KHL
Omsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Togliatti – Čerepovec 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 0:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:3 (4:0, 0:2, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
cz Nedeľa 25.12.2016, 12:00 • Kazachstan Arena • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Kazachstan Aréně sledovalo 5 340 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (14:33:20)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jan Kovář 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:39
    Tomáš Filippi 1+0, 4 střely, čas na ledě 11:30

Utkání je tedy u konce a tři body si do tabulky Východní konference KHL přeci jenom připisují domácí hokejisté. Ti měli výbornou první třetinu, kterou ovládli v poměru 4:0, ale nakonec měli hodně namále. Hosté totiž třemi zásahy snížili na rozdíl jediné branky a v závěru usilovali o vyrovnání. Místo něj se však v poslední vteřině prosadil Dustin Boyd, který trefil prázdnou bránu.

Střely na bránu

Barys Astana – 25 (14, 8, 3)
    Metallurg Magnitogorsk – 34 (8, 15, 11)

59:59 Dustin BOYD - 5:3

59:59
    Astana právě vstřelila branku!
    Vyhozený kotouč doklouzal až do prázdné brány hostujícího celku a je tedy definitivně rozhodnuto! Poslední gól zápasu si připisuje DUSTIN BOYD, který se dostal ke kotouči, jenž se odrazil od Puškarjova, a bekhendem touš přes celé hřiště poslal do prázdné brány. Asistence: Konstantin Puškarjov

59:56
    Mozjakin obstaral dvě tvrdé střele z vrcholu levého kruhu, ale ani jednou se mu nepodařilo propálit obětavého Puškarjova, jenž padl k zemi a schytal oba projektily.

59:32
    Astana kotouč vyvezla k červené čáře. Hostům se výrazně krátí čas na vyrovnání.

59:04
    Nyní už ale hosté rozjíždějí další akci a jsou v šesti! Powerplay Magnitogorsku.

58:37
    Domácí se po nevyužité přesilové hře usadili ve středním pásmu a pozorně brání modrou čáru. Zagidulin tak zatím nemůže opustit bránu.

58:13

57:43
    Puk už je zase u Zagidulina, ale již několik vteřin se o něj bojuje v rohu kluziště. Zdá se, že Barys přesilovou hru nevyužije.

57:09
    I v oslabení teď zahrozil Oskar Osala, který se prohnal kolem obránce, ale následně puk nedokázal propasírovat přes Poulinův beton.

56:52
    Hosté sice kotouč vyhodili přes všechny čáry, ale nyní už se hraje znovu před Zagidulinem.

56:31
    Dawes si dobře sjížděl před bránu, ale vyražené nahození od modré čáry letělo kousek od jeho hokejky.

56:13
    Velká komplikace pro Metallurg Magnitogorsk. Tommi Santala (MET) totiž při napadání povalil soupeře a dostává dvě trestné minuty za držení protihráče.

55:41
    Osamocený Puškarjov se vydal až za bránu Arťoma Zagidulina. Ke kotouči se ale hosté vůbec nedostávají.

55:01
    Ve výborné pozici byl znovu Mozjakin, ale tomu mezi kruhy kotouč ujel k brankovišti a následný tlak už Kevin Poulin dokázal ustát!

54:46
    Mozjakin se pokusil využít trochy prostoru a natáhl k prudké střele. Tečované zakončení letělo mimo bránu.

54:29
    Dvakrát teď rozehrávka podél mantinelu doputovala až na zakázané uvolnění. Následuje buly u Poulina.

53:46
    Domácím se již několik desítek vteřin daří držet soupeře daleko od své brány. Nyní navíc obránci Barysu v pohodě vyčkávají na dostřídání spoluhráčů.

53:17
    Do velké šance se naopak dostal Nigel Dawes! Domácí útočník byl sám před Zagidulinem, ale zády k brankáři nedokázal lépe zakončit.

52:46
    Nahození od modré čáry se podél mantinelu dostalo až do středního pásma. Aktivní elitní formace Magnitogorsku však zůstává na ledě.

52:22
    Až nyní puk k Poulinovi zavezl Zaripov. Hosté se usazují před bránou domácího gólmana.

