Arouca – Ferreira 1:0 (kon.) | Benfica – Moreirense 3:0 (kon.) | Tondela – Guimarães 2:1 (kon.)
CD Tondela
2:1 (0:0)
Vitoria Guimarães
cz Nedeľa 27.11.2016, 21:15 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Primeira Liga • 11. kolo

První poločas tohoto zápasu nabídl velmi nezáživný fotbal. Naopak posledních dvacet minut to fanouškům zcela odčinilo. Hosté se dostali do vedení, domácí velmi rychle dokázali vstřelit dvě branky o skóre otočit. Výborně hrál dnes Wagner, který si připsal oba střelecké úspěchy domácích. (23:14:45)

90+5

90+4
    Sledujeme poklidný závěr zápasu. Hosté se snaží vyrovnat, domácí ovšem hrají výborně takticky.

90+3
    Žlutou kartu dostává David Texeira (Vitória SC Guimarães).

90+2
    Cláudio Ramos musel zasahovat proti tvrdé střele z velké dálky.

90+1
    David Texeira se dostal do šance, ale jeho střela končí mimo branku.

90
    Nastavovat se bude celkem pět minut.

90
    Žlutou kartu dostává Murilo (CD Tondela).

89
    Hostující Hurtado rozehrával rohový kop, následně musel brankář Tondely zasahovat.

87
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází João Aurélio, přichází David Texeira.

87
    Fanoušci Tondely jsou v sedmém nebi a prožívají minuty velké radosti. Neskutečný obrat, který předvedli domácí.
    85. WAGNER - 2:1

85
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Dámy a pánové, domácí hráči se dostávají do vedení. Kdo by to byl čekal. Murilo znovu našel výborným centrem WAGNERA, který neomylně posílá Tondelu do vedení. Znovu nesmírně důležitá práce přihrávajícího hráče.
    84. WAGNER - 1:1

84
    Murilo odvedl výbornou práci, jeho centr našel WAGNERA, který vyrovnává stav zápasu.

83
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

83
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Jhon Murillo, přichází Murilo.

82
    Hostující Hurtado se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný domácími.

79
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Miguel Cardoso, přichází José Correia.

79
    Hernâni to vymyslel dobře, centrem našel Joãoa Pedra, jehož hlavička končí mimo branku.

79
    Po vstřelené brance jsou hostující fotbalisté aktivnější, další rohový kop pro Guimarães.
    75. TIQUIŇO - 0:1

75
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Rohový kop rozehrávali hosté. Hernâni vymyslel centr, na který si naskočil nikým nehlídaný TIQUIŇO. Hostující celek se dostává do vedení.

73
    Obrázek hry napovídá tomu, že remíza oběma týmům vyhovuje.

72
    Domácí brankář Cláudio Ramos musel zasahovat po střele Hernâniho.

71
    Wagner rozehrával rohový kop domácích. Ke střele se následně dostal Erick Moreno, který branku trefit nedokázal.

68
    Nejpozitivnější na celém zápasu je atmosféra, fanoušci obou týmů celé utkání fandí.

65
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Tambe. Odcházející hráč se odnesen na nosítkách.

62
    Hernâni bude rozehrávat rohový kop hostů. Ti se však do střelecké pozice propracovat nedokázali.

61
    Žlutou kartu dostává Kaká (CD Tondela). Hodně tvrdý osobní souboj je potrestaný kartou.

58
    Na druhé straně se z ničeho nic do zakončení dostal Hernâni, ale branku trefit nedokázal.

57
    Během dvou minut měli domácí hráči k dispozici hned tři rohové kopy. Do výraznější šance se Tondela neprobojovat nedokázala.

55
    Domácí Wagner rozehrával rohový kop.

54
    Obrázek hry se proti prvnímu poločasu výrazněji nezměnil.

53
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tozé, přichází Mensah.

52
    Mamadu se probojoval do zakončení, branku však netrefil.

50
    I hosté se propracovali do zajímavé střelecké pozice, Hurtado však branku trefit nedokázal.

48
    Domácí se vrací k aktivní hře, do zakončení se dostal Erick Moreno, jehož rána ovšem končí mimo branku.

47
    Hostující Tozé se probojoval do zakončení, ale brankář Cláudio Ramos dokázal zasáhnout.

46

První poločas je pryč, mnoho fotbalové krásy jsem rozhodně neviděli. Věřme, že ve druhém poločase bude obrázek hry podstatně odlišný.

45+2

45+2
    V poklidném tempu se první poločas dohrává. Poločas, ve kterém jsme neviděli mnoho šancí a srdce fotbalového fanouška zažívá ne úplně příjemné desátky minut.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45
    Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Hurtado. Odcházející hráč je odnesen na nosítkách, neboť byl zraněný.

