27:28 (12:13)
Čierna Hora
cz Streda 07.12.2016, 18:30Majstrovstvá Európy žien

To je ode mne vše, přeji příjemný večer ze Švédska. (20:13:08)

Další utkání sehrají svěřenkyně trenéra Jana Bašného v pátek proti Dánsku od 20:45 hodin.

Je za námi další utkání skupiny C. V něm se střetla Česká republika s týmem Černé Hory.

Černohorky potvrdily to, že často vyhrávají tím nejtěsnějším možným rozdílem. Reprezentantky Česka však v zápase předváděly velmi důstojný výkon, v závěru zápasu dokonce sahaly po vyrovnání, avšak českému týmu stále chybí zkušenosti na tak velkých turnajích a závěr zápasu zvládla lépe Černá Hora. O postupujících se tak bude rozhodovat až v pátek.
    Obrovská radost Černohorek po vydřené výhře nad Českem, jehož hráčky mohou odcházet s hlavou nahoře!

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Djurdina Jaukovićová.

Konec zápasu. (27:28)
    60. Rajčicóvá svým zákrokem stylově ukončila utkání.

60
    Střela Hrbkové byla zblokována a tohle už Černohorky zvládnou... (27:28)

60
    Do konce zbývá třináct vteřin, u míče bude český tým! (27:28)

60
    Skvělý zákrok Kudláčkové a time-out Česka! (27:28)

60
    Černohorky takticky drží míč na útočné polovině... (27:28)
    59
    Skvěle! Veronika Malá dostala míč na levé straně palubovky a dává gól! (27:28)

59
    Buď teď nebo nikdy. Dvojnásobná početní výhoda. Sara Premovic jde na dvě minuty. (26:28)
    59. A znovu Rajčicová, která je nejen v závěru fantastická.

59
    Rajčićová teď drží akcie černohorského celku nad vodou! Dokázala totiž pochytat smršť českých střel, nejnebezpečnější byla asi ta v podání Michaely Hrbkové. (26:28)

58
    Djurdina Jaukovićová dostává dvě minuty za faul. (26:28)
    58
    Nedáš – dostaneš. Mehmedovićová je v posledních minutách hodně při chuti, teď opět pohledným lobem skóruje. (26:28)
    57. Rajčićová k naší nelibosti předvedla dva spektakulární zákroky!

57
    Tak tohle je obrovská škoda! Češky mohly vyrovnat, ale z bezprostřední blízkosti se nadvakrát nedokázala prosadit jak Hrbková, tak Knedlíková! Rajčićová si teď připsala hodně důležité zákorky! (26:27)
    57
    Ze své oblíbené strany se prosazuje Jana Knedlíková. (26:27)
    56
    Černohorky opět dokázaly přehrát Češky a Mehmedovićová střílí gól. (25:27)
    56
    Sedmimetrový hod trochu se štěstím střelou o tyč proměňuje Petra Růčková. Už je to zase o gól. (25:26)

55
    Time-out pro tým České republiky. (24:26)
    55. Jedna z našich hráček utrpěla hodně nepříjemný střet.

55
    Ema Ramusovićová se teď provinila nepěkným faulem, půjde za to mimo hřiště na dvě minuty. (24:26)
    55
    Tak tohle je velká škoda, Mehmedovićová vystihla záměr Češek, ukořistila balón a posílá míč do prázdné branky z poloviny hřiště, neboť Kudláčková byla akorát na cestě na střídačku. (24:26)
    54
    Ramusovićová i v oslabení dokázala proměnit svojí příležitost. (24:25)

53
    Andrea Klikovacová dostává dvě minuty. (24:24)
    53. Iveta LUZUMOVÁ! Stav utkání je znovu vyrovnaný.
    53
    Vedení Černohorek tu není na dlouho. Z brejku vyrovnává Iveta Luzumová. Navíc si Češky zahrají přesilovku. (24:24)
    53
    Majda Mehmedovićová ale odpovídá gólem do sítě Češek. (23:24)
    53
    No vida! Je vyrovnáno! Petra Růčková si sedmičkou poradila velmi dobře. (23:23)

52
    Perfektní zákrok Kudláčkové znamená, že Češky mohou zaútočit! (22:23)
    52
    Krása střídá nádheru! Další povedená akce, tentokrát se jí prezentovaly Češky a je to zase o jediný gól... (22:23)
    52
    Nicméně podobně hezkou akcí se prezentovaly i Černohorky, na konci této kombinace stála Ramusovićová. (21:23)
    51. Markéta Jeřábková se jako lvice uvolnila a skórovala!
    51
    Iveta Luzumová krásně uvolnila Markétu Jeřábkovou, ta opět snižuje! Tohle bude ještě zajímavý konec zápasu. (21:22)
    50
    Černá Hora si bere dvougólový náskok zpět, Jelena Despotovićová proměňuje ze středu hřiště. (20:22)

