27:28 (12:13)
Čierna Hora
cz Streda 07.12.2016, 18:30Majstrovstvá Európy žien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký den vážení příznivci házené! Již dnes sehrají Češky svůj druhý zápas na evropském šampionátu ve švédském Malmö. Po úspěšném a překvapivém vstupu do turnaje, kdy svěřenkyně trenéra Bašného porazily Maďarky, je dnes čeká další těžký soupeř – Černá Hora.

Černohorky mají oproti minulým turnajům obměněný kádr, v prvním střetnutí sehrály velmi vyrovnanou partii s týmem Dánska, kterému nakonec podlehly 21:22.

Velmi zajímavá je i situace ve skupině. Dle papírových předpokladů se s Češkami příliš nepočítalo, díky své úvodní výhře však do vývoje skupiny český tým promluvil a nyní má postup na dosah ruky. Dnes mu stačí proti Černé Hoře jakkoli bodovat.

Černohorky, přezdívané Zlatými lvicemi, zažily historicky největší úspěchy v roce 2012, kdy nejprve dokráčely do finále olympijského turnaje v Londýně, aby následně v prosinci stejného roku oplatily Norkám finálovou porážku z LOH a v srbském finále EURO 2012 vybojovaly historické zlato. Od roku 2010 slavila černohorská ženská házená postup na každé EURO, navíc vždy z 1. místa v kvalifikační skupině.
    Nahlédnutí do kabiny házenkářek české reprezentace.

Česko: Satrapová, Kudláčková – Knedlíková, Ryšánková, Salčáková, Růčková, Kordovská, Hrbková, Luzumová, Crhová, Adámková, Marčíková, Stellnerová, Weisenbilderová, Malá, Jeřábková.

Černá Hora: Rajčić, Nenezić – A. Klikovac, Tošković, Jauković, Ujkić, Pavicevic, Lazović, Premovic, Malović, B. Klikovac, Ramusović, Mehmedović, Despotović, Raičević, Grbić.

Rozhodčí: Kurtgaicová, Wetterwiková.

Oba týmy již nastupují na palubovku, utkání začne za několik málo chvil.

Nyní uslyšíme hymny obou dvou týmů.

Vše je připraveno, jdeme na to!

Do haly tady v Malmö opět dorazila skupinka českých fanoušků, kteří budou české reprezentantky jistě velmi hlasitě podporovat.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    České reprezentantky začínají útočit... (0:0)
    1
    A hned z prvního útoku se čeští fanoušci mohou radovat! První úspěšnou střelkyní je Michaela Hrbková. (1:0)
    1. První útok, první střela, první gól! Michaela HRBKOVÁ - 1:0

2
    Černohorky chtěly odpovědět, ale pokus Jaukovićové skončil mimo tři tyče. (1:0)

2
    Na druhé straně hrozila Iveta Luzumová, nicméně první úspěšný zákrok si připisuje Rajčićová. (1:0)

3
    Za nedovolený zákrok dostává žlutou kartu Kamila Kordovská. (1:0)

3
    Z pravé strany hřiště střílela Ujkićová, ale ani ona nemířila přesně. (1:0)
    3. Ujkićová mířila z úhlu mimo. Češky v úvodu skvěle brání!

4
    Kamila Kordovská trefuje pouze tyčku černohorské branky! (1:0)
    5
    Andrea Klikovac vyrovnává. (1:1)

5
    Před tímto gólem však následoval faul v podání Kamily Kordovské, která dostává dvě minuty. (1:1)

6
    A Češky se prosazují i v početní nevýhodě! Jana Knedlíková skvěle zakončovala z pravé strany hřiště. (2:1)
    6. Jana Knedlíková skvělou střelou vymetla vzdálenější roh!
    6
    Andrea Klikovac se trefuje podruhé v krátkém časovém sledu a je opět srovnáno. (2:2)

7
    Pokus Markéty Jeřábkové nemířil do branky Rajčićové, v tom okamžiku jsou však české reprezentantky v plném počtu. (2:2)

8
    Skvěle teď zasáhla Satrapová. (2:2)
    8. Brankářka Satrapová hlavou vyrazila ránu Mehmedovićové!
    8
    Andrea Klikovac je dnes opravdu při chuti, nyní dává přidává další gól. (2:3)

9
    Nyní se zpětně řešila branka Knedlíkové, která nakonec nebyla uznána. (2:3)
    9
    Hrbková se prosazuje a nyní je to tedy 2:3... (2:3)
    9
    Veronika Malá však nyní srovnává stav na 3:3! (3:3)
    10
    Nyní vidíme velkou smršť branek, za Černohorky se prosazuje Jaukovićová. (3:4)
    10. Černohorky vedou. Gól vstřelila Đurđina JAUKOVIĆOVÁ.
    11
    Durdina Jauković opět pálí a opět je úspěšná. Černohorky vedou o dva góly. (3:5)

