Sprint žen, 7,5 km, Oberhof | Vítěz: G. Koukalová (CZE) (kon.) |
Muži 10 km volně, Toblach | Vítěz: S. Usťugov (RUS) (kon.) | | | Ženy 5 km volně, Toblach | Vítěz: J. Digginsová (USA) (kon.) |
Turné čtyř můstků - HS140, Bischofshofen | Vítěz: K. Stoch (POL) (kon.) |
koniec udalosti
Turné čtyř můstků - HS140, Bischofshofen
Vítěz: K. Stoch (POL)
Tomáš Kopecký
Výsledková listina - Bischofshofen
1. Kamil Stoch (POL) 289,2
2. Michael Hayböck (AUT) 283,3
3. Piotr Żyła (POL) 275,8
4. Domen Prevc (SLO) 275,2
5. Maciej Kot (POL) 268,8
6. Richard Freitag (GER) 267,4
7. Jurij Tepeš (SLO) 261,6
8. Stephan Leyhe (GER) 259,9
9. Karl Geiger (GER) 259,0
10. Andreas Stjernen (NOR) 258,7
11. Markus Schiffner (AUT) 258,4
12. Manuel Fettner (AUT) 255,7
13. Markus Eisenbichler (GER) 255,4
14. Noriaki Kasai (JPN) 253,6
15. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 251,6
16. Jevgenij Klimov (RUS) 246,4
17. Jakub Janda (CZE) 246,1
18. Dawid Kubacki (POL) 246,0
19. Jernej Damjan (SLO) 243,5
20. Robert Johansson (NOR) 240,8
21. Daiki Ito (JPN) 240,1
22. Jan Ziobro (POL) 239,9
23. Peter Prevc (SLO) 239,5
24. Stefan Hula (POL) 236,6
25. Stefan Kraft (AUT) 232,8
26. Daniel-André Tande (NOR) 231,5
27. Andreas Kofler (AUT) 230,6
28. Taku Takeuči (JPN) 228,3
29. Elias Tollinger (AUT) 225,7
30. Jarkko Määttä (FIN) 220,4
Startovní listina 2. kola
30. Andreas Kofler (AUT)
29. Jarkko Määttä (FIN)
28. Elias Tollinger (AUT)
27. Robert Johansson (NOR)
26. Taku Takeuči (JPN)
25. Daiki Ito (JPN)
24. Stefan Hula (POL)
23. Jan Ziobro (POL)
22. Dawid Kubacki (POL)
21. Peter Prevc (SLO)
20. Jevgenij Klimov (RUS)
17. Jernej Damjan (SLO)
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
17. Manuel Fettner (AUT)
16. Stefan Kraft (AUT)
15. Stephan Leyhe (GER)
14. Noriaki Kasai (JPN)
13. Karl Geiger (GER)
12. Jakub Janda (CZE)
10. Andreas Stjernen (NOR)
10 Markus Eisenbichler (GER)
9. Markus Schiffner (AUT)
8. Richard Freitag (GER)
7. Maciej Kot (POL)
6. Michael Hayböck (AUT)
5. Domen Prevc (SLO)
4. Piotr Żyła (POL)
3. Daniel-André Tande (NOR)
2. Kamil Stoch (POL)
1. Jurij Tepeš (SLO)
Výsledková listina 1. kola
1. Jurij Tepeš (SLO) 140,6
2. Kamil Stoch (POL) 139,5
3. Daniel-André Tande (NOR) 135,0
4. Piotr Żyła (POL) 133,3
5. Domen Prevc (SLO) 130,0
6. Michael Hayböck (AUT) 128,7
7. Maciej Kot (POL) 127,9
8. Richard Freitag (GER) 126,6
9. Markus Schiffner (AUT) 126,5
10. Markus Eisenbichler (GER) 126,1
10. Andreas Stjernen (NOR) 126,1
12. Jakub Janda (CZE) 125,9
13. Karl Geiger (GER) 124,8
