Hradec Králové – Team Canada 1:5 (kon.) | Davos – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Team Canada
cz Štvrtok 29.12.2016, 15:05 • Davos • Spengler Cup • Štvrťfinále
    Gratulace k výhře.

V tomto čtvrtfinálovém zápase Hradec Králové nestačil na svého soupeře, a tak se se Spengler Cupem loučí. Rozhodně nezklamal, naopak porazil silného soupeře, poradil si s ekatěrinburgem. (17:25:56)

Nejlepší hráči zápas
    Mountfield: Jaroslav Bednář
    Team Canada: Zachary Fucale

Celkem čtyřikrát byl Hradec Králové vyloučený v první třetině. První a čtvrtou přesilovou hru dokázal tým Kanady proměnit. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil Andrew Ebbett. V čase 19:41 vedení svého týmu navýšil povedenou ránou od modré Maxim Noreau.

Ve 34. minutě se hosté dostali do vedení o tři branky, po pěkné kombinaci se prosadil Brandon Gormley. Dlouhou dobu se Hradec Králové snažil snížit. To se mu podařilo v přesilové hře, postaral se o to povedenou střelou zkušený Jaroslav Bednář. Po čtyřiceti minutách vedl tým Kanady 3:1.

Z kraje třetí třetiny přidali hokejisté ještě dvě branky. Prosadili se Mason Raymond a Francis Paré. Střelecky aktivnější Kanada vyhrála 5:1.

59:40
    Kanada se dostala do brejku dva na jednoho, ale finální pas postrádal přesnost.

59:00
    Poslední minuta hry zbývá do konce zápasu.

58:36
    Vyloučení v týmu Team Canada (Mason Raymond – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

58:18
    Ozývají se trumpetisté, kotouč pod kontrolou má český tým. Martin Štajnoch se dostal do postavení mimo hru.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry.

57:42
    Mountfield dohrává zápas se ctí, snaží se přidat další branku, sledujeme rychlý hokej. Diváci se baví, obíhá mexická vlna.

56:50
    Rudolf Červený to zkoušel v oslabení, ale nedostal se do výraznější střelecké pozice.

56:39
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Aleš Pavlas – 2 min., nedovolené bránění).

56:35
    Jacob Micflikier se dostal do zakončení, ale byl atakovaný hráčem Hradce, a tak nedokázal vystřelit.

56:14
    V poklidném tempu se dohrává zápas, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

55:53
    Zachary Fucale kryje střelecký pokus od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:05
    Další zákrok brankáře Mountfieldu. Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Stav zápasu je rozhodnutý. Publikum si zápas užívá.

54:44
    Po výborném pasu se do brejku dostal Jaroslav Bednář. Zkušený hokejista však nedokázal prostřelit brankáře Kanady. Zachary Fucale kryje velkou šanci Hradce.

54:15
    Oslabení Hradce Králové končí, sledujeme hru pět na pět. Vhazovat se bude před brankou Ondřeje Kacetla.

53:27
    Přesilovka Kanady pokračuje dál, hosté vedou o čtyři branky a nikam se neženou. V poklidném tempu se zápas dohrává.

52:55
    Velmi dobře poslal Blaž Gregorc puk přes všechny čáry, Hradec tak může v poklidu vystřídat.

52:13
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Andris Džerinš – 2 min., držení protihráče).

51:45
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Kanady. Osm minut zbývá do konce třetí třetiny.

51:12
    Mason Raymond kombinuje se svými spoluhráči, snaží se probojovat do střelecké pozice, Hradec se musí bránit tlaku soupeře.

50:22
    Aleš Pavlas dobře zapracoval před svou brankou, hledal spoluhráče připraveného jít do brejku, ale pas byl nepřesný.

49:52
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střeleckých šancí, v poklidném tempu se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

49:09

47:57
    Přesilovou hru má k dispozici nový Hradec. Ten se ale nemůže rychle dostat do útočného pásma a vteřinky z přesilovky ubíhají hodně rychle.

47:09
    Vyloučení v týmu Team Canada (Jacob Micflikier – 2 min., držení protihráče).

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Kanada přidala dva rychlé góly, a tak vede o dva čtyři branky. Českému celku se nyní nedaří se stabilněji dostat do útočného pásma.

46:45

46:24
    Nyní se dostali Tým Kanady, již v přesilové hře, do střelecké pozice, Marc-Antoine Pouliot nezakončil přesně.

45:26

45:07
    Hradecký tým podporují v hledišti také trumpetisté, kteří pomáhají vytvářet atmosféru tohoto zápasu. Je příjemné z hlediště slyšet další hudební nástroje kromě bubnů.

