Hradec Králové – Slavia 7:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 2:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 8:0 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.) | Pardubice – Kladno 6:3 (kon.)
Sparta Praha – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 6:5 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Vítkovice Ridera
6:5 (2:3, 2:2, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
cz Sobota 26.11.2016, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 22. kolo

Ode mne je to ale už vše, zítra se z ostravské haly těšte na přenos z Extraligy, Vítkovice od 15:30 přivítají Olomouc.
    Takže mějte hezký zbytek soboty a zase někdy napočtenou. (19:18:42)

Tenhle rozhodně zajímavý a na góly velice bohatý zápas končí nakonec vítězně pro domácí tým, který vyluštil tajenku tohoto zápasu až v nájezdech.
    První třetina přitom patříla Kometě, to když domácí kapitulovali třikrát, Vítkovice se přitom radovaly z gólu dvakrát. Kometa jednobrankový náskok držela i po čtyřiceti minutách, v poslední třetině ale domácí dokázali vyrovnat.
    Tento velice vyrovnaný zápas nakonec musely ukončit samostatné nájezdy, ve kterém byli šťastnější vítkovičtí, jediným úspěšným nájezdníkem se stal Vlastimil Malina.
    Vítkovice tedy porážejí na svém ledě brněnskou Kometu 6:5 a dva body tak zůstávají v Ostravě, mladí Komeťáci si přiváží do Brna bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.

VLASTIMIL MALINA proměňuje nájezd a díky němu Vítkovice vítězí.

3. séria
    1:0
    Vlastimil Malina (VIT) – proměnil – 1:0.

3. séria
    0:0
    Robert Havlát (KOM) – neproměnil – 0:0.

2. séria
    0:0
    Ondřej Hartmann (VIT) – neproměnil – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po úpravě ledu se uskuteční samostatné nájezdy, které už určí vítěze.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Gajarský už vystřelit nestihne.

64:37
    Zábranský chtěl rozjet rychlou protiakci, nakonec hodil zpátečku.

64:15
    Bojuje se o puk u mantinelu, Kometa jej vítězí.

64:01
    Poslední minuta prodloužení, Vítkovice tlačí Kometu v jejich obranném pásmu.

63:34
    Hartmann zaváží puk do obranného pásma Komety, nakonec střílí, Dostál ale nemá s jeho pokusem problém.

63:18
    Baláž uklidňuje hru a jde střídat.

62:56
    Baláž si najel, byl připraven střílet, ale zabránil mu v tom obránce, Kometa otáčí hru.

62:34
    Zblokovaná střela Tomana končí u spoluhráčů, Štěpánek kontroluje puk.

62:03
    Toman se dostává do obranné třetiny Komety, nahrává Balážovi, ten je ale vyhnán do středního pásma.

61:38
    Vítkovice špatně kombinují, Furch chtěl poslat puk Horkému, což se nepovedlo.

61:15
    Vítkovice přežili nejhorší – oslabení v prodloužení, teď se vhazuje ve středním pásmu.

61:06

60:50
    Tentokrát střílel Mikyska, Kardinál zakročil.

60:39
    Bomba Zábranského šla mimo.

60:25
    Kometa uzavírá Vítkovice v pásmu a kombinuje.

60:02
    Vítkovice dostaly po buly puk za Dostálovu svatyň, Kometa je už u puku.

60:01

O vítězi rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Lépe je na tom teď Kometa, která má v prodlužovaném času přesilovku.

60:00

59:34
    Kometa se ještě snaží, Havlát zavezl puk do pásma, po skrumáži se ke střele dostal jeho kolega, který minul.

59:21
    Skvělá práce Weintritta, který posílá puk k Dostálovi.

59:10
    Vítkovice hned po buly vyhazují.

59:10
    Kometa má na poslední minutu přesilovku, dokáže ji využít?

59:09
    Oddechový čas pro hosty.