50
    Oddechový čas pro tým Černé Hory. (20:21)
    49. Jeřábková nádhernou střelou dostala Češky na dostřel!
    49
    Krásnou ranou o břevno, která skončila gólem, se teď prezentovala Markéta Jeřábková! (20:21)
    48
    Djurdina Malovićová sedmičku s klidem proměňuje. (19:21)

48
    Weisenbilderová zastavila útok Černohorek pouze za cenu faulu. Bude to sedmička dvě minuty. (19:20)

48
    Jaukovićová míří tvrdou ranou pouze do tyče! (19:20)
    47
    Markéta Jeřábková se však už v tuto chvíli trefuje a je to zase o gól... (19:20)

45
    Velkou šanci měla Markéta Jeřábková, ale branku vstřelit nedokázala. (18:20)
    45. Reakce trenéra Černé Hory po skvělém zákroku Kudláčkové.

45
    Do branky jde místo Satrapové Petra Kudláčková. (18:20)

45
    Mehmedovićová dostává dvě minuty za nedovolený zákrok. (18:20)
    45
    Hodně aktivní Jaukovićová přesně do branky míří i tentokrát... (18:20)
    44
    A další branka! Jana Knedlíková překonává černohorskou brankářku... (18:19)
    43
    Gól střídá gól. Mehmedovićová úspěšně střílí z levé strany. (17:19)
    43
    Češky však drží krok, což je důležité. Tentokrát síť za zády Rajčićové rozvlnila Markéta Jeřábková. (17:18)
    42
    Ovšem tento stav nevydržel příliš dlouho. Djurdina Jaukovićová to vzala na sebe a nemýlila se. (16:18)
    42. Petra Růčková skvěle proměnila sedmimetrový hod.
    42
    Černohorky se provinily faulem, a tak dostala příležitost Petra Růčková, která proměnila sedmimetrový hod s velkým přehledem. (16:17)
    40
    Michaela Hrbková dnes opět plní roli nejpilnější střelkyně českého týmu, teď se znovu prosazuje. (15:17)
    40. Ramusovićová předvedla zápasnický chvat a byla vyloučena.

40
    Ramusovićová se provinila proti pravidlům a půjde si na dvě minuty posedět. (14:17)
    39. Marina Rajčićová skvěle vychytala Janu Knedlíkovou.

39
    Hodně důležitý zákrok Mariny Rajčićové proti Janě Knedlíkové! Česká hráčka před ní byla úplně osamocená po dobré kombinaci, jenže černohorská strážkyně svatyně skvěle zasáhla! (14:17)

38
    Jenže je tu stejný scénář jako v prvním zápase, Češkám vstup do druhého poločasu vůbec nevychází... (14:17)
    37
    Velmi pohlednou a efektivní kombinaci Černohorek dotáhla do zdárného konce Suzana Lazovićová. (14:17)

36
    Střela Michaely Hrbkové mířila nad. (14:16)
    35
    Velmi aktivní Djurdina Jaukovićová to vzala na sebe a ze středu hrací plochy tvrdou ranou propálila Satrapovou. (14:16)
    34. Jana Knedlíková krásně zakončila bleskurychlý protiútok!
    34
    Jana Knedlíková ukořistila míč na své polovině a přesprintovala celé hřiště, následně úspěšně zakončuje a Rajčićová neměla sebemenší šanci. (14:15)
    33
    Z pravé strany přibližně z devíti metrů se prosazuje Petra Růčková. (13:15)
    32. Kudláčková skvěle zasáhla, Klikacová ale uspěla z dorážky.
    32
    Černá Hora odskakuje na rozdíl tří branek. Na sedmičku se do české branky postavila Petra Kudláčková, která první ránu zblokovala, ale následnou dorážku Klikacové už nikoli. (12:15)

32
    Dvě minuty za nedovolený zákrok dostává Michaela Hrbková. (12:14)
    31. Majda MEHMEDOVIĆ. Černohorky vedou o dva góly.
    31
    V úvodu druhé půle se prosazuje Černá Hora, konkrétně se o zásah postarala Mehmedovićová. (12:14)

31
    Začal druhý poločas. (12:13)

Druhá půle začne za několik málo okamžiků.
    České házenkářky byly před dnešním zápasem skvěle naladěny.