44:47
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, následovat pak bude přesilovka Kanady.

44:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Blaž Gregorc – 2 min., podražení).

44:14
    Jake Newton se dostal do dobré pozice, ale neuspěl. Ještě předtím trefil střelou od modré čáry brankovou konstrukci.

43:55
    Hradec Králové má nyní k dispozici přesilovou hru, ve které může snížit.

43:26
    Vyloučení v týmu Team Canada (Nicholas Spaling – 2 min., nedovolené bránění).
    43:01 Francis PARÉ - 1:5

43:01
    Kanada právě vstřelila branku!
    Velmi rychle přidává hostující celek další branku. Brandon Gormley vystřelil od modré čáry, puk se odrazil k FRANCISI PARÉMU, který zakončil pod horní tyčku. Ondřej Kacetl nedokázal zasáhnout. Asistence: Brandon Gormley.
    42:24 Mason RAYMOND - 1:4

42:24
    Další využitá přesilová hra a tým Kanady vede o tři branky. Po pěkné kombinaci se prosazuje MASON RAYMOND. Asistence: Mark Flood a Andrew Ebbett.

41:55
    Hostující celek se celkem snadno dostal do útočného pásma, kde kombinuje a snaží se přidat další branku.

41:18
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Stanislav Dietz – 2 min., držení protihráče).

41:09
    Kanadský tým se dostal do dobré střelecké pozice, Hradec Králové se dokázal ubránit s vypětím všech sil.

40:22
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si hostující celek přináší náskok o dva góly.

40:01

Ve 34. minutě se hosté dostali do vedení o tři branky, po pěkné kombinaci se prosadil Brandon Gormley. Dlouhou dobu se Hradec Králové snažil snížit. To se mu podařilo v přesilové hře, postaral se o to povedenou střelou zkušený Jaroslav Bednář. Po čtyřiceti minutách vede tým Kanady 3:1.

40:00

39:57
    Už se nic nestane.

39:33
    Nyní jsou aktivnější hostující hokejisté, kteří se snaží získat zpět vedení o tři branky.
    39:20 Jaroslav BEDNÁŘ - 1:3

39:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield snožuje v přesilové hře. Blaž Gregorc našel lépe postaveného JAROSLAVA BEDNÁŘE, který tvrdou střelou do horní části branky prostřelil brankáře Kanady. První gól Hradce přichází před koncem třetiny. Asistence: Blaž Gregorc.

39:16
    Team Canada hraje ve čtyřech.

39:15
    Vyloučení v týmu Team Canada (Brandon Gormley – 2 min., podražení).

39:14
    Skvěle si nyní poradil Zachary Fucale se střelou českého hráče. Gólman drží Kanadu.

39:00
    Posledních několik vteřin početní výhody.

38:32
    Jake Newton to zkoušel od modré, jeho pokus byl zblokovaný prvním kanadskýn hráčem, který před střelcem stál.

38:07
    Hradec se snaží s výsledkem něco udělat, Kanada se ale brání zkušeně, český celek to má velmi těžké.

37:27
    Hradec Králové má k dispozici přesilovou hru. Rastislav Dej se dostal ke střele z první, ale brankáře soupeře nepřekonal.

37:16
    Vyloučení v týmu Team Canada (James Sheppard – 2 min., držení hole).

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, tým Kanady navýšil své vedení.

36:32

36:30
    Ondřej Kacetl musel zasahovat proti další střele soupeře. S ránou si dokázal poradit.

36:05
    Chris DiDomenico se dostal do útoku, hledal spoluhráče, kterému by přihrál, ale pas byl nepřesný.

35:26
    Velmi dobře se Hradec brání tlaku soupeře. Kanadě se nedaří hrát aktivně v útočném pásmu. Nemůže se do něj stabilně probojovat.

34:57
    Richard Jarůšek se vrací do hry, přesilovka Kanady pokračuje, nyní ta klasická o jednoho hráče.

34:48
    Přesilová hra pět na tři v podání Kanady.

34:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Travis Ehrhardt – 2 min., držení protihráče).

34:27
    Nyní má přesilovku tým Kanady. Dostal se do útočného pásma, kde kombinuje.
    33:32 Brandon GORMLEY - 0:3

33:32
    Hosté přidávají další branku, tentokrát při hře čtyři na čtyři. Po pohledné kombinaci se k puku dostal BRANDON GORMLEY, na kterého čekala odkrytá branka Hradce Neměl problém se zakončením. Asistence: Andrew Ebbett a Mason Raymond.

33:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Na ledě je více prostoru, což by mohlo vyhovovat techničtějším hráčům.

32:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

32:10
    Rastislav Dej neuspěl a následně se do brejku se dostali dva hráči Kanady. Po výborné přihrávce zakončoval Cory Emmerton. Ondřej Kacetl předvedl výborný zákrok.

31:44

31:30
    Bedřich Köhler velmi dobře napadal za brankou soupeře, puk sice vybojoval, ale neměl komu přihrát.

31:10
    Mnoho vyložených šancí k vidění není, sledujeme rychlý bruslivý hokej.

30:47
    Roman Kukumberg hledal Jaroslava Bednáře, ale tato kombinace byla poznamenaná nepřesnou přihrávkou.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Kanada vede o dva góly a nikam se nežene.

29:30
    Aleš Pavlas se dostal do zakončení. Hráč, který v minulosti oblékal dres Ústí nad Labem, nedokázal výrazněji zakončit. Hradec se snaží s nepříznivým stavem něco udělat.

28:51
    Tým Kanady hraje velmi dobře takticky, vede o dva góly a český celek nepouští do mnoha vyložených šancí. Hradec to nemá vůbec snadné.

28:15
    Marc-Antoine Pouliot byl zcela volný před brankou, dostal rychlou přihrávku, ale nedokázal přesněji zakončit.

28:00
    Zachary Fucale znovu zasahuje, vhazovat se bude v útočném pásmu Mountfieldu.

27:52
    Rudolf Červený byl Davidem McIntyrem zasažen do obličeje. Vylučovat se ale nebude. Pokračovat bude hra pět na pět.

26:50
    Lukáš Lhoták to myslel dobře, dostal se ke dvěma střelám. První vážnější akce Hradce v této třetině. Zachary Fucale byl pozorný a nenechal se překonat.

26:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Více ze hry má tým Kanady, vede o dva góly a kontroluje dění na hrací ploše.

25:55
    Colby Genoway se dostal k další střele svého týmu, Ondřej Kacetl předvedl další povedený zákrok.

25:32
    Znovu hosté kombinují v útočném pásmu, výborně zapracoval Jaroslav Bednář, který zastavil akci Kanady.

25:00
    Blaž Gregorc se hodně zlobí, dožaduje se odpískání sekání soupeře. Rozhodčí ale zůstávají klidní, vylučovat se nebude.

24:33
    Jake Newton hledal dlouhým pasem najetého spoluhráče na útočné modré, ale přihrávka postrádala přesnost.

23:54
    Tým Kanady byl poměrně dlouho před brankou soupeře. Při hře pět na pět je Kanada momentálně lepším týmem. Český celek se musí bránit nátlakové hře soupeře.

23:30
    Colby Genoway dostal výbornou přihrávku, jeho zakončení bez přípravy dokázal Ondřej Kacetl výborně zastavit.

23:06
    Mark Flood pálil od modré čáry, jeho projektil jen o malý kousek minul branku.

22:40
    Mountfield byl v útočném pásmu, ale k přesnějšímu zakončení se probojovat nedokázal.

22:09
    Poprvé se do šance dostal Hradec, jeho akci vedl Richard Jarůšek. Sám se probojoval až před branku, ale byl tísněn, a tak nedokázal zakončit.

21:00
    Zápas pokračuje druhou třetinou, aktivněji do ní vstoupili hosté. Ti se usadili v útočném pásmu. Dostali se k jediné střele, která mířila mimo branku.

20:01

20:00
    19:41 Maxim NOREAU - 0:2

19:41
    Přesilovou hru Kanada využívá a dostává se do vedení o dva góly. Tvrdou střelou od modré čáry se prosazuje MAXIM NOREAU. Asistence: Chris DiDomenico a Brandon Gormley.

19:34
    Brandon Gormley zavezl puk do útočného pásma, a tak tým Kanady bude začít kombinovat.

19:08
    Roman Kukumberg dostal hru do útočného pásma Hradce, kde hráči ve tmavých dresech šetří cenné vteřinky.

18:52
    Závěr první třetiny odehraje český celek v oslabení.

18:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Lhoták – 2 min., hákování).

18:14
    Cory Emmerton se po nádherné akci dostal do zakončení. Jeho střelu bez přípravy dokázal se štěstím vyrazit brankář Hradce.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině a Kanada má situaci na hrací ploše zcela pod kontrolou.

17:22
    Rudolf Červený vedl akci svého týmu, finální pas byl nepřesný. Následně se do zakončení dostal znovu a tentokrát už Zachary Fucale zasahovat musel. Ramenem vytěsnil střelu nad branku.