14. Noriaki Kasai (JPN) 124,5
15. Stephan Leyhe (GER) 122,4
16. Stefan Kraft (AUT) 120,3
17. Manuel Fettner (AUT) 118,9
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 118,9
17. Jernej Damfajn (SLO) 118,9
20. Jevgenij Klimov (RUS) 117,8
21. Peter Prevc (SLO) 116,8
22. Dawid Kubacki (POL) 116,4
23. Jan Ziobro (POL) 115,8
24. Stefan Hula (POL) 115,3
25. Daiki Ito (JPN) 113,5
26. Taku Takeuči (JPN) 133,3
27. Robert Johansson (NOR) 111,4
28. Elias Tollinger (AUT) 109,2
29. Jarkko Määttä (FIN) 106,9
30. Andreas Kofler (AUT) 103,1
----
32. Roman Koudelka (CZE) 109,9
33. Vojtěch Štursa (CZE) 108,4
43. Lukáš Hlava (CZE) 92,7
45. Tomáš Vančura (CZE) 88,2
46. Jan Matura (CZE) 87,3
Dvojice 1. kola
26. Jakub Janda (CZE)
25. William Rhoads (USA)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
24. Elias Tollinger (AUT)
28. Jernej Damjan (SLO)
23. Roman Koudelka (CZE)
29. Markus Schiffner (AUT)
22. Taku Takeuči (JPN)
30. Jarkko Määttä (FIN)
21. Dmitrij Vasiljev (RUS)
31. Richard Freitag (GER)
20. Stefan Kraft (AUT)
32. Kento Sakujama (JPN)
19. Jevgenij Klimov (RUS)
33. Cene Prevc (SLO)
18. Robert Johansson (NOR)
34. Jan Ziobro (POL)
17. Stefan Hula (POL)
35. Thomas Hofer (AUT)
16. Andreas Stjernen (NOR)
36. Halvor Egner Granerud (NOR)
15. Michael Hayböck (AUT)
37. Kevin Bickner (USA)
14. Noriaki Kasai (JPN)
38. Michael Glasder (USA)
13. Jurij Tepeš (SLO)
39. Daniel-André Tande (NOR)
12. Domen Prevc (SLO)
40. Lukáš Hlava (CZE)
11. Daiki Ito (JPN)
41. Anže Semenič (SLO)
10. Peter Prevc (SLO)
42. Jan Matura (CZE)
9. Dawid Kubacki (POL)
43. Florian Altenburger (AUT)
8. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
44. Vladimir Zografski (BUL)
7. Karl Geiger (GER)
45. Andreas Kofler (AUT)
6. Anders Fannemel (NOR)
46. Tomáš Vančura (CZE)
5. Maciej Kot (POL)
47. Philipp Aschenwald (AUT)
4. Piotr Żyła (POL)
48. Rjoju Kobajaši (JPN)
3. Stephan Leyhe (GER)
49. Kamil Stoch (POL)
2. Manuel Fettner (AUT)
50. Markus Eisenbichler (GER)
1. Andreas Wellinger (GER)
1. Kamil Stoch (POL) 289,2
2. Michael Hayböck (AUT) 283,3
3. Piotr Żyła (POL) 275,8
4. Domen Prevc (SLO) 275,2
5. Maciej Kot (POL) 268,8
6. Richard Freitag (GER) 267,4
7. Jurij Tepeš (SLO) 261,6
8. Stephan Leyhe (GER) 259,9
9. Karl Geiger (GER) 259,0
10. Andreas Stjernen (NOR) 258,7
11. Markus Schiffner (AUT) 258,4
12. Manuel Fettner (AUT) 255,7
13. Markus Eisenbichler (GER) 255,4
14. Noriaki Kasai (JPN) 253,6
15. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 251,6
16. Jevgenij Klimov (RUS) 246,4
17. Jakub Janda (CZE) 246,1