51:48
    Domácí hokejisté mohli zahrozit, nicméně přihrávka ze středu hřiště šla Rymarevovi na paty. Hosté se ale nedostávají ke kotouči.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

50:58
    A znovu se domácím podařilo vyhodit puk z vlastního pásma. Hráči Metallurgu Magnitogorsk se tak vrací až k Zagidulinovi.

50:26
    Ani Mozjakinova formace si před Poulinem nedokázala vypracovat zajímavější střeleckou pozici. Kotouč se rychle dostává do neutrální zóny.

49:49
    Registrujeme pouze další nepřesné zakončení. Tentokrát se připomněl Sjomin, jenž minul střelou od pravého mantinelu.

49:13
    Magnitogorsk má pořád více ze hry, ale nyní se ne a ne dostat do pořádného tlaku. Bránící hráči Astany jsou velmi pozorní.

48:22
    Nyní sice Astana podnikla rychlý výpad ve třech hráčích, ale výsledkem bylo pouze nahození, které letělo mimo tři tyče.

48:07
    Přichází zakázané uvolnění Barysu. Kombinace domácích je již několik minut hodně neuspořádaná a plná nepřesností.

47:36
    Domácí by pro klid potřebovali aspoň jednu další branku. Od první třetiny se ale prakticky pouze brání.

47:11
    Je za námi první komerční přestávka třetí třetiny a záhy po navázání hry se ke střele dostal Osala. Rychlé zakončení však Poulin zastavil povedeným semaforem.

46:51
    Výborná střelecká pozice po Puškarjova! Domácí útočník zakončoval z mezikruží, avšak střelou do horní části brány trochu přestřelil.

46:23
    Po icingu domácích se sice znovu vhazovalo u Poulina, ale nyní už Barys dostal kotouč do středního pásma a v poklidu vystřídal.

46:04
    Nyní už sice Filippi našel dobře postaveného Budkina, avšak Poulin se bleskově přesunul a vyrazil puk do rohu kluziště!

45:57
    Na ledě je aktivní formace Tomáše Filippiho, avšak Poulin zatím nemusel přidat další zákrok.

45:16
    Magnitka se nyní dvakrát nedokázala natrvalo usadit v pásmu soupeře. Kazašský celek se nyní brání opravdu výborně.

43:59
    Kotouč se sice chvíli nacházel v blízkosti Poulinovy brány, ale defenzíva Barysu byla tentokrát připravená. Přesto mají hosté stále více ze hry.

43:34
    Po ubráněné oslabení se dopředu vydal Dustin Boyd. Zakončením zápěstím ale trefil pouze blokujícího soupeře.

43:04

42:34
    Do výborné střelecké pozice si vyjel Jan Kovář! Střelou z levého kruhu ale těsně minul.

41:53
    Hosté se sice dostali do útočného pásma, ale z kombinace nakonec nebylo žádné zakončení a domácí už puk vyhodili přes všechny čáry.

41:04
    Navíc je tady přesilová hra Magnitogorsku. Za vražení na hrazení je totiž vyloučen Kirill Paňukov (AST).
    40:30 Jevgenij TIMKIN - 4:3

40:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak to je ideální vstup do třetí části ze strany hostujícího týmu. Filippi sice prohrál vhazování, ale jeden z domácích puk poté posunul k JEVGENIJI TIMKINOVI a jeho svižná střela se zastavila až v bráně. Bez asistence.

40:25
    Hned v úvodu třetí třetiny se do útočného pásma prodrali hosté. Domácí se sice ubránili, ale puk se při jejich rozehrávce podél mantinelu vyvezl mezi diváky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:56.

Také druhá část je minulostí a tentokrát už skóre nevypadá tak jednoznačně. Hosté se totiž v první polovině třetiny dostali do přesilové hry 5 na 3 a Sergej Mozjakin ve 25. minutě snížil. Čtyřminutové vyloučení Dallmana navíc potrestal i Tomáš Filippi a od času 26:33 je tak stav utkání 4:2. Před třetí třetinou jsou tedy hosté stále ve hře o vítězství.

Barys Astana – 22 (14, 8)
    Metallurg Magnitogorsk – 23 (8, 15)

40:00

39:58
    Hodně zajímavý tah. Hosté na poslední vteřiny odvolali gólmana, avšak dělovka z hole obránce letěla mimo a puk se poté od břevna odrazil mimo dosah hráčů Magnitogorsku.

