Dukla – Kopřivnice 36:29 (kon.) | Zubří – Královo Pole 29:27 (kon.)
29:27 (16:13)
SKKP Handball Brno
cz Sobota 12.11.2016, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ) • 10. kolo

Domácí pevnost zůstala nedobyta, Zubří porazilo Brno!

Domácí nastoupili do utkání bez opor Šustáčka a Zemana, přesto měli lepší vstup do zápasu a v 18. minutě byl stav 11:6. V závěru poločasu se však Brnu podařilo výsledek korigovat na přijatelných 16:13. Prvních deset minut druhého poločasu domácí stupňovali tempo a výsledkem bylo průběžné vedení až o osm branek. V závěru Brno změnilo obranu na 2:4 a zdramatizovalo konec utkání, dvoubrankové vítězství ale domácí celek uhájil.

Nejlepší střelci: Šlachta 4, Douda 4, Přikryl 4, Nesvadba 4, Václav 4 – Hubáček 9, Hastík 5, Dostalík 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1168.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Přesto, že družstvo mělo výpadky v koncovkách obou poločasů, tak za zbývajících padesát minut utkání určitě zasluhují pochvalu za plnění taktických úkolů a příkladné nasazení.“

Zdeněk Missbach, trenér Handball Brno: „Nedařilo se nám v obraně podat soustředěný kolektivní výkon. Soupeř se prosazoval jeden na jednoho a byli jsme kvůli tomu často vylučování. V postupném útoku nám vázla kombinace a pohyb hráčů bez míče. Soupeř si nás dokázal dobře ubránit. Velkým problémem byl brankář domácích a neproměňování vyložených šancí. Přesto jsme vysunutou obranou 2:4 donutili domácí k chybám a zápas jsme v závěru zdramatizovali.“ (01:34:44)

Konec zápasu. (29:27)

60
    V posledních vteřinách dnešního duelu se po chybné rozehrávce domácího družstva dostal do rychlého protiútoku brněnský Hubáček, který další chybu Zubří nemilosrdně trestá svou přesnou trefou k tyči! Dnes střelecky potentní Hubáček tak upravuje stav utkání na konečných 29:27! (29:27)

59
    Zuberská strana si v samotném závěru utkání žádá oddechový čas. (29:26)

57
    Brněnským hráčům se podařilo nabourat rozehrávku domácích a dostali se tak do rychlého útoku, který završil brankou Hubáček. (29:26)
    55
    Špatné zakončení domácích poslalo brněnské hráče do rychlého útoku, na jehož konci zazářil Hubáček. (29:25)
    53
    Brněnští házenkáři poslali do trháku Dostalíka, který nekompromisně po náskoku z šestky zakončil k dolní tyči! (29:24)

51
    Zuberská hala se mění v rozpálené peklo! Tak to je opravdu dechberoucí výkon domácího strážce brány, který se při hře v oslabení 6:4 mění v čaroděje mezi třemi tyčemi a svými fantastickými zákroky likviduje jako na běžícím páse stoprocentní šance hostů! Zuberští fanoušci vytrhávají svým skandováním sportovní halu ze základů! (29:23)

50
    Další dvouminutový trest pro Zubří, tentokrát si půjde na dvě minuty odpočinout zuberský kanonýr Petr Šlachta! (29:23)

49
    Valaši si zahrají v pěti mužích na palubovce! Za své počínání vidí Jakub Douda dvě minuty. (29:23)
    48
    Brněnská ofenziva našla chytrou přihrávkou na křídle volného Mráze, který se prosazuje. Na jeho střelu na delší tyč totiž domácí brankář nedosáhl. (29:23)
    46
    Jakub Douda vyslal z osy palubovky nechytatelnou jedovku k zadní tyči. (29:22)
    45
    Nádherná klička na obou nohou a úspěšné zakončení reprezentanta Šlachty přináší Valachům další branku! (28:22)
    43
    Brněnský Dostalík se po pohotové přihrávce dobře zorientoval na brankovišti a prosadil se střelou z pádu. (26:21)
    42
    Lukáš Holiš se hnal přes cele hřiště do trháku a překonal domácího brankáře Orsága. (26:20)

42
    Po bleskových akcích si oba dnešní soupeři připíší na svá střelecká konta úspěšné branky. (25:20)
    41
    Další zásah brněnského celku si připíše Hubáček, který se po výskoku ze spojky prezentoval dynamickou ránou z přetažení! (24:19)
    40
    Brněnští házenkáři zakončili svůj útok opět dalším sedmimetrovým hodem, který prudkou ránou do protipohybu domácího strážce brány nemilosrdně proměnil ostřílený Viktor Hastík. (24:18)
    39
    Bránící hráč Zubří vstupem do brankoviště zmařil jasnou brankovou příležitost hostujícího celku a hosté tak měli k dispozici sedmimetrový hod, který dokázal využít střelecký král brněnského Kéniku Viktor Hastík! (24:17)