59:09
    Jakub Kmošek (VIT) – 2 minuty, krosček.

59:02
    Hraje se poslední minuta zápasu a rozhodčí bude vylučovat.

58:43
    Kometa teď svírá Vítkovice, jedovka Slabého skončila mimo tři tyče.

58:27
    Z mezikruží střílel Toman, ale mimo.

58:02
    Kosina byl trošku seknut Jajcayem, u rozhodčího to prošlo.

57:41
    Blaško bojuje se dvěmi hráči Komety o puk, neúspěšně.

57:16
    Kosina teď mohl rozhodnout, jeho pokus však skončil těsně mimo!

56:40
    Horký se dostal ke kotouči v obranném pásmu Vítkovic, poslal jej na Furcha, ten vystřelil pouze do prvního hráče Vítkovic před sebou.

56:15
    Malina vyzkoušel pozornost Dostála, ten jeho pokus vyráží.

55:46
    Vítkovice zavřely Kometu v pásmu, nakonec po skrumáži dostává puk do klidu Hasoň.

55:15
    Novák se neprodral přes vítkovickou obranu, i tak jsou hosté u puku.

54:58
    Týmy střídají, Šendera má puk v moci.

54:30
    Vítkovice jsou v pásmu, tečovaná rána Weintritta končí na břevnu!

53:57
    Baláž se skvěle rozjel a zkusil vystřelit na Dostála bekhendem, ten si ale roh brány pohlídal.

53:45
    Po buly ihned pálí Gajarský, nad.

53:35
    Z otočky se dostal dokonce k dvojímu zakončení Havlát, Kardinál ale i podruhé skvěle zakročil.

53:33
    Buly u Dostála, které vítězí hosté.

53:08
    Z prostoru kruhu střílel Weintritt, jeho rána ale byla zvednuta do ochranné sítě.

52:49
    Trnka načíná novou akci Komety, projel celé kluziště, vypálil, ale mimo.

52:30
    Jedovka Gajarského skončila na Kardinálových betonech.

52:05
    Vítkovice se po vyrovnávacím gólu opravdu snaží, nyní však Kometa uklidňuje hru.

51:50
    Chyba obrany, Baláž šel sólo na Dostála, ten ale kryje!

51:30
    Oba týmy střídají, Kometa začíná akci za svým brankářem.

51:15
    Hartmann byl skvěle a čistě napaden Havlátem, od kterého se puk dostal ke Štěpánkovi, který vypálil, Dostál je protentokrát jistý.

51:04
    Ofsajd Vítkovic, buly ve středním pásmu.

50:24
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice opět vyrovnávají! Po kombinaci se k puku dostal JOZEF BALÁŽ, jenž vypálil a puk Dostálovi vypadl přímo do brány – 5:5. Asistence: Daniel Spratek, Radim Štěpánek.

49:46
    Malina nenahrál dobře, Kometa opět vyhazuje.

49:30
    Tentokrát vyhazuje Mikyska, Kometa může na chvíli odpočinout.

49:15
    Trnka vyhazuje do středního pásma, oba týmy střídají.

48:45
    Vítkovice mají přesilovku, Malina našel úplně volného Rašku, ten nedokázal z blízkosti překonat Dostála!

48:38
    Libor Zábranský (KOM) – 2 minuty, hákování.

48:19
    Buly u Dostála, ze kterého byl vykázán Novák, po buly rána Maliny, nad.

48:19
    Zakázané uvolnění Komety.

48:11
    Štěpánkova nabídka se nedostala k Dostálovi.

48:05

47:44
    Baláž nedokázal projít přes Mlynáře, domácí jsou ale stále u puku.

47:37
    Kometa vyhazuje.

46:59
    Raška si sjel blíž k bráně, vystřelil, Dostál zakročil, na dorážku se dostávala až dvojice vítkovických, nakonec ale netrefili puk.

46:34
    Vítkovice mají problém se dostat do obranného pásma Komety, nakonec se jim to daří nahozením Rašky.