12
    Andrea Klikovac se znovu zapisuje do statistik zápasu, tentokrát je to však žlutá karta. (3:5)
    13
    Itana Grbićová zvyšuje náskok týmu z Černé Hory již o tři branky. (3:6)

13
    Hned potom dostává žlutou kartu Iveta Luzumová. (3:6)
    14
    Jenže Kamila Kordovská se teď prosadila ze středu hrací plochy a už je to opět o dva góly. (4:6)

15
    Češky měly k dispozici sedmimetrový hod, na nějž šla do branky Nenezićová a Michealu Hrbkovou vychytala. (4:6)
    15. Nenezićová senzačně vykopla sedmimetrový hod Hrbkové!
    16
    Z rychlého kontru se prosazuje Ramusovićová. (4:7)
    16
    Hrbková napravuje neproměněnou sedmičku a střílí branku. (5:7)
    18
    Češky se dostávají na rozdíl jediného gólu! Po dlouhé kombinaci vepředu nakonec zakončuje Jana Knedlíková z pravé strany hřiště a hezkým lobem překonala Rajčićovou. (6:7)

19
    Lucie Satrapová si připisuje důležitý zákrok proti střele Ramusovićové! (6:7)
    Satrapová bokem skvěle vyrazila střelu Ramusovićové z úhlu.
    19
    No a je vyrovnáno! Z rychlého brejku do sítě zakončovala Petra Růčková. (7:7)
    19. Petra RŮČKOVÁ! Češky po protiútoku srovnávají na 7:7.
    20
    Jenže tento nerozhodný nevydržel dlouho, Černá Hora opět zakončuje dobře... (7:8)
    20
    Agilní Michaela Hrbková však znovu skvěle střílí a vyrovnává stav utkání! (8:8)
    22
    Na sedmičku se nyní postavila Iveta Luzumová a ta s přehledem překonala Nenezićovou, která se opět postavila do branky. Český tým jde do vedení! (9:8)

22
    Akce Černé Hory končí střelou do břevna. (9:8)

23
    Majda Mehmedovićová se provinila faulem a dostává žlutou kartu, navíc z toho bude sedmička. (9:8)
    23
    Iveta Luzumová se ze sedmičky nemýlí ani napodruhé. (10:8)
    24
    Sedmičku diváci viděli i na druhé straně palubovky, tu za Černou Horu úspěšně proměnila Malovićová. (10:9)

25
    Lucie Satrapová si připisuje další důležitý zákrok proti střele Černohorek. (10:9)

26
    Hodně škaredě teď vypadal souboj Kordovské s Lazovićovou. Druhá jmenovaná se provinila faulem, budou to dvě minuty a sedmička. (10:9)
    26. Nepříjemná srážka mezi Kordovskou a Lazovićovou.

26
    Nicméně Iveta Luzumová teď úspěšná nebyla, tentokrát proti ní stála Rajčićova, ta si se střelou poradila. (10:9)
    27
    Přesto svěřenkyně trenéra Jana Bašného odskakují na rozdíl dvou branek, rychlý brejk proměňuje Veronika Malá. (11:9)
    27
    Itana Grbićová se teď možná trošku se štěstím prosazuje ranou o zem. (11:10)
    28
    Máme opět vyrovnáno! Rajčićová rychle rozehrála ztracenou akci českého týmu a poslala dopředu Ujkićovou, která se nemýlila. (11:11)
    28
    Češky ale dokázaly rychle odpovědět, konkrétně se o to postarala Michaela Hrbková. (12:11)
    29
    Durdina Jauković ukazuje své kvality a technickou ranou střílí branku. (12:12)

29
    Hezkou individuální akci se teď pokusila rozjet Kordovská, finální fáze přihrávky však selhala. Dopředu jdou tak znovu Černohorky... (12:12)
    29. Kordovská je hodně vidět, nyní se ji ale nepovedlo přihrát.

30
    Černá Hora si bere time-out. (12:12)
    30
    Po poločasové siréně ještě Černohorky zahrávaly standardní situaci, konkrétně Jaukovićová a ta dokázala proti početnému bloku propálit vše, co jí stálo v cestě! (12:13)
    30. Jaukovićová se nádherně trefila ze standardní situace!