18. Dawid Kubacki (POL) 246,0
19. Jernej Damjan (SLO) 243,5
20. Robert Johansson (NOR) 240,8
21. Daiki Ito (JPN) 240,1
22. Jan Ziobro (POL) 239,9
23. Peter Prevc (SLO) 239,5
24. Stefan Hula (POL) 236,6
25. Stefan Kraft (AUT) 232,8
26. Daniel-André Tande (NOR) 231,5
27. Andreas Kofler (AUT) 230,6
28. Taku Takeuči (JPN) 228,3
29. Elias Tollinger (AUT) 225,7
30. Jarkko Määttä (FIN) 220,4
Startovní listina 2. kola
30. Andreas Kofler (AUT)
29. Jarkko Määttä (FIN)
28. Elias Tollinger (AUT)
27. Robert Johansson (NOR)
26. Taku Takeuči (JPN)
25. Daiki Ito (JPN)
24. Stefan Hula (POL)
23. Jan Ziobro (POL)
22. Dawid Kubacki (POL)
21. Peter Prevc (SLO)
20. Jevgenij Klimov (RUS)
17. Jernej Damjan (SLO)
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
17. Manuel Fettner (AUT)
16. Stefan Kraft (AUT)
15. Stephan Leyhe (GER)
14. Noriaki Kasai (JPN)
13. Karl Geiger (GER)
12. Jakub Janda (CZE)
10. Andreas Stjernen (NOR)
10 Markus Eisenbichler (GER)
9. Markus Schiffner (AUT)
8. Richard Freitag (GER)
7. Maciej Kot (POL)
6. Michael Hayböck (AUT)
5. Domen Prevc (SLO)
4. Piotr Żyła (POL)
3. Daniel-André Tande (NOR)
2. Kamil Stoch (POL)
1. Jurij Tepeš (SLO)
Výsledková listina 1. kola
1. Jurij Tepeš (SLO) 140,6
2. Kamil Stoch (POL) 139,5
3. Daniel-André Tande (NOR) 135,0
4. Piotr Żyła (POL) 133,3
5. Domen Prevc (SLO) 130,0
6. Michael Hayböck (AUT) 128,7
7. Maciej Kot (POL) 127,9
8. Richard Freitag (GER) 126,6
9. Markus Schiffner (AUT) 126,5
10. Markus Eisenbichler (GER) 126,1
10. Andreas Stjernen (NOR) 126,1
12. Jakub Janda (CZE) 125,9
13. Karl Geiger (GER) 124,8
14. Noriaki Kasai (JPN) 124,5
15. Stephan Leyhe (GER) 122,4
16. Stefan Kraft (AUT) 120,3
17. Manuel Fettner (AUT) 118,9
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 118,9
17. Jernej Damfajn (SLO) 118,9
20. Jevgenij Klimov (RUS) 117,8
21. Peter Prevc (SLO) 116,8
22. Dawid Kubacki (POL) 116,4
23. Jan Ziobro (POL) 115,8
24. Stefan Hula (POL) 115,3
25. Daiki Ito (JPN) 113,5
26. Taku Takeuči (JPN) 133,3
27. Robert Johansson (NOR) 111,4
28. Elias Tollinger (AUT) 109,2
29. Jarkko Määttä (FIN) 106,9
30. Andreas Kofler (AUT) 103,1
----
32. Roman Koudelka (CZE) 109,9
33. Vojtěch Štursa (CZE) 108,4
43. Lukáš Hlava (CZE) 92,7
45. Tomáš Vančura (CZE) 88,2
46. Jan Matura (CZE) 87,3
Dvojice 1. kola
26. Jakub Janda (CZE)
25. William Rhoads (USA)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
24. Elias Tollinger (AUT)
28. Jernej Damjan (SLO)
23. Roman Koudelka (CZE)
29. Markus Schiffner (AUT)
22. Taku Takeuči (JPN)