42
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, domácí ani hostující celek se nemůže výrazněji prosadit.

41
    David Bruno velmi obětavě zblokoval střelecký pokus jednoho z hráčů soupeře.

38
    Tiquinho se protlačil do zakončení, jeho rána končí výrazně mimo branku.

36
    Erick Moreno se dostal do zakončení, jeho projektil zblokoval Josué.

35
    Další střelecký pokus jednoho z domácích hráčů. Do zakončení se probojoval Wagner, ale ani on netrefil.

33
    Domácí Wagner rozehrával rohový kop. K míči se následně dostal Bruno Monteiro. Ten ovšem prostor vymezený třemi tyčemi netrefil.

32
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden brankář nemá mnoho práce.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí jsou opticky lepší, ale chybí jim kvalitnější hra před brankou soupeře.

28
    Na stadionu panuje velmi dobrá atmosféra, fanoušci podporují své oblíbence. Střel na branku je k vidění však velmi málo.

27
    Rúben Ferreira rozehrával volný kop, ale on ani jeho spoluhráči se do šance nedostali.

25
    Tři rohové kopy měli k dispozici domácí fotbalisté, ani po jednom se nepropracovali k výraznějšímu ohrožení branky.

23
    João Pedro dokázal zblokovat střelecký pokus domácího hráče.

23
    Do výborné střelecké pozice se dostal Jhon Murillo, brankář míč tak tak vyrazil na roh.

21
    Domácí Wagner rozehrával rohový kop, centr se mu nepovedl.

19
    Sledujeme velmi klidný zápas, na hrací ploše není k vidění mnoho zajímavých akcí. Domácí fanoušci usilovně podporují své oblíbence v cestě za vstřelením první branky.

17
    Druhý rohový kop byl zahraný podstatně lépe, do zakončení z první se dostal Bruno Monteiro. Ten branku však minul.

16
    Domácí Wagner rozehrával rohový kop. Následoval centr Bruna, ale obrana si poradila jen za cenu rohového kopu.

13
    Gaspar se poslední chvíli dokázal zastavit útočnou akci Tondely. Nechybělo mnoho a domácí by pravděpodobně otevřeli skóre.

12
    Wagner se dostal do zajímavé pozice, centroval před branku, ale výborně zapracoval hostující Pedrão, který míč dostal pryč.

11
    Hostující Tozé má k dispozici rohový kop.

9
    V předchozích dvou zápasech těchto týmů nepadly více než dvě branky. Podobně chudý duel se očekává i dnes.

7
    Tondela hraje aktivněji, ale zatím se do žádné výraznější střelecké pozice nemůže propracovat.

6
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Aktivnější jsou domácí fotbalisté.

4
    Hostující brankář nyní musel zasahovat. Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, Douglas byl pozorný.

3
    Jako první se do zakončení dostal domácí Mamadu, jeho rána končí mimo branku.

1

Zápas za malý moment začne.

CD Tondela: Cláudio Ramos – João Pica, Kaká, Miguel Cardoso, Ferreira, Jhon Murillo, Erick Moreno, David Bruno, Mamadu, Bruno Monteiro, Wagner
    Náhradníci: Janota – José Correia, Jaílson, Pité Trabulo, Rafael Amorim, Murilo, Tambe

Vitória SC Guimarães: Douglas – Pedrão, Josué, Hernâni, Tozé, Tiquinho, João Aurélio, Rúben Ferreira, João Pedro, Gaspar, Raphinha
    Náhradníci: Zungu – Mensah, Hurtado, Prince, Xande Silva, David Texeira, Bakary Bouba Saré.

Domácí hráči z posledních pěti zápasů prohráli dva. Nestačili na Tondelu. Vyhráli nad Sertanenseou a Aljustrelensem. Remíza přišla v zápase se Sportingem.

Hostující celek má z posledních pěti zápasů výbornou bilanci. Neprohrál ani jeden. Poradil si s Santa Iriou, Estorilem, Riem Ave, Nacionalem a Boavistou.

Dovolte mi, abych co nejlepší sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí CD Tondela – Vitória SC Guimarães

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Jan Prošek

Góly: 84. Wagner, 85. Wagner – 75. Tiquiňo

Karty:   61. Kaká (TND), 90. Murilo (TND) – 90+3. Texeira (GUM)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 12:9. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:12.

Vitoria Guimarães: Douglas – Pedrão, Josué, Hernâni, Tozé, Tiquinho, João Aurélio, Rúben Ferreira, João Pedro, Gaspar, Raphinha