46:05
    Kometa zaváží puk do obranného pásma Vítkovic a kontroluje puk.

45:56
    Jan Hasoň (KOM) – 2 minuty, nedovolené bránění.

45:33
    Novák se snažil za bránou poslat puk svým spoluhráčům naslepo, nikdo však u brány nebyl.

45:18
    Kometa uklidňuje hru a je za svým brankářem.

44:50
    Pokus Gajarského z modré čáry nepřekvapil Kardinála.

44:40
    Buly u brněnského gólmana, u kterého jsou lepší hosté.

44:25
    Oba týmy střídají, nebezpečná rána Spratka končí v lapačce Dostála.

43:41
    Puk se zaklínil mezi čtveřici hráčů stojících u mantinelu, tento boj, trvající takových dobrých patnáct vteřin, vyhrávají hosté.

43:19
    Malina střelil jen do protipohybu brněnského obránce, což dostává Kometu k puku.

43:00
    Oba týmy střídají, Vítkovice posílají puk na Dostála a zabraňují zakázanému uvolnění.

42:30
    Vítkovice kombinují v obranné třetině Brna, z otočky pálí Kosina, mimo.

42:13
    Malík nahrál Kmoškovi, který málem doklepl puk do brány.

41:48
    Takže opět buly ze stejného místa, Novák ztratil puk na úkor Kmoška.

41:35
    Vítkovice vítězí buly, puk však dostávají na zakázané uvolnění.

41:35
    Pokus Škvrněho končí u Kardinála, buly po jeho pravici.

40:54
    Mrowiec nahazuje kvůli ofsajdovému postavení puk do obranné části Komety, kde si jej přihrávají hosté.

40:27
    Skvělou práci odvedl Horký, který dostal puk do obranné třetiny Vítkovic.

40:02
    Poslední perioda může začít a to útokem Vítkovic na Dostálovu klec.

40:01

Tohle byla další krásná a bohatá třetina na góly, po které stále jsou napřed hosté z Brna. Přitom zatím rozdílový gól vsítil nádherně Gajarský v posledních sekundách druhé periody. Vypadá to, že poslední třetina, která začne přibližně v 18:30, bude ještě hodně napínavá.

40:00

39:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa svou první přesilovku využívá! Skvělou ranou z mezikruží se prezentoval ADAM GAJARSKÝ, který i pomocí břevna překonává svým druhým gólem Kardinála – 4:5. Asistence: Andreas Jajcay.

39:31
    Vítkovice vyhazují a střídají.

39:07
    Vítkovice nevyhazují puk z pásma, Mlynář dostal nabídku od Horkého, puk však minul.

38:49
    Rána Furcha od modré se nedostala k bráně, málem vyletěla z kluziště.

38:26
    Kometa se dsotává zpět do obranné třetiny Vítkovic, ve kterém kombinuje.

38:06
    Hartmann zakročil skvěle a posílá v oslabení puk na Dostála, ušetřil tak čas.

37:57
    Ondřej Kosina (VIT) – 2 minuty, napadení.

37:39
    Buly tedy u brněnského gólmana, které skončilo nerozhodně, brněnští získali kotouč, ale díky skvělé aktivitě dostávají puk domácí zpět.

37:20
    Vítkovice kombinují v obranném pásmu Komety, Škvrně však posílá puk na zakázané uvolnění, hra se vrací k Dostálovi.

37:00
    Raška se neprodral přes Škrvněho, Vítkovice ale stále tlačí na Dostála.

36:38
    Kometa střídá, Gabrhelík rozehrává od vítkovické brány.

36:06
    Vítkovice ztrácí kotouč, Jajcay se ale přes vítkovické zadáky neprodral.

35:47
    Rozhodčí ukázal, že se bude pískat zakázané uvolnění, nakonec své rozhodnutí odvolal.