30. Jarkko Määttä (FIN)
21. Dmitrij Vasiljev (RUS)
31. Richard Freitag (GER)
20. Stefan Kraft (AUT)
32. Kento Sakujama (JPN)
19. Jevgenij Klimov (RUS)
33. Cene Prevc (SLO)
18. Robert Johansson (NOR)
34. Jan Ziobro (POL)
17. Stefan Hula (POL)
35. Thomas Hofer (AUT)
16. Andreas Stjernen (NOR)
36. Halvor Egner Granerud (NOR)
15. Michael Hayböck (AUT)
37. Kevin Bickner (USA)
14. Noriaki Kasai (JPN)
38. Michael Glasder (USA)
13. Jurij Tepeš (SLO)
39. Daniel-André Tande (NOR)
12. Domen Prevc (SLO)
40. Lukáš Hlava (CZE)
11. Daiki Ito (JPN)
41. Anže Semenič (SLO)
10. Peter Prevc (SLO)
42. Jan Matura (CZE)
9. Dawid Kubacki (POL)
43. Florian Altenburger (AUT)
8. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
44. Vladimir Zografski (BUL)
7. Karl Geiger (GER)
45. Andreas Kofler (AUT)
6. Anders Fannemel (NOR)
46. Tomáš Vančura (CZE)
5. Maciej Kot (POL)
47. Philipp Aschenwald (AUT)
4. Piotr Żyła (POL)
48. Rjoju Kobajaši (JPN)
3. Stephan Leyhe (GER)
49. Kamil Stoch (POL)
2. Manuel Fettner (AUT)
50. Markus Eisenbichler (GER)
1. Andreas Wellinger (GER)
1. Daniel-André Tande (NOR) 632 b.
2. Domen Prevc (SLO) 596 b.
3. Kamil Stoch (POL) 533 b.
4. Stefan Kraft (AUT) 504 b.
5. Maciej Kot (POL) 383 b.
6. Manuel Fettner (AUT) 364 b.
7. Markus Eisenbichler (GER) 361 b.
8. Michael Hayböck (AUT) 329 b.
9. Severin Freund (GER) 309 b.
10. Andreas Kofler (AUT) 252 b.
...
23. Vojtěch Štursa (CZE) 87 b.
29. Jakub Janda (CZE) 51 b.
32. Roman Koudelka (CZE) 39 b.
36. Lukáš Hlava (CZE) 26 b.
52. Tomáš Vančura (CZE) 2 b.
1. Daniel-André Tande (NOR) 710,3 bodů
2. Kamil Stoch (POL) 708,6 b.
3. Stefan Kraft (AUT) 693,7 b.
4. Piotr Żyła (POL) 686,7 b.
5. Manuel Fettner (AUT) 671,1 b.
6. Markus Eisenbichler (GER) 669,0 b.
7. Maciej Kot (POL) 665,5 b.
8. Stephan Leyhe (GER) 651,2 b.
9. Peter Prevc (SLO) 648,0 b.
10. Jevgenij Klimov (RUS) 647,7 b.
...
19. Jakub Janda (CZE) 612,2 b.
29. Roman Koudelka (CZE) 467,5 b.
34. Vojtěch Štursa (CZE) 375,0 b.
44. Lukáš Hlava (CZE) 219,7 b.
Tande je aktuálně v excelentní formě a zvítězil ve dvou předchozích závodech, k celkovému prvenství však bude muset přidat ještě jeden světový výkon.
Polák Stoch těží ze svých konstantních výsledků, dvakrát si doletěl pro druhé místo a jen v Innsbrucku skončil mimo stupně vítězů. Kvalifikace tento úspěšný nástupce Adama Małysze tradičně vynechává, budeme proto zvědavi na jeho představení v hlavním závodě.
Čeká nás například souboj prvních dvou mužů celkového hodnocení Světového poháru, proti sobě se totiž postaví Tande a Domen Prevc.