17:05
    Shaun Heshka začal od své branky akci, ve které pokračoval jeho spoluhráče. Hra je však rychle přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:35
    Mountfield se musí bránit tlaku soupeře. Kanadský tým hraje aktivně, snaží se přidat další branku. Momentálně se ale nedostává do vyložených pozic.

15:45
    Kanadský tým je nyní střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 9:3. Jedna z devíti střel skončila za zády brankáře.

15:15
    Cory Emmerton pokračoval v pobytu v útočném pásmu. Obkroužil branku a hledal spoluhráče, jeho pas byl ovšem velmi nepřesný, a tak hraje Hradec.

14:57

14:00
    Minuta přesilové hry Kanady ještě zbývá. Zatím se český celek brání velmi dobře a soupeři nedává prostoro pro kombinaci v útočném pásmu.

13:27
    Marc-Antoine Pouliot byl volný před brankou, dostal se k němu puk a okamžitě bez váhání a přípravy zakončil. Ondřej Kacetl musel být pozorný.

12:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Travis Ehrhardt – 2 min., nedovolené bránění).

12:21
    Ve středním pásmu byla hra přerušena, vhazovat se bude v neutrální zóně.

11:54
    James Sheppard to vzal na sebe, při pokusu obejít dva obránce Hradce přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí

11:25
    Sledujeme velmi rychlý hokej, střeleckých pokusů nyní není úplně mnoho. Hosté hrají zkušeně, drží puk daleko od své branky.

10:43

10:37
    Branka Mountfieldu je posunuta, hra je přerušena.

10:01
    Roman Kukumberg osvobodil chytrým vyhozením své spoluhráče. Hradec Králové může vystřídat. Hosté musí o útočné pásmo znovu bojovat.

09:47
    Další střelecký pokus hostů byl nepřesný. Puk po střele od modré končí vysoko nad.

09:20
    Team Canada se snadno dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Ke střele z první se dostal Francis Paré, který branku trefit nedokázal.

08:43
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Bedřich Köhler – 2 min., hákování).

08:36
    Shaun Heshka přijal pas od Colby Genowaye, ale jeho rána mířila jen do středu branky, kde byl připravený brankář Ondřej Kacetl.

08:04
    Jaroslav Bednář se dostal do zajímavé pozice, získal puk od Rastislava Deje. Zkušený hráč ale nezakončil podle svých představ.

07:27
    Roman Kukumberg byl v problémech, špatně rozehrával. Se štěstím se mu ale podařilo dostat puk z obranného pásma.

07:11
    Kanadský tlak je stále aktuální, tým vedený jako hostující je úspěšnější v osobních soubojích. Když už je jednou dostal ke střele, tak z toho byl úvodní gól zápasu.

06:40
    Andrew Ebbett našel přihrávkou od mantinelu Marka Katice. Jeho pokus od modré čáry byl snadnou prací pro brankáře Hradce.

06:05
    Andris Džerinš se snaží založit rychlou akci, přihrával z obranného pásma na útočnou modrou, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by mohl pokračovat.

05:32
    Sledujeme rychlý hokej, střelecky aktivnější jsou sice domácí, ale na góly prohrávají.

05:02
    James Sheppard se dostal do další dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Český brankář zasahovat nemusel.
    04:19 Andrew EBBETT - 0:1

04:19
    Hostující celek využil přesilovou hru a vede. ANDREW EBBETT dostal od Marka Katice dobrou přihrávku, vystřelil do horní části branky a Ondřej Kacetl se nestihl přesunout dostatečně rychle. Asistence: Mark Katic a Mason Raymond.

04:00
    Mark Katic jako obránce čekal na modré čáře, ale puk se k němu nedostal.

03:40
    Hradec Králové se rychle osvobozuje, kotouč posílají obránci přes všechny čáry.

03:30
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Martin Pláněk – 2 min., držení protihráče).

02:56
    Andris Džerinš má kotouč za svou brankou, odkud rozehrává další útočnou akci. Následně se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus od modré byl zblokovaný.

02:07
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, český tým je aktivnější, snaží se co nejpřímočařeji dostat se do útočného pásma. Obrana soupeře je zatím pozorná.

01:47
    James Sheppard se dostal do zakončení, Ondřej Kacetl zasahovat nemusel. Pokud hráče Kanady mířil mimo branku.

00:59
    Jaroslav Bednář byl na malý moment volný před brankou, ale nedokázal se probojovat do zakončení. Velmi dobře k němu přistoupili obránci Kanady.

00:41
    Oba týmy střídají, na led přicházejí druhé formace.