39:52
    Na Poulina letěly hned tři velmi jedovaté střely! Pokus od modré čáry se od zadního mantinelu odrazil k Antipinovi, avšak ten nadvakrát neuspěl.

39:42
    Zakázané uvolnění Barysu. V samotném závěru periody se ještě bude vhazovat poblíž Poulinovy brány.

39:25
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny. Magnitogorsk hru přenesl do pásma domácích, avšak zakončení zatím nepřichází.

38:53
    Stále se domácím daří kombinovat poblíž Zagidulinovy brány a před pár vteřinami dokonce zahrozil Puškarjov. Jeho střela se zastavila až o rameno hostujícího gólmana.

38:27
    Astana drží puk v útočném pásmu. Jeden souboj sice zaváněl faulem, ale rozhodčí zůstávají ledově klidní.

37:41
    Nepřesná rozehrávka Astany znamená ztrátu kotouče. Další akci tak rozjíždí obránci hostujícího celku.

37:04
    Nyní už ale domácí dostali hru do pásma soupeře. Ani svěřenci kouče Zankovce se ne a ne dostat do střelecké pozice.

36:27
    S blížícím se závěrem třetiny se hosté ještě snaží dostat do zakončení. Astana se urputně brání.

35:46

35:32
    Ani další nahození od modré čáry si nenašlo cestu do prostoru vymezeného třemi tyčemi. Přesilová hra Barysu bude zanedlouho minulostí.

34:57
    Až teď se ke střele prodral jeden z domácích. Byl to Corey Trivino, který pálil přes obránce, avšak svižným zakončením bránu netrefil.

34:36
    Znovu je puk až u brány domácího celku. Přesilová hra Astany je opravdu hodně neurovnaná.

34:16
    Zagidulin už sice musel předvést jeden zákrok, ale nyní se kotouč dostal až k bráně Kevina Poulina.

33:46
    Po delší době si domácí zahrají přesilovou hru. Dvě trestné minuty za podražení dostává Danis Zaripov (MET).

32:58
    Hosté se sice znovu dostali do útočného pásma, ale tentokrát se jim nepodařila finální část kombinace.

32:18
    Podruhé v utkání šel kotouč z hole jednoho z domácích až nad plexisklo. Ani tentokrát se nevylučuje.

31:38
    Jaroslav Kosov mohl snížit na rozdíl jediné branky! Po Sjominově zakončení se dostal do obrovské šance, ale jeho dorážka do odkryté brány byla zastavena blokujícími hokejisty.

30:58
    Ivanov se pokusil zastavit rozehrávku soupeře, ale kotouč si to namířil na střídačku Metallurgu. Vhazuje se ve středovém kruhu.

30:27
    Nyní už se hra přesunula do pásma Magnitogorsku, avšak jediná střela od modré čáry byla sražena dobře postaveným obráncem.

29:47
    Hosté se vrací do útočného pásma. Hráči Astany však k soupeřům výborně přistupují a nepouští je do střeleckých pozic.

28:56
    Ani další zakončení jednoho z domácích nebylo nejpřesnějšího rázu. Poulin se za nepřesným pokusem pouze ohlédl.

28:24
    Střelou z vrcholu levého kruhu to nyní zkusil Jevgenij Birjukov. Kotouč ale vůbec neletěl do prostoru brány.

28:09
    Nyní už se sice Astana dostala aspoň do středního pásma, ale následný přechod přes modrou čáru domácím nevyšel. Odpískán je ofsajd.

27:50
    Další kombinace Astany znamenala pouze zakázané uvolnění. Vhazování bude vykonáno po levé ruce domácího gólmana.

26:58
    Domácí mohli přijít s rychlou odpovědí. Boyd si výborně sjel blíže k bráně, ale kotouč z prvního doteku usměrnil pouze do boční sítě.
    26:33 Tomáš FILIPPI - 4:2

26:33
    Tak pozor! Je tady další snížení. Poulin sice skvěle zasáhl proti svižné střele Bereglazova, ale kotouč se od jeho lapačky odrazil přesně k TOMÁŠI FILIPPIMU a ten uspěl dorážkou do odkryté brány. Asistence: Alexej Bereglazov, Oskar Osala

26:26
    Zdlouhavá přesilovková kombinace už nebavila Sjomina, jenž chvíli vyčkával na levém kruhu, ale poté střelou trefil pouze Poulina.