35:28
    Kometa si to nenechá líbit a tlačí na vítkovické hráče, ti však odolávají.

34:39
    Vítkovice podruhé v zápase vyrovnávají stav skóre! To když Weintritt nabil skvěle ZACKU MALÍKOVI, který z modré propálil vše, co mu stálo v cestě – včetně gólmana Dostála – 4:4. Asistence: Jiří Weintritt.

34:25
    Kmoškova rána šla mimo tři tyče.

34:02
    Buly ve středním pásmu, Malík se snaží se prodrat přes brněnskou obranu, Vítkovice stále u puku.

34:02
    Pískána přihrávka rukou.

33:37
    Mrowiec nenašel svého spoluhráče a tak je Kometa u puku, oba týmy střídají.

33:12
    Bojuje se o puk u mantinelu, domácím se povedlo jej alespoň dostat do středního pásma.

32:59
    Buly u Dostála, brněnští jej vítězí.

32:58

32:30
    Vítkovice se snaží překonat Dostála svými neustálými střelami, brněnský gólman ale zatím kryje.

32:18
    Na druhé straně pálil Zábranský, mimo.

31:48
    Havlát ztrácí kotouč, posílá jej Tomanovi, jehož pokus končí na betonech Dostála.

31:34
    Po akci domácích je buly u Dostála, rána Štěpánka šla vysoko nad.

31:10
    Nyní však jdou hosté k puku, při boji Štěpánek – Ferda ztrácí druhý jmenovaný helmu.

30:44
    Tentokrát z modré střílel Weintritt, Dostál dostal puk do masky, ale hraje se dál.

30:25
    Spratek střílí na Dostála, ten puk vytěsnil, domácí jsou stále u kotouče.

30:06
    Nepřesná rozehrávka Vítkovic, Gajarský poslal puk ke Kardinálovi a jde střídat.

29:41
    Spratkova rána neprošla přes brněnské zadáky, u puku jsou ale stále domácí.

29:18
    Vítkovice lepší na buly, Gabrhelík poslal puk Spratkovi a ten Balážovi, Vítkovice mají puk.

29:17
    Na druhé straně pálil Gajarský, Kardinál je připraven.

29:02
    Buly opět u Dostála, Vítkovice jej vítězí, Raškova rána neprošla.

28:39
    Buly ve středním pásmu, které zatím jde Kometě, Furch poslal Mlynáře do sóla, bránu však minul!

28:38
    Ofsajd Vítkovic.

28:18
    Na buly u Dostála úspěšní brněnští, kteří jdou do útoku.

28:13

27:25
    Kometa se vrací, nutno říci zaslouženě, do vedení!
    Hosté kombinovali, ADAM GAJARSKÝ se po přihrávce Škvrněho skvěle zorientoval, poslal puk nad rameno vítkovického brankáře a dostává hosty opět do gólového trháku – 3:4. Asistence: Marek Škvrně, Libor Zábranský.

26:49
    Jajcay se neprodral přes trojici vítkovických hráčů, Kometa je ale u puku.

26:26
    Domácí ale z buly nic nedokázali vymyslet, teď pádí na bránu hosté.

26:15
    Buly ve středním pásmu, tentokrát lepší Vítkovice.

26:12
    Odražený puk od jednoho z brněnských zadáků se dostává mimo hrací plochu.

26:00
    Buly se bude opakovat, ve středním pásmu a opět jsou aktivnější hosté.

25:53
    Buly u Dostála pro hosty, kteří ale dostávají puk na vítkovickou střídačku.

25:50
    Ofsajd Komety.

25:29
    Hasoň ordinuje s pukem u mantinelu, nahrává Gajarskému, ten puk netrefil.

25:03
    Týmy střídají, Kometa skvěle napadá a má tak puk ve své moci.

24:47
    Obraně utekl Kosina, jeho střela však ztrácela přesnost!

24:13
    Kometa je stále v obranném pásmu Vítkovic, domácí se však z toho dokázali vyhrabat.