00:08
    Jacob Micflikier nahazoval kotouč na branku domácích, jeho pokus byl nepřesný, brankář zasahovat nemusel.

00:01

Mountfield HK: Kacetl (Rybár) – Pláněk, Čáp, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Červený – Kukumberg, Bednář, Dej – Köhler, Dragoun, Jarůšek – Monnet, Lhoták, T. Knotek.

Team Canada: Fucale (MacIntyre) – Gormley, Noreau, Parlett, Morrisonn, Heshka, Flood, Katic – Micflikier, Pouliot, DiDomenico – Ebbett, Raymond, McIntyre – G. Campbell, Paré, Sheppard – Co. Genoway, Jeffrey, Spaling – Emmerton..

Mountfield Hradec Králové ve druhém zápase na letošním Spengler Cupu nastoupil proti Luganu.

Lugano vstoupilo do utkání lépe, Grégory Hofmanna vstřelil první gól zápasu. Český klub dokázal velmi rychle vyrovnat. Stačilo mu k tomu pětatřicet sekund a skóroval Jiří Šimánek. Vyrovnaný stav do konce třetiny nevydržel, v předposlední minutě se prosadil znovu Grégory Hofmanna.

V polovině zápasu přišla pravděpodobně klíčová pasáž utkání. V čase 29:23 Luca Fazzini dával gól na 3:1 pro Lugano, čtvrtou branku přidal Ryan Vesce. 4:1 pro Lugano.

Ve třetí třetině se Hradec Králové snažil zápas zdramatizovat. Nejprve mířil přesně Andris Džerinš. V čase 51:43 na rozdíl jediné branky snížil Rudolf Červený. Mountfield se v závěru pokoušel o vyrovnání, ale nepodařilo se. Lugano vyhrálo 4:3.

Mountfield Hradec Králové v prvním zápase na turnaji porazil favorita Jekatěrinburg poměrem 4:3.

Úvodní třetina nabídla dvě branky. Hned po jednatřiceti vteřinách se prosadil Dmitrij Monja. V přesilové hře dokázal český celek vyrovnat, postaral se o to Richard Jarůšek. Po dvaceti minutách tak platil stav 1:1. První třetina přinesla rychlý hokej, diváci se rozhodně nenudili.

Do druhé třetiny vstupovaly oba týmy za stavu 1:1. Hradec Králové se dokázal dostat do vedení. Buly v útočném pásmu vyhrál Jaroslav Bednář, od modré pálil Blaž Gregorc a jeho pokus skvěle tečoval Roman Kukumberg. V závěru prostředního dějství dokázal Jekatěrinburg vyrovnat. Anatolij Golyšev vyskočil z trestné lavice, skončil jeho trest, a následně dokázal zakončil pohlednou akci svého týmu střelou do odkryté branky. Obrat v zápase dokonal Avtomobilist v čase 39:43, kdy se po přihrávce Alexeje Vasilevského prosadil tvrdou ránou od modré Michal Čajkovský. Po 40 minutách tak vedl tým hrající KHL o jednu branku.

Ve třetí třetině jsme viděli aktivní hru, kterou se prezentoval Hradec Králové. Na první střelecký úspěch třetí třetiny jsme čekali do 53. minuty. Roman Kukumberg se nejlépe zorientoval před brankou a dokázal poslat kotouč do sítě. Stav zápasu byl vyrovnaný. Vypadalo to, že uvidíme prodloužení. Nastavený čas ale odmítli hokejisté Hradce v přesilové hře. V čase 55:56 se po krásné přesilovkové kombinaci prosadil střelou do odkryté branky Richard Jarůšek. K velké radosti českých fanoušků vyhrává Hradec tento zápas 4:3. Zástupce české nejvyšší soutěže dokázal vyhrát nad účastníkem Kontinentální Hokejové Ligy.

Team Canada v úvodním zápase turnaje podlehl Dinamu Minsk 4:7. O osudu zápasu rozhodla třetí třetina, kterou Minsk zvládl bravurně a vyhrál ji 4:1. Ve druhém zápase na turnaji vyhrála Kanada nad domácím Davosem 4:3.
    Statistiky hráčů týmu Kanady.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokeje. V tomto čtvrtfinálovém zápase Spengler Cupu proti sobě nastoupí Mountfield HK a Team Canada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 40. Bednář (Gregorc) – 5. Ebbett (Katic, Raymond), 20. Noreau (DiDomenico, Gormley), 34. Gormley (Ebbett, Raymond), 43. Raymond (Flood, Ebbett), 44. Paré (Gormley)