Novokuzneck – Jaroslavľ 1:2 (kon.) | Novosibirsk – D. Moskva 2:5 (kon.) | Omsk – Viťaz 3:2 (kon.)
Togliatti – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:2 (0:1 po s.n.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Helsinki – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Záhreb – Chabarovsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Red Star Kunlun sk 1:2 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Kunlun
Štvrtok 05.01.2017, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Videorozhodca gól uznal a Kunlun víťazí v Bratislave gólom v predĺžení z presilovej hry. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Martin Bakoš, v tíme domácich Justin Pogge. Slovan si do tabuľky zapíše len jeden bod a mne príde sa s vami už len rozlúčiť, v nedeľu hostíme Admiral Vladivostok. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak. (21:49:32)

64:28 Tuukka Mäntylä - 1:2

64:28
    Kunlun dal gól!
    Kunlun zakombinoval s pukom v pásme a strelou z vrcholov kruhov sa prezentoval TUUKKA MÄNTYLÄ, ktorý prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Chad Rau a Jonas Enlund. Celú situáciu ešte posúdil videorozhodca zápasu.

64:13
    Mäntylä pálil z vrcholov kruhov, Pogge v rozkľaku puk pravý betónom poslal do rohu klziska.

63:49
    Enlund strelou z pravého kruhu puk poslal len na ochranné sklo.

63:07
    Mäntylä vystrelil od modrej z jej stredu, Pogge puk efektne zatočil do svojej lapačky.

63:01
    Surový za hákovanie putuje na trestnú, presilovka pre Kunlun.

63:01
    Mäntylä sa uvoľnil medzi kruhmi a zakončil po ľade, puk minul tesne bránku domácich, no Mäntylä bol hákovaný a presilovka pre hostí.

62:02
    Nedorost spoza kruhov vystrelil švihom, Karhunen puk cez vyrážačku usmernil na ochranné sklo.

60:58
    Taffe poslal puk pred bránku a zakončiť musel Cheechoo, Karhunen puk poslal za svoju bránku a domácim sa radovať nedovolil.

60:34
    Domáci v plnom počte a Pogge hasil situáciu v bránkovisku, keď sa ho z ostrého uhla snažil prekonať Collins a následne v dorážke aj Enlund.

60:20
    Enlund vystrelil z pravého kruhu, puk skončil na ochrannom skle a následne na sieti, domáci sa dožadujú vylúčenia hráča hostí, je to márne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Kunlun bol v tretej tretine aktívnejším tímom a zápas poslal zaslúžene do predĺženia. Slovan hral v závere tretiny v oslabení a ubránil sa tlaku hostí a len vďaka výborným zákrokom Poggea sa skóre nemenilo. Pomer striel medzi žrde 7:16.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Enormný tlak hostí, puk mal na teč na medzikruží k dispozícii Ponikarovskij, Pogge puk vyrazil vľavo a vzápätí zlikvidoval aj dorážku Jalasvaaru.

58:46
    Slovan vyhodil puk von z pásma a získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.

58:34
    Starosta dostal dve minúty za seknutie, pred Poggeom sa bude zrejme topiť ľad.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 30. Cheechoo (Taffe, M. Hlinka) – 52. Marcinko (Bakoš, Järvinen), 65. Mäntylä (Rau, Enlund)

HC Slovan Bratislava: Pogge (Pavlas) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Ďaloga, Bačík, Pätoprstý – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Vopelka – Musatov, Surový, Chipchura – Skalický, Šťastný, Lušňák
    Kunlun: Karhunen (Kuzmin) – Mäntylä, Jalasvaara (C), Viklund, Järvinen, Pereťagin, Bellemore – Rau (A), Collins, Poniakrovskij – Fleury, Marcinko, Bakoš (A) – O. Jašin, Sallinen, Enlund – J. Aľševskij, Pereskokov, Yuen

Rozhodca: Vasiliev, Oskirko – Kučava, Novikov

Diváci: 10.055