První poločas je za námi. Co k němu říci? Začalo se velmi defenzivně, k vidění nebyla kdovíjaká gólová smršť. Pak jsme viděli přetahovanou o vedení, nejprve si solidní náskok vypracovaly Černohorky, záhy o něj přišly a pak ten stejný scénář nastal opačně. V závěru první třicetiminutovky se do vedení dostaly hráčky Černé Hory. Co nám přinese druhé dějství?
    Statistiky po velice atraktivním a vyrovnaném prvním poločase.

30
    První poločas skončil. (12:13)
    30. Jaukovićová se nádherně trefila ze standardní situace!
    30
    Po poločasové siréně ještě Černohorky zahrávaly standardní situaci, konkrétně Jaukovićová a ta dokázala proti početnému bloku propálit vše, co jí stálo v cestě! (12:13)

30
    Černá Hora si bere time-out. (12:12)
    29. Kordovská je hodně vidět, nyní se ji ale nepovedlo přihrát.

29
    Hezkou individuální akci se teď pokusila rozjet Kordovská, finální fáze přihrávky však selhala. Dopředu jdou tak znovu Černohorky... (12:12)
    29
    Durdina Jauković ukazuje své kvality a technickou ranou střílí branku. (12:12)
    28
    Češky ale dokázaly rychle odpovědět, konkrétně se o to postarala Michaela Hrbková. (12:11)
    28
    Máme opět vyrovnáno! Rajčićová rychle rozehrála ztracenou akci českého týmu a poslala dopředu Ujkićovou, která se nemýlila. (11:11)
    27
    Itana Grbićová se teď možná trošku se štěstím prosazuje ranou o zem. (11:10)
    27
    Přesto svěřenkyně trenéra Jana Bašného odskakují na rozdíl dvou branek, rychlý brejk proměňuje Veronika Malá. (11:9)

26
    Nicméně Iveta Luzumová teď úspěšná nebyla, tentokrát proti ní stála Rajčićova, ta si se střelou poradila. (10:9)
    26. Nepříjemná srážka mezi Kordovskou a Lazovićovou.

26
    Hodně škaredě teď vypadal souboj Kordovské s Lazovićovou. Druhá jmenovaná se provinila faulem, budou to dvě minuty a sedmička. (10:9)

25
    Lucie Satrapová si připisuje další důležitý zákrok proti střele Černohorek. (10:9)
    24
    Sedmičku diváci viděli i na druhé straně palubovky, tu za Černou Horu úspěšně proměnila Malovićová. (10:9)
    23
    Iveta Luzumová se ze sedmičky nemýlí ani napodruhé. (10:8)

23
    Majda Mehmedovićová se provinila faulem a dostává žlutou kartu, navíc z toho bude sedmička. (9:8)

22
    Akce Černé Hory končí střelou do břevna. (9:8)
    22
    Na sedmičku se nyní postavila Iveta Luzumová a ta s přehledem překonala Nenezićovou, která se opět postavila do branky. Český tým jde do vedení! (9:8)
    20
    Agilní Michaela Hrbková však znovu skvěle střílí a vyrovnává stav utkání! (8:8)
    20
    Jenže tento nerozhodný nevydržel dlouho, Černá Hora opět zakončuje dobře... (7:8)
    19. Petra RŮČKOVÁ! Češky po protiútoku srovnávají na 7:7.
    19
    No a je vyrovnáno! Z rychlého brejku do sítě zakončovala Petra Růčková. (7:7)
    Satrapová bokem skvěle vyrazila střelu Ramusovićové z úhlu.

19
    Lucie Satrapová si připisuje důležitý zákrok proti střele Ramusovićové! (6:7)
    18
    Češky se dostávají na rozdíl jediného gólu! Po dlouhé kombinaci vepředu nakonec zakončuje Jana Knedlíková z pravé strany hřiště a hezkým lobem překonala Rajčićovou. (6:7)
    16
    Hrbková napravuje neproměněnou sedmičku a střílí branku. (5:7)
    16
    Z rychlého kontru se prosazuje Ramusovićová. (4:7)
    15. Nenezićová senzačně vykopla sedmimetrový hod Hrbkové!

15
    Češky měly k dispozici sedmimetrový hod, na nějž šla do branky Nenezićová a Michealu Hrbkovou vychytala. (4:6)
    14
    Jenže Kamila Kordovská se teď prosadila ze středu hrací plochy a už je to opět o dva góly. (4:6)

13
    Hned potom dostává žlutou kartu Iveta Luzumová. (3:6)
    13
    Itana Grbićová zvyšuje náskok týmu z Černé Hory již o tři branky. (3:6)