25:59
    Viktor Antipin si skvěle sjel před bránu, avšak v blízkosti brankoviště nataženou hokejkou nedokázal zpracovat prudkou přihrávku.

25:16
    Pokračuje se ve hře a hosté navíc pokračují v tlaku. Mozjakin se dostal ke střele z levého kruhu, ale Poulinovu bránu tentokrát vůbec netrefil.

25:01
    Kučinovo vyhození teď nad střídačkou vylétlo až mezi diváky. Hostujícímu trenérovi se to sice vůbec nelíbí, ale vylučovat se po domluvě mezi sudími nebude!
    24:40 Sergej MOZJAKIN - 4:1

24:40
    Nyní už ale přichází potřebné snížení! Zaripov se tentokrát objevil v pozici nahrávajícího, poslal puk přesně před SERGEJE MOZJAKINA a ten Poulinovi nedal šanci. Tvrdá střela kousek od modré čáry letěla přesně do horní části brány. Asistence: Danis Zaripov, Chris Lee

24:23
    Zaripov dostal přihrávku před odkrytou část brány, ale rychle klouzající kotouč vůbec netrefil.

24:03
    Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a kombinují proti bránící se trojici. Poulin je zatím pozorný.

23:47
    Nepříjemnost pro domácí celek. Na lavici hanby usedá i Kevin Dallman (AST), jenž vysokou holí zasáhl Kovářovu tvář. Dokonce je z toho vyloučení na čtyři minuty.

23:19
    Mozjakin teď vymyslel parádní přihrávku z levého kruhu! Dokonale našel volného Zaripova, avšak Poulin se včas přesunul.

23:11
    Alexandr Lipin (AST) musel hasit rodící se nebezpečí. Výsledkem jsou dvě trestné minuty za krosček.

22:58
    Hráči Astany se zatím nedostávají příliš daleko od vlastní brány. Ani jejich další pokus o vyvezení puku nedošel dále než k červené čáře.

22:31
    Hosté byli vytlačeni do střední pásma, ale rychle přispěchali s dalším útokem. Poulin v pohodě zasáhl proti střele z levého kruhu.

21:56
    Na ledě je elitní formace Magnitogorsku. Mozjakin se nachází za bránou domácího gólmana, avšak zatím ne a ne najít skulinu pro přihrávku.

21:22

20:44
    Dallmanova střela od modré čáry byla zablokována a kotouč jde znovu k Poulinovi. Přesilová hra domácích bude za chvíli u konce.

20:18
    Domácí do druhé části vstupují přesilovou hrou. Záhy po buly však kotouč doputoval až do blízkosti Poulinovy brány.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:58.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je u konce a výrazně spokojenější jsou zatím domácí. Hned po úvodním buly se sice do útoku dostali hosté, avšak zničehonic jsme byli svědky přečíslení Astany a Nigel Dawes po 59 vteřinách otevřel skóre zápasu. V šesté minutě pak Nigel Dawes přidal přesilovkovou trefu, ale to nebylo vše. V čase 16:07 totiž laxní obranu soupeře potrestal i Nikita Ivanov a v poslední minutě třetiny svůj hattrick zakončil Nigel Dawes. Po první části jsou tedy hosté doslova na ručník.

Barys Astana – 14
    Metallurg Magnitogorsk – 8

20:00

19:52
    Domácí navíc pokračují v přesilové hře. Dawes se totiž trefil ještě během prvních dvou minut Chabarovova vyloučení. Dopředu se ale nyní řítí právě hosté.
    19:13 Nigel DAWES - 4:0

19:13
    Tak tohle je hodně nečekaný průběh první třetiny. I přes hodně nevýraznou přesilovou hru se domácí radují počtvrté a máme tady hattrick! NIGEL DAWES šikovně tečoval nahození od modré čáry, kotouč proletěl nad ramenem hostujícího brankáře a skončil přesně pod břevnem. Asistence: Martin St. Pierre

18:33
    Znovu je puk až u zadního mantinelu za bránou Kevina Poulina. Tato přesilová hra Astany zatím není ideální.

18:01
    Nepřesnou kombinaci Barysu ukončil až Cam Barker, který zkusil střelu od modré čáry. Zagidullin však kotouč dobře viděl a v pohodě ho schoval v náruči.