30
    První poločas skončil. (12:13)
    Statistiky po velice atraktivním a vyrovnaném prvním poločase.

První poločas je za námi. Co k němu říci? Začalo se velmi defenzivně, k vidění nebyla kdovíjaká gólová smršť. Pak jsme viděli přetahovanou o vedení, nejprve si solidní náskok vypracovaly Černohorky, záhy o něj přišly a pak ten stejný scénář nastal opačně. V závěru první třicetiminutovky se do vedení dostaly hráčky Černé Hory. Co nám přinese druhé dějství?
    České házenkářky byly před dnešním zápasem skvěle naladěny.

Druhá půle začne za několik málo okamžiků.

31
    Začal druhý poločas. (12:13)
    31
    V úvodu druhé půle se prosazuje Černá Hora, konkrétně se o zásah postarala Mehmedovićová. (12:14)
    31. Majda MEHMEDOVIĆ. Černohorky vedou o dva góly.

32
    Dvě minuty za nedovolený zákrok dostává Michaela Hrbková. (12:14)
    32
    Černá Hora odskakuje na rozdíl tří branek. Na sedmičku se do české branky postavila Petra Kudláčková, která první ránu zblokovala, ale následnou dorážku Klikacové už nikoli. (12:15)
    32. Kudláčková skvěle zasáhla, Klikacová ale uspěla z dorážky.
    33
    Z pravé strany přibližně z devíti metrů se prosazuje Petra Růčková. (13:15)
    34
    Jana Knedlíková ukořistila míč na své polovině a přesprintovala celé hřiště, následně úspěšně zakončuje a Rajčićová neměla sebemenší šanci. (14:15)
    34. Jana Knedlíková krásně zakončila bleskurychlý protiútok!
    35
    Velmi aktivní Djurdina Jaukovićová to vzala na sebe a ze středu hrací plochy tvrdou ranou propálila Satrapovou. (14:16)

36
    Střela Michaely Hrbkové mířila nad. (14:16)
    37
    Velmi pohlednou a efektivní kombinaci Černohorek dotáhla do zdárného konce Suzana Lazovićová. (14:17)

38
    Jenže je tu stejný scénář jako v prvním zápase, Češkám vstup do druhého poločasu vůbec nevychází... (14:17)

39
    Hodně důležitý zákrok Mariny Rajčićové proti Janě Knedlíkové! Česká hráčka před ní byla úplně osamocená po dobré kombinaci, jenže černohorská strážkyně svatyně skvěle zasáhla! (14:17)
    39. Marina Rajčićová skvěle vychytala Janu Knedlíkovou.

40
    Ramusovićová se provinila proti pravidlům a půjde si na dvě minuty posedět. (14:17)
    40. Ramusovićová předvedla zápasnický chvat a byla vyloučena.
    40
    Michaela Hrbková dnes opět plní roli nejpilnější střelkyně českého týmu, teď se znovu prosazuje. (15:17)
    42
    Černohorky se provinily faulem, a tak dostala příležitost Petra Růčková, která proměnila sedmimetrový hod s velkým přehledem. (16:17)
    42. Petra Růčková skvěle proměnila sedmimetrový hod.
    42
    Ovšem tento stav nevydržel příliš dlouho. Djurdina Jaukovićová to vzala na sebe a nemýlila se. (16:18)
    43
    Češky však drží krok, což je důležité. Tentokrát síť za zády Rajčićové rozvlnila Markéta Jeřábková. (17:18)
    43
    Gól střídá gól. Mehmedovićová úspěšně střílí z levé strany. (17:19)
    44
    A další branka! Jana Knedlíková překonává černohorskou brankářku... (18:19)
    45
    Hodně aktivní Jaukovićová přesně do branky míří i tentokrát... (18:20)

45
    Mehmedovićová dostává dvě minuty za nedovolený zákrok. (18:20)

45
    Do branky jde místo Satrapové Petra Kudláčková. (18:20)
    45. Reakce trenéra Černé Hory po skvělém zákroku Kudláčkové.

45
    Velkou šanci měla Markéta Jeřábková, ale branku vstřelit nedokázala. (18:20)
    47
    Markéta Jeřábková se však už v tuto chvíli trefuje a je to zase o gól... (19:20)

48
    Jaukovićová míří tvrdou ranou pouze do tyče! (19:20)

48
    Weisenbilderová zastavila útok Černohorek pouze za cenu faulu. Bude to sedmička dvě minuty. (19:20)
    48
    Djurdina Malovićová sedmičku s klidem proměňuje. (19:21)
    49
    Krásnou ranou o břevno, která skončila gólem, se teď prezentovala Markéta Jeřábková! (20:21)
    49. Jeřábková nádhernou střelou dostala Češky na dostřel!