23:32
    Mrowiec nedokázal puk vyhodit, Kometa je v tlaku, z modré čáry vypálil Zábranský, na dorážku se ale nikdo nedostal.

23:08
    Buly u Dostála pro hosty, na druhou stranu pádil s pukem Gajarský, jeho sražená střela ale šla mimo tři tyče.

22:48
    Kardinál nahrál špatně, přímo na hůl Gajarského, ten ale o něj přišel.

22:06
    Brněnští se chtěli dostat rychle zpět k vedení, Furch však nedokázal "udělaného" Kardinála překonat a poslal puk mimo!

21:43
    JAKUB KMOŠEK se dostal k puku, dal si jej do bekhendu a dokázal vyrovnat stav utkání – 3:3. Bez asistence.

21:20
    Po buly chtěl střílet Novák, jeho střela však byla zblokována.

21:11
    Puk opustil hrací plochu, bude se vhazovat u Kardinála.

20:56
    Chyba brněnských hráčů, Vítkovice jsou u puku.

20:30
    To však Vítkovice prohrávají a Jajcay se snažil prodrat se vítkovickou obranou a zakončit, nepovedlo se.

20:29
    Rána jednoho z vítkovických Dostála nepřekvapila. Domácí však mají vhazování u brněnského brankáře.

20:06
    Vítkovičtí se po vyhraném buly chtěly dostat k Dostálovi, brněnští zadáci byli proti.

20:01

První třetina moravského boje mezi Vítkovicemi a Kometou byla opravdu hektická a zajímavá, viděli jsme pět branek a jedno trestné střílení. Právě proměněné trestné střílení v podání Havláta drží hosty ve vedení.
    Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:46
    Brno aktivní na buly, Zábranský se pokusil dloubáčkem překonat Kardinála, s malým úspěchem.

19:45
    Pokus Mlynáře kryje Kardinál.

19:23
    Vítkovice se snaží ještě o vyrovnání v závěru první třetiny, Šendera ale trefil Furcha.

18:59
    Až teď, Hartmann se chce prosadit, což mu hostující zadáci nedovolují.

18:36
    Vítkovicím se nepovedlo dostat puk do střední třetiny.

18:35
    Je pískána přihrávka rukou.

18:10
    Kosina vybojoval puk na úkor Mikysky, bojuje se u mantinelu.

17:57
    Buly ve středním pásmu, po kterém se Kometa ujímá puku.

17:56
    Avšak brněnští domácí zastavují, hosty zase zastavil ofsajd.

17:24
    Brankama se to dneska zatím jen hemží, vítkovičtí jsou na dostřel, také teď pádí k Dostálovi.

16:23
    Vítkovice ale okamžitě odpovídají a dávají v přesilovce gól! Po kombinaci domácích se k přesné střele dostal JÁN BLAŠKO – 2:3. Asistence: Daniel Spratek, Radim Štěpánek.

15:54
    ROBERT HAVLÁT se ujal trestného střílení a svou parádní kličkou si doslova pochutnal na Kardinálovi – 1:3.

15:54
    Za faulu Spratka je nařízeno trestné střílení!

15:42
    David Sedláček (KOM) – 2 minuty, držení protihráče.

15:35
    Gabrhelík pálí z modré, Dostál jen vyráží.

15:11
    Baláž utekl s pukem, nabral rychlost, ale jeho střela z otočky šla mimo.

14:10
    Kometa si bere vedení zpět! Hosté rychle otočili hru, Horký našel krásně uvolněného ROBERTA HAVLÁTA, který svou přesnou ranou překonal Kardinála – 1:2. Asistence: Luboš Horký.

13:54
    Blaško nabídl puk Raškovi, ten puk minul.

13:44
    Buly se odehrává opět u Dostála, tentokrát jsou lepší hosté.

13:43
    Balážova nabídka nedělala Dostálovi problém, brněnský gólman ukryl puk v lapačce.