12
    Andrea Klikovac se znovu zapisuje do statistik zápasu, tentokrát je to však žlutá karta. (3:5)
    11
    Durdina Jauković opět pálí a opět je úspěšná. Černohorky vedou o dva góly. (3:5)
    10. Černohorky vedou. Gól vstřelila Đurđina JAUKOVIĆOVÁ.
    10
    Nyní vidíme velkou smršť branek, za Černohorky se prosazuje Jaukovićová. (3:4)
    9
    Veronika Malá však nyní srovnává stav na 3:3! (3:3)
    9
    Hrbková se prosazuje a nyní je to tedy 2:3... (2:3)

9
    Nyní se zpětně řešila branka Knedlíkové, která nakonec nebyla uznána. (2:3)
    8
    Andrea Klikovac je dnes opravdu při chuti, nyní dává přidává další gól. (2:3)
    8. Brankářka Satrapová hlavou vyrazila ránu Mehmedovićové!

8
    Skvěle teď zasáhla Satrapová. (2:2)

7
    Pokus Markéty Jeřábkové nemířil do branky Rajčićové, v tom okamžiku jsou však české reprezentantky v plném počtu. (2:2)
    6
    Andrea Klikovac se trefuje podruhé v krátkém časovém sledu a je opět srovnáno. (2:2)
    6. Jana Knedlíková skvělou střelou vymetla vzdálenější roh!

6
    A Češky se prosazují i v početní nevýhodě! Jana Knedlíková skvěle zakončovala z pravé strany hřiště. (2:1)

5
    Před tímto gólem však následoval faul v podání Kamily Kordovské, která dostává dvě minuty. (1:1)
    5
    Andrea Klikovac vyrovnává. (1:1)

4
    Kamila Kordovská trefuje pouze tyčku černohorské branky! (1:0)
    3. Ujkićová mířila z úhlu mimo. Češky v úvodu skvěle brání!

3
    Z pravé strany hřiště střílela Ujkićová, ale ani ona nemířila přesně. (1:0)

3
    Za nedovolený zákrok dostává žlutou kartu Kamila Kordovská. (1:0)

2
    Na druhé straně hrozila Iveta Luzumová, nicméně první úspěšný zákrok si připisuje Rajčićová. (1:0)

2
    Černohorky chtěly odpovědět, ale pokus Jaukovićové skončil mimo tři tyče. (1:0)
    1. První útok, první střela, první gól! Michaela HRBKOVÁ - 1:0
    1
    A hned z prvního útoku se čeští fanoušci mohou radovat! První úspěšnou střelkyní je Michaela Hrbková. (1:0)

1
    České reprezentantky začínají útočit... (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Do haly tady v Malmö opět dorazila skupinka českých fanoušků, kteří budou české reprezentantky jistě velmi hlasitě podporovat.

Vše je připraveno, jdeme na to!

Nyní uslyšíme hymny obou dvou týmů.

Oba týmy již nastupují na palubovku, utkání začne za několik málo chvil.

Česko: Satrapová, Kudláčková – Knedlíková, Ryšánková, Salčáková, Růčková, Kordovská, Hrbková, Luzumová, Crhová, Adámková, Marčíková, Stellnerová, Weisenbilderová, Malá, Jeřábková.

Černá Hora: Rajčić, Nenezić – A. Klikovac, Tošković, Jauković, Ujkić, Pavicevic, Lazović, Premovic, Malović, B. Klikovac, Ramusović, Mehmedović, Despotović, Raičević, Grbić.

Rozhodčí: Kurtgaicová, Wetterwiková.
    Nahlédnutí do kabiny házenkářek české reprezentace.

Černohorky, přezdívané Zlatými lvicemi, zažily historicky největší úspěchy v roce 2012, kdy nejprve dokráčely do finále olympijského turnaje v Londýně, aby následně v prosinci stejného roku oplatily Norkám finálovou porážku z LOH a v srbském finále EURO 2012 vybojovaly historické zlato. Od roku 2010 slavila černohorská ženská házená postup na každé EURO, navíc vždy z 1. místa v kvalifikační skupině.

Velmi zajímavá je i situace ve skupině. Dle papírových předpokladů se s Češkami příliš nepočítalo, díky své úvodní výhře však do vývoje skupiny český tým promluvil a nyní má postup na dosah ruky. Dnes mu stačí proti Černé Hoře jakkoli bodovat.

Černohorky mají oproti minulým turnajům obměněný kádr, v prvním střetnutí sehrály velmi vyrovnanou partii s týmem Dánska, kterému nakonec podlehly 21:22.

Hezký den vážení příznivci házené! Již dnes sehrají Češky svůj druhý zápas na evropském šampionátu ve švédském Malmö. Po úspěšném a překvapivém vstupu do turnaje, kdy svěřenkyně trenéra Bašného porazily Maďarky, je dnes čeká další těžký soupeř – Černá Hora.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.