26. Jakub Janda (CZE)
25. William Rhoads (USA)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
24. Elias Tollinger (AUT)
28. Jernej Damjan (SLO)
23. Roman Koudelka (CZE)
29. Markus Schiffner (AUT)
22. Taku Takeuči (JPN)
30. Jarkko Määttä (FIN)
21. Dmitrij Vasiljev (RUS)
31. Richard Freitag (GER)
20. Stefan Kraft (AUT)
32. Kento Sakujama (JPN)
19. Jevgenij Klimov (RUS)
33. Cene Prevc (SLO)
18. Robert Johansson (NOR)
34. Jan Ziobro (POL)
17. Stefan Hula (POL)
35. Thomas Hofer (AUT)
16. Andreas Stjernen (NOR)
36. Halvor Egner Granerud (NOR)
15. Michael Hayböck (AUT)
37. Kevin Bickner (USA)
14. Noriaki Kasai (JPN)
38. Michael Glasder (USA)
13. Jurij Tepeš (SLO)
39. Daniel-André Tande (NOR)
12. Domen Prevc (SLO)
40. Lukáš Hlava (CZE)
11. Daiki Ito (JPN)
41. Anže Semenič (SLO)
10. Peter Prevc (SLO)
42. Jan Matura (CZE)
9. Dawid Kubacki (POL)
43. Florian Altenburger (AUT)
8. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
44. Vladimir Zografski (BUL)
7. Karl Geiger (GER)
45. Andreas Kofler (AUT)
6. Anders Fannemel (NOR)
46. Tomáš Vančura (CZE)
5. Maciej Kot (POL)
47. Philipp Aschenwald (AUT)
4. Piotr Żyła (POL)
48. Rjoju Kobajaši (JPN)
3. Stephan Leyhe (GER)
49. Kamil Stoch (POL)
2. Manuel Fettner (AUT)
50. Markus Eisenbichler (GER)
1. Andreas Wellinger (GER)
1. Jurij Tepeš (SLO) 140,6
2. Daniel-André Tande (NOR) 135,0
3. Domen Prevc (SLO) 130,0
4. Michael Hayböck (AUT) 128,7
5. Richard Freitag (GER) 126,6
----
8. Jakub Janda (CZE) 125,9 Q
18. Roman Koudelka (CZE) 109,9
20. Vojtěch Štursa (CZE) 108,4
30, Lukáš Hlava (CZE) 92,7
1. Jurij Tepeš (SLO) 140,6
2. Kamil Stoch (POL) 139,5
3. Daniel-André Tande (NOR) 135,0
4. Piotr Żyła (POL) 133,3
5. Domen Prevc (SLO) 130,0
6. Michael Hayböck (AUT) 128,7
7. Maciej Kot (POL) 127,9
8. Richard Freitag (GER) 126,6
9. Markus Schiffner (AUT) 126,5
10. Markus Eisenbichler (GER) 126,1
10. Andreas Stjernen (NOR) 126,1
12. Jakub Janda (CZE) 125,9
13. Karl Geiger (GER) 124,8
14. Noriaki Kasai (JPN) 124,5
15. Stephan Leyhe (GER) 122,4
16. Stefan Kraft (AUT) 120,3
17. Manuel Fettner (AUT) 118,9
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 118,9
17. Jernej Damfajn (SLO) 118,9
20. Jevgenij Klimov (RUS) 117,8
21. Peter Prevc (SLO) 116,8
22. Dawid Kubacki (POL) 116,4
23. Jan Ziobro (POL) 115,8
24. Stefan Hula (POL) 115,3
25. Daiki Ito (JPN) 113,5
26. Taku Takeuči (JPN) 133,3
27. Robert Johansson (NOR) 111,4
28. Elias Tollinger (AUT) 109,2
29. Jarkko Määttä (FIN) 106,9
30. Andreas Kofler (AUT) 103,1
----
32. Roman Koudelka (CZE) 109,9
33. Vojtěch Štursa (CZE) 108,4
43. Lukáš Hlava (CZE) 92,7
45. Tomáš Vančura (CZE) 88,2
46. Jan Matura (CZE) 87,3
30. Andreas Kofler (AUT)
29. Jarkko Määttä (FIN)
28. Elias Tollinger (AUT)
27. Robert Johansson (NOR)
26. Taku Takeuči (JPN)
25. Daiki Ito (JPN)
24. Stefan Hula (POL)
23. Jan Ziobro (POL)
22. Dawid Kubacki (POL)
21. Peter Prevc (SLO)
20. Jevgenij Klimov (RUS)
17. Jernej Damjan (SLO)
17. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
17. Manuel Fettner (AUT)
16. Stefan Kraft (AUT)
15. Stephan Leyhe (GER)
14. Noriaki Kasai (JPN)
13. Karl Geiger (GER)
12. Jakub Janda (CZE)
10. Andreas Stjernen (NOR)
10 Markus Eisenbichler (GER)
9. Markus Schiffner (AUT)
8. Richard Freitag (GER)
7. Maciej Kot (POL)
6. Michael Hayböck (AUT)
5. Domen Prevc (SLO)
4. Piotr Żyła (POL)
3. Daniel-André Tande (NOR)
2. Kamil Stoch (POL)
1. Jurij Tepeš (SLO)
1. Dawid Kubacki (POL) 246,0
2. Robert Johansson (NOR) 240.8
3. Daiki Ito (JPN) 240,1
4. Jan Ziobro (POL) 239,9
5. Peter Prevc (SLO) 239,5
1. Stephan Leyhe (GER) 259,9
2. Karl Geiger (GER) 259,0
3. Manuel Fettner (AUT) 255,7
4. Markus Eisenbichler (GER) 255,4
5. Noriaki Kasai (JPN) 253,6
---
8. Jakub Janda (CZE) 246,1
Rodák ze Zakopaného, jenž je zároveň dvojnásobným olympijským vítězem, tak dokázal docílit i druhého vrcholu, kterého lze v rámci skoků na lyžích dosáhnout. Devětadvacetiletý Polák si své celkové vítězství zajistil prvním místem v posledním závodě v Bischofshofenu a potvrdil svou výbornou formu.