13:26
    Z buly se pokoušel střílet Spratek, odražený kotouč se dostal k Balážovi, jehož pokus skončil mimo.

13:25
    Gabrhelíkova jedovka protáhla Dostála, buly u něj.

13:08
    Škvrně ordinuje s pukem, nakonec ale nahrává svým protihráčům.

12:39
    Malina ztrácí puk na modré čáře, spoluhráči jej ale zachrání a obírají brněnské hráče o puk.

11:17
    Domácí vyrovnávají! Po Spratkově nabídce vystřelil na Dostála DOMINIK RAŠKA, brněnskému brankáři puk vypadl a dostal se těsně za brankovou čáru. Rozhodčí si nebyli chvíli jisti, nakonec ale branku uznali – 1:1. Asistence: Daniel Spratek.

10:46
    I tentokrát buly pro Vítkovice, skvěle však zapracoval Gajarský, který poslal puk do střední části hřiště.

10:44

10:27
    Buly na středovém kruhu, Vítkovice jsou aktivnější, Raška nahodil puk do obranné třetiny Brna.

10:07
    Vítkovice otáčí hru, avšak se dostávají do ofsajdu.

09:30
    Brněnští se zmocnili puku, obraně skvěle utekl Luboš Horký, najel si správně ke Kardinálově kleci, jeho rána ale šla těsně mimo!

09:08
    Buly v obranném pásmu pro Brno, skvěle však napadá vítkovický Blaško, hosté mají problém rozehrát.

08:43
    Raškova rána dělala Dostálovi problémy, brněnský gólman neměl puk pořádně v moci, naštěstí pro něj blízko stáli brněnští spoluhráči, kteří puk zahráli do bezpečí.

08:07
    Domácí tlačí, skvělou práci však předvedl Jajcay, který vyhnal vítkovické zadáky pryč z brněnského obranného pásma.

07:46
    Vítkovice se snaží odpovědět, Toman nahrál zpoza brány Malinovi, ten ale nezpracoval puk.

06:50
    Kometa jde do vedení! Hosté šli do protiútoku, při kterém si absolutorium zaslouží Matěj Novák, který dokázal přelstít své soky, nahrál úplně volnému JANU HASOŇOVI, pro kterého nebyl problém puk zasunout – 1:0. Asistence: Matěj Novák, Radim Ferda.

06:24
    Marek Škvrně se dostal až ke Kardinálovi a dokázal zakončit, Kardinál ale kryje.

05:51
    Toman chtěl poslat puk Hartmannovi, což se nepovedlo, Hartmann se ale i přesto k puku dostal, poté udělal skvělou práci Škvrně, který mu puk vypíchl.

05:24
    Špatná rozehrávka brněnského zadáka, Hartmann ale nedokázal zkrotit přihrávku Maliny.

04:59
    Vítkovice vyváží puk až na druhou stranu kluziště, za bránou se puku zmocnil Slabý.

04:38
    Brněnští lepší na buly, bekhend Mlynáře byl ale zblokován.

04:37
    Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se stěhuje před Kardinála.

04:19
    Vítkovice vyváží puk do středního pásma, kde si jej přebírají hosté.

04:08
    Hned po buly pálil Novák, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě.

04:07
    Kardinál se pochlapil také při střele Jajcaye.

03:48
    Ve velké šanci se ukázal Spratek, kterému nahrál Raška, skvěle se předvedl Dostál.

03:33
    Buly při Dostálovy svatyně, Vítkovice vítězí a kombinují.

03:20
    Nepřesná rozehrávka domácího celku přišla vhod Kometě, Zábranský ale poslal puk na zakázané uvolnění.

02:46
    Malina nahrál Tomanovi, který promáchl a tak se puk dostal k Hartmannovi, jehož dělovka měla razanci, ale ne přesnost.

02:23
    Bojuje se o puk u mantinelu, nakonec jej vyváží Šendera do středního pásma.

