas v Bratislave sa skončil víťazstvom Slovana, ktorý v tretej tretine svojou aktivitou prehral súpera a o zisku troch bodov rozhodol v samom závere zápasu Taffe. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Robert Sabolič, v tíme domácich Jeff Taffe. Slovan si do tabuľky zapíše tri cenné body a Bratislava uvidí ďalší zápas v stredu večer. Pekný večer a dobrú noc praje priaznivcom hokeja a športu Vladimír Korduliak. (19:22:01)

59:22 Jeff Taffe - 3:2

59:22
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan vyrobil víťaznú akciu, Taffe od pravého kruhu poslal puk na modrú, tam ho na bránku hostí spoza kruhu poslal Chipchura a JEFF TAFFE pred bránkoviskom puk zblokoval za chrbát Nikitu Serebriakova. Asistencia: Kyle Chipchura.

59:05
    Ihneď po buly smeroval puk do priestoru domácej klietky, Brust v pokľaku puk zneškodnil a podržal tím belasých.

59:02
    Admiral vyrobil akciu a puk skončil na ochrannej sieti, nevidel som úplne presne, či od brvna alebo konca Barryho hokejky.

58:40
    Hostia v plnom počte, Slovan túto presilovku vo víťazný gól nepretavil.

57:51
    Švarný sa oprel do puku a vystrelil švihom od modrej, Serebriakov puk zrazil za svoju bránku a na tribúnach to len tak zašumelo.

57:13
    Domáci v plnom počte a belasí tak budú pokračovať v hre s výhodou jedného muža v poli.

56:40
    Surový vystrelil z ľavej strany od kruhu, Serebriakov puk vyrazil pred seba, nikto v modrom drese tam však na prípadnú dorážku nebol.

55:13
    Ďaloga dostal dve minúty za nedovolené bránenie a Barry Brust za protesty osobný trest v trvaní desiatich minút. Tak napokon zrejme nie, hlavný si to rozmyslel a Barrymu následne dôrazne dohovoril.

55:03
    Kundrátek vystrelil od modrej z ľavej strany, Serebriakov puk zrazil do rohu klziska.

54:40
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a na trestnú putuje Gavrilenko, Slovan dostal ponuku od súpera na zmenu skóre. Alexander vyfasoval za zranenie súpera trest dve + dve minúty.

53:43
    Gorškov vystrelil od pravého kruhu, minul bránku Brusta, puk skončil v rohu klziska a mimo pásma belasých.

52:49
    Domáci v plnom počte, Admiral hral presilovku dobre, Slovan dobre bránil a zmenu skóre sme nezaznamenali.

52:30
    Brust zožal potlesk tribún, keď zlikvidoval v rukavici ďalší puk súpera.

52:19
    Bartulis vystrelil od modrej, pred bránkou domácich puk tečoval Kazakov a pomedzi betóny Brusta puk poslal tesne vedľa ľavej žrde za bránku.

50:55
    Tkačov vystrelil od modrej, Brust puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich včas puk poslala mimo obranné pásmo.

50:49
    Oddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na svoju blížiacu sa presilovku.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 3. Šťastný (Surový), 35. Taffe (Cheechoo), 60. Taffe (Chipchura) – 26. Wright (Tkačov, Sabolič), 30. Makarenko (Blum, Sigarjov)

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Ďaloga, Bačík, Pätoprstý – Sukeľ, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Halama, Jeglič – Šťastný, Surový, Chipchura – Skalický, Lušňák, M. Hlinka
    Admiral Vladivostok: Serebriakov (Tretiak) – Blum (A), Bartulis (C), Morrisonn, Volčenkov (A), A. Zemčonok, Gavrilenko, Kurašov, Iľjin – Tkačov, Wright, Sabolič – Alexandrov, Jakovlev, Sigariov – Kazakov, Makarenko, D. Žafiarov – Gorškov, Sajustov, M. Plotnikov

Rozhodca: Ansons (LOT), Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 8.681