Další aspiranti na titul, Nor Tande a Rakušan Kraft dnešní závod nezvládli především po psycické stránce a končí až ve třetí desítce. Polák je tak suverénním vítězem Turné a po dvou druhých a jednom čtvrtém místě si připsal konečně také vítězství.
Polskou dominanci potvrzuje celkové druhé místo Piotra Żyły, který vytěžil z chyb Tandeho a Krafta a posunul se pořadím vzhůru. Dnes se jen potvrdilo pravidlo, které říká, že když se dva perou, třetí se směje. Pro rodáka z Těšína je to samozřejmě také životní úspěch.
Jakub Janda na Turné rozhodně nezklamal a s přehledem skončil jako nejlepší z Čechů. V celkovém pořadí mu patří šestnáctá příčka, Roman Koudelka si doletěl pro třicáté místo.
1. Kamil Stoch (POL) 289,2
2. Michael Hayböck (AUT) 283,3
3. Piotr Żyła (POL) 275,8
4. Domen Prevc (SLO) 275,2
5. Maciej Kot (POL) 268,8
6. Richard Freitag (GER) 267,4
7. Jurij Tepeš (SLO) 261,6
8. Stephan Leyhe (GER) 259,9
9. Karl Geiger (GER) 259,0
10. Andreas Stjernen (NOR) 258,7
11. Markus Schiffner (AUT) 258,4
12. Manuel Fettner (AUT) 255,7
13. Markus Eisenbichler (GER) 255,4
14. Noriaki Kasai (JPN) 253,6
15. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 251,6
16. Jevgenij Klimov (RUS) 246,4
17. Jakub Janda (CZE) 246,1
18. Dawid Kubacki (POL) 246,0
19. Jernej Damjan (SLO) 243,5
20. Robert Johansson (NOR) 240,8
21. Daiki Ito (JPN) 240,1
22. Jan Ziobro (POL) 239,9
23. Peter Prevc (SLO) 239,5
24. Stefan Hula (POL) 236,6
25. Stefan Kraft (AUT) 232,8
26. Daniel-André Tande (NOR) 231,5
27. Andreas Kofler (AUT) 230,6
28. Taku Takeuči (JPN) 228,3
29. Elias Tollinger (AUT) 225,7
30. Jarkko Määttä (FIN) 220,4
1. Kamil Stoch (POL) 997,8
2. Piotr Żyła (POL) 962,5
3. Daniel-André Tande (NOR) 941,8
4. Maciej Kot (POL) 934,3
5. Manuel Fettner (AUT) 926,8
6. Stefan Kraft (AUT) 926,5
7. Markus Eisenbichler (GER) 924,4
8. Stephan Leyhe (GER) 911,1
9. Domen Prevc (SLO) 908,8
10. Andreas Stjernen (NOR) 900,3
----
16. Jakub Janda (CZE) 858,3
30. Roman Koudelka (CZE) 577,4
38. Vojtěch Štursa (CZE) 483,4
42. Lukáš Hlava (CZE) 312,4
62. Tomáš Vančura (CZE) 88,2
63. Jan Matura (CZE) 87,3 (19:06:47)