Michalovce – Šaľa 37:26 (kon.) | Olomouc – Veselí n/M 28:22 (kon.) | Most – Trenčín 40:12 (kon.)
DHK Zora Olomouc
28:22 (15:12)
SHK Veselí n.M.
cz Sobota 05.11.2016, 17:30 • DHK Zora Olomouc • Hádzanárska interliga ženy • 9. kolo

Vyrovnané utkání nakonec urvaly ve svůj prospěch domácí házenkářky, které se po úvodních minutách dostaly do vedení a pouze jednou ve druhém poločase dovolily hráčkám Veselí se dotáhnout.

Veselí se snažilo ve druhé půli zdramatizovat utkání, avšak domácí Zora nedovolila jít svému soupeři do vedení. Nakonec zvítězila nad svým soupeřme o šest branek a připisuje si tak do interligové tabulky dva body, čímž se vyrovnává Veselí.

Hosté tak neprolomili smůlu venkovních zápasů a z Olomouce si neodvážejí ani bod.

Nejlepší hráčkou byla vyhlášená domácí Tereza Kubáčková, ta se podepsala pod pět gólů a byla nejlepší střelkyní domácích, na druhé straně vynikala Vargová, která proměnila sedm trestných hodů a další dva góly přidala ze hry.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek sobotního večera a zase někdy u házené na shledanou. (18:56:08)

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí n.M. 28:22 (15:12)
    Nejvíce branek: Kubáčková 6/1, Fryčáková 5, Gajdošíková 4/1 – Vargová 9/7, Šustková 6/2, Soldánová 3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 12/9. Vyloučení: 3:1. Diváci: 200.

Konec zápasu. (28:22)
    59
    Lahůdkový lob v podání Fryčákové! Na tohle nemohla Vašulková dosáhnout. (28:22)
    58
    Fryčáková si připsala třetí gól, z rychlého brejku dává důležitou uklidňující branku pro domácí. (27:22)
    57
    Hvostaľová vyrazila bleskurychle dopředu a osamocená se řítila po přihrávce na brankářku Veselí, které nedala šanci. (26:22)

57
    Gebre Selassieová zkusila překvapit Vašulkovou, ale ta byla v bráně připravená. (25:22)
    56
    Gebre Selassieová nezachytila přihrávku a do brejku tak šly hráčka Veselí Šustková, která s přehledem snížila. (25:22)
    55
    Šustková s přehledem proměnila! Domácí stále vedou rozdílem čtyř branek. (25:21)

54
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková). (25:20)
    54
    Olomoučanky jsou zatím z trestných hodů stoprocentní. Kubáčková nevymýšlela a prudkou střelou mezi nohy posunula domácí zase o kousek blíž k vítězství. (25:20)

53
    Hvostaľová chtěla přehodit gólmanku Vašulkovou, ale ta na její lob dosáhla. (24:20)

52
    Zápas dospěl do poslední desetiminutovky a skóre je mírně ve prospěch domácích. (24:20)

52
    Oddechový čas pro hosty. (24:20)
    52
    Fryčáková udeřila ze své typické pozice levého křídla, dokázala i z velkého úhlu vyzrát na gólmanku Veselí, když mířila přesně na vzdálenější roh brány. (24:20)
    51
    Pohledná individuální akce Gebre Selassieové končí naneštěstí pro Veselí gólem. (23:20)