17:39
    Úvod přesilové hry zatím domácím nevychází. Už podruhé během pár vteřin byl kotouč vyhozen přes všechny čáry.

17:22
    Hodně podrážděný Jaroslav Chabarov (MET) teď za vlastní bránou dvakrát krosčekem počastoval Grence a dostává trest na 2+2 minuty!

16:07
    Třetí inkasovaná branka během šestnácti minut už Vasiliji Košečkinovi stačila. Do brány přichází Arťom Zagidulin.
    16:07 Nikita IVANOV - 3:0

16:07
    Obrana Magnitogorsku dnes vůbec nezvládá bránění soupeřových útoků. Hodně prostoru teď v rohu kluziště dostal Chudjakov, který parádní přihrávkou našel volného NIKITU IVANOVA. Domácí útočník na nic nečekal a střelou z okraje pravého kruhu se trefil přesně do horního rohu! Asistence: Maxim Chudjakov

15:30
    Teď už se ale hosté provinili zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Vasilije Košečkina.

14:57
    Dvakrát teď domácí neprošli do útočného pásma. Hosté však kotouč pouze vyhazují k obráncům Barysu, kteří zakládají další akci.

14:23
    Komerční přestávka.

13:54
    Na druhé straně se musel vytáhnout Košečkin, jenž rovněž čelil střele z prostoru mez kruhy. Levým betonem však kotouč vytěsnil.

13:20
    Do výborné střelecké pozice si nyní najel Sergej Mozjakin! Hostující kanonýr a nejproduktivnější hráč KHL však střelou z mezikruží nemířil přesně.

13:08

12:29
    Nepřesná souhra domácích znamenala vyhození kotouče až za Poulinovu bránu. Na led jdou čerstvé síly.

11:56
    Až teď se domácí opět usazují v pásmu soupeře. Dawes však zatím pouze vyčkává u levého kruhu a hledá prostor na přihrávku.

11:23
    Střela od modré čáry byla zablokována jedním z bránících hráčů Metallurgu, který puk navíc vyváží do středního pásma.

11:08
    Za vysokou hůl je vyloučen Jan Kovář (MET). Druhá přesilová hra pro Barys Astana.

10:53
    Barys nyní skvěle brání střední pásmo. Hosté jsou nyní donuceni ke kombinaci před svou bránou.

10:17
    Další neúspěšný přechod do útočného pásma v podání Magnitogorsku. Následuje opět buly v neutrální zóně.

09:29
    Po souboji ve středním pásmu se hosté dopustili ofsajdu. Vhazovat se bude poblíž střídačky Astany.

09:03
    I po nevyužité přesilové hře se hosté drží v blízkosti Poulinovy brány. Další zakončení však zatím nepřichází.

08:38

08:14
    Další akci rozjíždí Magnitogorsk až zpoza vlastní brány. Přesilová hra bude za chvíli u konce.

07:56
    Danis Zaripov si výborně vybruslil z rohu kluziště, ale těsně před forhendovým zakončením mu kotouč sjel z čepele a Poulin ho v pohodě přikryl lapačkou.

07:35
    Nyní už se domácím podařilo vyhodit kotouč do středního pásma. Na led tak může vyrazit čerstvá bránící čtveřice.

07:06
    Magnitogorsk se usadil v útočném pásmu. Oskar Osala obdržel přihrávku přes brankoviště Poulina, ale bekhendové zakončení letělo přesně doprostřed brány.

06:38
    Přesilovou hru si zahrají také hosté. Na lavici hanby usedá Alexandr Lipin (AST), který se provinil držením hole.
    05:47 Nigel DAWES - 2:0

05:47
    Hokejisté kazašského celku využívají přesilovou hru! St. Pierre sice střelou z levého kruhu neuspěl, ale zablokovaná střela se odrazila přesně před NIGELA DAWESE a ten v pohodě zakončil do odkryté poloviny brány. Asistence: Martin St. Pierre, Kevin Dallman

05:31
    Hosté se konečně dostali ke kotouči. Jaroslav Chabarov (MET) dostává dvě trestné minuty za podražení.

04:37
    V útočném pásmu hrají pro změnu domácí hokejisté. Nadějná kombinace navíc přinesla faul soupeře a bude se proto vylučovat.

