Empoli – Palermo 1:0 (kon.) | Neapol – Sampdoria 2:1 (kon.)
SSC Neapol
2:1 (0:1)
Sampdoria Janov
Sobota 07.01.2017, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Talianska Seria A • 19. kolo

Dramatický záver priniesol obrat Neapolu a tri body pre tím spod Vezuvu. Rozhodujúcim momentom bolo vylúčenie Silvestreho, po ktorom hrali domáci v početnej výhode. V 77. minúte vyrovnal Gabbiadini, ktorý mohol streliť druhý gól o pár minút. Rozhodujúci gól napokon strelil v 95. minúte Tonelli a domáci fanúšikovia môžu odísť zo štadióna spokojní.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:53:31)

90+7
    90+5. Lorenzo Tonelli (NEA) - 2:1

90+5
    Neapol dal gól!
    Neskutočné, Neapol vyhráva tento zápas! LORENZO TONELLI sa dostal k odrazenej lopte, ktorú napálil pod brvno a rozhodol o troch bodoch!

90+4
    Po faule môžu hostia zdržať hru, keďže rozohrávajú na opačnej strane.

90+3
    Ani tentoraz Mertensov center nepriniesol nič zaujímavé.

90+2
    Mertens priťukol loptu Zielińskemu, ktorého spätný pas skončil odvrátený na rohový kop.

90
    Ešte uvidíme 5 minút!

90
    Insigneho rana z prvej skončila tesne vedľa!

89
    Insigneho spätná prihrávka našla len pripraveného obrancu hostí, ktorý loptu odkopol čo najďalej od brány.

88
    Neapol zvyšuje svoju aktivitu a stále sa snaží búšiť do obranných radov súpera.

86
    Domáci rozohrali roh nakrátko a po nábehu do šestnástky pálil z voleja nepresne Insigne.
    85. Christian Puggioni (SMD)

85
    Manolo Gabbiadini sa mohol stať hrdinom Neapolu, ale zblízka neprekonal Puggioniho, ktorý dnes predvádza fantastický výkon!

84
    Maurizio Sarri pôsobí vždy pokojným dojmom, no teraz je na nohách a diriguje svoj tím. Vie, že táto strata bodov by mohla byť veľmi nepríjemná v konečnom zúčtovaní ligy.

82
    Domáci by nemali zabúdať ani na zadné vrátka, pretože teraz mohol ísť dopredu Muriel.

81
    Neapol je usadený na útočnej polovici a snaží sa o druhý gól, ktorý by znamenal vedenie.

80
    Začala sa posledná desaťminútovka, no je jasné, že uvidíme minimálne tri nadstavené minúty.

79
    Domáci však chcú tri body, a tak pokračujú v útočnej aktivite, ktorú neukončia až do záverečného hvizdu.