01:53
    Buly při Dostálovi přišlo vhod hostů, kteří peláší k bráně.

01:51

01:43
    Nebezpečná rána Blaška končí u prvního zákroku brněnského gólmana.

01:03
    Vítkovice se stěží dostávají do pásma, puk dostávají hosté, konkrétně Zábranský, který načíná akci hostů.

00:27
    Vítkovice otáčí hru, avšak nepřesná přihrávka jednoho z domácích poslala kotouč na hole hostů, kteří se vzápětí dostávají do ofsajdu.

00:10
    Brněnští po vyhraném buly okamžitě pádili k bráně, vítkovičtí zadáci zaregovali zakázaným uvolněním.

00:01

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Šendera "C", Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek "A", Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek, Kosina. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký "C", Mlynář, Hroudný, Ferda "A", Jajcay. Trenér: Pavel Pazourek.

Rozhodčí: Kubičík Z. – Bojda V., Hanzlík V..

V minulém zápase VÍTKOVICE prohrály doma s Jihlavou 2:4, KOMETA také prohrála a to s Třincem v poměru 1:4.

V tabulce jsou tyto dva týmy hodně vzdálené, VÍTKOVICE jsou až čtrnácté s 28-mi body a skórem 93:69, KOMETA BRNO je v čele s 43-mi body a skórem 93:69.

Podíváme se na statistiky..

HC VÍTKOVICE RIDERA
    Nejúčinnějším hráčem vítkovického celku je DOMINIK RAŠKA, který nasbíral 16 bodů za osm branek a stejnou porci asistencí, se stejným počtem bodů se nachází na pomyslném druhém místě ONDŘEJ HARTMANN se sedmi góly a devíti asistencemi. DOMINIK MORAVČÍK je třetí s čtrnácti body (šest branek, osm asistencí).
    JIŘÍ WEINTRITT si často sedává na trestnou lavici, to když už má za sebou 29 trestných minut, 22 trestných minut má PETR ŠENDERA, ONDŘEJ GABRHELÍK má 16 TM.
    Co se týče brankářů, třináct utkání má odchytáno MATYÁŠ DAŇA a to třináct s úspěšností 89,03 procent. 90,37 procent s devíti odchytanými zápasy má na svém kontě TOMÁŠ KARDINÁL.

HC KOMETA BRNO
    Nejlepší bilanci hostů má LUBOŠ HOŘKÝ, který nastřádal 23 bodů za jedenáct branek a dvanáct asistencí, jeden bod ztrácí PETR KRATOCHVÍL, osm branek a čtrnáct asistencí, třetí jest ROBERT HAVLÁT s dvacetijedna body (9+12).
    ALEŠ TRNKA je nejvíce trestaným hráčem Komety, před PETREM KRATOCHVÍLEM (29 TM) a TOMÁŠEM MLYNÁŘEM (28 TM).
    Do brány Komety se dostali v průběhu sezóny tři brankáři a to LUKÁŠ DOSTÁL, který má nejvíce zápasů – 22 s úspěšností 92,24 procent, MARTIN KRČEK si zachytal dvakrát s úspěšností 88,46 a jednou jedinkrát si vyzkoušel jaké to je chytat za brněnskou juniorku ZDENĚK SLAVÍČEK, 82,76 procent.

V rámci 22. kola DHL Extraligy juniorů se na ledě Ostravar Arény setkají kluby VÍTKOVIC a KOMETY BRNO.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Patrik Martiník

Góly a asistencie: 12. Raška (Spratek), 17. Blaško (Spratek, Štěpánek), 22. Kmošek, 35. Malík (Weintritt), 51. Baláž (Spratek, Štěpánek), rozh. náj. Malina – 7. Hasoň (Novák, Ferda), 15. Havlát (Horký), 16. Havlát, 28. Gajarský (Škvrně, Zábranský), 40. Gajarský (Jajcay)