50
    Oddechový čas pro tým Černé Hory. (20:21)
    50
    Černá Hora si bere dvougólový náskok zpět, Jelena Despotovićová proměňuje ze středu hřiště. (20:22)
    51
    Iveta Luzumová krásně uvolnila Markétu Jeřábkovou, ta opět snižuje! Tohle bude ještě zajímavý konec zápasu. (21:22)
    51. Markéta Jeřábková se jako lvice uvolnila a skórovala!
    52
    Nicméně podobně hezkou akcí se prezentovaly i Černohorky, na konci této kombinace stála Ramusovićová. (21:23)
    52
    Krása střídá nádheru! Další povedená akce, tentokrát se jí prezentovaly Češky a je to zase o jediný gól... (22:23)

52
    Perfektní zákrok Kudláčkové znamená, že Češky mohou zaútočit! (22:23)
    53
    No vida! Je vyrovnáno! Petra Růčková si sedmičkou poradila velmi dobře. (23:23)
    53
    Majda Mehmedovićová ale odpovídá gólem do sítě Češek. (23:24)
    53
    Vedení Černohorek tu není na dlouho. Z brejku vyrovnává Iveta Luzumová. Navíc si Češky zahrají přesilovku. (24:24)
    53. Iveta LUZUMOVÁ! Stav utkání je znovu vyrovnaný.

53
    Andrea Klikovacová dostává dvě minuty. (24:24)
    54
    Ramusovićová i v oslabení dokázala proměnit svojí příležitost. (24:25)
    55
    Tak tohle je velká škoda, Mehmedovićová vystihla záměr Češek, ukořistila balón a posílá míč do prázdné branky z poloviny hřiště, neboť Kudláčková byla akorát na cestě na střídačku. (24:26)

55
    Ema Ramusovićová se teď provinila nepěkným faulem, půjde za to mimo hřiště na dvě minuty. (24:26)
    55. Jedna z našich hráček utrpěla hodně nepříjemný střet.

55
    Time-out pro tým České republiky. (24:26)
    56
    Sedmimetrový hod trochu se štěstím střelou o tyč proměňuje Petra Růčková. Už je to zase o gól. (25:26)
    56
    Černohorky opět dokázaly přehrát Češky a Mehmedovićová střílí gól. (25:27)
    57
    Ze své oblíbené strany se prosazuje Jana Knedlíková. (26:27)

57
    Tak tohle je obrovská škoda! Češky mohly vyrovnat, ale z bezprostřední blízkosti se nadvakrát nedokázala prosadit jak Hrbková, tak Knedlíková! Rajčićová si teď připsala hodně důležité zákorky! (26:27)
    57. Rajčićová k naší nelibosti předvedla dva spektakulární zákroky!
    58
    Nedáš – dostaneš. Mehmedovićová je v posledních minutách hodně při chuti, teď opět pohledným lobem skóruje. (26:28)

58
    Djurdina Jaukovićová dostává dvě minuty za faul. (26:28)

59
    Rajčićová teď drží akcie černohorského celku nad vodou! Dokázala totiž pochytat smršť českých střel, nejnebezpečnější byla asi ta v podání Michaely Hrbkové. (26:28)
    59. A znovu Rajčicová, která je nejen v závěru fantastická.

59
    Buď teď nebo nikdy. Dvojnásobná početní výhoda. Sara Premovic jde na dvě minuty. (26:28)
    59
    Skvěle! Veronika Malá dostala míč na levé straně palubovky a dává gól! (27:28)

60
    Černohorky takticky drží míč na útočné polovině... (27:28)

60
    Skvělý zákrok Kudláčkové a time-out Česka! (27:28)

60
    Do konce zbývá třináct vteřin, u míče bude český tým! (27:28)

60
    Střela Hrbkové byla zblokována a tohle už Černohorky zvládnou... (27:28)
    60. Rajčicóvá svým zákrokem stylově ukončila utkání.

Konec zápasu. (27:28)

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Djurdina Jaukovićová.
    Obrovská radost Černohorek po vydřené výhře nad Českem, jehož hráčky mohou odcházet s hlavou nahoře!

Je za námi další utkání skupiny C. V něm se střetla Česká republika s týmem Černé Hory.

Černohorky potvrdily to, že často vyhrávají tím nejtěsnějším možným rozdílem. Reprezentantky Česka však v zápase předváděly velmi důstojný výkon, v závěru zápasu dokonce sahaly po vyrovnání, avšak českému týmu stále chybí zkušenosti na tak velkých turnajích a závěr zápasu zvládla lépe Černá Hora. O postupujících se tak bude rozhodovat až v pátek.

Další utkání sehrají svěřenkyně trenéra Jana Bašného v pátek proti Dánsku od 20:45 hodin.

To je ode mne vše, přeji příjemný večer ze Švédska. (20:13:08)