03:46
    Až nyní se domácí osvobozují vyhozením kotouče do středního pásma. Magnitogorsk má zatím jednoznačně navrch, ale obrana Barysu pracuje výborně.

03:33
    Elitní formace hostujícího celku znovu nebezpečně kombinovala v útočném pásmu. Mozjakin se Poulina pokusil překvapit zakončení zpoza brány, ale domácí gólman zůstává stoprocentní.

02:54
    Na druhé straně se "Magnitka" dostala do nadějné kombinace v blízkosti Poulinovy brány. Kanadský gólman si ale zakončení Jevgenije Timkina pohlídal.

02:16
    Corey Trivino se mohl řítit do rychlého útoku, avšak nakonec jeho akce skončila ofsajdem. Ten je navíc posouzen jako úmyslný a vhazovat se bude u Poulina.

01:41
    Magnitogorsk se sice znovu okamžitě dostal do útočného pásma, avšak ani další kombinace nepřinesla nebezpečnější zakončení.
    00:59 Nigel DAWES - 1:0

00:59
    Tak to je parádní vstup do zápasu v podání domácího celku. Astana přečkala úvodní tlak soupeře a rázem přišlo smrtící přečíslení. Boyd kotouč potáhl po levé straně, poslal ho přesně k NIGELU DAWESOVI, jenž byl tísněn, ale přesto puk dostal za Košečkina. Asistence: Dustin Boyd

00:15
    Hosté se prodrali do útočného pásma. Defenzíva Astany však zapracovala na výbornou a rychle puk vrátila do neutrální zóny.

00:01

Hymny jsou za námi. Od úvodního buly zápasu nás dělí několik málo vteřin.

Hokejisté nastupují na ledovou plochu. Následovat bude ruská a kazašská státní hymna.

Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semjonov, Lipin, Savčenko, Barker, Šalapov, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes – N. Ivanov, Kučin, Chudjakov – Paňukov, St. Pierre, Rymarev – Trivino, Grenc, V. Nikulin – Belgibajev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Budkin – Jan Kovář, Mozjakin, Zaripov – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Timkin, Filippi – Dm. Kazionov, Železkov, Platonov – De. Kazionov.

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Alexandr Sojn – Alexandr Černyšjov, Nikita Šalagin.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Barys Astana

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

12.1.2015 Astana – Magnitogorsk 2:3
    26.12.2014 Magnitogorsk – Astana 7:6 sn.

METALLURG MAGNITOGORSK

Hokejisté Magnitogorsku jsou na tom oproti domácím výrazně lépe. Při stejném počtu odehraných zápasů totiž mají již 90 bodů a vyhřívají se na čele Východní konference. Metallurg má jednu z nejlepších obran v lize, avšak profituje především z kvalitní ofenzívy, která je se 139 brankami druhou nejproduktivnější v celé KHL. Venku však Magnitka vyhrála jen devět z dvaceti utkání.

BARYS ASTANA

Domácí hokejisté zatím nepředvádí zrovna vyrovnané výsledky. Po 42 zápasech však mají 59 bodů a to aktuálně stačí na osmou příčku Východní konference. Především na vlastním ledě ale Astana nehraje ideálně a dosud vyhrála jen deset z osmnácti domácích zápasů, čímž patří rozhodně k tomu horšímu. Špatné je to ze strany Barysu hlavně v obranné činnosti. Defenzíva domácích totiž pustila již 126 branek a je druhou nejhorší v konferenci.

Martin St. Pierre 26 (10+16)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 1. Dawes (Boyd), 6. Dawes (St. Pierre, Dallman), 17. N. Ivanov (Chuďakov), 20. Dawes (St. Pierre), 60. Boyd (Puškarjov) – 25. Mozjakin (Zaripov, Lee), 27. Filippi (Bereglazov, Osala), 41. Timkin

Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semjonov, Lipin, Savčenko, Barker, Šalapov, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes – N. Ivanov, Kučin, Chuďakov – Paňukov, St. Pierre, Rymarev – Trivino, Grents, V. Nikulin – Belgibajev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (17. Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Budkin – Jan Kovář, Mozjakin, Zaripov – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Timkin, Filippi – Dm. Kazionov, Železkov, Platonov – De. Kazionov.

Rozhodca: Nikolaj Akuzovskij, Alexandr Sojn – Alexandr Černyšjov, Nikita Šalagin

Diváci: 5 340